Kayıt Ol

Göz - Stephen King | İnceleme

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Göz - Stephen King | İnceleme
« : 19 Ocak 2011, 13:39:36 »

Sanmayın ki sadece oyun incelemeleri doldurduk bu şenlikleri. Geliyoruz kitap tanıtımlarımıza.  Onur Selamet, nam-ı diğer DarLy OpuS, bizler için korku ustası Stephen King’in Göz adlı kitabını inceledi.

King’in eserlerini okumayı düşünenler veyahut okuyup da bu kitaba göz atamamış olanlar için ayrıntılı bir kaynak olarak sunabileceğimiz incelemeye ulaşmak için yapmanız gereken tek şey BURAYA tıklamak.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Göz - Stephen King | İnceleme
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2011, 11:01:18 »
Selamlar;

O notlar o çöp tenekesinden çıkmasaydı ne olurdu acaba? Herhalde seninde dediğin gibi bugün Stephen King diye bir yazardan bihaber yaşayacaktık. İyi ki öyle olmamış.

İlk kitabı olduğu için her zaman tereddütle yaklaşmıştım Carrie'ye. Ama incelemeni okuduktan sonra fikirlerim tamamen değişti :)
Kral'ı meşhur eden kitaba göz atma vakti geldi anlaşılan.

Teşekkürler...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2011, 15:39:15 »
Okuduğum ilk King kitabı buydu ve aynı zamanda yazarın da yazma hayatına başladığı kitap olması beni bir hayli şaşırttı. Carrie’yi okurken hissettiklerimi düşününce, aynı etkiler (7 sene geömesine rağmen) hala üzerimde. Carrie ile dalga geçerken ki ruh halini iliklerime kadar hissetmiştim. Onla dalga geçişlerini, rezil edişlerini ve onun o telepatik gücünün bir türlü kendi yararına tam olarak çalışmaması beni ebedi bir boğulma hissine mahkum etmişti. Ama garip olan kitabı da bırakamıyordum! Ne Carrie’den vazgeçebiliyordum ne de King’in gerçekçi ve okuyucuya da yaşattığı hislerin etkisinden kurtulaibliyordum.

Sonuç, kitabın sonu beni en çok etkileyen kısımdı ve uzun süre etkisinden çıkamadım.

Etme bulma dünyası, diyerek yorumumu sonlandırıyorum. Darly Opus’a da bu kitabı böyle güzel bir dille incelediği için teşekkür ediyorum :). Ellerine sağlık.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2011, 17:52:42 »
Sanırım yanlış anlaşıldım. King'in yazdığı ilk kitap değil "Carrie", bastırmayı başardığı ilk kitap. :) Yorumlarınız için teşekkürler, beğenmenize sevindim.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2011, 18:53:14 »
Harika bir incelemeydi ve malesef okuma listeme bir kitap daha eklendi. :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2011, 00:39:38 »
Teşekkürler DarLy_OpuS…
Ben de bir Stephen King hayranıyımdır. Ancak ne yalan söyleyeyim, çok az kitabını okuyabildim. Carrie de onlardan bir tanesi… Tanıtım yazın gerçekten hoş olmuş. Zaten okumayı planladığım Stephen King kitapları listesinde ki bu listeye bütün King kitapları dahil, Carrie’yi en ön sıralara yerleştirdim.
Ancak bir şey söylemek istiyorum. Carrie’nin yeteneği ( karakteri, ancak kitabı okuduktan sonra tanıyabilecek olsam da ) eğer nesneleri bükmek ya da bir arkadaşının, öğretmenini öpmesini sağlamaksa bu yeteneğe sadece telepati demek doğru olmaz. Telepati, başkalarının düşüncelerini okuyabilme yeteneğidir. Kaşık bükme gibi bir yeteneğe sahipse buna, telekinezi denir. Ama genel olarak psişik yetenekler sahibi dense daha doğru olurdu gibime geldi. (=
Her neyse, bu küçük ayrıntı tanıtım yazını pek de etkilemiyor zaten.
Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir hanımefendi vardır sözü bence de kesinlikle doğrudur ve eşi Tabitha King’e minnet borçluyuzdur. Bu güzel incelemeyi yaptığın için de sana… (=