Kayıt Ol

Kane Günceleri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kane Günceleri
« : 27 Ağustos 2010, 09:33:33 »

İlgiyle takip edilen serilerden Percy Jackson ve Olimposlular‘ın yazarı Rick Riordan‘dan yepyeni bir seri, yepyeni bir macera: Kane Günceleri!

Alıntı
   Carter Kane, annesini altı yaşındayken kaybettiğinden beri babası, ünlü Mısır bilimcisi arkeolog Dr. Julius Kane ile dünyayı dolaşmaktadır ve evi, bir valizden ibarettir. Carter böyle bir hayat sürerken kız kardeşi Sadie Kane Londra’da, anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Sadie’nin hayatı, Carter’ın istediği hayattır: okul, arkadaşlar ve “normal” bir yaşam. Carter’ın hayatı ise Sadie’nin hayallerini süslemektedir: babayla hep birlikte olmak. Ayrı geçen altı yıldan sonra iki kardeşin ortak hiçbir noktası kalmamıştır. Ancak artık her şey değişmek üzeredir.

Serinin ilk kitabı olan Kırmızı Piramit eylül ayında Doğan Egmont Yayınları‘ndan çıkacak. Kitap, annelerini kaybeden Carter ve Sadie Kane kardeşlerin babalarıyla British Museum’a gitmeleri ve orada babalarının kulakları sağır eden bir patlamayla ortadan kaybolması, akabininde Antik Mısır tanrılarının tek tek uyanmasını konu alıyor.

Alıntı
   Babalarını kurtarmak için son derece tehlikeli bir yolculuğa atılan iki kardeş, bu yolculuk boyunca aileleri hakkında çok büyük bir sırrı ve bu sırrın firavunlar zamanından bu yana ayakta kalmış gizli bir örgüt olan Hayat Evi’yle olan ilişkisini öğreneceklerdir.

Rick Riordan‘ın bu yeni serisi yurt dışında kısa bir sürede beklenen ilgiyi gördü ve en az Percy Jackson kadar heyecanlı olduğunu kanıtladı. Kısa sürede çok sayıda okuyucuya ulaşan kitabın devamı için talepler başladı bile!

İlk olarak Yunan tanrılarını modern dünyada uyandıran Riordan şimdi de Eski Mısır tanrılarını günümüz dünyasına getiriyor. Kane Günceleri toplamda üç kitap olacak ve her yıl serinin bir adet kitabı piyasaya sürülecek. Bakalım bu seri ülkemizde Percy Jackson kadar ses getirebilecek mi…

Kitabın çıkışına kısa bir süre kala, Doğan Egmont Kırmızı Piramit’in ilk bölümünü ön okuma olarak hazırladı. Şimdi de ÖN OKUMAyı indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Ayrıca kitabın fiyatı henüz belli olmasa da künye bilgileri, tanıtım yazısı ve kapak görseli hazır. Tüm bu bilgilere ulaşmak içinde buraya tıklayabilirsiniz.

Yazarın forumumuzdaki diğer eserleri:

-Percy Jackson ve Olimposlular
-Olimpos Kahramanları
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kane Günceleri
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2010, 14:00:15 »
Kitabın 622 sayfa olması beni şaşırttı, aynı zamanda da sevindirdi. Ben daha ince bir kitap bekliyordum. Bu sefer daha uzun soluklu bir macera olacak. :D Ne diyelim merakla bekliyoruz. :D

Edit: Ön okumayı okudum ve tadı damağımda kaldı. Çıktığı gün almalıyım. :D

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2010, 16:22:23 »
Ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi yok değil mi?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2010, 16:45:17 »
Ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi yok değil mi?

Eylül ayında çıkacak. Az kaldı.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2010, 19:30:59 »
Hmm, anladım. Sanırım kaç eylül bilinmiyor...
Neyse Ön okuma için teşekkürler. Güzel bir seri bizleri bekliyor, bayağı da kalınmış ha, umarım fiyatı da bu kadar kalın olmaz :P Bu arada anlamadığım bir şey var. Bu ses kaydı meselesi de nedir yahu?

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2010, 00:08:01 »
Bu arada anlamadığım bir şey var. Bu ses kaydı meselesi de nedir yahu?

R. Riordan hikayeyi öyle kurgulamış. Carter ve Sadie olayları teybe kaydediyorlar, kitap da o kaydın dökümü.  ;)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2010, 11:46:15 »
Ha, anladım. Ve yazım tarzı Perciy Jackson'a çok benziyor. Bekliyoruz efendim... :) :D

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2010, 18:58:39 »
Eylül'ün yarısı gelmek üzere, neden hala çıkmadı bu kitap? :P

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2010, 11:16:37 »
Eylül'ün yarısı gelmek üzere, neden hala çıkmadı bu kitap? :P

Henüz matbaadan çıkmadı, beklemedeyiz. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2010, 12:44:56 »
Matba mı:D Ne kadar beklicez okullar açılıyo yahu...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2010, 14:04:05 »

Hepsini bir iki günde okuma planların var sanırım. Kitap kurdu olmaya gerek yok o kadar. Her gün azar azar okursun. Hızlı basıp birsürü yanlışa bize sunmalarından iyidir. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2010, 13:55:29 »

Hepsini bir iki günde okuma planların var sanırım. Kitap kurdu olmaya gerek yok o kadar. Her gün azar azar okursun. Hızlı basıp birsürü yanlışa bize sunmalarından iyidir. :)
Valla ben percy jackson kitaplarını tek tek üç günde bitirmiştim, sadece tittanın lanetini iki günde bitirmiştim. Sevdiğim kitapları öyle hızlı okurum ben. Bir de şimdi okullar da açılıyor, dersler falan da başlıyor, nası okuycam ben onn derdindeyim.

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2010, 14:03:39 »

Destek için teşekkürler! Kitaba özendikçe çıkış tarihi gecikiyor tabii, ama gelin bunu heyecanla bekleyen okura anlatın...  :D

Valla ben percy jackson kitaplarını tek tek üç günde bitirmiştim, sadece tittanın lanetini iki günde bitirmiştim. Sevdiğim kitapları öyle hızlı okurum ben. Bir de şimdi okullar da açılıyor, dersler falan da başlıyor, nası okuycam ben onn derdindeyim.

Birkaç ay sonra Kayıp Kahraman çıkacak, o zaman okullar çoktan açılmış olacak, onu nasıl okuyacaksın?  ;)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2010, 00:30:13 »
Anaaa! Herhalde izin verirler okumama, yani normalde annemler ne okuduğuma pek karışmazlar ama herhalde benim derslere falan bakarlar, umarım o zamanak kadar da benim sınavlar başlamaz... Aman neyse... Ben bir yolunu bulur okurum... Hele bir çıksın da... Kane günceleri de sanırım ya haftaya ya da eylülün son haftası falan çıkacak herhalde. Sabırsızlanıyorum ve beklemedeyim... :)

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
  • Merlin Sever. Gwen Döver :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2010, 08:49:02 »
Ay ay çok güzel!! Süper valla hemen çıksa da okusak. Tabii annemden izin koparabilirsem ;D
Eylül mü? İyide ekim oldu efenim xD Ne zaman çıkıcak bu kitap :(
(Çıkmıştır belkide. xD 2 aydır kitapçıya gidemiyorum :üü :üü)

M£RL!N!!!