Kayıt Ol

Ceiron Wars (Türk Yapımı Online Oyun)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« : 14 Şubat 2011, 10:57:30 »

Böyle bir oyun görünce çok heyecanlandığımı söylemek isterim. Grafik ve görsellerin inanılmaz güzelliği, konunun genişliği, karakterlerin tarihimize bu kadar yakın olması ve sonunda bir Türk online oyunu (adam gibi) görmüş olmak gerçekten sevindirici. 1 Gün sonra büyük bekleyişin ardından oyananabilecek olan oyun için bedava üye olabilir ve oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Bilgisayar, Mac ve clienti indirerek web tabanlı da oynayabileceksiniz oyunu. Daha test etmedim ama gurur duydum diyebilirim.

Daha Fazla Görsel
Spoiler: Göster

Güç… Her zaman oradadır… Tek yapmamız gereken elimizi uzatmak ve onu almaktır. Böylece onu ele geçirdiğimizi, ona sahip olduğumuzu sanarız.

Daha sonra tatlı sesiyle bizi kandırır. Daha fazlasını vermek için bizi cezbeder. “Sadece...” der, “...küçük bir bedel ödemen yeterli”. Gittikçe o bedel büyür. Gittikçe o batak derinleşir.

Bizi kendine bağımlı hale getirir. Kokusu o kadar çekicidir ki, onu içimize çekmeden bir dakika bile duramaz hale geliriz. Zira artık hükmeden biz değilizdir. Biz, hükmedilenizdir.

Teni çok yumuşaktır. Bakışları bir o kadar alımlı... Ruhumuz artık onundur. Ondan ne zaman kurtulmaya çalışsak, bize neler verdiğini hatırlarız. Para, şöhret, seks, iktidar, saygınlık, korku, sevgi... Hepsi onun ihsanlarıdır. Hepsi onun enstrümanlarıdır. Onun hükümran senfonisine o kadar alışmışızdır ki, susması halinde ne yapacağımızı bilemeyip, endişeleniriz.

Oysa ki güç, en dehşetli yüzünü henüz göstermemiştir. Onun tek sevgilisi biz değilizdir. Öyle bir zaman gelir ki, neredeyse herkes onun yörüngesine girmiş olur. Herkes çaresizce onun çekim alanında salınır, etrafında döner. Çarpışma artık kaçınılmazdır. Zira herkes onu ister, tek başına ister.

YAVUZALP KÜSYRA

Uzmanlık :
Yeniçeri - Tüm Menzilli Silahlar ve Yatağan

Ulus : Batı Türkü

Desteklediği Düşünce Akımları : Semajenizm ve Kurt Kardeşliği

Hakkında: Yavuzalp çok küçük yasta ailesinden koptugu için annesini ve babasini tanimiyor. Kardesleri olup olmadigini dahi bilmiyor.

Henüz alti yasindayken Türk Sultani'nin hizmetine bir yeniçeri olarak alinan Yavuzalp, on üç yasinda yeniçeri ocagindan semajen dergahlarina nakledildi. Yavuzalp'in agasi, onun hasin dogasini ve kavgaci karakterini bastirmak istiyordu. Yavuzalp o kadar inatçi ve atesliydi ki, o güne dek Alp diye anilmasina ragmen, hocasi tarafindan Yavuzalp olarak isimlendirilmeye baslanmisti. Gerçekten yavuz bir kisiligi vardi ve bu ismin ona yakistigi muhakkakti.

Yavuzalp iyi bir çeri olmak için gereken her seye sahipti. Yalniz hirçin kisiliginin törpülenmesi gerekiyordu. Böyle düsünen agasi onu semajenlere teslim etti ve böylece Yavuzalp'in hayatinin degismesine neden oldu. Semajenler tarafindan bes yil boyunca egitim gören Yavuzalp, daha sonra semajenlere gönül borcunu ödemek için ahi evlerine katildi. Ahiler semajenlere bagliydilar ve karsiliksiz olarak güçsüzlere, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine yardimlarda bulunuyorlardi. Ahilerin bir amaci da Türk sultanina hizmet etmekti. Özellikle harici ülkelerdeki ahi evleri Türk sultani için bir istihbarat örgütü gibi çalisiyordu. Yavuzalp uzun bir dönem boyunca Türkan Sultanligi sinirlarinda görev aldi. Ta ki yirmi üç yasina kadar...

Bilinmeyen bir sebepten ötürü Yavuzalp yirmi üç yasinda ahi örgütünü terk etti ve yeniçeri ocagina döndü. Agasi ölmüstü ve ocaktaki dostlarinin çogu baska sehirlere tayin edilmislerdi, bazilari da savaslarda yasamlarini yitirmislerdi. Hal böyle olunca Yavuzalp yeniçeri ocaginda da fazla kalmadi. Hayatinda temelli bir degisiklik istiyordu. Artik Türkan topraklarinda kalmak istemiyordu. Onu anavatanina baglayan hiçbir sey kalmamis olmaliydi. Hatta belki de anavatanindan gitmek zorunda birakan seyler vardi...

Yavuzalp uzun süren bir yolculuk sonunda Asena Kaganligi'na varmisti. Göktürklerin birlestirdigi step halklarinin, göçebe atlilarin ve güçlü savasçi kavimlerin federasyonu olan bu devlet, aslinda Sorién kitasinin en ölümcül askeri gücüydü. Bir kez harekete geçtiginde hiçbir ordu bu atli ölüm meleklerine karsi gelemezdi. En büyük sorunlari ise sürekli iç birliklerini kaybedip durmalariydi. Asena Kaganligi uzun süredir büyük fedakarliklar yaparak ve agir bedeller ödeyerek göçebeleri tek bayrak altinda tutmayi basarmaktaydi. Yavuzalp Asena topraklarina vardiginda huzursuz, için için kaynayan ve hatta pek çok dis güç tarafindan sürekli çomaklanmakta olan bir devlet buldu. Burada tanistigi Kurtlar ile kisa zamanda dost oldu ve onlara katildi. Böylece Yavuzalp kendisini Asena Kaganligi'nin birligini korumak için savasan Kurt Kardesligi örgütünün içinde buldu.

Yavuzalp yeni "ailesi" için dört yil boyunca savasti. Göçebelerin yasam tarzlari Yavuzalp'i daha da hünerli bir savasçi haline getirdi. Eksi otuz derecede donmamayi, kirk derecelik sicaklikta hayatta kalmayi, günler boyunca hiç durmadan at üstünde yolculuk etmeyi, gerekirse kimiza kisrak kani karistirip içmeyi, gerekirse merhamet denen duyguyu unutmayi ögrendi. Ahilerin biraz naif, biraz hayalperest ama asil yasam tarzindan, step haklinin acimasiz, soguk ve dayanikli hayat anlayislarina dogru bir yolculuktu bu...

Yavuzalp 29 yasina yeni girmisti ki, Ötüken sehrinde karsilastigi bir ahi evi hayatinin yeniden degismesine neden oldu. Yavuzalp geçmisinde önemli rolü olan ahilere karsi kayitsiz kalamamisti ve sik sik ahi evini ziyaret eder olmustu. Bir gün ahi evi, Pyroka topraklarina dek uzanacak tehlikeli bir görev için kendisinden yardim rica etti. Yavuzalp, Kurt kardeslerinden olur aldiktan sonra, ahilere yardim etmeyi kabul etti ve Ötüken'den yola çikan kervana katilarak bu kervani Pyroñom sarligi'nin baskenti Pyrok'a kadar korumak için harekete geçti...

Yavuzalp'in çiktigi tehlikeli yolculuk onun ölümle burun buruna gelmesine neden olacak. Tüm umutlarin tükendigi anda ve ölümün soguk nefesi etkisini hissettirmeye basladiginda Yavuzalp'in hayati ve kaderi, daha önce hiç görmedigi ve dogal olarak tanimadigi bir komutan tarafindan belirlenecek. Belki Yavuzalp, çok farkli bir amaç için oraya gelmek üzere olan bir komutan tarafindan kurtarilacak. Belki de komutan Yavuzalp için daha korkunç bir son hazirlayacak...

TRAİLER BURDAN İZLENEBİLİR: http://www.ceironwars.com/trailer/

Edit: Oyunun yapımcısının sızdırdığı görselleri de ekledim.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ceiron Wars (Türk Yapımı Online Oyun)
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2011, 18:46:07 »
Güzel bir oyun ise yarın oyun piyasaya sürülmüş olacak. Kayıp Rıhtım Guildi açıp topluca bir etkinlik mi yapsak?

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2011, 18:48:51 »
Kayıp Rıhtım Guildi açıp topluca bir etkinlik mi yapsak?

Mümkündür.

"Hükümran Senfoni" adı altında, bayağıdır geliştirilmekte olan bir oyun var idi, onun son hali midir nedir?

Çevrimdışı Baal Sarrus

• **
  • 81
  • Rom: 0
  • Promethean
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2011, 18:50:14 »
Kayıp Rıhtım Guildi açıp topluca bir etkinlik mi yapsak?

Mümkündür.

"Hükümran Senfoni" adı altında, bayağıdır geliştirilmekte olan bir oyun var idi, onun son hali midir nedir?

Para yetersizliğinden askıya alınmıştı.

Ayrıca oyundan çok bir şey beklemenizi önermem. Ben http://hso.mynet.com/ adlı oyunlarını oynamıştım bir süre. Ekran görüntülerinden anladığım kadarıyla oldukça benziyor. Umarım haksız çıkarırlar, oyun bir şeye benziyordur.

Oynayacaksanız http://www.ceironwars.com/download/ indirin hazır olsun.
Only those who risk going too far,
Find out how far they can go.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2011, 19:36:45 »
Kayıp Rıhtım Guild'i açılırsa oradayım u_u.

Görseller beklentilerimin çok üzerinde. Trailerı izledim ve kısa olmasına rağmen hoşuma gitmedi desem yalan olur :). Göğsüm kabardı bu oyunu görünce.

Bu arada,

Oyunun yapımcılarının oyun sistemini anlattığı bir video da var. Söylediklerine göre oyunda bize katılan NPCler kararlarımızdan memnun kalmazsa bizi terk edebiliyorlarmış. Aynı zamanda bu videoda oyunun oynanışına dair daha fazla detay da bulabilirsiniz.
Oyun, Heroes of Might and Magic havası verse de (evet, aslında strateji tabanlı bir oyun) pek çok RPG özelliği de katılmış.

Yarın göreceğiz kendisini :).

Çevrimdışı Baal Sarrus

• **
  • 81
  • Promethean
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2011, 09:30:15 »
Son 30 dk.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2011, 09:45:12 »
Son 30 dk.

İnsan akşam açar ki işi gücü olanlar da oynayabilsin :) organizasyon kötü...

Bu arada Heroes Tadında bir oyun olacakmış. Fırtınakıranın gönderdiği linkteki videoda gösteriyor hafiften

Çevrimdışı Baal Sarrus

• **
  • 81
  • Promethean
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2011, 11:08:01 »
Her şey iyi, müzikler şahane, ne bileyim fikir çok hoş falan da, canımı sıkan pek çok nokta var.

-Türkan sultanlığı, Göktürkler, Türkler. Pff. Hani milletlerden alıyoruz ilhamımızı demişlerdi, isim üretecek kadar yaratıcı olmadığımız için isimleri aynen kullanıcaz dememişlerdi.

-Grafikler tatlı, ama o kadar. Ee? Hiç bir şeyle etkileşime giremiyorsun adam gibi. Zamanında hükümran semfoni online vardı, şehir arayüzü ve savaş arayüzü aynı o. Aynı oyunu 2 kez piyasaya sürdü adamlar resmen.

-Bir başka sorun da çeşitlilik. yanılmıyorsam 6 çeşit birim var ve 1,2,4,8,16,32 şeklinde katlanarak artan sayıdaki ranklarda açılıyor. Eah. Bir tüfekli bir kılıçlıyla on gün oynamak zorundayım. Çünkü...

-...O bina üretim süreleri ne yahu? Çok yaratıcı olamadık, bina bulamadık, bu yüzden en kısası 3 saat demişler resmen. Benim gibi gelişimi hızlı görmek isteyen insanlar için bu çok yavaş ve sıkıcı oluyor.

-Eva Valar'ın ağzını yerim. uy.

-İsimler çok gözüme batıyor, tekrar tekrar söylemeden edemiyorum. Ruslar diye girince adamlar canım sıkılıyor pff.

-Stronghold Kingdoms'ı tercih ederim, tavsiye ederim. Server 1'de, irlandanın kuzeyindeki Armagh'da oynuyorum. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2011, 12:07:22 »
Benim de hoşuma gitti. Magfarm diye bir karakter yarattım kendime. Sanıyorum oyunu indirmem gerekiyor. Halledeceğim!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Baal Sarrus

• **
  • 81
  • Promethean
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2011, 12:15:50 »
Benim mi beklentilerim çok arttı n'oluyor neden ben beğenmiyorum lan?

Yalnız Yavuzalple karşılaştım şimdi. Diyalog olayları seçimler falan hoşmuş yahu.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2011, 21:26:26 »
Benim mi beklentilerim çok arttı n'oluyor neden ben beğenmiyorum lan?

Tek beğenmeyen değilsin hani. Haklısın oyun Hükümran Senfoni'nin grafiksel bir üst versiyonu olmuş sadece. Ayrıca oyun şuan bence oynanamayacak kadar ağır ve hatalı. 47 askerimin karşıda en düşük seviyedeki 1 askeri 21 kere ıskalaması ve o askerin gelip tüm adamlarımı öldürmesi? İlginç şeyler bunlar.

Çeşitlilik şimdilik yok gibi. Dışarıdan görev alamıyoruz, sanırım oyun daha yeni olduğu için açmamışlar. Kaynak geliri çok az veya asker eğitimi çok pahalı. Bu yüzden asker yapıp göreve gitmek, hele kelle avına gitmek ölüm! Yeni başlayan birinin oyuna saatlerini ayırması için ellerinden geleni yapmışlar diyebilirim.

Aslında çok güzel olabilecek bir oyun. Efektler ve tasarımlar çok hoş olmuş. Tanıştığımız karakterlerin hikayelerini dinlemek de ayrı bir zevk. Neler olacak ilerde göreceğiz.

Edit:Hep kötülemişim.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2011, 21:46:46 »
Şu andaki halini beta gibi düşünmek sanırım iyi olacaktır. Dünya bile altı günde yaratıldı diyorlar. Henüz indirip denemedim, MMORPG oyunlara (Eve ve WOD hariç) kökten bir tiksintim vardır zaten ama, bir bakalım.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2011, 20:38:25 »
Özet olarak bir Rıhtım Guild olacak mı olmayacak mı? =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Artyom

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2011, 19:54:03 »
Peki WoW,LOTRO vb. MMO'lar gibi Roleplaying serverları mevcut mu bu oyunda?

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2011, 20:15:44 »
Peki WoW,LOTRO vb. MMO'lar gibi Roleplaying serverları mevcut mu bu oyunda?
Muhakkak. En az rağbet gören online bir oyunun bile birkaç sunucusu varsa Ceiron Wars'ın daha çok sunucusu olduğuna eminim. Kısacası mevcut diyebiliriz.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake