Kayıt Ol

Islanan Sırlarım

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Islanan Sırlarım
« : 05 Ağustos 2009, 22:26:05 »
Yağmurun konuk olduğu bir güne uyandım bu sabah. Peşimi bırakmayan aynı rüya, bu gece yine yormuştu beni. Gözümü açtığımda saat oldukça erkendi. Ama huzursuzluk sarmıştı, uyuyamazdım daha. Kalktım yataktan, bakındım sevdiğim odama. Her şey yerli yerindeydi. Rüyamdaki huzursuz havaya inat, huzurla duruyorlardı oldukları yerde. Geç uyumuştum dün gece. Okuduğum kitabı elimden bırakamamıştım, bitirmeden gözüme uyku girmemişti.

Şimdi masamın üzerinden göz kırpıyor bana. Ah ne güzel kitapsın sen. Her satırıyla biraz daha içine sokan, oradan oraya, duygular arasında savuran… Unutturan her şeyi, koparan şu dünyadan, uzaklara ve uzak insanlara yolculuk ettiren nice sayfaların vardı…

Pencereye doğru yürüdüm, araladım perdeyi; yağmur çiseliyordu. Bulutlar gökyüzünde perde çekmişti. Dışarıyı seyrediyordum büyük bir keyifle. Fark ettim ki; bu damlalar bana sesleniyor, beni çağırıyordu. Saat oldukça erkendi, giyindim üstümü. Rüyanın sıkıntılı havasının sindiği elbiseleri çıkarttım. Ah şimdi rahat bir nefes aldım. Hızlıca hazırlandım, bekletmek istemiyordum yağmur damlalarını.

Çantama birkaç bir şey fırlatıp çıktım evden. Yağmur, dışarıda beni bekleyen sevgili gibiydi. Apartmanın dış kapısından çıkmamla kavuştum ona. İlk önce kokusu sardı beni, tenimi ıslattı çiseleri. Hüzün rengiydi bulutlar, kül rengi dumanlar selamladı beni. Yürüyordum şimdi… Yanımda, arkamda, sağımda, solumda her bir yerde yağmur damlaları vardı. Girdim koluna yürüdük beraber…

Islaktı sokaklar, tenha ve ferahlamışlardı. Yürüyen ıslak yüzlü insanlar vardı. Onların adımları benimkinin aksine hızlıcaydı. Senden neden hep kaçarlar bilmem. Oysa sen; yıkarsın kirli ruhları, ah sen şifa olursun yorgun bedenlere. Hayatın tam ortasına düşer ‘bir mola’ dersin sürati yüksek olan zamana. Güzeldir senin kolunda yürümek, ilham dolar gönlüm. Senin bir sesin vardır ya hani fısıltı şeklinde yayılır sokaklara. O ses dinlendirir, yarına güç verir. Sonra çağırır beni, bırakırım kendimi sana…

Adımlarımız azaldı, yürüdüğümüz yolumuz bitmeli oldu. Senden ayrılacak gözlerim, ellerim uzanamayacak. Bunun tek güzel yanı olacak, o da seni beklemenin, ardından sana kavuşmanın tadı
I'm not bad. I'm just drawn that way