Kayıt Ol

Kara Kule Film Oluyor!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kara Kule Film Oluyor!
« : 31 Aralık 2010, 18:10:35 »

Bir bilimkurgu sitesi olan UcanDaire.org sitesindeki habere göre Universal stüdyoları Stephen King'in efsane serisi Kara Kule'nin haklarını satın aldığını açıklamış. Universal'ın açıklamasına göre 7 kitap, kısa hikayeler ve çizgi romanlardan oluşan seri 3 film ve dizi olarak ekrana taşınacak.

Filmin yönetmeni, "Melekler ve Şeytanlar", "Da Vinci'nin Şifresi" ve " Akıl Oyunları" gibi filmlerden tanıdığımız yönetmen Ron Howard serinin ilk filmi ve dizinin ilk sezonunu yönetecek.
Ron Howard'a dair ucandaire.org'a katılmadan edemiyorum:

Alıntı
Ron Howard başaralı bir öz geçmişe sahip olsa da bilim kurgu dalında ne kadar iyi iş çıkaracagı tartışma konusu.

Akiva Goldsman
ise seriyi filme uyarlayacak olan yazar olarak geçiyor. Kendisi aynı zamanda "Fringe" , "I,Robot" ,"I am The Legend" gibi bir çok dizi ve filmin yazarı.

Kişisel yorum: Proje büyük ve sadece filmlere sıkıştırılmak yerine dizi ile desteklenmesi düşünülse de, her eserin ekrana taşınmasından rahatsızlık duymaya başladım. Umarım ellerine yüzlerine bulaştırmadan sinema tarihine geçecek bir yapımlarla karşımıza gelirler. Ve kafama takılan en büyük soru şu: Roland'ı kim oynayacak?

Çevrimdışı Richard Fannin

• **
  • 58
  • Rom: 2
  • I wish I was something more.
    • Profili Görüntüle
    • kafra şehri
Ynt: Kara Kule Film Oluyor!
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2011, 11:49:01 »
Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Yıllar boyu defalarca okuduğum her karakteri ile ayrı ayrı hayatlar yaşadığım; onlarla mutlu olduğum, üzüldüğüm seri sonunda beyaz perdeye aktarılacak gibi görünüyor. Benim şöyle bi korkum var: Kitaptaki o duyguyu o atmosferi yakalayabilecekler mi? Eğer öyle olmazsa seriyi takip edenler, yıllarca Roland ile kuleye yürüyenler için büyük bi hayal kırıklığı olur çünki onların hepsi kafamızın içindeyken çok güzeldi... Daha da kötüsü kitabı okumayanların filmi izlediklerinde 'ığğ bu ne be??' demeleri. Bunu yüzükler tadında yapabilirlerse gerçekten sinama tarihine geçer. Umarım berbat etmezler. Ha bu kadar endişem olsa da ilk film geldiğinde salona ilk gideceklerden olurum seriyi okuyan diğerleri de... Çünki yıllarca Roland'ı hiç yalnız bırakmadık, siyahlı adamın peşinde giderken, ka tet'ini oluştururken, aşkı için savaşırken... Kızıl gözlerin buz mavisi gözlere nefretini, korkusunu, çılgınlığını net şekilde görmeyi dilerim.
''Biz yıldız tozuyuz, biz altınız.''

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2011, 15:07:08 »
evet, imdb de görmüştüm ben de bir ay kadar önce.
vay canına, merak içindeyim !
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2011, 21:22:36 »
Kara Kule film serisi çekilsin çok isterim ama gerçekten seri çok tuhaf bazı kitapları insanı çıldırtıyodu mesela 3.kitabı film yaptıklarında millet kaç dakika dayanır bilmiyorum,Roland rolünü Viggo Mortenen oynayacak diye duymuştum,ben Hugh Jackman olsa tam otururdu diye düşünüyordum ama Viggoda işinin hakkını verir kanaatimce...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Kharas

• **
  • 53
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2011, 00:03:50 »
Olayı sadece filmlerle geçiştirmemeleri güzel fakat çok sevilen bir serinin daha beyaz perdeye taşınması beni korkutuyor. Ben bazı şeyleri kafamda yaşamak istiyorum arkadaş. Tamam, bazen "şunu sinemada bi izleyedim!" dediğim oluyor ama her şeyi beyaz perdede görürsek nerde kaldı hayalgücü? Biz okuyucu olarak da bazı şeyler hayal etmeliyiz.

Benim kafamdaki Roland'ı hangi oyuncu tam anlamıyla oynayabilecek ki? Ancak "çok benzer" olur ama asla tam olarak "o" olamaz. Bu hepimizin kafasındaki karakter için geçerli diye düşünüyorum.

Adamlar senaryo yazamıyor, kitapları filmleştiriyor. Azıcık üretken olup kendileri bir şeyler yazsalar da biz de Kara Kule okur gibi o filmleri seyretsek...

Çevrimdışı susandelgado

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2011, 00:58:32 »
Benim duyduğuma göre kendisi de Lost un hayranı olan Stephan King Lost'un yapımcılarıyla Kara Kule'nin dizi yapılması konusunda anlaşmış. Ama film konusunda da bazı önerileri değerlendiriyormuş. Hatta örnek film afişi çalışmaları bile var.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=106363426067900&set=a.106362059401370.4954.100000827302043&pid=60569&id=100000827302043

Çevrimdışı Crixus

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2011, 15:14:25 »
Roland rolünü Clint Eastwood Oynayabilir.Onu bir çok Kovboy filminden tanıyoruz.bence gayet yapabilir ama şöyle birşey var.7 SERİlik bir sinema filmi olsun dizi olmasın !

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2011, 21:46:35 »
Roland rolünü Clint Eastwood Oynayabilir.Onu bir çok Kovboy filminden tanıyoruz.bence gayet yapabilir ama şöyle birşey var.7 SERİlik bir sinema filmi olsun dizi olmasın !
Çoğu insan Clint Eastwood olsun istiyor ama adamcağız 80 yaşında...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2011, 23:51:23 »
Roland'ın hakkında bir şeyler duyduğumda ya da gördüğümde aklıma hep Javier Bardem gelir.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2011, 10:36:15 »
seriyi piyasaya harcamasınlar da, film de olsa dizi de olsa farketmez benim için.
yeter ki gerekli özeni göstersinler, dizi yapalım diye içine etmesinler, senaryosu kitaba bağlı kalsın.
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2011, 16:22:46 »
Roland Deschain rolüne Javier Bardem...

Spoiler: Göster
Muhteşem olacak!

Çevrimdışı Crixus

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2011, 19:01:53 »

Orası öyle.Javier Bardem'de gayet ii oynayabilir..

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2011, 20:58:21 »

Orası öyle.Javier Bardem'de gayet ii oynayabilir..

Ben öncelikle Hugh Jackman sonrasında Viggo Mortensen derim.Bardem neden olmasın ama söylediğim iki isim Roland rolüne cuk diye oturur gibi geliyor...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Muz Sesi

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2011, 21:30:44 »
Bence seriyi epey mahvedecekler. Popüler olan şey yozlaşmaya mahkumdur diye düşünüyorum. daha çok izlenmesi için güzelim senaryoyu değiştirecekler.

Yazık olacak.

Çevrimdışı vaga_bond

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2011, 21:10:45 »
Roland'ın hakkında bir şeyler duyduğumda ya da gördüğümde aklıma hep Javier Bardem gelir.
benim de aklıma ilk Kiefer Sutherland gelir. Kara Kule'yi yıllar önce Karanlık Öyküler'de okuduğumda gözümde tek canlandırdığım karakter o olmuştu. hala bile okurken (evet utanarak söylüyorum seriye henüz başladım ve 2. kitap bitmek üzere) Roland'ı Kiefer Sutherland'in canlandırdığını düşünüyorum.
Filmi nasıl olur bilemem aslında nedense iyi olmaz diye bi üşünce var aklımda.. yani Roland perdeye aktarılmamış bi efsane olarak kalsa ve biz onu hikayede yaşatmaya devam etsek sanki  daha iyi olur..
Uyarlama filmlerde hayal kırıklığına uğramaktan sıkıldım..
vaga_bond was here...