Kayıt Ol

Okumak İstiyorum da Okuyamıyorum Dediğiniz Kitaplar

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Okumak istiyorum da okuyamıyorum dediğiniz kitaplar
« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2011, 23:20:40 »
Dostoyevski - Delikanlı. Küçüklüğümde bir çok kez denememe rağmen bir türlü 50. sayfayı geçememiş olduğum kitap. Eğer onu da okuyabilirsem okumadığım kitabı kalmayacak. Ölmeden önce yapmam gerekenler arasında.
Not: Çavdar Tarlasında Çocuklar - Yapı Kredi Yayınları çok sağlam bir çeviri. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Ağustos 2011, 00:27:45 »
Zaman Çarkı'nı almamdam dolayı çok büyük bir darbe yiyen bütçem Ejderha Mızrağı veya Unutulmuş Diyarları kaldırmaz.Ne yapalım bütçenin iyileşmesini beklicez artık.

Zaman Çarkı'nı okuduktan sonra Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarların sana ciddi derecede yavan geleceğini söyleyebilirim. İki kitap serisini de Zaman Çarkı'ndan önce okudum. Ejderha Mızrağı'nı Ruhlar Savaşı'nın ilk kitabında, Unutulmuş Diyarları ise Buçukluğun Mücevheri'nin başlarında bıraktım. (Eh, ancak oraya kadar dayanabildim Anayurt'un gazıyla.) Bu kitapları sonradan okusaydım oralara bile gelemezdim. Zaman Çarkı'nı erken okumak çok sıkıntılı bir iş, çünkü ciddi anlamda önüne gelen çoğu kitaba burun kıvırıyorsun ve eskiden okuduğun kitapların adını bile anmak istemiyorsun. (Eh, son dediğim biraz abartılı olabilir. :D )
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2011, 13:09:18 »
Zaman Çarkı'nı almamdam dolayı çok büyük bir darbe yiyen bütçem Ejderha Mızrağı veya Unutulmuş Diyarları kaldırmaz.Ne yapalım bütçenin iyileşmesini beklicez artık.

Zaman Çarkı'nı okuduktan sonra Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarların sana ciddi derecede yavan geleceğini söyleyebilirim. İki kitap serisini de Zaman Çarkı'ndan önce okudum. Ejderha Mızrağı'nı Ruhlar Savaşı'nın ilk kitabında, Unutulmuş Diyarları ise Buçukluğun Mücevheri'nin başlarında bıraktım. (Eh, ancak oraya kadar dayanabildim Anayurt'un gazıyla.) Bu kitapları sonradan okusaydım oralara bile gelemezdim. Zaman Çarkı'nı erken okumak çok sıkıntılı bir iş, çünkü ciddi anlamda önüne gelen çoğu kitaba burun kıvırıyorsun ve eskiden okuduğun kitapların adını bile anmak istemiyorsun. (Eh, son dediğim biraz abartılı olabilir. :D )

Hadi ya arkadaşlar ancak o iki seri seni paklar demişti ama şimdi tam hevesim kaçtı ne yapıcam ben şimdi >:(
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #18 : 09 Ağustos 2011, 14:14:17 »
Ejderha mızrağının ilk üç kitabını (Güz alacakaranlık, Kış gecesi ve ilkbahar şafağı ejderhaları) ve Unutulmuş Diyarlar'ın ilk kitabını (Anayurt) okuyabilirsiniz yine de. Seri olarak çok başarılı oldukları söylenemez (Özellikle Unutulmuş Diyarlar) ama saydığım bu kitaplar kesinlikle okumaya değer.

Yine Ravenloft'un ilk kitabı olan Sislerin Vampiri de mutlaka okunması gereken kitaplar arasında. Dresden Dosyaları da son zamanlarda ülkemizde iyi bir çıkış yakaladı. İlk kitabın ilk 100 sayfasını aşmayı başarırsanız ikinci ve üçüncü kitabı uçarak almanız muhtemel :)

Tasslehoff, Sturm, Raistlin, Jander ve Harry Dresden her fantastik eser severin mutlaka tanıması ve birlikte maceralara atılması gereken karakterler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #19 : 09 Ağustos 2011, 15:26:49 »
Mezarlık Kitabı ve Amerikan Tanrıları. Çok övüldü, çok beğenildi, çok tavsiye edildi. Kesinlikle bir gün okuyacağım her ikisinide. :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Ağustos 2011, 16:19:39 »
dublörün dilemması, iletişim yayınlarına her gidişimde tamam bu sefer alacağım diyorum fakat sürekli aa bunu alayım bunu da ve bunu.... diyerek bütçeyi aştığımdan her seferinde alamadan dönüyorum ama kararlıyım bi dahaki gidişimde kesin alıyorum :)
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Ağustos 2011, 17:00:07 »
Edgar Allan Poe'nun tüm eserlerini topladıkları bir kitap gördüm Alkım'da. Ama servet tabi. 70 liraydı sanırım. Bu krizde zor =) ama bir ara o kitabı satın almak istiyorum.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Ağustos 2011, 20:05:14 »
Edgar Allan Poe'nun tüm eserlerini topladıkları bir kitap gördüm Alkım'da. Ama servet tabi. 70 liraydı sanırım. Bu krizde zor =) ama bir ara o kitabı satın almak istiyorum.
kitap fuarını beklemenizi öneririm. ben geçen sene 30 liraya almıştım fuardan :)
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Ağustos 2011, 21:59:16 »
kitap fuarını beklemenizi öneririm. ben geçen sene 30 liraya almıştım fuardan :)

dev siyah kaplı ciltten bahsediyoruz değil mi? üzerinde kocaman Edgar Allan Poe yazan =) 30 çok iyi rakammış yahu =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Ağustos 2011, 10:32:15 »
Fuara gitmeyi düşünmüyodum yayınevlerinde taksit imkanı olmadığı için ama simdi öyle laflar ediyosunuzki her an bu kararımdan vazgeçebilirim.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı shadman

• *
  • 14
  • time only know
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 10 Ağustos 2011, 10:58:30 »
Parasızlığın gözü kör olsun diyerekten
taht oyunlarının yeni çevirisiz
tidus groan yeni baskı
amerikan tanrıları yeni baskı
zaman çarkı 13
yedinci oğul
rüzgarın adı
ilk üç kitabı okusamda tekrar okumak çok güzel olurdu.Diğer üç kitap içinse canım gidiyor ama para biriktirmek lazım.
bir kere bile ah demeyeceğim inat için aha da kızmışım ben.

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 10 Ağustos 2011, 13:02:50 »
Ufacık bir öneri; Zaman Çarkını okuduktan sonra sizi kesse kesse Ölüm Kapısı serisi keser. Bu da yetmez derseniz ki konu olarak yeter bence, Gondor serisine başlayın. Zamanla zaman çarkının büyüsünden az da olsa kurtuluyorsunuz. Benim kurtulmam 2 yılımı aldı. :) Şimdi de 12. kitabı okuyamıyorum. 13 de aldım ama, bilmiyorum sanırım olaylardan çok koptum. Çok fazla kitap okumanın zararları (!) konu öyle dağıldı ki, sanırım seriyi baştan okusam yeridir.

İsteyip de alamadığım tek kitap; Edgar Allan Poe'nun tüm eserlerini topladıkları bir eser. 70 idi çok dedim, 35 oldu gittim sevdiğim bir arkadaşıma hediye ettim. ahh ahh biri de bana hediye etse! Parasını da vereceğim ama ne bileyim bir türlü elim gitmiyor o kitaba. Hep gidip gidip başka kitaplar hatta seriler alıyorum. Acaba o kadar çok okumak istemiyor muyum, diye de düşünmüyor değilim hani....

Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Ağustos 2011, 13:16:00 »

İsteyip de alamadığım tek kitap; Edgar Allan Poe'nun tüm eserlerini topladıkları bir eser. 70 idi çok dedim, 35 oldu gittim sevdiğim bir arkadaşıma hediye ettim. ahh ahh biri de bana hediye etse! Parasını da vereceğim ama ne bileyim bir türlü elim gitmiyor o kitaba. Hep gidip gidip başka kitaplar hatta seriler alıyorum. Acaba o kadar çok okumak istemiyor muyum, diye de düşünmüyor değilim hani....

aynı dertten muzdarip =) ben de kafayı taktım o kitaba. bir ara ele geçiricem =)
bu arada Gondor serisini ilk kez duydum desem yeridir. Nedir acaba?

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 10 Ağustos 2011, 13:28:44 »
İlk defa mı? Gondor mu? İnanmam. Sen hiç yaşamamışsın derim o zaman. Site için de ne nerde pek bilemiyorum, arkadaşlar hemen sana gerekli linkleri verirler. Ama ben sana hemen bir sıralama yapayım :

Raymond E. Feist

Gedik Savaşları Efsanesi
Büyücü Çırak (1982)
Büyücü Usta (1982)
Gümüşdiken (1985)
Sethanon'da Karanlık (1986)

Imparatorluk Üçlemesi
Imparatorluğun Kızı (1987)
Imparatorluğun Hizmetkarı (1990)
Imparatorluğun Hanımefendisi (1992)

Gedik Savaşları'nın Ardından
İhanet (1998)
Kiralık Katiller (1999)
Tanrıların Gözyaşı (2001)

Gedik Savaşları Dünyasından
Asilkan Prens (1989)
Kralın Korsanı (1992)

Yılan Savaşları Efsanesi
Karanlık Kraliçenin Gölgesi (1994)
Tüccar Prens'in Yükselişi (1995)
İblis Kralın Öfkesi (1997)
Kırık Tacın Parçaları (1998)

Gölgeler Meclisi
Gümüş Şahinin Pençesi (2002)
Tilkiler Kralı (2003)
Sürgünün Dönüşü (2004)
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 10 Ağustos 2011, 13:39:56 »
Gedik Savaşları serisinden haberdarım da okumadım. Gondor Serisi deyince anlayamadım haliyle =)
İlk 4 kitap sanırım asıl hikaye. Sonrakiler 2. nesil falan mı oluyor?