Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #345 : 15 Ağustos 2017, 10:21:22 »
Alıntı yapılan: Old Fat Gil-Galad
Spoiler: Göster
 Jon'un diz çökeceği söyleniyor.

Aşağıdaki ve yukarıdaki kutucuğu yedinci sezonun sızan senaryosunu okumayanlar açmasın.

Şimdi ifade şöyle geçiyor: Jon offers to lay down his title as KITN if Dany and her forces will help against the WWs.

Yani Jon, Dany'ye diyor ki eğer akgezenlerle olan savaşımızda bize yardım edersen unvanımı bırakıp önünde diz çökerim. Buradan da diz çöküp çökmeyeceği tam anlaşılmıyor ama ben diz çökmeyeceğini düşünüyorum.

Hemen sonraki bölümde de şu geçiyor: Jon and Dany have sex for the first time on a boat headed North.

Diz çöken adam ezik olur. Yani Dany'nin koynuna girdiğine göre o anda denk olduklarını düşünüyorum. Biraz geri kafalı bir çıkarım ama şimdilik elimden bu geliyor haha.

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 15 Ağustos 2017, 10:46:08 »
İBow, belki de altıncı kitabın çıkmamasının sebebi -zaten diziye yetişemediğinden ve bir karın tokluğu yaratamayacağından son iki kitabı birden çıkarmak istemesidir. Benimki sadece bir temenni ve umarım haklı çıkarım.

Aslında dizinin kötüye gitmesi bir yandan iyi bile olabilir, Martin bu kadar saçma yazmaz biz hikayeyi kitaptan okuyalım düşüncesi oluşabilir. Sıkıntı oyunu kimin kazanacağını bilecek olmamız. Ama her türlü diziden daha fazla keyif alacağım kesin. Çünkü savaşı 3 haneye kadar indiremeyecektir Martin dizinin yaptığı gibi; Martell, Tyrell gibi büyük hanedanları kolayca aradan çıkaramaz.

Bir de bir şey soracağım, Cersei'nin kehanetinde onu öldürecek olan the valonqar olarak geçiyor. Küçük kardeş anlamına geliyor olsa da Maggy'nin bu kelimeyle Cersei'nin kardeşlerinden birini kastettiğinden kesin emin miyiz? Herhangi bir küçük kardeş olamaz mı? Millet Cersei, Tyrion onu öldürsün bekliyor, ama Jaime olacak Deli Kral-Deli Kraliçe ikilemesi olacak diye teori kasıyor. Sonra bir bakmışsın Euron Greyjoy ,en küçük Greyjoy kardeş, Cersei'yi öldürmüş. Adam nasılsa bütün Westorosu kıyıp geçiyor, belki de en büyük isteği kadınla evlenmek falan değildir de onu öldürmektir.

« Yanıtla #347 : 15 Ağustos 2017, 14:09:13 »
6. Bölüm hakkında ağır spoiler içerir! Senaryoyu okumadıysan lütfen açma!
 Benim , Türkçe olarak okuduğum yerde şöyle diyordu: Dany Suicide Squad'ı kurtarır,  Jon Dragon'a binemez Viserion NK tarafından vurulup düşerek buzu kırar. Jon suya düşer.  Benjen Stark yaralı Jon'u kurtarır... Kuzeye giden gemide Dany'e: " Eğer ayağa kalkabilseydim diz çökerdim" der.
Ingilizce kaynağı Reddit'de,orada ki arkadaşta Ispanyolcadan çevirmiş. Benim Ingilizcem pek iyi değil ama sanırım şöyle diyor: "Jon kurtulduktan sonra Eastwatch'da Dany ile buluşur. Dany Viserion'dan dolayı yıkılmıştır. Jon ona "Eğer WWs ile savaşımızda yardım edersen diz çökerim" diyor. Dany,epik konuşmalarından birini yapıyor(NK i öldüreceğim bla bla...). Jon'da "Eğer ayağa kalkabilseydim diz çökerdim"diyor. Birlikte olmaları 7.bölümde, yakaladıkları Akgezen'i Dragonpit'e götürüp tekrar dönerlerken oluyor.  Yani Jon bir nevi diz çöktükten sonra.

Önceki bölümler tamamen doğru gibi gözüküyor. Ingilizcesine linkten ulaşabilirsiniz.  https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/6pktkb/frikidoctors_season_7_episode_6_review_full/

İBow, Tyrion'in aslında Targaryen olduğu hakkında teoriler var. Bu da Jamie'i en küçük kardeş yapar. Tabi Valanqor'un anlamını birde Missandei ye sormak lâzım.
Euron hakkında ki teorin üzerine ise düşünmek bile istemiyorum. Belki doğru olabilir. Onunla evlenip sonra öldürerek tahtı ele geçirmek istiyordur ama bunu yaparsa hem Martin'e hem dizi senaristlerine hem de aktöre çok ağır küfürler ve tehditler içeren nefret mesajları göndermeye başlarım. Zaten işe yaramaz bir karakter bir de Cersei gibi bir karakteri  öldürürse ömrümün sonuna kadar nefret ederim.
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #348 : 15 Ağustos 2017, 18:20:35 »
Old Fat Gil-Galad, o nasıl bir link ya, vuhu, başım döndü. Altıncı bölümle ilgili böylesine ayrıntılı bir yorum okumamıştım daha önce. Adam gayet mantıklı bir şekilde bölümün tamamını anlatmış hatta yer yer görüntülerle destek de çıkmış yazısına. Büyük ihtimal söylediği gibi olacak her şey. Anında ikna oldum.

Sen okumadın senaryo? O zaman açma yine aşağıdaki kutucuk.

Aslında adam da (Friki) diz çökme konusunda tam emin değil. Bak orayı kopyaladım, herkes görsün şöyle diyor:

Jon goes on to say that he would bend the knee if he could but makes a notion that he literally cant bend it since he’s so physically fucked up (he doesn’t bend the knee literally but does say the words that he is willing to… so does it count?) this takes Dany by surprise and shocks her which she says “you would bend the knee? What about those who follow you?”

Dediğin gibi, Jon bir nevi diz çöküyor ama yorgun düştüğü için oturduğu yerden bunu diyor. Hatta Friki de emin olmadığı için "bu sayılır mı acaba?" diyor çünkü usûlüne uygun olmadıkça bence geçerli sayılmayacaktır. Sonrasında Dany'nin sorduğu soruya bakarsak bence Jon, aynen haklısın hele bir bacıma falan da sorayım, muhabbetine girmiştir kesin.

Yalnız linkte ilk defa başka bir şeyi öğrendim. Jon, Daenerys'e Dany diye sesleniyor. Umarım burası gerçekleşir ya, gerçekleşirse çok şeker, zıpır, tatlış falan olur.

İBow, Cersei'nin boğularak öldürüleceğini unutmayalım, ellerle olanı ama. Yani Tyrion'ı eliyor muyuz şimdi? Senin fikrince çok karışır her şey bence ve umarım öyle dolambaçlı bir şey olmaz. Basit ve sade bir şey olursa daha vurucu olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #349 : 15 Ağustos 2017, 19:24:11 »
Size cevabını bilmediğim bir soru sorayım. Belki siz düşünmüş veya okumuşsunuzdur. Soru çok basit.

Akgezenler neden güneye gitmek istiyor? Amaçları sırf insan öldürmek, bölgeleri ele geçirmek olmamalı hatta daha derin bir cevabı olmalı bence. Mesela Daenerys Westeros'a geldi çünkü tahtın kendisinin yasal hakkı olduğunu düşünüyor ve amacı da adaletle birlikte yönetimi sağlamak. Peki Akgezenlerin amacı neden sadece katletmek kadar sığ olsun? Gece Kralı'na bakınca zeki ve amacı olan birini görüyoruz. Bir amaca doğru yürüyor olmasınlar.

Çok önceden görmüştük ya, ormanın çocukları akgezenleri yaratmışlardı. Oradaki akgezen bir el sayesinde bir canavara dönüştüyse, yine doğru bir el ve yöntem sayesinde insana tekrar dönüşebilir mi? Akgezenlerin güneye yolculuğu sizce insanlığa veya daha yücesine bir yolculuk olabilir mi? Hatta olabilecek en güzel şeylerden biri şu zamana kadar sevmediğimiz, korktuğumuz akgezenleri, tanıdıktan sonra sevmemiz, onlara hak vermemizdir herhalde. Belki bir yerden sonra akgezenlerin davasının en haklı dava olduğu ortaya çıkacaktır, ki bu dizinin doğasına hiç de ters değil.

Bu konuda gördüğünüz gibi fikrim var ama bilgim yok. Siz ne biliyor veya düşünüyorsunuz?

« Yanıtla #350 : 16 Ağustos 2017, 02:58:38 »
Size cevabını bilmediğim bir soru sorayım. Belki siz düşünmüş veya okumuşsunuzdur. Soru çok basit.

Akgezenler neden güneye gitmek istiyor? Amaçları sırf insan öldürmek, bölgeleri ele geçirmek olmamalı hatta daha derin bir cevabı olmalı bence. Mesela Daenerys Westeros'a geldi çünkü tahtın kendisinin yasal hakkı olduğunu düşünüyor ve amacı da adaletle birlikte yönetimi sağlamak. Peki Akgezenlerin amacı neden sadece katletmek kadar sığ olsun? Gece Kralı'na bakınca zeki ve amacı olan birini görüyoruz. Bir amaca doğru yürüyor olmasınlar.

Bu konuda gördüğünüz gibi fikrim var ama bilgim yok. Siz ne biliyor veya düşünüyorsunuz?

Bu konu hakkında kesin birşey olmasa da bazı teoriler var. Bir yerde "Neden geldiklerini kendileri de bilmiyordu. Yaşayan herşeyi öldürdüler ve sonunda yenilip geriye döndüler."diyordu. Bunun kaynağı nedir bilmiyorum. Teorilerin bazısı çok absürd olmasına rağmen yine de yazayım.

Redditte bir yazar Night King'in veya Wight Walkerlar'ın yenildikten sonra Starklar ile antlaşma  yaptıklarını ve Duvarın kuzeyinde Winterfell de her zaman bir Stark olması gerektiğini, o yüzden Kuzeyi ejderhalardan korumak için geldiklerini söylüyor. Kendi sebeplerini sunmuştu ama bence en saçma teori bu. Buna benzer bir iki tane daha vardı pek hatırlayamadığım.

Başka birinde, senin de dediğin gibi; Yeniden insana dönüşmek veya intikam almak istedikleri için duvarı geçmek ve hâlâ ormanın çocuklarının ve Yeşil İnsanlar (?)ın yaşadığı söylenen gizemli Yüzler adasına gelmek istedikleri ile ilgili bir teori var.

Başka birinde Asıl savaşın Melissandre'nin dediği gibi;
R'hllor; Ateş ve Yaşam Tanrısı ve Great Other; Soğuk ve Ölüm Tanrısı arasında olduğunu son ejderhanın ölümü ile Akgezenler'in uyandığını söylüyor. Burada buna 2 başka teori ile katkım olacak; Game of Thrones'da giriş bölümünde 3 korucuya saldıran 6 White  Walker'in aslında onlara tuzak kurduğu, orada onları bekledikleri açık.  Ayrıca İlk İnsanların Yumruğunda, yaratıkların saldırısından sonra kalanları Akgezenler takip ediyor. Bu iki sahnede sanki birilerini ya da birini arıyorlar mış gibi. Çetinocak'ta kim"i aradıklarını öğreniyoruz; Jon Snow! Bu teoriyi destekleyen şeyler özetle şunlar. Craster'ın kalesinde Craster, Jeor Mormont'a o üçünü hatırladığını söylüyor. Yani Akgezenler için çalışan Craster, efendilerinin aradığı şeyi; Şekilli kılıcı olan genç bir Lord çocuğunu onlara teslim etmiş olabilir. Ve hatta Gece Nöbetçilerinin aynı tarife uyan birileri ile İlk İnsanların Yumruğuna gittiklerini de söylemiş olabilir. Yani Akgezenler aslında Jon'un varlığından haberdarlar ve Tehlikeli olacağını bildikleri için onu önceden ortadan kaldırmak istiyorlar.

Diğeri Buz Ejderha'sı. Kışyarı'nın altında bir Buz Ejderha'sının olduğu ile ilgili  bir Old Nanny hikayesi var. Hikâye;  Bir Buz Ejderhası'nın üç Ateş Ejderhası ile savaştığını ve kazandığını, ardından bir daha hiç görülmediğini, Kışyarında,her zaman soğuk olan gölün altında uyuduğunu ve kış gelince tekrar uyanacağını söylüyor. Bazıları, Buz Ejderhası'nı Jon kullanacak bazıları da ejderhanın metaforik  olduğunu ve aslında Jon'dan bahsettiğini söylüyor.  Ben de metaforik olduğunu düşünüyorum. Martin'in dediği gibi "Saf iyi veya saf kötü yoktur." Bu yüzden iyilik veya kötülük olarak karşılaştırılan R'hllor ve Other'ı ,Buz ve Ateş'i bir araya getiren Vâdedilmiş Prens'i, Azor Ahai'i öldürmek için saldiyorlar. Bence Kızıl  Tanrı'nın umudu da denge.  Vâdedilmiş Prens  yenilirse dengeyi sağlayacak hiç bir şey olmayacak, The Other kazanmış olacak.
(Bu teoriler Reddit den okunmuştur.  Tam olarak böyle olmasalar da kendi başlarına orjinallerine yakınlar.)

Benim kendi teorime göre(daha önce başka bir yerde yazıldımı bilmiyorum);  NK'in aslında aslında buz da bulduğu bir Akgezen'e aşık olan bir NW Lord Kumandanı olduğu ve belki de bir Stark olduğu efsanesi var. Efsaneye göre o zaman ki Kışyarı Lordu onu yeniyor. Biliyoruz ki Bran geçmişe müdahale edebiliyor. Eğer Bran o zamana müdahale edip Night King'in yenilmesini sağlamışsa hatta  belki de Akgezenlere karşı zafer kazanılmasını sağlamışsa belki de onu öldürerek tarihin akışına belli bir amaç için (belki de Akgezenlerin hiç var olmamış olması için)  saldırıyor olabilir.  Neredeyse imkansız ama bir fikir.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #351 : 16 Ağustos 2017, 03:58:39 »
Old Fat Gil-Galad, vay be onca şey var ama nedense hiçbiri de tam mantıklı gelmiyor. Yani en azından dizi için uygun gelmiyorlar. Ben de demiştim ya, tekrar insana dönüşebilme ihtimali diye ama böyle bir şey dizide gerçekleşirse çok dramatik olabilir.

Senin sonda değindiğin teori ise yine diğerlerine göre makul bence ama ben Bran'in geçmişte bir şeylere dokunması taraftarı değilim. Bilimkurgu filmlerinden biliriz, bir şeye dokundun mu sadece o değişmiş kalmıyor aynı zamanda bütün bir geleceği etkiliyorsun. Yani önceden dokunma olayı vardır ve bu olmuş bitmişse ayrı ama güncel olarak bir fiiliyatta bulunmaz umarım. Harry Potter değil ya bu sonuçta.

Şimdi böyle saçma diyoruz ama pat diye bunlardan biri doğru da çıkabilir. Bu yüzden göze hoş gelen teorileri gördükçe yazarsın artık. Hatta herkes yazsın bence. Doğrusu bir teori ne kadar saçma da olsa okurken heyecanlandırmıyor değil.

Ben de şu Yüzler adasının bir üstüne gideyim.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 16 Ağustos 2017, 04:32:12 »
HBO'nun hackerlarla olan sıkıntıları bitecek gibi görünmüyor. Daha önce senaryo sızmıştı. Sonra da yedinci sezonun dördüncü bölümü sızmıştı. Şimdiyse altıncı bölüm sızmış.

« Yanıtla #353 : 16 Ağustos 2017, 06:13:16 »
HBO'nun hackerlarla olan sıkıntıları bitecek gibi görünmüyor. Daha önce senaryo sızmıştı. Sonra da yedinci sezonun dördüncü bölümü sızmıştı. Şimdiyse altıncı bölüm sızmış.

HBO Ispanya "yanlışlıkla" yayınlamış deniyor.
Daha önce sızan bölüm için de Hindistan'da ki dağıtım şirketi suçlandı ve sanırım 4 kişi gözaltına alındı.  Milyonlarca dolarlık bir yapımın ve milyarlarca dolarlık, HBO gibi bir kanalın bu kadar acemi işler yapması gerçekten inanılmaz.  En azından Netflix tarzında internetten satışa sunulsa. Korkarım bunlar sızıntılar yüzünden iptal etmeye falan kalkarlar.

« Yanıtla #354 : 16 Ağustos 2017, 10:53:48 »
Rosemary,madem yaz dedin Yüzler Adası ve Buz Ejderhası hakkında bulduğum bir iki detayı yazayım :D

İlk Akgezenler yaratıldıktan sonra (Nerede yaratıldığı hakkında farklı görüşler var: Yüzler Adası, Bloodraven'in bulunduğu yer.) çocukların onu kontrol edemediler ve korkup Yüzler Adası'na kaçarak (Dorne mızrağı olarak geçen, ilk insanlar'ın  Westeros'a gelirken kullandıkları kara geçidi Yüzler Adası'nda yapılan bir büyü ile suya gömüldü.) onu  kendi haline bıraktılar ve Yüzler Adası'nda ilk insanlarla barış yaparken yarattıkları şeyden onlara hiç bahsetmediler. Bundan sonra geçen binlerce yıllık süre içinde sürekli kış toprakları yani şuan ki Duvar'ın kuzeyinde ilk Akgezen uzun geceyi başlattı. Duvar'ın Kuzeyinin her zaman kış olmasının nedeninin Akgezenler olduğu söyleniyor. Akgezenler yaratıldıktan sonra sadece  Ormanın Çocukları'na değil insanlara da düşman oldular. Ve uzun gecede hepsine saldırıp Azor Ahai'e yenildiler ve Duvar inşa edildi.  Daha sonra 13. Lord Kumandan'ın kendini Gece Kralı olarak ilan ettiği zamanlar yaşandı. (Kendisi bugün ki Gece Kralı değilmiş. Bir Akgezen'e Âşık olup çocuklarını Craster gibi Akgezenlere veriyormuş. Başka bir teori olarak bugün ki Gece Kralı, aslında bir Stark olan 13.Lord Kumandan'ın soyundan hatta oğlu bile olabilir. Ne kadar yaşadıklarını bilmiyoruz. Ayrıca Azor Ahai'nin Kahramanlar Çağı'nda Gece Kralını öldürüp öldürmediği de belli değil. Sadece Ötekileri yendi deniyor.) Tekrar saldırmak için binlerce yıl neden bekledikleri bilinmiyor.

Bu detaylardan sonra, senin teorinin delilleri şunlar: Night King'in esas amacı Yüzler Adası'nda ki Ormanın Çocuklarını öldürmek ve büyülerini almak. Ilk bölümde Akgezenler'in Tuzak için bıraktıkları ceset parçaları aslında Yüzler Adası'nda ki Ormanın Çocuklarını ifade ediyor: Çember içinde ki çizgi Tanrı'nın Gözü gölü etrafında ki kafalar ise Yüzler adasıni ifade ediyor. Parçalanmamış tek ceset ise bir Kız çocuğuna ait.

Bunu sadece intikam için mi yoksa yeniden insan olabilmek için mi yada daha kötü bir niyetlemi yaptığı tam belli değil.

Buz Ejderhası hakkında ise iki teori var:
1.si:Euron Greyjoy'un Valeria'da bulduğu, ve Denize attığını iddia ettiği ejderha yumurtasını Gece Kralına verdiği ve Westeros ile işi bittiğinde Westeros'u ona vermesi için anlaştığı veya Yüzsüz adamlara, abisini öldürmeleri için verdiği[Bu teoriye göre Yüzsüz Adamlar The Other'a (Ölüm. " Sadece bir tanrı var ve Kız onun ismini biliyor.")çalışıyor ve Akgezenler onun elemanları.].
2. Martin'in Buz Ateşin şarkısı serisinden önce yazdığı bir çocuk hikayesi: Adara isimli bir kız bir Buz Ejderhası bulur adını Winter koyar ve ona binerek uçmaya başlar. Bir gün 3 Ateş Ejderhası kızın köyüne saldırır. Köyü korumaya çalışırken WINTER erir ve bir göle dönüşür ve Adara kaybolur.  Burasının ASOIAF evreninde ki Winterfell olduğu söyleniyor. (WINTER IS FELL -Kış devrildi) Ve birgün Kış tekrar geldiğinde ve gölet tamamen donduğunda bu ejderhanın uyanacağı söyleniyor.  G.R.R.M. Bazı yayıncılar bunun ASOIAF evreninde olduğunu söylemiş ama G.R.R.M grrm.livejournal.com da bunu yalanladı. 

Bir de buraya tıklayarak Night King ve Azor Azai hakkında bir teoriye ulaşabilirsiniz.  :ciao

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #355 : 16 Ağustos 2017, 13:56:25 »
ilyonlarca dolarlık bir yapımın ve milyarlarca dolarlık, HBO gibi bir kanalın bu kadar acemi işler yapması gerçekten inanılmaz.  En azından Netflix tarzında internetten satışa sunulsa. Korkarım bunlar sızıntılar yüzünden iptal etmeye falan kalkarlar.

7x4ün sızmasına rağmen canlı yayında ilk bölümden bile çok izlendiğini düşünürsek, pek bir böyle bir sorun yaşayacak gibi görünmüyorlar.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

« Yanıtla #356 : 16 Ağustos 2017, 19:13:15 »
7x4ün sızmasına rağmen canlı yayında ilk bölümden bile çok izlendiğini düşünürsek, pek bir böyle bir sorun yaşayacak gibi görünmüyorlar.
Bunu bilmiyordum ama 8.sezona ait olduğu söylenen iki senaryo da dolaşıyor. Eğer hikaye sızdırılırsa ne gerek var diyebilirler diye düşünmedim değil. Ama sanırım haklısın.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 16 Ağustos 2017, 19:46:55 »
Bu sızdırılan bölüm Myrddraal ve Trolloc'ların arasındaki ilişkiyi hatırlattı bana.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #358 : 16 Ağustos 2017, 21:55:46 »
Old Fat Gil-Galad, yazdığın şeyler ve okuduklarımdan sonra bu Yüzler Adası teorisini cidden çok beğendim. Hem mantıklı hem de göze çok hoş geliyor. İyi aydınlattın beni sağ ol.

Buz ejderhası ile ilgili ikinci yazdığın da ilginç bir şey. Kelime oyunu da yapılmış. Hold the door Hodor olmuştu ya, bu niye olmasın diyorum. Bu yazdığını da cidden çok sevdim. Bunlarla alakasız ama bu aralar bir geyik var ya, bend the knee'den Dany ortaya çıkıyor ona da bayağı gülmüştüm.

Önceki sızan bölümü indirmemiştim ama bu sefer hiç düşünmeden başlattım. ttnet bir yamuk yapmazsa 15 dakika sonra, Gece Kralı'nı bile serinletecek soğukluktaki buzlu kahvemle bölümün başına oturacağım. Efsane falan diyorlar.

Cellophane, bak bu dediğin beni iyice meraklandırdı. Hep böyle bir hiyerarşinin olması gerektiğini düşünüyorduk. Bakalım nasılmış.

« Yanıtla #359 : 17 Ağustos 2017, 11:40:53 »
Bu sızdırılan bölüm Myrddraal ve Trolloc'ların arasındaki ilişkiyi hatırlattı bana.
Benim de aklıma direkt olarak aynı şey geldi. Ama biraz daha farklı gibi. Myrddraal'ler Trolloc'lara güvenmedikleri için bağları vardı diye hatırlıyorum ama  Wight'lar ve White Walker'lar arasında ki olay daha farklı işliyor gibi. Whigt'ların White Walker'lara saldırabilecek veya bir şekilde ihanet edip yüzüstü bırakabilecek akılları varmı bilmiyoruz. Bence, olay, Akgezenler'in büyüsü hakkında. Tabii Gece Kralı ve Akgezenler arasında ne tür bir hiyerarşi var orası muamma. Bunu bilmeden net birşey söylemek yanlış olur gibi geliyor.

Beric Dondarrion da bir nevi Jon'un görevini doğruladı gibi geliyor bana. Sanırım bu, savaşın, Jon'un düzenleyeceği yeni bir intihar saldırısı ile bitebileceğine dair bir gönderme veya bir yem olabilir. Ama her hâlükar da Jon vs Night King olarak bitecek.

Rosemary, Winter is fell harika, Stark'ların sözlerini hatırlayınca daha da harika oluyor (Winter is Coming ;) ) ama ne yazık ki Martin, bu hikayenin Buz ve Ateşin Şarkısı evreninde olmadığını söylüyor.

Bend the knee/Dany meselesini başta anlayamadım. Dany liderlik edebilmesi için Jon'a diz mi çökecek diye düşünürken senaryo aklıma geldi ;D

Tazı'nın ve Tormund'un diyaloglarına çok güldüm. Hele Tazı'nın "Damn cunt"diye taş attığı sahne harikaydı. 
Beğenmediğim yer Benjen'in ortaya çıkıp Jon'u kurtarmasıydı. Diyelim ki Benjen Bran tarafından Jon'a yardım etmesi için çağrıldı(Eğer Benjen Three Eyed Raven'a hizmet ediyorsa). Niye en başta atlarla gelipte Wight'i birlikte  yakalayıp kaçmıyorlar?!?  Madem atlar işe yarıyor ne diye yanınıza at almıyorsunuz en başta?!? Ne diye Viserion'u yalan ediyorsunuz. Herhâlde senaristler" Yav biz bu Benjen'i geçen sezon oynattık ama öyle bıraktık, bunun ileride yapacağı bir b*kta kalmadı. Biz en iyisi bunu aradan çıkaralım" demişler.  Bir de o kayada ne kadar bekledikleri ile ilgili bir problem var tabi.

8. Sezon hakkında olası spoiler ve kitap hakkında teori  içerir!

8.sezon'a ait olduğu iddia edilen çok detaylı bir senaryo var. Euron'un Yüzsüz Adamlarla anlaştığı ile ilgili teoriyi doğrular nitelikte. Ama abisi yerine Cersei için anlaşmış. Yara, Cersei'nin onun evcil hayvanı olmayacağını söyleyince Euron;
"Bravoos'lu dostlarım bunu halledecek." diyor.

Daha sonra Jaqeen H'qar Kuzeye gelip Arya'ya, listesinden bir isim daha eksiltmesi gerektiğini, Cersei için bedelin ödendiğini söylüyor ve Arya'ya bir zehir veriyor.
(Bu adam seride ki en Cool karakter!)
7×6'da  gördük ki Gece Kralı dizi de Wight Viseriona binecek. Ama kitapta öyle olacağını sanmıyorum. Euron her ne kadar dengesiz bir karakter olsada çok zeki. Eğer attığım iddia ettiği yumurtayla Yüzsüz adamların bedelini ödemişse NK'nin elinde gerçek bir ejderha olabilir diye düşünüyorum. Jaqeen H'qar'ın en başta (Büyük ihtimalle Syrio Forel olarak) Kızıl Kaleye sızması, Kargaların Ziyafeti'nde Hisar'a gelerek  Pate öldürmesi ve Demir Anahtarı çalması(The Alchemist. Tarifi Harrenhal'da yüzünü değiştirdikten sonra ki haline uyuyor.) Ejderhalar, eski Valeria  parşömenleri ve büyüleri hakkında veya Ötekiler hakkında bilgi almak için olmalı.
Büyü ve başka türlü güçlerin var olduğu kesin. Eğer inançların temeli aslında bu güçlere dayanıyor ise, o zaman Yüzsüz Adamlar gerçekten Ötekiler'in Çokyüzlü tanrıya hizmet ettiklerini hatta yüzlerinden biri olduğunu bile düşünüyor olabilirler. Aslında Yeşilgörü'ye de sahip olabilirler. Belki bu şekilde kimin ölmesi gerektiğine ve kimin kendilerine katılması gerektiğine karar veriyorlar. Arya hakkında ki karanlık teoriler doğru olabilir mi acaba????   :shrlock