Kayıt Ol

Kara İblis

Çevrimdışı LOTR

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kara İblis
« : 16 Mart 2013, 13:55:48 »
   Drakin uyuyordu. Rüyasında simsiyah bir dev vardı. Galiba kılları yüzünden o kadar siyahtı. Üst kısmı ayıya alt kısmı ise aslana benziyordu ama kuyruğu yoktu. Elinde Poseidon'un üçlü yabasının bir ucu kırılmış gibi kan kırmızısı bir alet vardı. Drakin hemen uyandı. Soğuk terler ensesinden aşağı damla damla dökülüyordu. Odanın kapı tarafına baktı çok normaldi. Beyaz sade halıya bakınca bir gölge gördü. Ayıya benziyordu. Eline babasından kalma lazer tabancasını aldı. Yukarı baktığında hiçbir şey yoktu. Sarı uzun saçlarını kaşıdı. Ardından aynı elleri sivri çenesini ovalamak için kullandı. Daha on dokuz yaşında olmasına rağmen saçında beyaz teller vardı. Üstündeki atlet sırılsıklam olduğu için değiştirdi. Üstüne de bir deri ceket giydi. Evet, atletin üstüne ceket giydi. Altındaki iç çamaşırının üstüne de kot pantolonunu giydi. Pantolonu Eva Teyze vermişti. Kaleşnikofu tuttu. Artık ben bu evin sahibi değilim. diye düşündü.Ama zaten ev annesinindi. Metal kapının üç kilidini açtıktan sonra dışarı çıktı. Biraz ilerledikten sonra önünde üç tane adam vardı. Hayır onlar iki goblindi. Drakin hiç ses çıkarmadan yanlarından geçti.
      "İngiltere'de değiliz ki. Bu da ne şimdi?" diye içinden geçirdi. Goblinler biraz sonra kınlarında duran kılıcı çıkartıp arkaya doğru koşmaya başladı.
      "Kara İblis için çalış. Bizim için çalış. Yoksa tozlarını çöpçü bile kaldırmaz."
       "Hayır. Pis goblinler siz  öbür dünya için çalışın." dedi ve kaleşnikofu ikisinin de kafasına sıktı. Hızlıca koşmaya başladı. Diğer goblinler ve yanlarındaki vampirler de onu takip ettiler. Bir kapıdan içeri girdi. Ama bir vampir onu yalnız bırakacak kadar aptal değildi. Vampir dişlerini gösterdi. Sonra durdu. Dişlerini geri içeri soktu.
       "O pantolonu nereden buldun? Bendeydi o."
       "Eva Teyze yoksa sen misin?"
       "Evet ne oldu bana?"
        "Vampir ısırığına yakalanmışsın. Biraz burada bekle. Çantanda bir şey olabilir diye tarayacağım." dedi elinde ki
tarama makinesini alıp. Tarattı ve biiip sesi geldi. Drakin hemen sıktı. Meğerse içindeki gaz lambası olduğu için hemen yandı. Drakin hemen kaçtı ama Eva Teyze kül oldu. Drakin Eva Teyze yandığı zaman dizinin üstüne düştü ama goblinler onu tuttu ve götürdü. Saraya benzeyen bir hanın içine fırlattılar.
       "Drakin için alkolsüz bira." diye bağırdı kılı yaratık. "Hmm... Sen Drasmus'un oğlu musun?"
       "Evet."
       "Bir tanesine fazladan köpük koy!" diye bağırdı hancıya. "Baban bana karşı çıktı ama sonucu ne oldu?" kendisi
tekrar cevap verdi. "Ölü tozları."
        "Babamı sen öldürdün pislik!" dedi ve silah sıkmaya başladı. Hiçbir işe yaramayan silahı kırıp yere attı yaratık.
         "Hadi sen beni öldürmenin yolunu yarım saatte bulursan kendimi sana öldürteceğim. Ama beceremezsen baban gibi, sen ölürsün. Başla." dedi.
         "Biram?"
         "Burada bira yok sadece seni keyiflendirmek içindi. Yardımı dokunacaksa kütüphane koridorun sonunda." dedi. Drakin son hızı ile koştu. Kütüphaneye girdi. Tüm kitapların yazarı Kara İblis'ti. "Beni Öldürmek" adlı kitabı eline aldı ve bir ipucu buldu.

Bu hanın dışında
                                                    Bul kızıl vampiri
                                                    Dişini koparınca
                                                    Sapla Kara İblis'e
yazıyordu. Dışarıya çıktı.
        "Yarım saate buradayım." diye bağırdı. Kara İblis onaylarcasına kafasını salladı. Sonra "Benim kanım ne kadar da taze ve güzel!" diye bağırdı. "Kızıl Vampir olsaydı tadıma doyulmazdı." dedi ve yerde ki kılıcı aldı. Kızıl Vampiri bekledi. Hızla Drakin'e koşan vampir kıpkırmızıydı. Gelirken dişine bir kılıç darbesi ile saldırdı Drakin. Vampir yıkıldı ve
diş Drakin'in eline geldi. Hanın kapısına tekme atarak açtı. Kara İblis'e saldırdı. Tüm goblinler ve vampirler insana dönüştü. Drakin'i sırtladılar ve "Halk Kahramanı" ilan ettiler.

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara İblis
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2013, 21:33:18 »
Strider bunu eksik buldu. Önünde klavye vardı. Klavyenin tuşları vardı.
En sonunda bunun rüya olmasını bekledim ama olmadı. Anlatmak istediğin şeyleri bir anda anlatmışsın sanki. Rüya olmasını bekledim çünkü hikaye parça parçaydı, bir rüya gibi anlaşılmazdı.
 Önce goblinler, sonra teyzesinin vampir olduğunu görüyor, bir hana girip babasının katiliyle karşılaşıyor. Babasının katilini bırakip kütüphaneye gidiyor ve açıkcası kara iblisin kim olduğunu dahi anlamadım. En sonunda halk kahramanı oluveriyor. Sanki uzun bir hikayenin birkaç parçasını biraraya getirmiş gibi...

Cümlelerinde düşüklükler ve hatalar vardı. Kısa olmasaydı sonuna kadar okuyamazdım herhalde.  Bir de 'gitti, geldi, vardı...'yı azalt. Farklı tarz cümleler kullan, edebi olsan daha iyi olurdu zannımca.

O halde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı marsli

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2013, 22:45:45 »
Kısa olduğu için zaman akışı çok hızlı ve boşluklu olmuş. Dolayısı ile etkileyicilik azalmış. Öyküyü etkileyici kılmak istersen, akışına bırak bir şeyleri kısma anlat sadece, her şeyi anlat ki, filmi daha kötüydü gibi bir söze ihitiyaç duyulabilsin. :D Kolay gelsin.

Çevrimdışı LOTR

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2013, 12:39:29 »
Strider bunu eksik buldu. Önünde klavye vardı. Klavyenin tuşları vardı.
En sonunda bunun rüya olmasını bekledim ama olmadı. Anlatmak istediğin şeyleri bir anda anlatmışsın sanki. Rüya olmasını bekledim çünkü hikaye parça parçaydı, bir rüya gibi anlaşılmazdı.
 Önce goblinler, sonra teyzesinin vampir olduğunu görüyor, bir hana girip babasının katiliyle karşılaşıyor. Babasının katilini bırakip kütüphaneye gidiyor ve açıkcası kara iblisin kim olduğunu dahi anlamadım. En sonunda halk kahramanı oluveriyor. Sanki uzun bir hikayenin birkaç parçasını biraraya getirmiş gibi...

Cümlelerinde düşüklükler ve hatalar vardı. Kısa olmasaydı sonuna kadar okuyamazdım herhalde.  Bir de 'gitti, geldi, vardı...'yı azalt. Farklı tarz cümleler kullan, edebi olsan daha iyi olurdu zannımca.

düzeltmeye çalışırım ve çok teşekkürler...