Kayıt Ol

Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi)
« : 13 Eylül 2009, 23:45:27 »

Yapım: 2009 ABD - Almanya- Fransa
Tür: Aksyon - Dram - Komedi - Macera - Savaş
Yönetmen: Quentin Tarantino
Senaryo: Quentin Tarantino
Yapımcı:  Quentin Tarantino,  Lawrence Bender,  Bob Weinstein,  Harvey Weinstein
Görüntü Yönetmeni: Robert Richardson
Müzik:  Jim Schultz,  Mary Ramos
Filmin Türkçe Websitesi: www.soysuzlarcetesi.com.tr
Süre: 2 saat 28 dk
Oyuncular: Brad Pitt , Eli Roth , Til Schweiger , Gedeon Burkhard, B. J. Novak, Omar Doom , Samm Levine , Paul Rust , Michael Bacall, Michael Fassbender , Mike Myers, Rod Taylor , Mélanie Laurent , Denis Menochet, Diane Kruger , Christoph Waltz, Daniel Brühl, August Diehl ...

Adolf Hitler'in hükmünün doruğa ulaşması ile aynı günlerde Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerlerin kurduğu ama zamanla anti-nazi almanların da yer aldığı bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Küçüklüğünde ailesi katledilen Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Film kolay yutulur değil, Tarantino yapmış yine yapacağını ve mükemmel bir filmi bize sunmuş. Özellikle Christoph Waltz'ın performansı taktire şayandı. Filmle ilgili güzel ayrıntıların dışında, oyuncuların rol için seçimi çok güzel; öyle ki nazileri sadece almanlar, ingilizleri sadece ingilizler ve amerikalıları sadece amerikalılar oynamış. Aksan farkı ve diğer oyuncular için bile güç olan unsurların üstesinden bu sayede gelinmiş. Tarantino yine o "tansiyonu biriktir ve kahkaha ile iğrençliğin yanında katarsis oluşturacak şekilde şahane boşalt" mantığını uygulamış. Almanlar bu filme nasıl yaklaşır bilemiyorum ancak tüm tabular yıkılmış ve tarih baştan yaratılmış.

malkavian

Ynt: Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi)
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2009, 00:26:40 »
Evet süper bi film ben de izledim geçen. Gayet hoşuma gitti. Teşekkürler tanıtım için

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2009, 10:14:29 »
Sinemaya ilk girdiğinde izlemiştim. Beklediğimden daha iyi çıktığını söylemeliyim. Bazı sahnelerinde azıcık içim kalktı ancak genel olarak eğlenceli bir filmfi. Brad Pitt Aldo rolüyle iyi iş çıkarmış. Konuşma şekli beni çok güldürdü, çok başarılıydı bence :D.

Ancak o filmdeki gerçek rolü yapan başarılı kişi benim için malesef filmdeki rolünün adını hatırlayamadığım, en son resimdeki albaydır :D. Her duruma uygun karaktere girip bir de yüzünden eksik olmayan o nezakaet ve plastik gülümsemeyle beni büyüledi! Adama gıcık olmamak elde değil ancak oyunculuğuyla hayranlık uyandırdı.

Peyton

« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2009, 16:44:46 »
Brad Pitt'in oyunculukta geldiği son noktayı gösteriyor bu film. Harika harika harika... Tarantino bu film için çok çalışmış, belli. Her şeyiyle rakip tanımayan, kanın gövdeyi götürdüğü, şiddetin hat saffada olduğu, insansızlığın resmen perdeden tüttüğü bir film olmuş, oyuncularda bir o kadar iyi iş çıkarmış. Brad Pitt bir yana, Shasoanna karakterine can veren Mélanie Laurent'ı, Christoph Waltz'ı... Kısacası hepsini... Resmen perdeye hayat verdiler, mükemmeldi. Hele ki Hugo Stiglitz... O adam favorimdi işte :D Til Schweiger, Hugo Stiglitz adında bir dev yaratmış, elleri dert görmesin :D

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2009, 16:54:37 »
Tarantino'nun en güzel filmi değil belki ama, muhteşem(awesome) olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Brad Pit'in yaran aksanı başlı başına ayrı bir muhteşemlik(awesomeness) katmış filme.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2010, 12:15:13 »
Tam 2 saat 35 dakika süreye sahip bir film yapmış Tarantino ve hiç sıkılmadan izliyorsunuz. Çok çılgın ve cesur bir film olmuş, tabi biraz da sadistçe (anti-faşist faşizmi) olmuş. Muhtemelen Tarantino yönetmen olmasa seri katil olurmuş. Oyunculuklar müthiş. Nasıl bir seçim yapmış adam hayret ediyorsunuz. Christoph Waltz zaten hayran bırakıyor ama Hitler rolündeki adam da ayrı bir çılgın. Ayrıca dikkat ederseniz, Nazileri oynayanlar hep çok kibarlar. Diğerleri daha sert. İlginç bir ironi. Keşke dediğim nokta, Tarantino'nun hep iyi olduğu müzik konusu oldu, çok az müzik kullanmış gibi geldi bana. Tarantino'ya yakıştıramadım pek. İtalyanca sahnesi epey güldürdü.

B-filmlere grindhouse'a düşkünlüğü bazı sahnelerden belli oluyor. Klasiklerin Tarantino süzgecinden geçmesi vs. Ama sonuçta feci halde özgün ve cesur bir iş var. Çok eğlenceli 2 saat 35 dakika. Çok bulunmaz öyle.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2010, 12:29:39 »
Bende garip bir şekilde almanca öğrenme isteği uyandırdı bu film. Christoph Waltz'a teşekkür etmek gerek bunun için sanırım. Hatta şöyle; Christoph Waltz öylesine güzel oynamış ki, bu performansla bırakın en iyi yardımcı aktör ödülünü, en iyi aktör ödülünü alabilirdi rahatlıkla. O derece.

Brad Pitt hakkında da şöyle bir durum var, genelde kendisini sevmememe rağmen oynadığı filmler gerçekten çok kaliteli oluyor - ki bir başka örneği için bkz: fight club - o bakıma kendisi hakkında bir yorumum yok.

Eğlenceli ve unutulmaz 2 saat 35 dakika kesinlikle.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.