Kayıt Ol

Misfits

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Misfits
« : 21 Mart 2011, 11:05:21 »

Tür: Bilimkurgu/Süperkahraman/Kara Komedi
#rekt

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Misfits
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2011, 12:30:29 »
Konu

Wertham'da (kurgusal bir şehir) toplum hizmetinde çalışan bir grup gencin, dolu misali gökten yağan ve ne oluğu bilinmeyen taşlardan kaçarken, üzerine yıldırım düşer. O günden sonra kendilerinde bir tuhaflık oldukların fark eden gençler, çeşitli süper güçlere sahip olmuşlardır. Fakat yalnız değillerdir. Tanıdıkları insanlardan bazıları da çeşitli güçlere sahiptir. Gençlerden Kelly (Lauren Sochav) insanların düşüncelerini okuyabilmektedir. Curtis (Nathan Stewart-Jarrett) heycanlandığında ya da korktuğunda zamanda geri gidebilmektedir. Alisha (Antonia Thomas) dokunduğu insanların seks dürtülerini hareketlendirip kendini arzulatabilmektedir. Simon (Iwan Rheon) ise görünmez olabilmektedir. Eklibin en şımarık ve her şeye lafı olan küfürbaz çocuğu Nathan (Robert Sheehan) ise son bölüme kadar gücünü bilemez.

Sezonun ilk bölümünde, gözetim memurları Toby yıldırıma maruz kalıp onları öldürmeye çalışınca Uyumsuzlar onu öldürür. İlk sezonda kimsenin Toby'e yaptıklarını öğrenmemesini sağlamaktır. Tony'nin yerine, nişanlısı Sally gözetim memurluğuna getirilir. Sally Uyumsuzların söylediklerinden daha çok şey bildiklerini düşünmektedir. Başka bir odak noktası ise Nathan'ın annesi ile kavgası ve evden atılıp sosyal merkezde kalmasıdır. Alisha ve Curtis ise birbirlerine bakarak mastürbasyon yapmaktadır çünkü Alisha'nın gücü Curtis'i rahatsız etmektedir. Birgün Curtis yanlışlıkla geçmişe gider. Geçmişte savgilisinden hiç ayrılmamıştır. Ayrıca geçmişte Simon'ın yanlızlığını ve mutsuzluğunu da görürüz

Kaynak : Wiki.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2011, 20:53:13 »
Daha sadece 1x1'i izledim. Normal süper kahraman dizisi gibi değil de; tam tersi anti-kahraman havası uyandırıyorlar.
Güçlerin kişiliklerle bağlantısı olması çok hoş olmuş. Curtis geçmişindeki hataları düzeltmek istiyor. Alisha artık -nasıl diyeyim- güzelliğinin kölesi olmuş. (en edepli haliyle böyle anlatabilirim sanırım ;D) Simon hep görmezden gelinen yalnız bir çocuk. Hmmm... Nathan'ın gücünü merakla bekliyoruz :D !

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2011, 00:29:49 »

2 sezonunu 2 günde bitirdim. Haftasonu olsaydı, bir günde de bitebilirdi. Sonuçta izlenecek toplamda 13 bölüm var.

Dizi hakkında şunu söylemek istiyorum, Heroes yalanmış. Dizinin içinde de bu konuda çok güzel göndermeler var aslında (-Ya başkalarının da süper gücü varsa? -Pff. Saçmalama. Herkesin süper gücü olması bir tek Amerikan dizilerinde olur.) ama ben tekrar söyleyeyim, Heroes yalan.

Bir kere öyle süper gücü olunca hemen dünyayı kurtarmaya kalkışmak yok. Tam tersine, kendi istekleri için kullanmak da yok. Karakterler genel olarak problemli kişiler oldukları için, konu da genel olarak kendi problemlerini çözmek üzerine.

Karakterler demişken, oyuncuların çoğunun ilk projesi bu dizi. Ve buna rağmen oyunculuklar gerçekten çok hoş. Nathan denen bir karakter var mesela, hem ağzına ağzına vurasınız geliyor hem de içten içe seviyorsunuz adamı. Simon var mesela, o bakışları gece görseniz korkarsınız.

Özetle güzel dizi. BAFTA (British Academy of Film and Television Arts - İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi) ödülü almışlar zaten, daha ne olsun.

Bonus;

Spoiler: Göster
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2011, 21:26:49 »
Nedense Heroes dizisini sevememiştim. İlk sezon ilgi çekiciydi ancak devamı bende bir beğeni uyandırmamıştı. Misfits ise tam tersi etki yarattı.Heroes yalanmış yorumuna katılıyorum bu nedenle.

İlk sezonu bitirmiş olarak şöyle diyim:
Misfits'de şöyle bir şey var (bence); sanki her şey gerçekmiş gibi bölümler ilerliyor. Bir izleyici olarak bende çok gerçekçi bir hava yarattı. Her ne kadar konu "süper güçleri olan bir grup genç" olsa da her şey o kadar doğal ve olağan şekilde ilerliyorki, süper güçleri bile bana çok doğal geliyor. Dizinin konusu ve akışı bu yüzden çok başarılı. Hemen bir süper kahraman olgusu yaratmamaları da gerçeğe çok yakın. Gerektiğinde güçlerini kendi çıkarları için kullanıyorlar ve onları zor duruma sokan pek çok şey yapıyorlar.

Dizinin bir güzelliği de karakterleri. Öyle karizmatik, yakışıklı, güzel gibi klişelere sahip karakterleri yok. Onlar sıradan, tipsiz insanlar :D. Oyuncular da çok başarılı. Hele Nathan, adam doğuştan pislik :D. Simon'ı kim oynuyorsa en az Nathan kadar başarılı. Ondan tekinsiz bir şeyler var gibi. 2.sezon nasıl bilmiyorum ama, ve henüz 1.sezonda bir kötülüğünü görmesek de, geleceğimizin kötü adamı o olursa şaşırmam :). Derinlerde bir psikopatlık seziyorum onda.

Son zamanlarda izlediğim en iyi dizi diyebilirim.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2011, 20:10:22 »
Dizinin sevenlerine kötü bir haberim var;

Rober Sheehan, yani Nathan, 3. sezonda yok. Yapımcılardan gelen resmi açıklamaya göre, sinemada kariyerine devam edecek olan Robert Sheehan diziden ayrılmış. Yerine Rudy diye bir karakter gelecekmiş gruba ve henüz o rolü oynayacak kişi seçilmemiş.

Diziyi götüren, Simon dışında rol yapabilen yegane adamın diziden ayrılması hoş olmadı tabi.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2011, 21:13:20 »
Yapma be! En sevdiğim oydu benim...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2011, 21:52:07 »
Sanki Murat Menteş seven ingilizler yapmış gibi diziyi. Özellikle şu sahnenin getirdiği etkiyle böyle düşünmemek zor.

Çok eğlenceli.
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2011, 06:26:59 »
Farklı bir dizi Misfits. Sert mizahı ve müzikleriyle beni kendisine epey bağladı. İlk sezonun finalinde, Nathan harikaydı.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2011, 10:05:33 »
sadece 2 bölüm izlememe rağmen beni kendine bağladı. bu akşam kalan bölümlere de saldırmayı planlıyorum. Çok başarılı bir yapım.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2011, 20:35:06 »
Ah, Misfits! Çevremde benden dizi önerisi isteyen (ve istemeyen) herkese "Hala izlemedin mi?!?!" "Pişman olacaksın..." diye çıkışmama sebep olan dizi!

Heroes falanmış kafanızdan atın bir kere. Ki ben Heroes dizisini hiç mi hiç sevmezdim.. Öyle bir şey.

Adından da anlayabileceğimiz gibi bir grup uyumsuz gencin süper güçler kazanmasıyla başlıyor her şey. Hafif suçlardan dolayı toplum hizmeti yapmak zorunda kalan, beş tane baş karakterimiz var ve olaylar onların şimdisi, geçmişi ve geleceği etrafında şekilleniyor.

Bu arkadaşlarımız bank boyarken ve birbirleriyle atışırlarken, birden gök yüzünde garip şeyler olmaya başlıyor ve bunları çarpan şimşeğin ardından ölmediklerini fark ediyorlar. Sonra işler garipleşiyor işte, orasını da siz izleyin!

Ben senarist ekibinin çok zeki olduğunu düşünüyorum, Nathan karakterinin mizahı normal bir mizah değil. İnanılmaz derecede zeki replikleri var, hatta dizide babası bile, "Bu lafları nereden buluyorsun sen?!" diye soruyor.. İlk başlarda uyuz olanlar olabilir ona, ama sonradan dizinin izlenmesinin ana sebeplerinden biri haline geliyor..

Müzikler, hikaye ve karakterleriyle, ha bir de mizahı ile bence olagelmiş en güzel dizilerden biri. İngiliz dehası.

Nathan son bölümde ölümsüzlüğünü kaybetmişti ve ardından Robert Sheehan da diziden ayrıldı.Bildiğim kadarıyla online bir Vegas bölümü yapacaklar ve Nathan'a o bölümde veda edeceğiz. Yeni sezonda da onun yerine başka bir karakter gelecek, Rudy diye hatırlıyorum ismini, ve bu karakter de oldukça sorunlu olacak: Şizofren. Nathan'ın açığını kapatmak için oldukça renkli bir karakter yaratmışlardır herhalde diye düşünüyorum ama asla benim için eskisi gibi olamaz.. Çocuğumu elimden almışlar gibi hissettim, olmadı bu Robert! Yapmamalıydın bunu!

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2011, 12:21:43 »
Nathan'ın Vegas bölümü ve diziye nasıl veda ettiğiyle ilgili hazırlanan ve internette yayınlanan 10 dakikalık bölümü, altyazılı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Spoiler içinde spoiler:
[spoiler]Ucunu açık bırakmışlar ama, herkes öleceğini bekliyordu. Demek ki diziye dönme ihtimali hala bulunmakta. Bu da sevindirici bir haber tabii ki. Zira yayınlanan yeni sezon tanıtım fragmanı beni şu an için tatmin etmedi.
[/spoiler]
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2011, 14:35:13 »
Vegas bölümü çok komik olmuş :D Özellikle tavşan olayına çok güldüm. Bu arada fragmanı nerede gördün? Youtube'da falan baktım da bulamadım.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Ekim 2011, 16:09:53 »
Beğenmedim ben, top sakal yakışmamış.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 04 Ekim 2011, 17:12:41 »
Top sakal yakışmış, beğendim. Vegas baby!