Kayıt Ol

The Walking Dead

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
6. Sezon Tanıtım Videosu ile The Walking Dead Karşınızda
« Yanıtla #60 : 12 Temmuz 2015, 15:29:21 »

Comic-Con 2015’ten güzel haberler gelmeye devam ediyor.

The Walking Dead’in merakla beklenen 6. sezonuna dair uzun mu uzun bir video yayımlandı!

Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman serisinden ekrana aktarılan dizinin 6. sezonunun tanıtım görevini üstlenen video, kısa sürede milyonlarca kez paylaşıldı ve izlendi. Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin yeni sezonu, öncekilere nazaran daha sert geçeceğe benziyor.

Tanıtım ve detaylar haberimizde.

Haber: B. Doğukan "Denaro Forbin" Şahin.

Çevrimdışı pesnap

• *
  • 8
  • Rom: 0
  • Severus Snape
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Walking Dead
« Yanıtla #61 : 24 Eylül 2015, 02:49:21 »
Tanıtım videosu bile beni bu kadar heyecanlandırdıysa yeni sezon dehşet geçecek gibi. Güç dengeleri değişiyor mu acaba? Çekişmeleri görmek için sabırsızlanıyorum.

"Toujours Pur"

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #62 : 24 Eylül 2015, 16:11:48 »
Fear the walking dead' i çok beğendim. Sizin düşünceleriniz var mı bu dizi hakkında?

Çevrimdışı pesnap

• *
  • 8
  • Severus Snape
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 24 Eylül 2015, 17:26:27 »
Sadece ilk bölümünü izleyebildim. İlk bölümden izlenimim, teknik olarak TWD'ye göre daha amatör olduğu. Şimdilik yorumum bu kadar.

"Toujours Pur"

Çevrimdışı gunisiginamektuplar

• *
  • 16
  • nev-i şahsına münhasır deli.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 14 Ocak 2016, 02:06:33 »
Yarı sezon filminin 14 Şubat'ta olması üzdü. Fakat sayılı gün çabuk geçiyor a dostlar... Fear The Walking Dead ise bu diziden daha amatör, Z Nation'dan daha profesyonel  bulduğum ortalama bi dizi. Konu meraklılarının da dikkatini çeker. Başarılı bence.  :)

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 14 Ocak 2016, 15:03:52 »
TWD'nin bence kesinlikle kendini düzeltmesi gerekiyor. 6. sezonda sadece 3. bölüm bir şeye benziyordu gittikçe senaryonun zayıflamaya başladığını düşünüyorum ve 10 yada 12 sezon olarak anlaşmışlar bu şekilde nasıl bu senaryo gidecek düşünmeye başlıyorum ve nerede o 2. sezon 3. sezon demenden de yapamıyorum

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #66 : 05 Nisan 2016, 01:56:26 »
Söyleyin bakalım kimin kafası havaya uçtu?

Spoiler: Göster

Bu sezonda beklentilerimin altında olsa da yine de hiç fena değildi. Son bölümde malum Negan’ın girmesiyle tam aksiyon beklesem de fena yanıltıp gerilimle karşılık verdi dizi.

Şimdi kim öldü, esas soru bu. Aşağıda eşleşme yaptım. Eğer Negan bunlardan birini öldürürse diğeri ayağa kalkıp ortalığı bulandıracağı için bu seçenek mümkün olmayacak. Yani demek ki çokta sevilen biri ölmemiş.

Rick – Carl
Glenn – Maggie
Sasha – Abraham
Michonne – Rick
Daryl – Ana ekip

Tahminime göre bunlardan biri ölmüş olamaz. Geriye Rosita, Eugene ve Aaron kalıyor. Üçü de pek güçlü değiller. Hatta Negan da ilk vuruşu yaptıktan sonra seçilmişin dayanıklılığına bayağı şaşırıyor. Bence bu üçünden biri gitti.

Bir de şöyle bir teorim var. Dizide kimin öldüğünü göstermediler ve belki de bu aslında ölen kişinin henüz belli olmadığındandır. İzleyicilerden gelen genel tepkilere göre de ölen kişi belirlenebilir. Nitekim tam olarak kitaba göre gitmiyorlar ve gidecek halleri de yok. Evet, bence ölen kişiye izleyicilerden gelen yorumlarla birlikte oluşacak süreç dâhilinde karar verecekler.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 05 Nisan 2016, 08:22:56 »
Söyleyin bakalım kimin kafası havaya uçtu?

Bu sezonda beklentilerimin altında olsa da yine de hiç fena değildi. Son bölümde malum Negan’ın girmesiyle tam aksiyon beklesem de fena yanıltıp gerilimle karşılık verdi dizi.

Şimdi kim öldü, esas soru bu. Aşağıda eşleşme yaptım. Eğer Negan bunlardan birini öldürürse diğeri ayağa kalkıp ortalığı bulandıracağı için bu seçenek mümkün olmayacak. Yani demek ki çokta sevilen biri ölmemiş.

Rick – Carl
Glenn – Maggie
Sasha – Abraham
Michonne – Rick
Daryl – Ana ekip

Tahminime göre bunlardan biri ölmüş olamaz. Geriye Rosita, Eugene ve Aaron kalıyor. Üçü de pek güçlü değiller. Hatta Negan da ilk vuruşu yaptıktan sonra seçilmişin dayanıklılığına bayağı şaşırıyor. Bence bu üçünden biri gitti.

Bir de şöyle bir teorim var. Dizide kimin öldüğünü göstermediler ve belki de bu aslında ölen kişinin henüz belli olmadığındandır. İzleyicilerden gelen genel tepkilere göre de ölen kişi belirlenebilir. Nitekim tam olarak kitaba göre gitmiyorlar ve gidecek halleri de yok. Evet, bence ölen kişiye izleyicilerden gelen yorumlarla birlikte oluşacak süreç dâhilinde karar verecekler.

Çizgiromana göre Glen ama Eugene ölmüştür. Hem sevilmiyor hem de merminin tarifini verdi bir işe yaramaz.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Nisan 2016, 13:28:30 »
Muhteşem bir sezon finaliydi.  Her sezon seviye artıyor.
Negan yanına almışsın çoğunluğu artistlik yapıyorsun. Ama şunu da unutma: Senden büyük Carol var. Bir gece ansızın geldiğinde kaçacak delik arayacaksın.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 05 Nisan 2016, 16:04:46 »
"Arkası Yarın" mantığı kaldı mı hala dedirtti bana. İlk 45 dakikası sıkıcı, son 15 dakikası güzeldi. Negan efsane olmuş (diziye yeniden heyecan katar, çok da seveni olur) ancak onun dışında son derece yavan ve seyirciye saygı duymayan bir şekilde bitirdiler sezon finalini.

Glenn'in ölmesi doğal sonuç, eğer orijinale bağlı kalacaklarsa. Yok illaki bir sürpriz kasacağız diyorlarsa ki diyorlar genelde, benim tahminim Abraham. Onun ölüm şeklini başka bir yan karaktere uygulamışlardı. Glenn'inkini de Abraham'a uygulayabilirler bence.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 05 Nisan 2016, 18:03:19 »
"Arkası Yarın" mantığı kaldı mı hala dedirtti bana. İlk 45 dakikası sıkıcı, son 15 dakikası güzeldi. Negan efsane olmuş (diziye yeniden heyecan katar, çok da seveni olur) ancak onun dışında son derece yavan ve seyirciye saygı duymayan bir şekilde bitirdiler sezon finalini.

Glenn'in ölmesi doğal sonuç, eğer orijinale bağlı kalacaklarsa. Yok illaki bir sürpriz kasacağız diyorlarsa ki diyorlar genelde, benim tahminim Abraham. Onun ölüm şeklini başka bir yan karaktere uygulamışlardı. Glenn'inkini de Abraham'a uygulayabilirler bence.

Gözünden oku yiyen doktor değil Abraham normalde ama yapımcıların işi belli olmuyor dediğiniz gibi. Vali de Rick'in kolunu kesecekti kesmedi belki Negan keser. Daryl normalde çizgiromanlarda hiç yok o da ölebilir. Eugene gitti büyük ihtimalle...

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 05 Nisan 2016, 19:12:54 »

Gözünden oku yiyen doktor değil Abraham normalde ama yapımcıların işi belli olmuyor dediğiniz gibi. Vali de Rick'in kolunu kesecekti kesmedi belki Negan keser. Daryl normalde çizgiromanlarda hiç yok o da ölebilir. Eugene gitti büyük ihtimalle...

Bu çok zorlama bir yorum gibi görünebilir ama Negan son repliğinde yani nefes alabilirsiniz, ağlayabilrsiniz, göz kırpabilirsiniz falan derken hem sağına hem soluna bakarak söylüyordu sözlerini. Seçtiği kişinin (eğer Glenn değilse ki o da en sağdaydı evet :) ) ortalarda bir yerde olduğu izlenimi verdi bana. Eugene grubun en solunda olduğu için pek sanmıyorum. Sahne çekilirken, bu konunun çok merak edilip tartışılacağını bildikleri için bu tarz detaylar katmış olabilirler diye düşünüyorum. Ya da tamamen hayal gücümün eseri de olabilir bu. :)
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #72 : 05 Nisan 2016, 19:57:22 »
Carl'ın kafasında şapka vardı sanırım?
 Hadi çözeceğiz biz bunu.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #73 : 05 Nisan 2016, 23:18:16 »
Evet, seyirciye çok acımasız davrandılar. Kim gitti desek her türlü kendimizce haklı çıkıyoruz. Bu sebepten bırakalım diğer taraflarda gerçekleşenleri, sonradan olacakları, bir türlü şu uğursuz ölümden kurtulamadık. Hayal gücümüzü körelttiler.

Ama ille de bir cevap vereceksem bence de Eugene'i çok şahane harcadılar. Zaten bölümde bir onla duygusal iletişime geçtik.

O değil asıl merak ettiğim Carol ve Morgan artistik iki tiple karşılaştı ve belli ki pek ekşınlardı. Okuyanlar bilir. Kimdi onlar, bir gizemleri filan var mı?

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 06 Nisan 2016, 08:20:49 »
Evet, seyirciye çok acımasız davrandılar. Kim gitti desek her türlü kendimizce haklı çıkıyoruz. Bu sebepten bırakalım diğer taraflarda gerçekleşenleri, sonradan olacakları, bir türlü şu uğursuz ölümden kurtulamadık. Hayal gücümüzü körelttiler.

Ama ille de bir cevap vereceksem bence de Eugene'i çok şahane harcadılar. Zaten bölümde bir onla duygusal iletişime geçtik.

O değil asıl merak ettiğim Carol ve Morgan artistik iki tiple karşılaştı ve belli ki pek ekşınlardı. Okuyanlar bilir. Kimdi onlar, bir gizemleri filan var mı?

Ezekiel'in adamları onlar. İyi bir grup bunlarla araları iyi olacak. Ezekiel krallık kurmuş kendine yanında yoldaş olarak da kaplanı var. Kaplanı nasıl oynatacaklarsa artık:)