Kayıt Ol

Okumak İstiyorum da Okuyamıyorum Dediğiniz Kitaplar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Okumak istiyorum da okuyamıyorum dediğiniz kitaplar
« Yanıtla #30 : 10 Ağustos 2011, 13:40:33 »
İlk defa mı? Gondor mu? İnanmam. Sen hiç yaşamamışsın derim o zaman.

Krondor mu demek istediniz?

• **
  • 114
  • Rom: 0
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Ağustos 2011, 13:45:58 »

Kesinlikle :) Kr birleşip G olmuş, hep şu teleffuz ve hızlı yazma... Hatadan dolayı özür dilerim.
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Ağustos 2011, 14:22:21 »
Fuara gitmeyi düşünmüyodum yayınevlerinde taksit imkanı olmadığı için ama simdi öyle laflar ediyosunuzki her an bu kararımdan vazgeçebilirim.

gitmelisin :) zaten fuar benim için özel bi gündür, o gün için cidden hazırlık yapılır, listeler hazılanır, para biriktirilir vs. hiç bi şey almasan bile heyecanı var :) zevkli

dev siyah kaplı ciltten bahsediyoruz değil mi? üzerinde kocaman Edgar Allan Poe yazan =) 30 çok iyi rakammış yahu =)

evet ondan bahsediyoruz, zaten %50 indirimli satılıyor, 5 lirayı da 'bu kitabı istiyorum' bakışları üzerine hiç pazarlıksız kırdılar. kârlı bi gündü :D
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 10 Ağustos 2011, 16:37:27 »
Ufacık bir öneri; Zaman Çarkını okuduktan sonra sizi kesse kesse Ölüm Kapısı serisi keser. Bu da yetmez derseniz ki konu olarak yeter bence, Gondor serisine başlayın. Zamanla zaman çarkının büyüsünden az da olsa kurtuluyorsunuz. Benim kurtulmam 2 yılımı aldı. :) Şimdi de 12. kitabı okuyamıyorum. 13 de aldım ama, bilmiyorum sanırım olaylardan çok koptum. Çok fazla kitap okumanın zararları (!) konu öyle dağıldı ki, sanırım seriyi baştan okusam yeridir.

İsteyip de alamadığım tek kitap; Edgar Allan Poe'nun tüm eserlerini topladıkları bir eser. 70 idi çok dedim, 35 oldu gittim sevdiğim bir arkadaşıma hediye ettim. ahh ahh biri de bana hediye etse! Parasını da vereceğim ama ne bileyim bir türlü elim gitmiyor o kitaba. Hep gidip gidip başka kitaplar hatta seriler alıyorum. Acaba o kadar çok okumak istemiyor muyum, diye de düşünmüyor değilim hani....

Ah Ah dediğiniz iki seriyide okumuş bulunmaktayım ne yazıkki.Acaba Miras Döngüsü nasıl bir seri iyi diyen de var okunmaz diyende forumdaki arkadaşların bu konudaki düşüncelerini bekliyorum.
Edgar Allen Poe'nun indirime girmesi için bende dua ediyorum.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Ağustos 2011, 01:16:18 »
Şeytan Ayetleri'yi hep okumak istemişimdir. Yeterli İngilizcem olsa internetten satın alıp okuyacağım ama... Yok mu acaba şu ülkede bu kitabı çevirip yayınlayabilecek bir cesur yürek?!

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 22 Ağustos 2011, 19:40:35 »
Kara Kule serisi - Stephen King, İhsan Oktay Anar kitapları, Beyoğlu Rapsodisi ve birkaç Ahmet Ümir romanı daha, Şairin Romanı-Murathan Mungan ve Mesnevi

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ekim 2011, 18:24:46 »
Off okadar çok ki!Fantastik raflara baktığımda hepsini okumalıyım diyorum;

Percy Jackson ve Olimposlular
Yüzüklerin Efendisi
Yıldız Savaşları
Narnia Günlükleri
Gedik Savaşları Efsanesi
Miras Döngüsü
Ulysses Moore Serisi
Unutulmuş Diyarlar Serisi
Kara Kule Serisi
Stephan Hawking Kitapları
Bakire'nin Aşığı
Mahkum Prenses
Kızıl Kraliçe
Beyaz Kraliçe
Uçurtma Avcısı
Buz Ve Ateş'in Şarkısı
.
.
.
Bu liste daha uzar gider.Zaman sıkışıklığı.Para darlığı.Hangisini önce okuyacağını bilemem.Bunalıma girmem ve hayatttan zevk almazken hiç bir şey yapmak istememem.Gözlerimin bozulacağı korkusu.Sınav stresleri vesaire vesaire.Bu listede uzayıp gider :)Ama benim kadar inatçı bir insan daha yoktur o yüzden hepsini okuyacağım :)Birde Bolu'da kitapçılarda her istediğini bulamıyorsun.Topu topu 2 tane düzgün kitapçı var :)Aa birde filmi yada dizisi yapılıp onu izleyip yıllarca gözlerinin ucuyla bile bakmadıkları kitapları birden okumaya başlıyorlar ve sıradanlaşıyor o kitap.O yüzden insanların hevesinin kaçmasını bekliyorum :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Ekim 2011, 18:33:50 »

Stephan Hawking Kitapları

Stephen Hawking mi Stephen King mi?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Aralık 2011, 01:04:17 »
Okumak istediğim kitaplar listesi bayağı kabardı.Birazını belirteyim:

Hermann Hesse - Bozkırkurdu
Herman Hesse - Boncuk Oyunu
Stefan Zweig - Satranç
George Orwell - 1984
Gabrial Garcia Marguez - Yüzyıllık Yalnızlık
J.D.Salinger - Gönülçelen
Aradan geçen zaman içinde Gönülçelen'i,daha doğrusu "Çavdar Tarlasında Çocuklar"ı okudum,ve tadı hala damağımda kaldı.Çeviri de iyiydi lakin birkaç sahaf dostum Adnan Benk'in "Gönülçelen" çevirisinin tadı daha güzel diye diretince o çeviriyi de okumayı düşünmeye başladım ama eski basım olduğu için 30 liradan aşşağı almak daha doğrusu eski çeviriyi bulmak dahi zor...

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #39 : 15 Mayıs 2012, 01:55:25 »
Murat Menteş ve Hasan Ali Toptaş'ın kitapları, Dostoyevski'nin "Karamazov Kardeşler"i, dur şunu da okuyayım, dur bunu da okuyayım derken bir türlü okuyamadıklarım arasındadır. Kitaplığımda da uzun süredir okunmayı bekleyen kitaplar yok değil. Örneğin:

James Gracey - "Dario Argento"
Colin Odell & Michelle Blanc - "Korku Sineması"
Robin Wood - "Hitchcock Sineması"
Barbara Mujika - "Frida" 
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Haziran 2012, 14:10:46 »
Okumak istiyorum ama okuyamıyorum dediğim kitaplar:

"Elric Destanı"

6. kitabı hiçbir yerde bulamadığımdan, satın aldığım diğer kitaplarına da henüz başlamadım. 6'sını bir araya toplamadan okumam.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 02 Ağustos 2012, 15:09:03 »
Aynı sorun bende de mevcut. 6. kitabı 100 tane mi bastılar acep diyerekten merağa gark oldum şu an...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 02 Ağustos 2012, 15:16:32 »
Okumak istiyorum ama okuyamıyorum dediğim kitaplar:

"Elric Destanı"

6. kitabı hiçbir yerde bulamadığımdan, satın aldığım diğer kitaplarına da henüz başlamadım. 6'sını bir araya toplamadan okumam.

Ben hepsin orjinalinden okumuştum. Çeviri kötü olmuş dedikleri için Türkçe'lerini aramaya uğraşmadım. Eğer İngilizce'niz yeterliyse siz de okuyabilirsiniz.

Bu arada benim her zaman okumak istediğim ancak bu şerefe Ağustos'un sonlarına doğru nail olabileceğim seri "Zaman Çarkı". Ancak ben bu Elric Destanı'nın aksine bu seriyi alabilirim. Alacağım da zaten :)

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 02 Ağustos 2012, 15:20:41 »
İngilizce aslından da okuyabilinir ama ilk 5 kitabı alınca hırs yaptım ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 02 Ağustos 2012, 15:24:20 »
Türkçeye çevrilmemiş, şarkılar ve kılıçların son kitabı Rüyaküreleri okumak isteyipte okuyamadıklarımdan :(
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar