Kayıt Ol

Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kahramanın Yol Türküsü ||Cumartesi -21.00
« Yanıtla #1320 : 16 Nisan 2016, 22:56:41 »
Uzun bir aradan sonra bu yayın çok iyi geldi. Çok güzel tavsiyelerle ayrıldım, gıybet de pek bir hoş idi. Tekrar teşekkürler yayın için Hazal abla.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1321 : 16 Nisan 2016, 23:05:33 »
Çok ama çok keyifli bir yayındı :) Aradan geçen birkaç haftalık boşluğun ardından en sevdiğim radyo yayınına, jenerik müziğine ve o sohbet ortamına kavuşmak apayrı bir keyifliydi özellikle. Konu da her zamanki Kahramanın Yol Türküsü kalitesindeydi tabii ki  8)

Açık konuşayım, konuyu gördüğümde Mercan moduna girip "Eee, buna benzer bir konuyu daha önce de yapmıştı. Ne anlatacak bu kız bu kadar saat?" dedim kendi kendime. Ama bir anlattı, pir anlattı maşallah. Örnekler süperdi, çeşitlemeler süperdi, konu ve anlatım zaten hak getire... Yani sadece tek bir açıdan değil, her açıdan ele aldı konuyu. Çevirmenlere, editörlere kadar gitti. Gıybeti ve sohbeti de ayrı tatlıydı tabiiiiğğğ...

Kısacası... özlemişim <3 Kayıtları mutlaka dinleyin.

Ağzına sağlık Hazal.[*]Mey, hero! Heyuaaa, heyuaaa![/*]

Not: Börü'yü öksüz bırakmayın.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1322 : 17 Nisan 2016, 10:28:32 »
Hastalıktan dolayı uyuyup kalmışım. Haftaya burun tıkanmasını işlersek katılabilirim sanırım. :üü Öhöm, neyse kayıtlar gelir umarım.  :)
Onur Şahin

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü || Kayıtlar
« Yanıtla #1323 : 17 Nisan 2016, 11:32:48 »
Arkadaşlar, güzel yorumlar için kocaman teşekkürler her birinize ^^. Ne iyi ettiniz de geldiniz.

O zaman yayın kayıtları gelsin derhal. "Okur Tıkanması" adlı yayınımızın kayıtları aşağıdadır :). Burun tıkanması için de, istek üzerine, önümüzdeki yayında birkaç söz söyleriz artık :D.

Kısım 1

Kısım 2

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1324 : 17 Nisan 2016, 19:34:40 »
Programın üzerinde durdukları harici, sonları ve gıybet kısmını kapsayan konu da önemliydi.

Not: Börü arzuladığı desteği bulur inşallah.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1325 : 22 Nisan 2016, 08:39:51 »
Cumartesi Konusu: Verimli Okuma

Gerek literatüre geçmiş teknikler, gerekse kişisel tercih ve tecrübelerimizden yola çıkarak, bu hafta bir tartışma konusuyla birlikte olacağız. Hem ben anlatacağım, hem de siz. "İyi okur" olmanın önemi ve azlığından çokça bahsettik, peki "iyi okur" nasıl olunur? Yazarların yana yakıla aradığı o iyi okur içimizden nasıl dışarı taşar? Verimli okuma nasıl sağlanır? İşte bu hafta bunu tartışıyoruz :).

Bununla da kalmayacağız aslında. Verimli okuma için geliştirilmiş terminoloji de yayınımızın konusu kapsamında olacak. Böylece hayatımıza yeni tatlar ve terimler katarken, "verimli okuma" eylemini bir de okuma yetisi üzerinden ele alacağız.

Bu yayında özellikle dinleyicilerin kendi verimli okuma yöntem ve ortamlarını da konu edeceğiz. O nedenle ister bunu yayına saklayın, ister bana önden özel mesaj atıp anlatın. Tercih sizin :).

O halde ne diyoruz? Kendi gününde, kendi saatinde, okumayı bir hobi değil bir amaç edinmiş kişilerle radyoda görüşmek üzere!

• **
  • 106
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
« Yanıtla #1326 : 23 Nisan 2016, 23:13:47 »
Sonuna yetişmiş olsam da programın oldukça keyifli geçtiği belliydi sonuçta benim olduğum kısım çok keyifliydi :) Kayıtlarla idare edeceğiz önümüzdeki 2 hafta :(

Dipçe: Bekleniyorsunuz, Hazal hanım

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1327 : 24 Nisan 2016, 13:07:20 »
Çok eğlenceli bir yayındı yine. Konusu itibariyle de benim için iki kez doyurucuydu. "Verimli Okuma" tam olarak yapabildiğim bir şey değil çünkü, o yüzden çok merak ediyordum anlatılacakları. Ve beklediğime kesinlikle değdi :) Hem bir sürü şey öğrendim hem de eğlendim.

Hatta konu mankeni bile oldum :D Verdiği örneklerde "Ay, beni anlatıyor!" diye diye bir hâl oldum, o kadar verimsiz bir okurum u_u Ayrıca okurken karakterlere ses biçme olayını bir tek benim yapmadığımı öğrendim, deli değilim! En azından sandığım kadar...

Çok çok teşekkürler tekrarda Hazal, harika bir yayındı. Katılan arkadaşlara ve forumumuzun trollüne de keyifli muhabbetleri için teşekkürler :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1328 : 25 Nisan 2016, 19:51:37 »
...
forumumuzun trollüne de keyifli muhabbetleri için teşekkürler :)

Rica ederim :D

Bu arada yayında çalınan moğol metalli şarkı bana şunu hatırlattı: https://www.youtube.com/watch?v=F_yhc8m3Iwk

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1329 : 05 Mayıs 2016, 13:05:56 »
Bu hafta da yayın yok, ama sonrasında söz verdiğim ve oldukça verimli geçeceğine inandığım yayını yapacağım :). Ne mi? Frpnet ile ortak olan yarışmamızda kısa öykü yarışmasında sık yapılmış hataları ve kısa hikaye kavramını irdeleyeceğiz.

Bu hafta da bana müsaade. Bir cumartesi daha eğitim ile radyodan uzak kalmak durumundayım. Sonrasında kaldığımız yerden devam ^^!

Önemli Not: Bu irdeleme esnasında kişi ya da öykü adı kesinlikle verilmeyecek olup, öyküler dahi okunmayacaktır.

• **
  • 106
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
« Yanıtla #1330 : 07 Mayıs 2016, 01:18:25 »

Önemli Not: Bu irdeleme esnasında kişi ya da öykü adı kesinlikle verilmeyecek olup, öyküler dahi okunmayacaktır.

Allah razı olsun, bir an hataları tek tek ayıklarken yarım saat benim hatalara takılırız dedim :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kahramanın Yol Türküsü - Özel Yayın ||Cumartesi -21.00
« Yanıtla #1331 : 13 Mayıs 2016, 13:09:14 »
Cumartesi Konusu: Mikro Öykü Nedir ve 60 Kelimelik Yarışma Değerlendirmesi

Yarışmamız bitti, PDF'miz yayınlandı ve geldik söz verdiğimiz yayınımıza.

Bu yayında mikro öykü de denilen flash fiction'ları (kartpostal öyküsü bile deniyor ^^) konu ediyoruz. Nedir? Nasıl yazılır? Kısa öyküden ve öyküden farkı nedir?

Ayrıca, kişi ismi ve öykü adı vermeden, genel hatlarıyla yarışma değerlendirilecek. Sık yapılan hatalara değinilecek, mikro öyküden ne anladığımızı ama aslında ne olduğunu tartışacak ve yarışmanın ardından bizzat çıkardığım istatistikleri sizlerle paylaşacağım.

Var mısınız minicik öykülerin zorlu dünyasını tartışmaya :)?

Kendi gününde, kendi saatinde, radyoda görüşmek üzere!

Not: Doctor Who: Savaş Makineleri kitabı da çekilişle hediye edilecektir. Sayfamız 300 kişiyi geçmiş :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1332 : 14 Mayıs 2016, 21:00:38 »
Yayındayız :).

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1333 : 14 Mayıs 2016, 22:07:31 »
BEŞ YÜZ YETMİŞ İKİ kaplan gücünde bir yayındı. Öykü yazanları ayrı, dereceye girenleri ayrı, değerlendiren jüriyi ayrı, program yapan Hazal'ı ayrı kutlarım(onu iki kere kutlamış oluyorum böylece) :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1334 : 14 Mayıs 2016, 22:34:02 »
Programın tek kötü yanı, konu edindiğine atıf kısalığı idi :).

NOT: İlk kez yarışmaya katılıp, bir şey kazanıyorum. :o