Kayıt Ol

Jurassic Park

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Jurassic Park
« : 06 Haziran 2009, 18:20:33 »
Spoiler: Göster

Yönetmen    Steven Spielberg
Yapımcı    Kathleen Kennedy, Gerald R. Molen
Senarist    Screenplay, David Koepp, Malia Scotch Marmo, Michael Crichton
Müzik    John Williams

Jurassic Park 1993 ABD yapımı, Yönetmeliğini Steven Spielberg'in yaptığı Gerilim-Macera filmidir. Bu filmden sonra 3 devam filmi daha çekilmiştir.

Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkânı verir. Dr. Hammond, bu DNA'dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar.

Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçesinin ilk test ziyaretçileri ise bir avukat, bir matematikçi, bir dinozor uzmanı ve bir bitkibilimci ile Hammond'un torunlarıdır. Dinozor embriyolarını ele geçirmek isteyen biri güvenlik sistemini devre dışı bırakınca bütün dinozorlar adada serbest kalırlar.

Michael Crichton'un romanından uyarlanan filmin yönetmeni, sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg. Güçlü özel efektleriyle dikkat toplayan filmin gişede büyük başarı elde etmesi, 2 devam filmi çekilerek bir üçleme olmasını sağlamıştı.

~

Efsane film.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jurassic Park
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2009, 21:10:10 »
1-2-3 tüm filmlerini izledim.1ve 2 güzeldide 3. sü biraz gereksizdi sanki :s bu arada aldığım bir istihbarata göre 4. film yoldaymış :=)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Jurassic Park
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2009, 14:51:39 »
1-2-3 tüm filmlerini izledim.1ve 2 güzeldide 3. sü biraz gereksizdi sanki :s bu arada aldığım bir istihbarata göre 4. film yoldaymış :=)

Büyük ihtimalle yanlış bir istihbarattır. Ben de duymuştum o haberi, ancak sonrasında yapımcılar böyle bir şey olmayacağını net bir şekilde belirttiler. Hatta 4. filmin ismi, önceki filmlerden birisinin başka bir ülkede yayımlanan ismiyle aynı idi. Buradan bile haberin saçmalığı gözler önüne seriliyor sanırım.