Kayıt Ol

The Walking Dead

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
The Walking Dead
« : 18 Ocak 2011, 20:45:38 »

The Shawshank Redemption'ın yazarından, bir korku dizisi...

Çizgi romanlardan ekranlara taşıma geleneğinin son ürünü The Walking Dead, özellikle Altın Küre adaylığıyla beraber adını duyurdu. Cnbc-e bangır bangır reklamlarını gösterince, gümbür gümbür bir dizi bekliyordum fakat 6 bölümlük tek sezon bir dizi olduğunu duyunca şaşırdım. Dizi bitmiş değil, çekilmeye devam edecek fakat 6 bölümlük bir sezon, bana garip geldi.

Şimdilik 2 bölüm izledim. Fazla klişe olaylar, sahneler ve karakterler taşısa da hakkında olumlu yorumlar da çok. Bu klasik zombi teması, hele hele neredeyse 28 Gün Sonra'nın kopyası bir dizi olması, biraz can sıksa da önümüzdeki bölümlere bakacağız.

Dizinin ana karakteri bir polis memuru. Fazla klişe bir şekilde, hastanede gözünü zombiler tarafından istila edilmiş bir dünyaya açıyor. Dünya üzerinde yaşayan tek insan o değil tabi ki, farklı farklı, gerek topluluk olarak gerek bireysel, kurtulanlar ve çabalayanlar var. Şimdilik karakterin yegane amacı, karısı ve oğlunu bulmak.

Ha unutmadan ekleyeyim, çizgi romanı daha iyi diyorlar.

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Walking Dead
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2011, 21:00:59 »
Neredeyse 2 haftadır her yerde reklamlarını görüyorum bu dizinin. Çok ahım şahım bir şeymiş gibi anlatılmasına rağmen inanılmaz klişe geldi bana konusu. Virüs yayılır, insanlar zombiye dönüşür, sağ kalanlardan biri karısıyla çocuklarını arar. Bu mudur? Budur.

Herhangi bir bölümünü izlemedim fakat reklamlarında gördüğüm kadarıyla zombilerinde pek orjinal bir yanı yok gibi. 6 bölüm olması dizi adına güzel bence, sonuçta bir zombi dizisinde ne kadar orjinal şey bulunabilir ki?

Cık. Beğenmedim.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2011, 22:11:13 »
Dizi güzel arkadaşlar, izleyin.

Altı bölüm olmasının nedeni ise:

Spoiler: Göster
Son bölümde yaptıkları şeyin tam 6 bölüm hasılatında olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Fakat altı bölüm yaparak yeni sezonun ekim de geleceğini söylemek ise berbat bir şeydir, o ayrı.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2011, 20:01:38 »
Sabah başladım bitirdim geldim.

Neyini abartıyorsunuz bunun? Gayet sıradan, basit, yaratıcılık yoksunu bir zombi hikayesi. Hani bir gece oturup da sabaha kadar bütün klişelerin listesini çıkarsanız, ardarda sıralasanız bu çıkar ortaya.

Eli yüzü düzgün, sağlam makyajlarla kotarılmış falan da. Pek bir mahareti yok. Abartı, abartı, abartı.

Ha, dizi kendini izletiyor ve yer yer hoş şeyler var o doğru.

- Çocuk sen ne iş yapıyordun?
- pizzacıydım. neden?

Harika espriydi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2011, 14:31:57 »
Fena bir dizi değil. Amras'ın da söylediği gibi makyajlar süper. İnsanı yeri geldiğinde heyecanlanıyor. Yeri geldiğinde iğrendim falan. Fena değil. En azından zombiler güneşte parlamıyor.

Çevrimdışı merLin

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2011, 14:34:26 »
alışılagelmiş zombi hikayelerinden çok farkı yok.Kötü değil ama çokta güzel değil.İzlenebilir.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2011, 14:44:08 »
Boş vaktinizde izleyin midem sağlam diyosanız.Heyecanın ve sürükleyiciliğin hat safhaya çıktığı anları vardı.Ama çok büyükte bir beklentiniz olmasın bence :)

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2011, 21:29:31 »
 CNBC-e fragmanında "Ölüp ölüp dirileceksiniz!" dediği dizidir :D

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2011, 20:19:37 »
Benim çok hoşuma giden bir dizidir fakat 2.sezonun Ekim 2011'e ertelenmesi, dizinin yapımcıları hakkında kötü kötü düşünmeme sebep oluyor.

Glenn tam benim kafadan :D
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2011, 01:42:58 »
Vay be bi an kimse beğenmemiş diye düşünecektim!

Ben pek zombi-sever sayılmam. (Hiç, aslında.) Bunu da öss mağduruyeti zamanlarımda, cnbc-e'de izlemiştim. Klişe falan muhabbeti olmuş da bunun çizgi roman uyarlaması olduğunu da unutmayalım. Yazarlar yeni ve pek orijinal bir şey yaratmıyorlar yani, eskiden var olan bir şeyi diziye döküyorlar.

Zombi dizisi diyemeyeceğim ben buna, "hayatta kalmakla ilgili" bir dizi diyeceğim. Bence zombilerden çok insanların ilişkileri, tepkileri çok daha ilgi çekici bu dizide. Kalitesiz ve sırf korkutmak amaçlı zombi filmleri gibi değil. Takip edeceğim bundan sonra yani, herkese de tavsiye ederim.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2011, 03:46:05 »
Gerçi diziyi izlemedim ama çizgi romanı gelmiş geçmiş en iyi zombi hikayelerinden biridir. Çünkü insanların hayatta kalma mücadelelerini anlatmakla yetinmez; aynı zamanda bu durumun insanlar üzerindeki psikolojik etkileri de çok güzel kurgulanmıştır. Kurgulanmıştır diyorum zira hiç zombi istilasıyla karşılaşmadım. Bide dizide daha karşılaşmadığımız Michone karakteri var ki tadından yenmez.

Bu arada çizgi romandaki hikaye kurgusuyla, dizideki farklı diye biliyorum ve şiddetle çizgi romanı öneriyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2011, 09:37:17 »
Kurgusu iyi olan güzel bir dizi ama The Walking Dead olsun, Merlin olsun,Spartacus olsun bunun gibi dizileri yeni sezon için en az 6 aydan fazla beklemek zorundasınız ve buda takibi epey zorlaştırıyor.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2011, 15:15:08 »
Zombi falan beni itti onun için diziyi izlemedim hiç ama çok beğeneni var. Bilmiyorum belki başlarım, tavsiye ettiler.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2011, 15:20:49 »
Dizinin kalitesi kurgusu klişesi falan tartışılır. İzleyiciye yepyeni şeyler vaadetmediği bi gerçek ki "zombi" konsepti zaten artık eskidi. Ne yaparsanız yapın klişe olacak. Klişeden kaçmaya çalıştıkça da saçmalık oluyor. O yüzden o kısmı yargılamadan, bu dizide beni çeken konuya geliyorum doğrudan. Bir zombi dizisi! Filmleri hep izleyip izleyip, keşke hemen bitmeseydi 4-5 saat sürseydi dediğim bir tür zombi türü. Bu konseptte bir dizi çekilmesi beni kendine çeken şey oldu. Karakterler ve durumlar da hikayeye çok iyi yedirilmiş. Tadından yenmiyor diyebilirim.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı H_Potter

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2011, 16:31:18 »
Ekimde veya eylülde başlıyordu sanırım 2. sezonu. İlk sezonunu bitirdim zaten pek bi bölümü yoktu ama güzel bir diziydi :)