Kayıt Ol

Kara Elf Üçlemesi İçin Hatırlatma

Çevrimdışı Zorbeyi

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kara Elf Üçlemesi İçin Hatırlatma
« : 19 Ağustos 2014, 11:17:18 »
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce okudum Kara Elf Üçlemesini. Şimdi seriye devam etmek istiyorum ancak kitaplarda neler olduğunu kısa - uzun farketmez özeti lazım bana. Hatırlatabilecek var mı ? Yada özeti bulunan bir yer ? Karakterleri yeniden hatırlamak istiyorum.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara Elf Üçlemesi İçin Hatırlatma
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2014, 12:00:15 »
Eğer ingilizcen varsa internetten bulup okuyabileceğin çizgi romanları var. Çizgi romanların Türkçeye çevrilip basılmasıda düşünülüyordu herhalde bir ara ama ne olup bittiğine dair detaylı bilgim yok.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Zorbeyi

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2014, 12:17:22 »
Zaten Kristal Parçası internette tükenmiş. Ne ara okumaya başladı millet. Ben okurken böyle sorun yoktu DR gidip alıyodum. Neyse artık... İstanbulda değilim. O yüzden temin edemem sanırım  :üü

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2014, 16:51:49 »
hmm ben okuyalı 4-5 sene oluyor . Aklımda kaldığınca anlatmaya çalışayım . Drizzt doğar . Bu sırada 9 numaralı do'urden ailesi 5 numaradaki Alton evine saldırır. Savaş devam ederken drizztin küçük abisi büyük abisini öldürür ki bu olay sayesinde drizzt llotha kurban edilmekten kurtulur. Yıllar geçer drizzt büyür. Babası zaknefein tarafından seçilerek savaşçı okuluna gider . Eğitim alır vs vs  sonra drowlardaki kötülüğü bir türlü hazmedemez kendine yakıştıramaz  kendi ırkını terk eder yolda babasının zombi versiyonuyla karşılaşır onu yener yoluna devam eder . Devamında  Illitith tarafından ele geçirilir beyni yıkanır arenada dövüşçü olur. Burdanda kurtulur . Yeraltından yerüstüne doğru yolculuğuna devam eder. Yerüstüne çıkar . Birkaç küçük olay gerçekleşir . Daha sonra  kör bir korucu ile tanışır . Korucunun evini orklardan savunurlar birlikte . Daha sonrada  Buzyeli vadisindeki On kasabaya gider.

Benim hatırladıklarım ana hatlarıyla bukadar 4-5 sene oluyor karaelf üçlemesini okuduğum yanlışlar olabilir tabii daha iyi bilen arkadaşlar yardım eder belki :)

Çevrimdışı Zorbeyi

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2014, 13:21:05 »
hmm ben okuyalı 4-5 sene oluyor . Aklımda kaldığınca anlatmaya çalışayım . Drizzt doğar . Bu sırada 9 numaralı do'urden ailesi 5 numaradaki Alton evine saldırır. Savaş devam ederken drizztin küçük abisi büyük abisini öldürür ki bu olay sayesinde drizzt llotha kurban edilmekten kurtulur. Yıllar geçer drizzt büyür. Babası zaknefein tarafından seçilerek savaşçı okuluna gider . Eğitim alır vs vs  sonra drowlardaki kötülüğü bir türlü hazmedemez kendine yakıştıramaz  kendi ırkını terk eder yolda babasının zombi versiyonuyla karşılaşır onu yener yoluna devam eder . Devamında  Illitith tarafından ele geçirilir beyni yıkanır arenada dövüşçü olur. Burdanda kurtulur . Yeraltından yerüstüne doğru yolculuğuna devam eder. Yerüstüne çıkar . Birkaç küçük olay gerçekleşir . Daha sonra  kör bir korucu ile tanışır . Korucunun evini orklardan savunurlar birlikte . Daha sonrada  Buzyeli vadisindeki On kasabaya gider.

Benim hatırladıklarım ana hatlarıyla bukadar 4-5 sene oluyor karaelf üçlemesini okuduğum yanlışlar olabilir tabii daha iyi bilen arkadaşlar yardım eder belki :)

teşekkür ederim drizztin beyni yıkanma olayını tamamen unutmuşum. Birde korucuyla orklarla savaşmıştı oda gitmiş hatırlattığın için saol. Birde 4. kitabı bulabilseydim Laika yayıncılık olan. :(

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2014, 13:30:40 »
valla izmirdeki bütün kitabevlerinde var desem abartmış olmam sen hangi şehirdesin :D

Çevrimdışı Zorbeyi

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2014, 17:41:49 »
valla izmirdeki bütün kitabevlerinde var desem abartmış olmam sen hangi şehirdesin :D

Kayseri O.o Nasıl var Yav Laika yayıncılık mı

Birde Illitith  kimdi biri söyleyebilir mi :D

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2014, 20:49:18 »
evet :)) zaten arkabahçe bulmak daha zor laika daha sonra çıktığı için daha çok laika var kitabevlerinde hiç bulamıyorsan internetten alışveriş yap bence :)

Çevrimdışı Zorbeyi

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2014, 11:31:01 »
evet :)) zaten arkabahçe bulmak daha zor laika daha sonra çıktığı için daha çok laika var kitabevlerinde hiç bulamıyorsan internetten alışveriş yap bence :)

Zaten internetten bulamıyorum kitapevlerine hiç bakmadım bile :D

Çevrimdışı demov2

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2014, 07:30:36 »
aynn beyler ben vandayım istediğim kitapları bulamıyorum burdan internette de tükenmiş bütün seri ne yapsak ki ?

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2014, 14:12:23 »
tek tek almak istiyorsanız ----> http://nadirkitap.com/kitapara_sonuc.php?kelime=r.a%20salvatore&siralama=eseradiaz&bks=166&page=1

birde ben izmirde pan kitabevinde tüm seriyi gördüğümü hatırlıyorum karaelf üçlemesi değil sadece tüm drizzt kitaplarını
http://www.pankitabevi.com.tr/Default.asp?id=iletisim buradan bi telefonla ulaşın belki telefon ile  anlaşırsanız onlar size postalarlar

ayrıca 2. ve 3. kitaplar burda mevcut
http://www.kitapyurdu.com/arama/default.asp?anahtar=drizzt&ara.x=-339&ara.y=-214&stype=4&type=list&populer=0&aramasekli=1&exactly=ON&satis=2&x2=0

onun haricinde D&R gibi sitelerde neden stokta gözükmüyor anlamıyorum halbuki mağazalarda var.

Ha birde şunuda ekleyeyim Laika battığı için(?) drizzt serisinin yeni kitapları türkçeye çevrilmiyor şuan haberiniz olsun

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2014, 14:09:09 »
Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bu konu ilede biraz bağlantılı olduğu için yeni konu açmaya gerek duymadım bir internet sitesinden sipariş vereceğim malesef orda ilk kitabı yok bu yüzden acaba kara elf üçlemesine sürgün ile başlayıp daha sonra anayurt u okusam olur mu ?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2014, 14:11:29 »
Olmaz. Yani olur tabii, nasıl okursanız öyle olur da direkt Anayurt'un devamı Sürgün. Pek bir şey anlamazsınız, hikayenin başını bilmiyor olacaksınız.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Aralık 2014, 14:17:46 »
Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bu konu ilede biraz bağlantılı olduğu için yeni konu açmaya gerek duymadım bir internet sitesinden sipariş vereceğim malesef orda ilk kitabı yok bu yüzden acaba kara elf üçlemesine sürgün ile başlayıp daha sonra anayurt u okusam olur mu ?

Elinde hiç bir kitabı yoksa buyur :
http://www.ilknokta.com/r-a-salvatore/kara-elf-seti-3-kitap-takim.htm

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Aralık 2014, 15:08:29 »

Elinde hiç bir kitabı yoksa buyur :
http://www.ilknokta.com/r-a-salvatore/kara-elf-seti-3-kitap-takim.htm

onların veritabanında da set halinde yoktu geçen iletişime geçip aldım o haftadan itibaren set olarak sattılar