Kayıt Ol

Kehanet | Knowing

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kehanet | Knowing
« : 19 Mart 2009, 09:56:39 »

Yönetmen: Alex Proyas

Senaryo: Ryne Douglas Pearson,  Juliet Snowden

Yapımcı: Jason Blumenthal,  Steve Tisch,  Todd Black

Görüntü Yönetmeni: Simon Duggan

Müzik: Marco Beltrami

Websitesi: www.knowing-themovie.com

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009 (Türkiye)

Konu:
Bir okulun bahçesindeki zaman kapsülünün içinden 1959 yılında yani bundan 50 yıl önce sadece rakamlarla yazılmış bir mektup bulunur. İlk başlarda mektuptaki rakamlar anlamsız gibi gelse de, zamanla mektuptaki sayıların dünya üstünde yaşanan felaketlerin, suikastlerin, büyük kazaların sırrını saklıyor olduğu ortaya çıkar. Ne yazık ki mektupta bahsedilen tüm felaketler gerçekleşmemiştir ve gerçekleşmemiş olanların her biri gerçekleşme yolundadır..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kehanet | Knowing
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2009, 11:42:07 »
Konu aslında güzel ama nedense bana birden klasik geldi. Yani ismi Kehanet olan bir filmden beklenen :). Bir kere de iyi kehantler gelse de ben de şaşırsam.
Acabakadere müdahele söz konusu olacak mı? En çok bunu merak ettim. Bir Final Destination gibi bir durum olursa tadından yenmez  :=)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2009, 11:43:57 »
Nicholas Cage'in oynadığı her filmin afişinde o tipsiz suratını görmek zorunda mıyız acaba?

Hoş bir konusu var filmin, Next tarzı bir şey olsa gerek.
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2009, 11:57:15 »
Konuyla alakası yok ama Hazal söyleyince aklıma geldi, Final Destination 4 geliyor yakında.

Alakası yok biliyorum ama belirtmeden edemedim. :P

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2009, 15:38:53 »
garip bir yapım izlenmeli her ne kadar her kişiye hitab edecek gibi durmasada :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2009, 13:02:07 »
Bugün itibariyle gösterime girmiştir. Meraklılarına duyurulur.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2009, 11:08:30 »
Dün akşam izledim ve sonunda ağzım açık bir şekilde "Neydi bu böyle!" dedim. (Düşünün bu cümleyi ağzım açık bir şekilde kurdum.)

Nicholas Cage'in her filmi hoşuma gider fakat bu başka bir şeydi. Kısaca Lucinda adlı kıza fısıldayan kişiler ona önündeki 50 yıl içinde hangi tarihte, nerede, kaç kişinin öleceğini yazmıştır. Falan filan sonunda bu kağıt John Koestler (Nicholas Cage)'in eline geçer ve macera başlar...

Öyle böyle değildi, nutkum tutuldu izlerken. Öyle mükemmel ötesi kurgusu, süper görüntüleri, olağanüstü efektleri olduğundan değil. Hepsini bir araya getirişi ve sonundaki gerçeğe yakın hikayeyi anlatışıydı beni etkileyen.

Ayrıca konuyu Sinema bölümünden Fantastik Perde'ye taşıdım. Filmi izlediğinizde sanırım anlayacaksınız. Şiddetle öneriyorum izlemenizi.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2009, 16:18:23 »
Fantastik bir unsur taşımıyordu bence tam olarak, katıksız bilim kurgu - inanç filmiydi. Fantastik kitapların kitapçılarda rafların "bilim kurgu" bölümünde bulunmasına 20 sene önce nasıl baş kaldırılımışsa fantastiğin içine bilim kurgunun konmasına da şu aralar ben karşıyım  :P Kesin hatlar ile ayrılmadıkları eserler çok çok çok fazla olmasına rağmen bu kesin hatlar ile ayrılabilir bence.

Filme gelince mükemmel 3 (uçak-metro-gg) sahneden oluşuyor. Gerçekten gelmiş geçmiş en iyi uçak kazası sahnesine şahit oldum. Filmin sonunda gerçekleşen olayın bugün herhangi bir saatte olabilecek olması tüyler ürpertici. Tesadüfen mi yaşıyoruz yoksa bir kurgunun sonucu mu yaşıyoruz umrumda değil filmi izledikten sonra bile, çünki cevap ikisinin arasında kalıyor. Her olayı kadere bağlamak adil değil. Her şeyi oluruna bırakmak ise bir insanın kendisine yapabileceği en büyük eziyet. Cage tüm filmi götürmüşse de çocuğun oyunculuğu bence daha kayda değerdi (adı neydi unutmuş olsam bile   :=))

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2009, 18:01:21 »
Kehanet filmi gerçekten efekleri ile sinema da gidip görülmesi gereken bir film. Türkiye'de korsan CD moda olduğunu biliyorum ama inanın bu film öyle kamera ile çekip kopyalanmış bir CD'den izlenerek heba edilecek bir film değil. Kaza sahnelerini görünce zaten çok daha iyi anlayacaksınız. Senaryo olarakta gerçekten çok sürükleyici tabi sonunu beyenmeyeceksiniz(Sadece kisisel goörüsüm). İyi Seyirler...
I'm not bad. I'm just drawn that way

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2009, 10:55:20 »
Filmin bir başlama sahnesi beni çok güldürdü ya :D Çocukların her şeyi hecelemesi Lucinda'nın deli gibi karalamaları, hocası adını söyleyince bakışı..

Nicolas Cage'in oyunculuğuna hayranım.. Aslında çok şey yazmak istiyorum ama filmi izlemeyenler beni taşlayabilir :D. Benim hoşuma giden bir yapıt. Olayları birletirmesi falan takdiri aldı :P

PomeGranate

« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2011, 23:37:34 »
Bana göre tadından yenmeyecek bir filmdi, gerek efektleri gerekse konusuyla. Özellikle ağızlarından ışık saçan adamlar hafifçe korkuttular bile beni. :P

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2011, 11:32:26 »
Orta sınıf Cage filmleri arasında belki en izlenebilri olanlarından. O adamı nasıl oluyor da barındırabiliyorlar hollywoodda anlayamıyorum. Cüneyt Arkın'la birlikte bir film projeleri olsa keşke. Filme gelecek olursak; Oyunculuklar vasat, kurgu vasat. Hatta katolik inancının her yerde ön plana çıktığı bir propaganda bile diyebilirim. Belki başrolde farklı biri olsaydı, azıcık daha ilginç olabilirdi. Çocuklara dikkat ettim; hele küçük kız berbat bir oyunculuk sergiliyor, göze batmayan bir karakter olduğu için kimse de umursamıyor. Herneyse.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2011, 16:15:38 »
Nicholas Cage için, izleyiniz: Adaptation. Filme gelince, kaza sahnesi güzeldir.
try again fail again fail better