Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00
« Yanıtla #750 : 06 Aralık 2014, 21:08:30 »
Yayındayım.

Çevrimdışı ZextaR

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #751 : 06 Aralık 2014, 22:25:19 »
cumartesi bu saatte evde olmanın da avantajları varmış meğer :) güzel yayındı teşekkürler.

zeki.
Koku alma duyumu geliştirmenin yararları fikri, insanlığımdan vazgeçip av köpeği olma kararını vermeme yetmezdi. - Golan Trevize

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #752 : 12 Aralık 2014, 19:50:43 »
Yarın yayın yapamayacağım arkadaşlar. Bu hafta feci bir yoğunlukla geçti benim için. Yarın yayın yaparsam da bu hiç içime sinmeyecek. Ölü bir sesle de sizlerin karşısında olmak istemiyorum. O nedenle affınıza sığınarak bu haftayı pas geçiyorum :/.

Konumuz da hazırdı, geçen yayın bahsetmiştim. Fakat iş yoğunluğu bu hafta beni yedi bitirdi.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü ||Yarın -21.00
« Yanıtla #753 : 19 Aralık 2014, 09:56:10 »
Geçen haftayı pas geçtikten sonra bu hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yarının Konu: Philip K. Dick'in Bakışıyla Bir Güç Olarak Zaman ve Yazarın Gerçeklikle Kurduğu Bilinçsiz Bağ

Evet, bu başlık size absürd gelmiş olabilir, ama henüz Philip K. Dick'in bizzat yaşadıklarını dinlemediniz. Yarınki yayında benden önce yayına Philip K. Dick başlayacak ve yaşadıklarından yola çıkarak gerçeklikle zamanı bir güç olarak yorumlayışını anlatacak. Yazdığı eserlerdeki karakterlerin ve olayların nasıl olup da daha sonraları karşısına çıktığını tek tek göreceğiz.

Her şey size spiritüel gelmiş olabilir. Ama Dick anlattıkça daha fazlası olduğunu göreceğiz. Tüm bunlarıysa onun aracısı olup sizlere okuyacağım.

Sonrasında Dick ile yetinmeyip başka yaşanmışlıklara gideceğiz. Tartışma kısmı olmadan olur mu? Olmaz! Zamanı, gerçekliği ve bunların aslında ne olduklarını birlikte sorgulayacağız.

Yine de hepsinden önemli bir soru var: Yazmak eser üretme eylemi midir, yoksa yazmak fark edilmemiş doğal bir güç müdür?

Yarın, 21.00'da ben yine aynı yerdeyim. Bir maniniz yoksa beklerim :).

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #754 : 19 Aralık 2014, 10:15:03 »
Aman tanrım, harika bir konu.. :blink

Bu programı dinleyemezsem çocuğumu keserim. :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #755 : 19 Aralık 2014, 10:37:06 »
Sonra bu programda çocuk kesiyorlar diye basmasınlar yayını :D?

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #756 : 19 Aralık 2014, 15:34:56 »
Daha önce hiç Philip K. Dick kitabı okumama cahiliyetimle ben merak için de bekliyoruz yayını. Gerçi tekrar roman okumaya başlayalı da 6 ay oldu yakalayamıyorum sizleri :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #757 : 19 Aralık 2014, 15:38:59 »
İnsan bazen okumaya doyuyor ve ara verme ihtiyacı duyuyor. Önemli olan geri dönebilmek bence.

Siz bize yetişmeye çalışmayın yahu. Çünkü yetişmemenin şöyle bir avantajı var: Biz önden gider yolu açarız, siz de yeni kitapları listeye eklersiniz. Böylesi daha eğlenceli olabilir :).

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #758 : 19 Aralık 2014, 16:14:26 »
Kesinlikle haklısın okuma listemi Rıhtım'a göre düzenliyorum böylece okuduğum hiçbir kitaptan sıkılmadım :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #759 : 19 Aralık 2014, 21:33:18 »
Beni 3 senedir aralıksız dinleyen güzel insanlar bugün böyle bir sürpriz yaptılar bana :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü ||Bugün -21.00
« Yanıtla #760 : 20 Aralık 2014, 07:56:23 »
Yarının Konu: Philip K. Dick'in Bakışıyla Bir Güç Olarak Zaman ve Yazarın Gerçeklikle Kurduğu Bilinçsiz Bağ

Evet, bu başlık size absürd gelmiş olabilir, ama henüz Philip K. Dick'in bizzat yaşadıklarını dinlemediniz. Yarınki yayında benden önce yayına Philip K. Dick başlayacak ve yaşadıklarından yola çıkarak gerçeklikle zamanı bir güç olarak yorumlayışını anlatacak. Yazdığı eserlerdeki karakterlerin ve olayların nasıl olup da daha sonraları karşısına çıktığını tek tek göreceğiz.

Her şey size spiritüel gelmiş olabilir. Ama Dick anlattıkça daha fazlası olduğunu göreceğiz. Tüm bunlarıysa onun aracısı olup sizlere okuyacağım.

Sonrasında Dick ile yetinmeyip başka yaşanmışlıklara gideceğiz. Tartışma kısmı olmadan olur mu? Olmaz! Zamanı, gerçekliği ve bunların aslında ne olduklarını birlikte sorgulayacağız.

Yine de hepsinden önemli bir soru var: Yazmak eser üretme eylemi midir, yoksa yazmak fark edilmemiş doğal bir güç müdür?

Yarın, 21.00'da ben yine aynı yerdeyim. Bir maniniz yoksa beklerim :).

Bugün görüşmek üzere :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #761 : 20 Aralık 2014, 21:04:51 »
Yayındayım. Ryld Argith ve Lordmuti gelenler kolonya ve şeker ikram ediyor!

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #762 : 20 Aralık 2014, 21:10:33 »
Yalan efendim yalan, ben almadım şeker, kim yedi benim şekerimi!!1!
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü ||Yarın -21.00
« Yanıtla #763 : 26 Aralık 2014, 13:16:47 »
Şeker Lobisi'nin işi bunlar hep u_u. O değil de fışkiyeyi kim kırdı peki?!

Yarının Konusu: Gündelik Hayat Totalitarizminde Okuma Trendleri ve Okuma Seyrine Etkileri

Bu ne Amerika'nın oyunu, ne de İsrail'in operasyonu. Günlük hayatımızdaki totalitarizmi kendimiz yaratıyoruz. Bazen bu kendi devletimiz oluyor, bazen ailemiz. Çevremiz oluyor kimi zaman, kimi zamansa ta kendimiz.

Gündüz Vassaf öncelikle "gündelik hayattaki totaliter" unsurları bizim için özet geçecek. Sonrasında bu etkilerle oluşan okuma trendleri, okuma seyrine etkisi, kitap seçiminde başgösteren yansımalarını tartışacağız.

Tüm bunların ortasında kalan fantazyanın pek çok türüne bağlanmış kişiler, belki de günümüzün gerçek anarşistleri. Hiç düşündünüz mü?

Bu haftaki konumuz, özetle, bir tartışma konusu. Eğer Cumartesi akşamı bir planınız yoksa gelin hep birlikte tartışalım.

Yarın, 21.00'da ben yine aynı yerdeyim :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü ||Bugün -21.00
« Yanıtla #764 : 27 Aralık 2014, 09:50:04 »
Bugünün konusunu tekrar hatırlayalım.

Günün Konusu: Gündelik Hayat Totalitarizminde Okuma Trendleri ve Okuma Seyrine Etkileri

Bu ne Amerika'nın oyunu, ne de İsrail'in operasyonu. Günlük hayatımızdaki totalitarizmi kendimiz yaratıyoruz. Bazen bu kendi devletimiz oluyor, bazen ailemiz. Çevremiz oluyor kimi zaman, kimi zamansa ta kendimiz.

Gündüz Vassaf öncelikle "gündelik hayattaki totaliter" unsurları bizim için özet geçecek. Sonrasında bu etkilerle oluşan okuma trendleri, okuma seyrine etkisi, kitap seçiminde başgösteren yansımalarını tartışacağız.

Tüm bunların ortasında kalan fantazyanın pek çok türüne bağlanmış kişiler, belki de günümüzün gerçek anarşistleri. Hiç düşündünüz mü?

Bu haftaki konumuz, özetle, bir tartışma konusu. Eğer Cumartesi akşamı bir planınız yoksa gelin hep birlikte tartışalım.

Yarın, 21.00'da ben yine aynı yerdeyim :).

Radyoda görüşmek üzere!