Kayıt Ol

2- Drawing of the Three - Üç'ün Çekilişi

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: 2- Drawing of the Three - Üç'ün Çekilişi
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2017, 17:48:14 »
2. kitabı bitirdim. Gümrük bölümü kitabın geri kalanına göre güzeldi. Geri kalanı ucuz bir macera gibiydi, elbette karakterlerin tanıtımı ve diğer silahşorların Roland'a takılması için gerekli bölümlerdi, bunu "duyumsadım" :D
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Harok

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Eylül 2017, 11:00:17 »
2. kitabı bitirdim. Gümrük bölümü kitabın geri kalanına göre güzeldi. Geri kalanı ucuz bir macera gibiydi, elbette karakterlerin tanıtımı ve diğer silahşorların Roland'a takılması için gerekli bölümlerdi, bunu "duyumsadım" :D

Hala aynı mı hocam? Yeni baskılarda düzeltildiğini umut ediyordum. :(

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #17 : 03 Eylül 2017, 13:00:13 »
2004 baskısıydı benim okuduğum.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Eylül 2017, 19:23:17 »
10 seneden fazla zaman oolmuştur Kule serisini bitireli. Hep aklımdaydı tekar okumak. Başladık bakalım tekrar. İlk okuduğumda o kadar dikkatimi çekmemişti ama gördüğüm en kötü çeviri dediğim Metro 2033 ile yarışır  kitap. Duyumsamak, gereksinmek gibi zorlama kelimeler bir yana çevirinin genel üslubu da oldukça kötü. Duygusuz, donuk ve anı hissettirmekten uzak. Google translate ibaresi durumu çok iyi ifade eder sanırım. Son derece ruhsuz bir çeviri. Kitabın atmosferine ciddi zarar veriyor. Bununla birlikte şunu tekrar gördüm ki fantastik eserler arasında beğenilir beğenilmez Roland' ın Kule yolculuğu çok başka. Hiç bir şeyini beğenmezseniz bile hem öyküsü, hem akıl almaz süprizleri ve hikaye gelişimi hem de unutulmaz karakterleri ile sıradışı ve orjinal. Kara Kule kolay anlatılmaz eğer bu kitabı okuyanlardansanız tavsiyem devam edin, öykü her kitap ile daha iyiye gidiyor. Zaten 3. kitap ile de daha bir ısınıyorsunuz olaya. Benim favorilerim ise 4,5 ve 7. kitaplar sanırım.