Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #135 : 18 Eylül 2011, 19:46:13 »
:D Ben olayı biraz çözdüm.
Spoiler: Göster
Artık Stark'ların düşüşü yaşanacak.
Dediydi dersiniz...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #136 : 18 Eylül 2011, 21:28:45 »
Cellox'un dediği gibi olmayacak. Dediydi dersiniz.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 18 Eylül 2011, 22:07:30 »
Bence

Lannisterlar'ın düşmesini isteyen(ve bunu yaparak güçlenecek olan) büyüklü-küçüklü çok hane vardır.
Zaten Joffrey'nin bu Ned'i kestiren kafayla devam ederse çok milleti tatmin edecek kararlar vereceğini düşünmüyorum.Bu da oyuna yeni haneler ve karakterler sokacaktır,mistikleştirmek gerekirse;kışın yaklaşmasıyla beraber şu ana kadar sessiz kalan güçler(eski tanrılar'dan çok umutluyum)ve haneler uyanacaktır. Joffrey'nin bir Baratheon olmadığı ortaya er yada geç çıkacaktır ki bu durumda Lannisterların elini zayıflatacaktır.

Bununla birlikte kendimi o kadar çok demir taht'ı kapma yarışına verdim ki güneyden ejderhalarıyla ve bir dothraki ordusuyla fırlayabilecek Daenerys'i ve kuzeyden binlercesi uyanabilecek ölü yürüyenleri de es geçiyordum.

Bana sorarsanız artık Lannister'ların (kimden gelirse gelsin) düşüşü yaşanacak.

Kısacası; "Kış Yaklaşıyor."

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 18 Eylül 2011, 22:49:16 »
Bana kalırsa
[spoiler]Lannister'lar belasını yakında bulacak. Starklardan ve Daenerys'ten umutluyum. Ama bu kış gece bekçilerinin işi zor olacağa benziyor. Tabi Stannis'i de unutmamak gerek. Bence Starklarla güçbirliği yapıp tahtı ele geçirebilir.[\gizli]
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 19 Eylül 2011, 09:09:14 »
"Bence şöyle olacak..." demek yerine çok merak ediyorsanız kitaplarını araştırmanız mantıklı olmaz mı? Devamı yazılmış, ne olacağı belli olan bir seri.

Sezon arasını bu kadar uzun tutmak bazılarını diziden soğutacaktır heralde. Ben bir çok olayı zar zor hatırlıyorum şu anda.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 19 Eylül 2011, 16:43:48 »
"Bence şöyle olacak..." demek yerine çok merak ediyorsanız kitaplarını araştırmanız mantıklı olmaz mı? Devamı yazılmış, ne olacağı belli olan bir seri.
Sonucu araştırıp hemen öğrenirsen okumanın ne zevki kalır. Onun yerine kitabın çıkmasını beklerken kendimizi oyalıyoruz. Yani kendi adıma öyle.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 19 Eylül 2011, 18:10:46 »
İngilizce devamı olan ama çevrilmemiş olan bir sürü kitap var,onların devamı üzerine yorum yapılmıyor mu?

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #142 : 20 Eylül 2011, 11:41:06 »
Bu arada, Ned Stark İstanbul'da diye bir dedikodu duydum. Beyoğlunda bir otelde kalıyor diyorlar. Yalan olabilir dolan olabilir, duyduğumu söylüyorum kardeşim?
May the force, be with you.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #143 : 20 Eylül 2011, 13:21:06 »
Diziyi dün gece bitirdim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; "Taht Oyunları" bu zamana kadar gördüğüm en eksiksiz kitap uyarlamasıydı. Öyle ki kitapta geçen diyaloglar bile bir bir alınıp diziye oturtulmuş. Bir sonraki adımdan sürekli haberdar olmak izlenebilirliğini baltalıyor mu, açıkçası bu konuda net bir yorum getiremiyorum. Hem dizide hem de kitapta keyif aldığım noktalar farklıydı. Sanırım böylece eserin neredeyse her bölümünden başka bir tat almayı başarabildim. İyi bir deneyimdi.

Şunu da belirtmeden edemeyeceğim; eğer dizinin ilk sezonunu izlediyseniz ve yeni sezon başlayana kadar beklemek istemiyorsanız, kasımdaki fuarda ilk kitabı değil de ikinci kitabı alın. İnanın eksikliğini çok az hissedeceksiniz. Tabiî ki bunu bütçesini ve zamanını düşünen sevgili okurlar için söylüyorum. İlk kitapla başlarsanız da gayet okunur yani. :)

Sözün özü George R. R. Martin dünyası mutlaka deneyimlemeniz gereken bir atmosfer. Öyle ya da böyle edinin derim.

Hatta bugün kendisinin doğum günüymüş, buradan ona uzun ve sıhhatli yıllar diliyor; her şey için teşekkür ediyorum! :)

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 20 Eylül 2011, 13:37:06 »
Bu arada, Ned Stark İstanbul'da diye bir dedikodu duydum. Beyoğlunda bir otelde kalıyor diyorlar. Yalan olabilir dolan olabilir, duyduğumu söylüyorum kardeşim?

Bu haber doğru en azından geçen haberleri izlerken bende görmüştüm. Ama şu an İstanbul'da olup olmadığını bilmiyorum...

Bu arada Peter Dinklage'i Game of Thrones'un Emmy'deki şeref golü oldu. Küçük büyük adam dedikleri bu olsa gerek ;D Tabi bunu Sibel Kekilli ile olan sahnelere yoran başlıklarla Türk basınına da teşekkürü bir borç bilirim...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 09 Ekim 2011, 17:13:36 »
Birde şöyle düşünmek lazım;

Targaryen'lerin ejderleri gelince Hunlar'ın Romaya girmesi gibi yarıp geçerler kanaatimce. Ayrıca 2. kitapta olmasa bile 3.-4. kitaplarda Stark'lar duraklayacak, son kitabın konu edildiği sezonda ise kış Westeros'u yutacak. Zaten bu topladıkları ordu alelade bir orduydu. Zamanla sayıları artacak, aynı şekilde Lannister'larında artacak bence savaşın dengesini diğer hanelerin savaştaki durumları belirleyecek. En azından Kuzeydekiler şanslı baktın olmuyo Sur'un diğer tarafına firar...

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 09 Ekim 2011, 18:02:49 »
[spoiler]Çok öne çıkmıyor ama ben Stannis Barethion'dan da umutluyum. Fırtına öncesi sessizlik gibi :D Ama kim Daenerys'in erderhaları karşısında durabilir ki?
-La vita è bella

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #147 : 09 Ekim 2011, 18:19:19 »
2. sezonda artık kışın gelmesini umuyorum. Eğer yine gelmezse haneler arasında bir savaş olacağı kesinmiş gibi görünüyor. Arya'yı merak ediyorum, tuhaf bir şekilde intikam alabilir, epey zaman sonra olur tabii. Boşuna atıp tutuyoruz bence. En iyisi kitabını alıp okumak, mis. :)

Bu arada yeni sezon ne zaman?
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 10 Ekim 2011, 15:49:22 »
Bildiğim kadarıyla 2012 ilkbaharda başlıyor ama emin değilim. Kesin bir tarih bilmiyorum.
-La vita è bella

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 10 Ekim 2011, 16:01:56 »
2. sezonda artık kışın gelmesini umuyorum. Eğer yine gelmezse haneler arasında bir savaş olacağı kesinmiş gibi görünüyor. Arya'yı merak ediyorum, tuhaf bir şekilde intikam alabilir, epey zaman sonra olur tabii. Boşuna atıp tutuyoruz bence. En iyisi kitabını alıp okumak, mis. :)

Dorthaki bölümleri 1. sezonla birlikte çekilmişti sanırım. Filmde kullanılan kar gerçekse ilkbahar hatta yaz bile olabilir çıkış tarihi...