Kayıt Ol

NAUSICAÄ of the Valley of the Wind

Çevrimdışı Borealis113

• *
  • 46
  • Rom: 1
  • ...Not with a bang but with a whimper...
    • Profili Görüntüle
NAUSICAÄ of the Valley of the Wind
« : 12 Ocak 2011, 17:15:48 »

Yönetmeni Hayao Miyazaki olan 1984 yapımı post-apokaliptik bir animedir. "7 Ateş Günü" adı verilen korkunç günden binlerce yıl sonra dünyanın heryerini kaplayan değişik türler barındıran zehirli ormanlar yetişmiştir. Dünyanın dengesini tekrar eski haline getirmek için çabalayan bu ormanlar bir çok krallık tarafından yok edilmeye çalışılır ancak Rüzgarlı Vadi'de yaşayanlar bu bitkilerin ve böcekelrin yok edilmemesi gerektiğini savunurlar. Hatta bu köyün prensesi Nausicaä oldukça çevrecidir ve bu ormanları korumak için elinden geleni yapar.

Anime ile ilgili fikirleriniz, yorumlarınız ve eleştirilerinizi öğrenmeyi çok isterim, şimdiden teşekkürler. :)

Spoiler: Göster

Spoiler: Göster
Hep denedin, hep yenildin, olsun, gene dene, gene yenil, daha iyi yenil!  ~SAMUEL BECKETT~

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: NAUSICAÄ of the Valley of the Wind
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2011, 17:26:38 »
Sanki TRT mi vermişti bunu?
May the force, be with you.

Çevrimdışı Borealis113

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2011, 23:07:52 »
Onu ben de bilmiyorum, ben ilk defa izledim o da DVD'de ama TRT nin animelerle arası iyidir göstermiş olabilir yani.
Hep denedin, hep yenildin, olsun, gene dene, gene yenil, daha iyi yenil!  ~SAMUEL BECKETT~

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2011, 23:11:13 »
@Borealis113;

Animeyle ilgili fikrimizi öğrenmek istemişsin fakat kendi fikirlerinden hiç bahsetmemişsin? Tanıtımı ilk okuduğumda herhalde izlemedi ama merak ediyo,r dedim. Şimdi üstteki mesajında DVD'de izledim sözü geçince, kendi yorumunu da eklemen gerektiğini düşünüyorum.

Şahsen ben izlemedim ama sen izlemişsin, bu yüzden izleyen birinin yorumunu merak ediyorum. Sakıncası yoksa tanıtımı yaptığın ilk mesaja kendi yorumunu da ekle. Böylece benim gibi izlemeyen ama ilgisini çeken kişiler, başkalarından yorum gelmesini beklemeden tanıtımı yapan kişinin yorumlarını bir okumuş olur :).

Çevrimdışı Borealis113

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2011, 14:01:19 »
@Fırtınakıran
Alıntı
Animeyle ilgili fikrimizi öğrenmek istemişsin fakat kendi fikirlerinden hiç bahsetmemişsin? Tanıtımı ilk okuduğumda herhalde izlemedi ama merak ediyo,r dedim. Şimdi üstteki mesajında DVD'de izledim sözü geçince, kendi yorumunu da eklemen gerektiğini düşünüyorum.

Eem evet özürdilerim ben önce tartışmanın gelişmesini beklemek daha iyi olur dedim, direkt kendi yorumlarımı tanıtımın altına kuru kuru yazmaktansa bir kaç yorumdan sonra ben de eklerim dedim ama madem benim yorumum gerekli diyorsun işte film hakkındaki yorumum: Nausicaä'nın bilim-kurgu ve post-apokaliptik türler arasına girmesi beni en çok çeken özelliklerinden biri. Yine 1984 tarihinde yapılmış olmasına rağmen hem güzel grafikleri var hem de hiç gündemden düşmeyen bir konuya değiniyor ki bunu oldukça beğendim. Karakterlerin, ormanın ve içerisinde barındırdığı türlü çeşit yaratığın kendilerine has, özgün bir tarzları var. Daha ne olsun :)