Kayıt Ol

Bugün Ben Şunu Öğrendim:

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugün Ben Şunu Öğrendim:
« Yanıtla #210 : 28 Eylül 2014, 02:20:28 »
Şimdi linç edeceksiniz beni biliyorum ama şu forum sistemiyle ilgili yeni bir şey öğrendim.

Mesela en son gelen mesajlara baktığınızda ya da herhangi bir kategoriye girdiğinizde, daha önce okumuş olduğunuz bir konunun içine yeni bir yorum gelmişse bildiğiniz gibi konu ismi yanında şu () ikon gözüküyor. Meğer ona bastığınız vakit sizin en son okuduğunuz yerden itibaren devam eden mesajları gösteriyormuş. Ben üzerine basabildiğimizi bile bilmiyordum. :fringa

İŞTE BUNU BUGÜN ÖĞRENDİM.

Ben bugün bunu öğrendim. Denememiştim bile basmayı yav.  :ohmy
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 02 Ekim 2014, 21:26:03 »
Bu gün ben kimsenin Kenau Reeves'e insanların yaşlanması gerektiğini söylemediğini farkettim. Cahil cahil dolanıyor ortalıkta. Hayır adama yazık :D

http://www.imdb.com/video/%C4%B1mdb/vi884911897?ref_=vi_sh_31
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 09 Ocak 2015, 22:40:53 »
Ben bugün  14 cilt olarak eksiksiz bir  şekilde ve 0 Zaman Çarkı serisinin 506 tlye , ikinci el sadece içinde ilk 7 kitabı barından ve bunlardan sadece 3ünün cilti olduğu setin ise 500 liradan satılabileceğini öğrendim .  Ya o kitabı oraya koyarken hiç mi araştırmıyorsunuz ? (Not olarak eğer her cildi en pahalı cilt fiyatından 63 tlden hesaplasak 7x63 = 440 lira falan ediyor yani 0 fiyatından bile  60 tl pahalı ikinci el olup indirimli satılmasını geçtim adamlar 0ının indirimsiz halinden bile pahalıya satıyorlar)

Sevgili! sahafımızın linki : http://www.nadirkitap.com/zaman-carki-1-2-3-4-5-6-7-robert-jordan-kitap4882953.html

Buda  hâla almamış olanlar varsa (bir gün herkes zaman çarkı okuyacak :D)

http://www.ilknokta.com/brandon-sanderson/zaman-carki-14-cilt-takim.htm (Kitap fuarından daha ucuza almak  mümkün olabiliyor ama %40 indirimde iyi fakat siz yinede böyle takım halinde almayın çünkü  ilknokta buglanmış :P  Takım halinde %40 indirimle satılırken , kitaplara tek tek baktığınızda %45 indirim olduğunu görürsünüz  o yüzden alacak olan varsa sepete 14 cildi tek tek eklesin )

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 09 Şubat 2015, 19:32:35 »
Bugün ben Wps Writer kullanmanın ahmaklık olduğunu öğrendim.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 09 Şubat 2015, 19:39:12 »
Bugün ben sahaf gezerek vakit geçirmenin ne kadar faydalı olabileceğini öğrendim :D

Geçen yaz Kadıköy'de bir sahafta rastlayıp 10 TL'ye aldığım Anubis Kapıları adlı kitabın 200 TL gibi fiyatlara alıcı bulabildiğini öğrendim :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

• 403
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 09 Şubat 2015, 19:43:18 »
Vallahi iyiymiş Şahin, sen harbiden mübarek adammışsın ya :).
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 09 Şubat 2015, 20:03:28 »
Sorma şu sınav öncesi bu mübareklik çok iyi geldi :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 09 Şubat 2015, 20:14:50 »
Ben bugün word'ün online halinin olduğunu,  hotmail oturumunu açtığımızda dünyanın neresinde olursak olalım, office programları olmayan bir bilgisayarda dahi olsa yazımıza devam edebileceğimizi öğrendim. Word Online yazınca çıkıyor.

Not: Aslında bugün öğrenmedim. ^^ Maksat konu bozulmasın. :)

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 27 Mart 2015, 16:09:41 »
Flood olacak ama, böyle durumu olan biri varsa halletsin diye yazıyorum.

GSS Prim borcu denilen bir olay var bilirsiniz, devlet Sgk'nız olmadığı takdirde sizi genel sağlık sigortası kapsamına alır. Bu da bir ücrete tabidir. Eğer siz gelir kontrolü yaptırmadıysanız en yüksekle yazarlar borcunuzu ama sonra gelir kontrolü yaptırarak bu borcu düşürebilirsiniz. Konumuz burada başlıyor, eğer bu kontrolü yaptırmadıysanız 31 Mart son gün.

Mesela benim okuduğum dönemi borç olarak yazmışlar; 3000 lira gibi bir meblağ çıkmış. Bu benim hatam tabi ki (şu sistemin saçmalığını saymazsak) okuduğumu bildirmemiştim. Şimdi o dönem okuduğunuzu belirtip bu borcu düşürebiliyorsunuz. Siz de bildirmeyi unuttuysanız veya aksattıysanız 31 Mart'a kadar borçları yapılandırın ya da okuduğunuza dair belgeyi iletin.

Borç sorgulama ; https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LogOut.action

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 21 Nisan 2015, 20:32:26 »
Portalda böyle bir sayfa olduğunu az evvel öğrendim.

Çevrimdışı nurolog

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 21 Nisan 2015, 20:36:17 »
Modem çoğaltıcı diye bir şey varmış ki; evin ücra köşelerinde de interneti çekilir kılıyormuş.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 21 Nisan 2015, 21:17:52 »
Birşeyi kınayınca gerçekten insanın başına geliyormuş. Çok büyük konuşmuşum ve ne yazık ki tüm geleceğimi etkileyecek bir durum başıma geldi :(

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 21 Nisan 2015, 21:53:55 »
Birşeyi kınayınca gerçekten insanın başına geliyormuş. Çok büyük konuşmuşum ve ne yazık ki tüm geleceğimi etkileyecek bir durum başıma geldi :(

Benim de buna benzer yaşadığım durumlar var. Ama buna inanmıyorum, olacağı varmış olmuş derler ya aynen öyle. Kader de değil tam olarak.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 21 Nisan 2015, 22:29:23 »

Benim de buna benzer yaşadığım durumlar var. Ama buna inanmıyorum, olacağı varmış olmuş derler ya aynen öyle. Kader de değil tam olarak.
Benim durumum pek olacağı varmış da olmuş gibi birşey değil malesef. Ama artık kimsenin başına gelen birşey ile dalga geçmeyeceğim. Allah benim başıma vermezse canım kadar çok sevdiğim birinin başına veriyor ve yine beni etkiliyor.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 21 Nisan 2015, 22:59:03 »

Benim durumum pek olacağı varmış da olmuş gibi birşey değil malesef. Ama artık kimsenin başına gelen birşey ile dalga geçmeyeceğim. Allah benim başıma vermezse canım kadar çok sevdiğim birinin başına veriyor ve yine beni etkiliyor.

Abi geçmiş olsun.   :-\

"What goes around, comes around." diye bir söz vardı, Karma deniyordu sanırım. Allah'ın vereceğinden değil, hiçbir zaman empati kurup bu tür eylemler yapmamak gerekiyor görüşündeyim. Sonuçta nasıl olmak istiyorsak, etrafımıza vereceğimiz saygı-sevgi değerleri, tutumumuz bununla eşit olmalı, yoksa hayatımız ters düz oluyor ve dengeler değişiyor her zaman. Bir tek bunu bilirim, sanki değer değeri çekiyor; hep kalple alakalı.

Belki de yanılıyorum. Bana da zaman gösterecek artık. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.