Kayıt Ol

The Walking Dead

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Walking Dead
« Yanıtla #31 : 12 Ekim 2012, 20:38:42 »
Glenn ile çiftçi babanın kızı arasındaki ilişkiye özendiğim dizidir :). Klişe dolu ama kendisini izlettiriyor yanlız en büyük sorun bazı bölümlerde sadece bir zombi sahnesi görmemiz. Yani bu bir zombi dizisi ama zombiden çok Lorinin iki erkek arasında sıkışmasını izliyoruz. Ayrıca imdb den de 8.7 puan alması şaşırtıcı çünkü o kadar iyi bir dizi değil :hıö.

Genede 3. sezonu merakla bekliyorum...
Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #32 : 12 Ekim 2012, 22:00:15 »
TWD her yönden çok üst düzey bir dizi. Gerek oyunculuklar, gerek uyarlama vs. Her bölümde heyecanı yüksek tutmayı başarıyorlar. 2.sezonda bu durum biraz azalır gibi oldu fakat son birkaç bölümde toparladılar. Sezon finali ise enfesti. 

3.sezon için tek engel haftasonu. Kalite bakımından ilk iki sezona oranla daha iyi olacağı görüşündeyim.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #33 : 16 Ekim 2012, 02:47:24 »
Evet, The Walking Dead 3.sezon başladı. Muhteşem bir giriş oldu 3.sezona.

2.sezonun sonlarında kışın yaklaştığından bahsedilmekteydi ve yeni bölümü izlediğimizde kış mevsiminin geçmiş olduğunu, Lori'nin doğumuna yalnızca birkaç gün kaldığını görüyoruz. Bu da karakterlerimizi bıraktığımız yerden aylar sonrasında bulduğumuz anlamına geliyor.

Hatırı sayılır bir zaman dilimi geçmiştir ve grup Rick önderliğinde, yürüyen ölülerle dolu bu vahşi ortamda hayatta kalmayı başarmıştır.

İlk 5 dakikada herhangi bir diyalog göremiyoruz, sadece işaret diliyle iletişim kurmayı tercih ediyorlar. Ardından giren jenerik ise diziyi ne kadar çok özlediğimi fark etmemi sağladı.

Zombi makyajları ilk iki sezona oranla çok daha kaliteli, büyük aşama kaydedilmiş. Genel olarak çok gerilim yüklü bir bölümdü. Özellikle o son 5 dakikadaki heyecan, gerilim, aksiyon bugüne kadar ki hiçbir bölümde bu denli yüksek değildi.

TWD'yi çok seven birisi olaraktan, izlemeyenlere şiddetle tavsiyemdir.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 16 Ekim 2012, 11:25:18 »
İkinci sezona başlar gibi başlamadı. Güzel bir giriş oldu. İkinci sezonda (özellikle ilk altı bölümü izlerken) sıkılmıştım. Bu bölümde hiç sıkılmadım. Bazı sahnelerde olayın sadece zombi öldürmek ve hayata tutunmak olmadığını gösterdiler.

Açıkcası, ikinci sezondan sonra, böyle bir giriş beklemiyordum. İlk bölümden itibaren sürecek bir altı bölümlük yavaşlama bekliyordum. (Daha ilk bölüm, şu an gerçekten çok iyi, yine de yarılanmadan kesin konuşmayayım.) Hapishane, hikayenin konusuna, gidişine, ilaç gibi geldi.

Spoiler: Göster
Her sezonda, yeni yeni karakterlerin olması da ilaç gibi gelecektir. Karakterlerden sıkılmaya başlamıştım. Yeni hayatlar, yeni maceralar, yeni yüzler de iyi gelecektir.

Dizi neredeyse nirvanasına vardı. Bundan sonraki bölümlerde 'neler olabilir ki daha ya?' diye düşünüyorum. Ama düşünmekle kalıyorum. Cevaplayamıyorum.

Gerilim bölümleri ve soundtracklar çok basit geliyor. Hiç değilse beni etkilemiyor. Şu da var, o kadar kan dökmelerine, makyaja rağmen etkilenmiyorum. (Mideye de bir şey olmuyor. :P) American Horror Story ile karşılaştıracak olursam, onlar neredeyse hiç kan dökmemelerine rağmen, hatta çok az bir bütçeyle, rüyalarıma girecek kadar etkilemişlerdi.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 16 Ekim 2012, 18:17:30 »
The Walking Dead beklerken bizi ölüp ölüp diriltti fakat bir başladı, tam başladı. Yeni sezonunun öncekilerden daha güzel ve gerçekçi olduğu en baştan, giriş bölümünden belli oldu zaten.

Mükemmel makyajlar, görevini gerçekten mükemmel yapan zombiler ve tabi ki de hayatta kalmaya çalışan az sayıdaki insan soyu. Bana kalırsa The Walking Dead bir dizinin sezonun ilk bölümünde yapabileceği en iyi başlangıcı yaptı. Tek kusurları olayların biraz evcilik havasında geçmesi ve kahramanların ateşli silahları hala birincil veya ikincil yok etme aleti olarak kullanması. Tabi bu genel kitlenin fazla takılmadığı bir şey olduğu için göz ardı edilebilir.

Son olarak "dizi bu sezon bitecekmiş" gibi bir şeyler duydum. Doğru mu acaba? Üçüncü sezon, son sezon mu olacak?
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Ekim 2012, 18:51:27 »
Son olarak "dizi bu sezon bitecekmiş" gibi bir şeyler duydum. Doğru mu acaba? Üçüncü sezon, son sezon mu olacak?
Sanmıyorum. Çizgi roman kaynaklarında görmüş olduğum bilgilere göre; daha çok şey yaşanacak. Dizi, tüm dünya çapında bu kadar popüler olduktan sonra bitirmek istemezler diye de düşünüyorum. Dördüncü sezon, final sezonu olabilir. Eğer bu sezon bitecekse, bölümlerin yavaşlamaması ve normale dönmemesi gerek. Eğer üçüncü sezonun ilk bölümü gibi olacaksa (en tepeye ulaşmıştı bence, geçmiş sezonlardaki bölümlere bakarsak), artık elveda deme vakti yaklaşıyor derim.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #37 : 16 Ekim 2012, 23:48:22 »
Hayır, 3.sezon son sezon olmayacak. Daha sezon açılışında kendi rekorunu kırarak, ABD'de 10 milyon izleyiciye ulaştı, ki bu rakam bir kablolu TV kanalı olan AMC için harikulade bir reyting anlamına geliyor. Bunun da tek bir açıklaması olabilir; 4.sezon için yeşil ışık şimdiden yandı.

Çizgi romanların da bir hayli fazla olmasından yola çıkarak, TWD'nin önünün çok açık olduğunu söyleyebilirim.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Ekim 2012, 15:18:38 »
Uzunca bir süredir izlemek istediğim dizidir.

İki sebebi var bunun: Birincisi ve diziye izlememe tamamen engel olan şey zaman yokluğu. Yoğun bir senemdeyim zaten, şu sıralar bilgisayara günde en fazla bir bilemedin iki saat girebiliyorum. Ne ara izleyeceğim ki?

İkincisi ve yalnızca benim takıntılarıma bağlı olup izlemeye engel olamayacak kadar küçük şey ise şu: Ben genelde bir şeyler yaparken atıştırmayı severim. Bilgisayar oynarken, kitap okurken ve özellikle de dizi/film izlerken. Ki hepimiz biliyoruz, TWD izlerken bir şeyler yenebilecek bir dizi değil.

Öyle işte. Bir sonraki yaza artık ben de yeni sezonu bekliyor olurum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #39 : 24 Ekim 2012, 11:23:17 »
The Walking Dead 3x2'nin ardından şunları söylemek çok doğru olur.

Evet, dizi her bölümde kendi izlenme rekorunu kırarak yoluna devam ediyor. Müthiş bir izlenme potansiyeline sahip bu günlerde. Artık yeni bölümü acaba bu hafta ekibimiz ne kadar zombi avlayacak yerine, acaba hangi karakterler arasındaki çatışmaya tanık olacağım diyerek beklemeye başladım.

Dizi kendini soluksuz izlettiriyor ve bir sonraki bölümü beklemek işkence haline geliyor.

Çevrimdışı Optik

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 24 Ekim 2012, 11:33:32 »
Keyifle izlediğim bir dizi. 3. sezonada güzel giriş yaptı. Ne kadar çok zombi o kadar iyidir...

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 25 Ekim 2012, 19:19:31 »
Son bölümde mahkumlara çok acımıştım.Yeni bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum...

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #42 : 18 Kasım 2012, 13:12:50 »
5.bölümün ardından şunları söylemek doğru olur sanırım. Gerçekten bu sezon olağanüstü. Sezona harika bir başlangıç yapıp tempoyu bir an dahi düşürmeden, hatta her bölümde üstüne koyarak ilerliyorlar. 2.sezon için tam bir fiyasko yorumları yapılmakla birlikte birçok dizi fanının duygusallıktan sıkıldığını ve diziyi bıraktığını biliyorum, ancak birçoğunun 3.sezon hakkındaki yorumları okuyup diziye devam etme kararı aldıklarını da biliyorum. 2.sezon fiyasko değildi aslında, tabii bu benim şahsi fikrim. Sadece temposu ilk sezona göre biraz düşüktü ama olacak o kadar, normal karşılamak gerek. Her bölümde aksiyon beklemek doğru olmaz zannımca.

Bu gece Amerika’da 3.sezonun 6.bölümü yayınlanacak, yarın da ülkemizde altyazılı bir şekilde izleyebileceğiz. Fragmandan da anlaşıldığı üzere 6.bölümün de temposu bir hayli yüksek. Çizgi romanları okumadığım için kendimi eksik hissediyorum biraz ama en kısa zamanda okumayı düşünüyorum, en azından 4.sezon çıkmadan birkaçını bitirmiş olurum.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 21 Kasım 2012, 10:08:10 »
3. sezon 6. bölümü izledikten sonra sezon finali yaptıklarını sanarak kafayı yemiştim. Neyse ki bu sezon 10 bölüm olarak planlanmış yani öyle havalarda bir bitiş olmadı henüz. Aksine 4 bölüm daha heyecan dorukta. Eğer hala izlemeyen varsa, bence bölümleri torrent'ten çekmeye başlasın.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 25 Kasım 2012, 19:03:01 »
Arkadaşlar bir şey sorabilir miyim? Bu diziyi internet üzerinden takip ediyorum 3.sezonun 6. bölümüne yeni geldim. Bu 26. bölüme tekabül ediyor fakat 100,101,102,103. bölümleri çıkarmışlar. Bu bölümleri izleyeyim mi? Dizinin akışıyla ilgili herhangi bir spoiler içeriyor mu merak ettim yoksa normal bölüm gibi izeyecek miyiz ?