Kayıt Ol

John Carpenter's They Live - Yaşıyorlar

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
John Carpenter's They Live - Yaşıyorlar
« : 20 Aralık 2009, 15:42:01 »

Tür :
   Bilim Kurgu / Gerilim / Aksiyon

Yönetmen : John Carpenter

Senaryo : Frank Armitage , Ray Nelson (Kitap)

Görüntü Yönetmeni : Gary B. Kibbe

Müzik : John Carpenter ,  Alan Howarth

Yapım : 1988, ABD , 93 dk.

Oyuncular

Roddy Piper (Nada) , Keith David (Frank) , Meg Foster (Holly Thompson) , George 'Buck' Flower (Drifter) , Peter Jason (Gilbert) , Raymond St. Jacques (Vaiz) , Susan Blanchard (Ingenue)

Seyyare bir işçi olan John Nada, bir inşaatta çalışmak için Los Angeles'tadır. Şans eseri uzaylıların dünyayı ele geçirme planına şahit olur. TV, gazete ve basın yayın yoluyla halkı ipnotize eden ve gerçek görüntülerini gizleyen iğrenç istilacılar, özellikle para ve güç sahibi kimseleri kendilerine hedef seçmektedir.

Gizlice örgütlenmiş direniş hareketine katılan Nada, direnişçilerin özel yapım güneş gözlükleri sayesinde kerkenkelemsi uzaylıların gerçek yüzünü görebilmektedir.

Dönemin sevimli pankreas güreşçisi Roddy Piper'ın, Nada karakterini inandırıcı bir şekilde canlandırdığı film, John Carpenter'ın toplumsal taşlama için eline geçen temanın izin verdiği her esnekliği sonuna kadar kullandığı bir yapım. Carpenter'dan bekleyebileceğinizin kesinlikle daha altında değil!
try again fail again fail better

• 2483
    • Profili Görüntüle
Ynt: John Carpenter's They Live - Yaşıyorlar
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2009, 15:52:49 »
Gerilim olduğunu düşünmüştüm ama senaryo sandığımdan değişik çıktı. Epey sağlam göndermeler mesajlarla dolu. Hatta anlamak için düşünmeniz bile gerekmiyor. Gözünüzün önüne koymuş adam mesajları. Çok çok iyi bir hikaye temeli var filmin. Çekimler ve bazı sahneler epey tırt olsa da o senaryo için bu filme saygı duymak gerekir. Aslında çekimler de iyi. Özellikle başlardaki işçilerin yaşam alanlarının dümdüz edildiği sahne harika çekilmiş.

Ama bir de öte yandan bir gözlük taktırma sahnesi var ki. Of of. adamlar 10 dakika pankreas güreşi yapıyorlar. Çok rezil :D Yine de herkese tavsiye edeceğim, sağlam bir film. Daha az aksiyonlu daha derin işlenebilirdi konu. Ama matrixten 10 sene önce matrix'in matrix yapmış adam, tebrikler, saygı duruşu.

They Live, We Sleep!

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2009, 15:53:38 »
Çok merak ettim. İzlemeliyim. :)

Amras Ringeril,

Paylaşım için teşekkürler. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2009, 15:58:00 »
Ben bu filmi lisenin hazırlık döneminde Ankara dönüşümde izlemiştim annemle. İkimizinde hoşuna gitmişti ancak filmin adını hiç öğrenememiştim :) Ara sıra aklıma gelirdi ama araştırmak fikri bana çok uzaktı. Sağol Özgür bugün tekrar izleyeceğim.

Hatta bu filmle ilgili bir video klipte bulunmakta bulursam bende onu linklerim.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2009, 16:16:34 »
Armand Van Helden isimli bir DJ'in Into Your Eyes şarkısına yaptığı komik bir klip var. Onu mu diyorsun?

http://www.dailymotion.com/video/xw1j1_armand-van-helden-into-your-eyes_music