Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü || Cumartesi- 21:00
« Yanıtla #60 : 12 Mart 2011, 19:23:26 »

Teşekkürler Raisor. Umarım yetişebilirsin :).

Evet umutlar gerçekleşti; bu akşam radyo programınızı dinleyeceğim :D :D

Spoiler: Göster
 Eğer sizin de akşamki planlarınızı sonradan iptal eden bir arkadaş çevreniz olsa; siz de böyle ansızın karar değiştirirdiniz :D
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 12 Mart 2011, 20:59:49 »
Neden Fantazya? Fantastik, Bilim-kurgu ve türevlerinden ne anlıyoruz?

Fantazyanın türleri arasındaki bazı farklılıklara da değinerek, bu türleri okumanın kişiye kattıkları ve okuma tercihimizin bu türlerden yana olmasının çeşitli nedenlerini tartışacağız. Kısaca örnek verecek olursak, fantastik okuyanla bilim-kurgu okuyanın beklentileri genelde aynı olmuyor.

Bu haftaki konumuz yukarıda gördüğünüz üzere olandır. Eh, saatlerimiz 21.00'ı gösterirken bana düşen programı başlatmak oluyor :).

Yayındayım.

http://radyo.kayiprihtim.org

Ekleme: Yayın bitmiştir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 19 Mart 2011, 18:47:03 »
Günün teması: Bizler ve Onlar

Ne demek, Bizler ve Onlar? Şudur efendim, biz fantastik edebiyatta neredeyiz, yabancı okurlar nerede. Dilimize çevrilen kitaplar ne durumda, biz vampir akımı ile ilerleken yabancı okurlar neler okuyor gibi konuları tartışacağız. Elbette ki güncel örnekleri ile.

Herzamanki saatimizde görüşmek üzere.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 19 Mart 2011, 20:59:41 »
Günün teması: Bizler ve Onlar

Ne demek, Bizler ve Onlar? Şudur efendim, biz fantastik edebiyatta neredeyiz, yabancı okurlar nerede. Dilimize çevrilen kitaplar ne durumda, biz vampir akımı ile ilerleken yabancı okurlar neler okuyor gibi konuları tartışacağız. Elbette ki güncel örnekleri ile.

Herzamanki saatimizde görüşmek üzere.

Her şey hazır olduğuna göre, yayını başlatabilirim :).

http://radyo.kayiprihtim.org

Bitti.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #64 : 22 Mart 2011, 19:39:41 »
uzun zaman sonra yeniden radyo dinlemeye başlamama vesile olmuştur. tek bir şikayetim var sadece, ne zaman dinlesem okunacaklar listesine birkaç kitap daha ilave oluyor hep; öyle bir program işte... :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 26 Mart 2011, 16:06:16 »
Günün menüsü: Kötü Kitap-Kötü Okur

Kitaplar gerçekten o kadar kötü müdür, yoksa okur kitlesi mi sizde önyargı oluşturur? Başka okurların iyi veya kötü fikirleri diğer okurları nasıl etkiler? Kötü bir kitap olma kriterleri, bir okuyucunun gözünde nedir? Peki ya kötü bir okuyucu nasıl olur?

Yukarıdaki sorular ve biraz daha fazlası ile geçecek bir tartışma programı dinleyicilerini bekliyor olacak.

21.00'da görüşmek üzere :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 26 Mart 2011, 21:04:23 »
Günün menüsü: Kötü Kitap-Kötü Okur

Kitaplar gerçekten o kadar kötü müdür, yoksa okur kitlesi mi sizde önyargı oluşturur? Başka okurların iyi veya kötü fikirleri diğer okurları nasıl etkiler? Kötü bir kitap olma kriterleri, bir okuyucunun gözünde nedir? Peki ya kötü bir okuyucu nasıl olur?

Yukarıdaki sorular ve biraz daha fazlası ile geçecek bir tartışma programı dinleyicilerini bekliyor olacak.

21.00'da görüşmek üzere :).

Yayın vakti geldi, çattı.

http://radyo.kayiprihtim.org/

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 26 Mart 2011, 21:43:32 »
Hakan'ın yayını 32kb'ye düşürmesi nedeniyle (evet tüm suç onun, mesaj bombardımanına tutun) yayın cızırtılı idi. 128kb'ye çıkarılıp yeniden başlatıldı, sayfayı yenilemeniz yeterli.

Hakan'a sesleniyorum. Ayıp.
#rekt

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 27 Mart 2011, 00:20:52 »
Çok güzel bir yayındı.Bugünkü şu yöneticilerin kayırmasıyla ilgili tartışma gibi bir tartışmayı bir daha görebileceğimizi sanmıyorum.Fırtınakıran,tebrikler ve teşekkürler.Bulunmayanlar,çok şey kaçırdınız...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 27 Mart 2011, 00:43:36 »
Çok güzel bir yayındı.Bugünkü şu yöneticilerin kayırmasıyla ilgili tartışma gibi bir tartışmayı bir daha görebileceğimizi sanmıyorum.Fırtınakıran,tebrikler ve teşekkürler.Bulunmayanlar,çok şey kaçırdınız...

Teşekkür ederim azuroth. Aynı zamanda daha önceden bu başlıkta beğenilerini dile getiren herkese de teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca, yöneticilerin kayırması gibi bir durum söz konusu değil :D. Açıkladık, herkes de hemfikir oldu ^^. Aman yanlış anlaşılmalar olmasın.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 27 Mart 2011, 10:30:05 »
Tabiki.Sonucunda herkes hemfikir oldu.Yöneticilerin kayırdığı falan yok arkadaşlar.Yanlış anlaşılmayayım.Sonra çok üzülürüm.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 01 Nisan 2011, 16:00:04 »
Yarın program olmayacak.

Muhtemelen eve bitap düşmüş bir biçimde varacağım için konuşacak bir ses kalmaycak bende. Şarkı çalacak enerjinin yokluğunu da saymıyorum.

Kısaca, Not enough mana.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 09 Nisan 2011, 16:48:45 »
Günün teması: Eski ve Yeni Kahramanlar

Eskinin kahramanları beyaz atlı prensler, parlak zırhlı şövalyelerdi. Mutlak iyiliğin saf temsilcileri.. Ama şimdinin kahramanları eskilerden çok uzak. Dahası, bugünün okuyucusu da eski kahramanları değil, yenilerini tercih ediyor. Anti-kahramanlar giderek çağımızın tercih edilen kahramanları oluyor.

Bugünün konusu bir-iki cümle özetle yukarıda anlatılmıştır. Ancak bu konunun yanı sıra birazcık da sitedeki yeni gelişmelerden bahsedeceğim sizlere.

Yayında görüşmek üzere.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 09 Nisan 2011, 20:59:13 »
Günün teması: Eski ve Yeni Kahramanlar

Eskinin kahramanları beyaz atlı prensler, parlak zırhlı şövalyelerdi. Mutlak iyiliğin saf temsilcileri.. Ama şimdinin kahramanları eskilerden çok uzak. Dahası, bugünün okuyucusu da eski kahramanları değil, yenilerini tercih ediyor. Anti-kahramanlar giderek çağımızın tercih edilen kahramanları oluyor.

Bugünün konusu bir-iki cümle özetle yukarıda anlatılmıştır. Ancak bu konunun yanı sıra birazcık da sitedeki yeni gelişmelerden bahsedeceğim sizlere.

Yayında görüşmek üzere.

Yayındayım.

http://radyo.kayiprihtim.org/

Bitti.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü - Genel Şikayet
« Yanıtla #74 : 11 Nisan 2011, 19:32:23 »
Dinleyicilerimizden gelen şikayetler üzerine bu yazıyı ve kararı yazıyorum.

Program dinleyicilerinin bir kısmının fark ettiği (ve şikayetçi olduğu) üzere, birtakım kişiler programa her gelişlerinde bazı sorunlar çıkartıyor. Günün konusu konuşulurken veya konu sesli olarak programcı tarafından anlatılırken ve dinleyiciler de konu üzerinde yorumlar yaparken bazı kişiler geldikleri gibi alakasız şeylerden bahsetmeye başlıyorlar. Dahası, etraftan da pek bir destek bulamadıkları halde bu tavırlarından vazgeçmiyorlar. Ne konuşmacıya saygı ne de dinleyicilere bir saygı göstermiyor bahsi geçen kişiler. Ve artık dinleyicilerimizin de sabrı taşmış durumda. Bu konuda pek çok şikayet geliyor.

Biliyorsunuz ki bu programın belli bir süresinde günün temasıyla alakalı bir konu tartışılıyor ve programdan önce konu açıklanıyor. Konuşma olmazken herkes istediğini konuşabilir, ama kimse bir konuşma dinlemeye gelmişken (ve bu gerçekleşirken) sizin alakasız şeylerden bahsederek saçmalamanızı dinlemek/okumak istemiyor.

Sonuç;

Gelen şikayetlerden ötürü, bu birtakım kişilerin aynı hareketleri tekrarladıkları anda programalarda engellenmesine karar verilmiştir.

Programcı konuşmuyorken istediğiniz gibi konuşun; eğer programcı konusu üzerine konuşuyorsa o an kimse sizin alakasız söylemlerinizi dinlemek istemeyecektir.