Kayıt Ol

İspanyol Meyhanesi

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
İspanyol Meyhanesi
« : 01 Ağustos 2010, 15:55:02 »
Tek başına salaş bir meyhanede oturmuş çalan müziği dinliyordu. Efkar şarkıları çalınırdı. Canlı müzik olurdu bazen ama o bile efkarlıydı sanki. Ağır bir mekandı. Ağır. Canlı şarkı söyleyenler arasında bir kadın vardı. Meyhanede bir kadın, çığlık çığlığa söylerdi şarkılarını. Belliydi yıkılmış, hayli çirkin, hayli geçkin ve ağlamaklı. Zayıftı. İncecik elli ve kalın dudaklı. Sesi tokat gibi patlardı meyhanenin müdavimlerinin kulaklarında. Müdavimleri. Yüzleri al al , içleri hüzün dolu, kahır dolu ve gözleri kanlı.

Hepsi ölmeyi istiyor belki de. “Yeter” diyorlar. “Öleceksek ölelim” diye bağırıyorlar. Kedere, şaraba ve aşka vuruyorlar kendilerini. Daha da içiyorlar. İçtikçe sarhoş oluyorlar, sarhoş oldukça daha da içiyorlar. Üstelik içeri girdiklerinde bile adamakıllı sarhoşturlar.

Böyledir ispanyol meyhaneleri. Ara sıra biri bütün hesapları öderdi. Bağırırdı garsona “Bütün hesaplar benden bu gece ey garson. Sende iç! Sende iç! Kapat kapıları! Şaraptan öldüğümüzü bilmesin kimse! Bizbize kalalım. Bitsin bu koşu. Yeter! Öleceksek  ölelim.” diye. Ve devam ederdi kendini şaraba, kedere ve aşka vurmaya.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ynt: İspanyol Meyhanesi
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2010, 16:29:24 »
Vay be! Hep merak etmişimdir İpsanyol Meyhanelerini. Kısa olmuş. Devamı olur mu?

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2010, 23:26:24 »
Daha içelim hey!

« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2010, 02:29:59 »
 Timur babamızın bu şarkısı ile hep duygulanırdım helal güzel olmuş dost.
Gri

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2010, 13:43:33 »
Timur babamızın bu şarkısı ile hep duygulanırdım helal güzel olmuş dost.

Birde Tanju Okan'dan dinlemeni tavsiye ederim o da çok güzeldir =)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2010, 15:53:42 »
Bu yazının bir iki kadeh eşliğinde ve Tanju Okan dinlenerek yazıldığını düşünüyorum :) Yoksa bu ikisi olmadan bu kadar güzel bir anlatım yapılamazdı. İki üç paragrafta tüm mekanı o kadar iyi anlatmışsın ki müdavimler şarkı söyleyen ve meyhane gözümde bir film karesi gibi canlandı. Tebrik ediyorum benzetmeleri ve duyguları bu kadar kısa cümlelerle bu kadar etkili anlattığın için.