Kayıt Ol

Dolu Dolu 200 Sayfa

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Dolu Dolu 200 Sayfa
« : 28 Mart 2011, 20:05:34 »

Sheridan Simove'un yayımladığı 200 boş sayfadan oluşan "Erkekler seksten başka ne düşünür?" adındaki kitap, İngiltere'de öylesine popüler oldu ki çok satanlar listesine girdi.

Öğrenci birlikleri arasında popülaritesi bir anda artan ve ünü hızla yayılan kitap, aynı zamanda amazon.com'da 4.69 paund fiyata satılıyor.

Kitabı alan öğrencilerden birisi: "Sınıf arkadaşıma derslerde defter niyetine kullansın diye, şaka yapmak amacıyla bir tane almıştım, ancak şu an herkesin elinde bir tane bu kitaptan görmek mümkün. Adeta kampüste yeni bir çılgınlık başlattı."

Kitabın yazarı Sheridan Simove ise, "Bu kitap konu üzerindeki 39 yıllık uzun bir çalışmanın ve araştırmanın ürünü. Hiç bir şeyi şansa bırakmadım ve kendimi tamamen bu işe adadım. Bunca yıllık araştırmalarıma dayanarak söyleyebilirim ki erkekler seksten başka hiç bir şey düşünmez. Ulaştığım bu sonuç beni gerçekten çok şaşırttı ve bu sonucu insanlarla paylaşmam gerek diye düşündüm" dedi.

Simove kitabın amacı dışında bir defter olarak kullanılması hakkında da şöyle konuştu: "Kitabımın öğrenciler tarafından defter olarak kullanılacağı ve içine ders notları yazacaklarını hiç düşünmemiştim. Bir bakıma bunu yaparak benim tezimi çürütmüş oluyorlar. Ama kaçının ders bittikten sonra seks hakkında düşünmeye başladığını merak ediyorum. Sorunun cevabının "hepsi" olduğuna bahse girerim. Aslında tezimi biraz daha ileri götürüp öğrencilerin yüzde 99'unun ders sırasında bile seks hakkında düşündüğünü söyleyebilirim. Büyük ihtimalle kitabımı bir defter olarak kullanmanın, kendilerine bir seks partneri bulmada yardımcı olacağını düşündükleri için kitabımı alıp kullanıyorlar. Bu hipotezlerinde de kesinlikle haklılar".

Spoiler: Göster
Alıntıdır: ntvmsnbc

Yorumum:

Kendi hipotezini kitabını yazarak kanıtlıyor. O kadar düşünmüş ki kitap yazası gelmiş, daha doğrusu yazmayası. İlginç.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dolu Dolu 200 Sayfa
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2011, 20:29:45 »
Kağıt israfı.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2011, 20:31:52 »
   Ağaçlara yazık.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2011, 21:10:17 »
Ne kitaplar gördüm içi yazı dolu ama kendisi boş, ne kitaplar gördüm içi boş ama kendisi hoş.

Basılan herhangi bir kitap, sonuçta kağıt tüketimi. İçi dolu olanları da biliyoruz. Bence güzel bir pazarlama stratejisi, kaldı ki defter olarak kullanılıyormuş genelde.

Hepsini geçtim, geri dönüşümün gücüne inanın.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2011, 22:08:20 »
Bence yazar herkesten çok düşünüyor cinsellik hakkında :) Her yazar kitaplarına kendinden bir şeyler katar değil mi ? :P

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2011, 00:11:06 »
Bir günde okuyup bitirmiş biri olarak kitabın kendisinden uzun olan şu eleştrimi buraya yazmak istiyorum:

Günümüzde kitaplardaki popülerite ile eserin kalitesinin doğru orantılı olmadığını kanıtlayan en güzel ikinci örnek.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Anonymous

• *
  • 11
  • Rom: 0
  • lost in darkness....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2011, 00:19:57 »
aslında zekice deil mi ya :D

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2011, 01:43:19 »
1000 sayfalık edebi değeri olmayan kitaplardan iyidir, en azından daha anlamlı.

Ayrıca kağıt israfı olmaması için, defter, günlük ya da herhangi bir şey niyetine kullanılabilir. Tabi kitabı başlığına göre doldurmaya kalkarsanız, sayfalar yine boş kalır. O zaman israf olur.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2011, 13:16:06 »
Bence pek zekice bir şey sayılmaz.Alanlar zekice olduğunu düşündükleri için almıyordur eminimki.Hepsinin vardır farklı bir niyeti.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2011, 17:13:56 »
Herşeye rağmen ilk defa böyle bir pazarlama mantığı gördüm saygılar diyip bir kenara çekiliyorum. Ama kitabın sonuna normal puntoda harflerle "Bundan para kazanılabileceğini görmek." yazılmasını istiyorum. :)