Kayıt Ol

Misfits

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Misfits
« Yanıtla #15 : 04 Ekim 2011, 17:51:08 »
Bu arada fragmanı nerede gördün? Youtube'da falan baktım da bulamadım.

Fragmanı Dailymotion'da izledim, buraya tıklayarak sizler de izleyebilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Ekim 2011, 22:24:17 »
Online episode Vegas Baby çıkmıştır. Türkçe alt yazılısını misfits turkiye sayfasından izleyebilirsiniz..

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 08 Ekim 2011, 23:04:47 »
10 dakikalık bölümde bile ne çok sırıttım öyle... Bu adamı çok arayacağım gibi.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Kasım 2011, 10:10:07 »
Yeni sezonun ilk bölümünü dün gece izledim. İlk iki sezonu biraz arattı bana açıkçası ama yeni karakteri tanıtmak için böyle bir bölüm yapıldığını düşünüyorum. Bu sezonun önceki sezonlardan farkı, biraz daha ciddiyet içeriyor olması. O da Nathan karakteri diziden çıkınca haliyle gerçekleşmiş bir şey gibi geldi bana.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #19 : 05 Kasım 2011, 17:31:52 »
3x1 ile dizi biraz ciddileşmiş gibi, evet. Ben yeni karakteri sevdim. Misfits kan kaybetse de beni peşinden sürükleyecek kadar iyi şu an, devam edeceğim.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Kasım 2011, 08:47:41 »
O kadar bok-püsür muhabbeti geçiyor ki komik gelmiyor artık. Komik olması gereken yerleri atlaya atlaya izliyorum son 2 bölümdür.
#rekt

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2011, 00:40:00 »
"3x2'nin ana teması nedir?" deseler, hiç düşünmeden seksti, derdim. Bu kadarına gerek var mıydı, emin olamıyorum bir türlü. Rahatsız edici bir bölümdü.

3x3 ile neyse ki eski Misfits havasına yaklaşıyoruz. Çizgi roman tadı hoştu. Önceki bölüme göre kat kat beğendiğimi söylemeliyim.

Küfrü ve argoyu severim; ama beni bile düşünmeye itecek kadar fazla kullanılan bu sokak ağzı, kimilerine fazla gelebilir. Uyarayım.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #22 : 24 Kasım 2011, 02:33:40 »
3x4, iyice gözümden düşmeye başlayan diziyi gittiği yerden alıp göklere çıkardı. Kesinlikle efsane bir bölümdü. Önceki bölümde eski havasına yaklaşıyoruz, demiştim. Ancak bu bölümde bambaşka bir hava vardı, lütfen böyle devam etsinler!

Sanırım senaristler de artık işi bu kadar bel altına vurarak kotaramayacaklarını anladılar ve hakkıyla işlerinin başına döndüler. Nathan'ı falan aramadım hiç. Şahane!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Kasım 2011, 20:26:05 »
3x4 cidden sağlam bir bölümdü. Hem biz hem de dizi kendine geldi. Böyle devam etsin.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #24 : 20 Aralık 2011, 16:21:28 »
3x8 Acayip sağlam bölümdü.

Spoiler: Göster
Sezon finali miydi, yoksa dizi finali mi anlamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
May the force, be with you.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Şubat 2012, 03:24:20 »
Bu dizi bayağı bir klişe. Hayır, bu dizi doğal. Hayır hayır bu Süpermen!

İlk sezonu iki günde bitirdim. Biraz sezonun kısalığından, biraz da bağımlılık yarattığından.

Diğer dizilerden oldukça farklı bir havası var. Sanki 5 kişinin günlük olaylarını izliyormuşsunuz gibi. Ne bileyim, o kadar süper kahraman muhabbeti çok sıradan ve normal gibi geliyor insana. Bağımlılık yaratıyor izledikçe izleyesiniz geliyor. Zaten son bölüme gelmeden indirmeye başladım ikinci sezonu.

Süper güç kavramını da iyi işlemişler. Alışılmadık güçler değil, hatta sıradan “süper” güçler. Zaten uçma, alev çıkarma, duvara tırmanma falan olsaydı aynı keyfi alamazdınız. Güçlerinden memnun değiller, gerekirse hiç sahip olmamayı dilerler. Tabi, Nathan dışında. Güçlerini diğer kahramanların aksine, kendi çıkarları ve sorunları üzerine kullandıkları için dizi sıradanlaşıyor. Tabi buradaki sıradanlaşmak sıkıcılıktan çok, özgünlük.

Bu diziyi sevmemin en büyük sebebi de karakterler tabi ki. Hepsi iyi niyetli ve normal İngiliz gencinin sahip olduğu sorunlara sahip. Güçleri bu sorunları çözmelerine yardım ederken, aynı zamanda yeni sorunları da beraberinde getiriyor. Fakat dördünün tek sorunu Nathan var, o süper güçlerle bile çözülmüyor. Simon diye biri de var, tanıdığınız en utangaç kişinin on katı kadar utangaç, aynı zamanda içinde iyi ruhlu psikopat bir herif yatıyor, o ayrı.

İlk sezon hakkında,1x4 bittiğinde tek düşündüğüm senaristin sıkılmış olması ve biraz oyun oynamak istemesi oldu. Boş ve çarpıcı bir bölümdü. Aslında tam boş değildi, karakterler hakkındaki bazı soruları aydınlatır nitelikteydi.

Ayrıca Nathanın 1x6’nın sonunda yaptığı o konuşma, beni en az Charlie Chaplin’in Great Dictator konuşması kadar etkiledi. Tüylerim diken diken oldu.

Spoiler: Göster
 She's got you thinking this is how you’re supposed to be. But it's not. We're young. We’re supposed to drink too much. We're supposed to have bad attitudes and shag each other's brains out. we are designed to party. This is it. Yeah so a few of us will overdose, or go mental. But Charles Darwin said ‘You can't make an omelette without breaking a few eggs.’ And that's what it's all about - breaking eggs - by eggs, I do mean, getting twatted on a cocktail of class as.

If you could just see yourselves. It breaks my heart. You're wearing cardigans. We had it all. We've fucked up bigger and better than any generation that came before us. We were so beautiful! We're screw-ups. I am a screw up. And I plan to be a screw-up until my late twenties, or maybe even my early thirties. And I will shag my own mother before I let her or anyone else take that away from me!"

Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ekim 2012, 20:55:31 »
İşi romantikleştirirsek Misfits'teki bu yaprak dökümü kalbimi kırmaya başlıyor. Önce Nathan gitti, diziye devam etmemeyi bile düşündüm. Şimdi Nathan'dan sonra en sevdiğim karakter olan Simon da gitti. Giderken Alisha ve Kelly'i de götürdü. Ama işe bakın ki, 4. sezonu heyecanla bekledim.

Yeni karakterler hakkında konuşmak için çok erken, ilk bölümde onları tanıtacak fazla bir şey olmadı. Yine de şunu söyleyeyim, Simon'ı aradım ben.

Rudy ise Nathan'ın silueti olarak görevini yerine getirmeye devam ediyor. Daha ilk bölümden beni baya güldürdü. 3. sezonda gerçekleşen en güzel şeylerden biriydi Rudy. Bu sezon da bizi güldürme görevini tek başına yüklenecek sanırım. Şu yeni çocukta da var bir şeyler sanki ama, göreceğiz.

Lafın özü, Misfits geldi, ama bomba gibi gelemedi.

Nathan gitmeseydi efsane olurdu bu dizi.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Ekim 2012, 21:27:48 »
Dizi izlediğim sitede sürekli görüyordum bunu konusunuda burada okudum.Walking Dead dizisinde güncele gelince Misfist'e de başlayacağım teşekkürler :)

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Ekim 2012, 22:55:28 »
Heyecanla beklediğim yeni sezona başlamış bulunmakta..

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 14 Kasım 2012, 21:02:52 »
Yeni sezonun 3. bölümünü izledikten sonra,  bu diziye neden bayıldığımı tekrar hatırladım. Tabi ki ellerinde kalan bir avuç izleyiciyi tutmak için yapılmış seks sahneleri değil de, son on dakika beni benden aldı. En can alıcı sahnelere de "They All Dead" konulunca, bize sadece oturup mest olmak kaldı. Çok fazla dizi izlemem ama şimdiye kadar gördüğüm en orjinal ve en ilginç dizi diyebilirim. Absürd kelimesi hafif ve küçümseyici kalıyor bu dizinin yanında. Öyle işte.

Neyse, sonuç olarak bu yeni jenerasyondan hala umudum var, ortaya hala güzel şeyler çıkabilir. Tıpkı Nathan'ın efsane konuşması, ya da Simon'ın hüzünlü paradoksu gibi.

Bu arada Kelly'nin kulaklarımızın tüm pasını pisliğini temizleyen aksanının yokluğunu, yeni karakter Finn'in alışılmadık Irish[*]sanırım[/*] aksanı kapatmış. Married'e "marid" diyor. Gerçekten.
Planemo Syndrome