Kayıt Ol

Jeux D'enfants (Cesaretın Var mı Aska ? )

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Jeux D'enfants (Cesaretın Var mı Aska ? )
« : 01 Ocak 2008, 23:24:50 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=amvYzhXLJqc[/youtube]

Tür : Dram / Romantik
Gösterim Tarihi : 26 Mart 2004
Yönetmen : Yann Samuell
Senaryo : Jacky Cukier , Yann Samuell
Görüntü Yönetmeni : Antoine Roch
Müzik : Philippe Rombi
Yapım : 2003, Fransa , 93 dk.

Oyuncular

Guillaume Canet (Julien) , Marion Cotillard (Sophie) , Thibault Verhaeghe (Julien (8 yaşındayken)) , Joséphine Lebas-Joly (Sophie (8 yaşındayken)) 

Julien ve Sophie, okul yıllarından beri tanışan iki yakın arkadaştır. Sophie'nin Polonya kökenli olması nedeni ile sınıftaki ırkçı çocuklar tarafından taciz edilmesi ve Julien'in kanser olan annesi ve sorunlu babası ile yaşadığı sıkıntılar, her ikisini birbirlerine daha da fazla yakınlaştırır. Haylaz ve hınzır yapıları ile sürekli olarak birbirlerinin cesaretlerini sınamaları ile başlayan süreç, zmaan içinde ilginç bir cesaret oyununa dönüşür.

Oyunun kuralı çok basittir; sırasıyla her biri, ötekine cesaret gerektiren zorlu görevler verecektir. Bu görevler arasında sınava sütyenle gitmek de vardır, okulun en sert çocuğunu tokatlamak da... Zamanla hayatın kendi zorlukları, bu oyunun bir parçasına dönüşmeye başlar. Ve bu oyun, gitgide inanılmaz bir aşk yaratır aralarında. Ama acaba bu aşk birbirlerine kavuşmalarındaki en büyük engel midir?

"Julien'in, "Asla oynamamak gereken bir oyun var ki, yani AS-LA oynamamak gerekiyor, en iyi arkadaşınız teklif etse bile... Çimentodan bir bloğun içine gömülmece..." sözleriyle açılan; büyüyünce biri " diktatör" , diğeri " kayısılı turta " olmak isteyen iki yakın arkadaşın, Julien ve Sophie 'nin "cap ou pas cap" diye başlayan oyunlarını anlatan tatlı bir film...
Sadece "var mısın?" oyunu ile bile özgünlük bab-ında takdire şayan; "-ilk görüşte aşka inanır mısın? -evet. - salaksın o zaman.." ya da, "...-evet. -kabul etti, nedimem olmayı kabul etti!" gibi diyaloglarıyla arada bir seyirciyi beklemediği yerlerden vuran, hoş, ilginç bir film olan Jeux d'Enfants, belki bir başyapıt değil ama izlenesi...
"Bu oyunu oynamak için güzel bir kutu ve güzel bir kız arkadaş gerekir. Geri kalanı hikaye..." "

fıLm qercekten muhtesem =) ama fılmı turkce dubLajlı ızleyınce fılmın tum buyusu bozuluyo.franszca olarakk turkce veya ınqılızce altyazılı olarak ızlemenız tavsıyemdır =) bı de fılmın turkce ısmının hosuma qıtmedıqını aslnda onun "Cocuk Oyunları" olarak cevrılseymıs daha quzel olacaqını soylemeden qecemıcem :P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jeux D'enfants (Cesaretın Var mı Aska ? )
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2008, 17:26:33 »
En kısa zamanda izlemeliyim sanırım. :P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2008, 13:14:02 »
İzledim de, harika bir film, gerçekten çok güzeldi. Ama sonunu bayağı saçma yapmışlar. Yani başında Julien'in hayal gücü, Sophie'yle oynadıkları oyunlar falan harikaydı gerçekten ama sonunda çimentoya gömülmeleri bozdu bence. Bir de cesaretin var mı aşka gerçekten kötü bir ad olmuş haklısın, fransızcadan çocuk oyunları oluyor aslında, yani öyle işteh. :P Ah bir de ne yazık ki dublajlı izlemek zorunda kaldım ama orjinalini de izleyeceğim en yakın zamanda. :P

Ayrıca fragmanda da görülen tokat sahnesi de çok eğlenceli. :D

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2008, 17:48:11 »
hmm evet ya haklısın sonu daha guzel bıtebılırdı :D
bı de benım en sınır oldugum sahne julıen'ın tren yolunda sophıe'yı gozlerı baglı olarak bekletmesıydı orda julıen'e cok sınır oldum  :hemk

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2008, 19:08:04 »
evet çok kaliteli bi film en kısa zamanda izliyicem

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2008, 20:06:39 »
Hımm güzel görünüyo yafff ;D İzlemem lazım ;D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2008, 17:16:19 »
hmm evet ya haklısın sonu daha guzel bıtebılırdı :D
bı de benım en sınır oldugum sahne julıen'ın tren yolunda sophıe'yı gozlerı baglı olarak bekletmesıydı orda julıen'e cok sınır oldum  :hemk

Orda ben de çıldırmıştım. :D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2008, 22:38:22 »
bende uzun zaman oldu sanırsam cnbc-e de izlemiştim cok güzeldi ve bende sonunu beğenmedim gerçekten daha iyi olabilirdi...
she's back!!

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2008, 18:03:05 »
Her bakımdan mukemmel bi filmdi ,hayran kalmıstım ...

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2008, 22:46:33 »
mükemmel mükemmel mükemmel yaa ;D hele o müzikleriii... :clap

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2008, 22:57:35 »
Cnbc'de yarısından başlamıştım izlemeye ve çok hoşuma gitmişti,sonra indirdim bi daha izledim (Jejune'ne katılıyorum,izleyebilirseniz kesinlikle altyazılı izleyin) Film çok güzeldi,izleyin görün (Sophie'nin kütüphaneye gitmesi (Julien'le konuşmak için) gittiği sahnenin devamı süperdi,izleyenler bilir,başka bir çocuk dahil oluyo olaya diyeLim,izlemeyenlere bilgi olmasın ;))

Not:Filmden çok etkilenilir,msn nickine yazılır,bizlerle çok iyi iletişimi olan Sağlıkçımızda msn adreslerimiz vardır (slaytları ona internetten yollarız),ertesi gün derste gülümseyerek nickindeki ne denilir,Fransızca bilmeyen ben saf saf anlamı 'Cesaretin Var mı Aşka'  derim,Fransızca bilen Sağlıkçımız 'Ama onun anlamı çocuk oyunu demek' der, bende  hırsLa onun bir film adı olduğunu,Türkçe'ye öyle çevirdiklerini,olayın benle bi alakası olmadığını anlatırım. ;D Yani keşke Çocuk Oyunu diye çevirselerdi :hemk ;D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2008, 00:13:46 »
Güzel olmuş Türkçe ismi yav.

Az önce Tv8 aracılığıyla izledim. Çok hoşuma gitti, özellikle ilk 30-40 dksı mükemmeldi. Dublajı da berbattı cidden, en yakın zamanda orijinalini bulup bir daha izleyeceğim. Sonu çok ilginç olmuş. Ama gayet de orijinal bir fikir.

Adamın, kızın evinden çıktıktan sonra şundan bundan iyiydi dediği kısım gözlerimi doldurdu, çok güzel.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2008, 01:19:45 »
Bu akşam TV 8' dekinin sonuna yetiştim bende. Gerçekten harika bir filmdi ya.Dublaj kötüydü,şaşırtmadı beni.Ya zaten doğal olarak bi filmi en iyi,oyuncuların kendi ses tonlarında izleyebilirsin. Neyse,favori filmlerimden biridir,sonu da çok güzel (:

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2010, 03:42:39 »
Filmi az önce izledim gecenin bir yarısı. Fransızlar aşk filmi yapmasını biliyorlar. Bekleyipte göremediğim nice şey oldu, gerçek bir atlı karınca sahnesi gibi ama filmin mükemmeliğini gölgede bırakamadı beklentilerim. Film ile ilgili yorumlarınızı okuduğumda çimento sahnesinin tarafınızca anlaşılmadığını düşünmedem edemedim. Sahneyi izleyen huzur evi sahnesini sembolik halde anlatmaktan ibaret o kısım. Aşkı ölümsüzleştirmek, öldükten sonra bile bir arada olabileceklerine inanmaktı o sahnenin amacı. Olayı gerçekmiş gibi düşünmeyin. Sayısız sembolik anlatım ile dolu dolu bir film Jeux D'enfants. (Tren sahnesi bile, Sophie Julien'e "sen treni çoktan kaçırdın" demesi ile ilgiliydi)

Bazı filmlerde anlatılmak istenen olay örgüsü değildir, olaylar sırasında neler hissedildiğidir. (film şimdi dublajlansa "var mısın yok musun" diye çevirilirdi kesin, Allah korumuş)