Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00
« Yanıtla #510 : 12 Ocak 2013, 23:09:38 »
çok beğendim yayını her hafta takip edeceğim artık :)
O halde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #511 : 12 Ocak 2013, 23:11:33 »
çok beğendim yayını her hafta takip edeceğim artık :)

Çok teşekkür ederim. Yine beklerim :).

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #512 : 13 Ocak 2013, 11:56:15 »
Yayına yetişemedim :( Hazal abla, programın kaydı var mı?
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #513 : 18 Ocak 2013, 21:15:04 »
Hazal abla, yarın yayın olacak mı?

Çevrimdışı Quad

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Other World
« Yanıtla #514 : 18 Ocak 2013, 21:27:58 »
Güzel düşünülmüş bir proje. Yarını iple çekmekteyim merakla.

Bu arada Two Steps From Hell ve X-Ray Dogs'un parçaları etkileyicidir. Beni etkiler en azından :)

Yarın yayını dinledikten sonra düşüncemi tekrar belirteceğim.

İyi forumlar.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #515 : 18 Ocak 2013, 22:09:54 »
Yarın yayın olmaz mı ya u_u, konumuz bile hazır.

@Quad;

Onların neredeyse tüm albümlerini çaldım bu programda. Birkaç haftadır şarkıyla değil, direk konuşmayla giriş yapıyorum :). Dile kolay, 2 senedir var bu program :).

Yarın beklerim ve umarım keyif alırsınız.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #516 : 19 Ocak 2013, 13:41:48 »
Günün Konusu: Okur Profiline Göre Değişen "Yazar" Algısı

Daha önceki yayınlardan birinde "yazar nedir?"i işlemiştik. Ancak "yazar" pek çok kesime göre değişen bir anlama da sahip. Topluma göre, sanat bakış açısına göre, eleştirmene göre... Ama en önemlisi hayranları olan okurların yorumuyla başka bir "yazar" portresi var.

Kimi fanatik kimi gelip geçici heveste, kimi olay örgüsü odaklı ve kimiyse altmetin arayıcısı.

Okur profilleri çok çeşitli, tıpkı bu forumdaki herkes gibi. Hepsinin de kafasında bir "yazar" algısı var.

Bu yayınımızda sadece ben anlatmayacağım, sizler de kendi ideal yazarınızı tanımlayarak, edebiyat alanında eser veren kişinin ne gibi (sizce) niteliklere sahip olması gerektiğine ışık tutacaksınız :). Bu defaki yayınımız bilgi vermekten çok tartışmak üzerine.

Bugün, 21.00'da görüşmek üzere.

Not:
Spoiler: Göster
yayına şarkılarla değil, herkes toplanana kadar son zamanlarda okuduğum kitaplara dair ufak yorumlar ve eleştirilerle başlayacağım. Tıpkı geçen yayında yaptığım gibi :). Son yayında bu uygulamam güzel geri dönüşler aldı. Madem öyle, sizleri kırmayayım.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #517 : 19 Ocak 2013, 14:07:46 »
Hazal Abla geçen yayın yorumunu yaptığın Elantris isimli kitabı gördüğüm kadarıyla 4 kişi okumaya başladı 2 kişi okumak istiyor olarak ekledi :D Yayının düzenli olarak olduğunu düşündüğümüzde artık forumdakiler senin söylediğin kitaplardan başka kitap okuyamayacaklar :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #518 : 19 Ocak 2013, 14:11:52 »
Hazal Abla geçen yayın yorumunu yaptığın Elantris isimli kitabı gördüğüm kadarıyla 4 kişi okumaya başladı 2 kişi okumak istiyor olarak ekledi :D Yayının düzenli olarak olduğunu düşündüğümüzde artık forumdakiler senin söylediğin kitaplardan başka kitap okuyamayacaklar :D

Elantris'i okumaya başlayanlar epey beğendi ^^. Çok mutlu oldum. Sonuçta kişiden kişiye değişen bir şey beğeni. Meğer gündemi ben belirliyormuşum :P.

Bir dahakine beğeni yerine direk "ne biçim kitap bu?!" gibi yorumlar da gelebilir :D. O zaman ne olur bilemedim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #519 : 19 Ocak 2013, 20:59:19 »
Günün Konusu: Okur Profiline Göre Değişen "Yazar" Algısı

Daha önceki yayınlardan birinde "yazar nedir?"i işlemiştik. Ancak "yazar" pek çok kesime göre değişen bir anlama da sahip. Topluma göre, sanat bakış açısına göre, eleştirmene göre... Ama en önemlisi hayranları olan okurların yorumuyla başka bir "yazar" portresi var.

Kimi fanatik kimi gelip geçici heveste, kimi olay örgüsü odaklı ve kimiyse altmetin arayıcısı.

Okur profilleri çok çeşitli, tıpkı bu forumdaki herkes gibi. Hepsinin de kafasında bir "yazar" algısı var.

Bu yayınımızda sadece ben anlatmayacağım, sizler de kendi ideal yazarınızı tanımlayarak, edebiyat alanında eser veren kişinin ne gibi (sizce) niteliklere sahip olması gerektiğine ışık tutacaksınız :). Bu defaki yayınımız bilgi vermekten çok tartışmak üzerine.

Not:
Spoiler: Göster
yayına şarkılarla değil, herkes toplanana kadar son zamanlarda okuduğum kitaplara dair ufak yorumlar ve eleştirilerle başlayacağım. Tıpkı geçen yayında yaptığım gibi :). Son yayında bu uygulamam güzel geri dönüşler aldı. Madem öyle, sizleri kırmayayım.

Yayındayım.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #520 : 24 Ocak 2013, 21:37:50 »
Hazal abla, bu hafta yayın olacak mı?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #521 : 24 Ocak 2013, 21:49:57 »
Sormanıza gerek yok yahu :). Ben her hafta haber vermiyor muyum? Veriyorum :). Olacak ya da olmayacak diye sizi bilgilendiriyorum. Lütfen yapmayalım böyle ^^.

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #522 : 24 Ocak 2013, 22:04:10 »
Peki geçen hafta yapılan programın kaydı var mı? Varsa kendilerine nasıl ulaşılabilir? Bir de her hafta aynı sorunun tekrarlanmasını engellemek adına şunu sorayım  :D. Podcast'ler başlığında olmayan bir programın kaydının olmadığını varsaymak ne kadar doğrudur?  Orada yoksa size boş yere sormayalım mı yoksa oraya aktarılmayan radyo kayıtları oluyor mu?
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #523 : 24 Ocak 2013, 22:42:21 »
Sondan başlayayım.

Pek çok eski yayınımın kaydı bilgisayarımda mevcut, fakat upload etmek için  iyi bir internet gerekiyor. Yoksa çok zaman geçiyor. Ayrıca yayınlarda bazı yerlerin montajlanması lazım. Mesela arada konuyla alakasız gündelik bir şey konuşuyoruz. Ya da tamamen bağımsız bir soru sorulmuş. Bu gibi şeylerin çıkması lazım, ancak onu yapan arkadaş da artık burada değil. Kendim neden bunu yapmıyorum? Ona ayıracak vaktim gerçekten yok. Sitenin geneli yeterince vaktimi alıyor.

Podcastler başlığında olmayan pek  çok yayının kaydı olduğu gibi, bir kısmının da kaydı yok aslında. Upload etmede sorun yaşayınca ben de kayıt almayı bıraktım.

Geçen haftanın kaydı da mevcut değildir.

Kayıtlar için bir şeyler ayarlamaya çalışacağım. En son bir çözüm bulmuştuk, fakat onda ufak bir sorun çıktı. Bu hafta yine deneriz olmadı.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #524 : 26 Ocak 2013, 13:07:11 »
Günün Konusu: Okur Profiline Göre Değişen Önyargılar, Nedenleri ve Edebiyat Alanına Etkileri

Geçen hafta işlenen Okur Porfiline Göre Yazar Algısı yayınında, pek çok okur kesimi için gerçek bir "yazarın" ne ifade ettiğini tartışmıştık. Şimdiyse bu devam yayınında benzer profillerin eserlere ve yazarlara olan önyargıları, bu önyargıların kaynakları ve eseri veren kişiye, türe ve son olarak edebiyat alanına etkinlerini tartışacağız.

Önyargılar her daim negatif bir davranış olarak ele alınsa da şüphesiz ki insanın da bir parçası. Bazen bu konuda gerçekten sağlam nedelerimiz var. Belki sütten ağzımız yandı ve yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Ama kimi zamansa sadece kulaktan dolma sebeplerle önyargılara kavuşuyoruz. En ufak bir hayalkırıklığı zaman zaman ileriki okuma seyrimizi derinden etkiliyor.

Bu haftaki yayında bu gibi konuların hepsi (geçen haftaki gibi) dinleyicilerle tartışma içerisinde masaya yatırılacak ve enine boyuna analizden geçirilecek.