Kayıt Ol

King Crimson

Çevrimdışı Beelzebub

• Lar Orcfoot
  • *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
King Crimson
« : 26 Mayıs 2009, 18:37:05 »
    Müzik deyince aklınıza ne geliyor bilmiyorum.İlk anda ben böyle dinleyince insanı hoş eden,melodik,kulağa güzel gelen şeyler beklerdim.Sonradan yavaş yavaş değişti.Doğaçlama bir müzik anlayışının içine girdim.Ve King Crmsonla tanıştığımda olay tamam oldu.

En absürd kompozisyonlar (Bence Van Der Graaf Generatorden sonra,o da başka bir topic konusu) onlara aittir.En olmadık en uyumsuz yerden bir uyum ve senfoni çıakrmak onların dehasını açığa vurma şeklidir.Alıp götürür elbet ama çok uzun emek ve dinlemelerden sonra.Doğaçlama yapılan albümler ve en sağlam canlı performanslar onlarındır.

Kadrosunda Robert Fripp gibi bir eleman var ki.Müzik görüşüne bittiğim bir adam.Kendisini sürekli yenilemiş bu günlere gelene kadar.Hiç kendisini tekrar etmemiş sanatta.Gitarist gerçekten.Knedisi gitarıyla bütünleşmiş.Davuldaki Bill Bruford en aksak davul ritmlerinin adamı diyebilirim.Üflemelilerle her dönemde müziklerini de desteklemişlerdir.(80 sonrası dönem dışında)

Müzik tarihine bence onlar yön verdi...In The Court Of The Crimson King bence en önemli albümleri.Çünkü bu albüm 69 yılında yapıldı.Ortalıkta Beatles saçma sapan çocuk şarkıları yapıyordu ki (görüş belirtiyorum saldırmayın ;D ) Robert Fripp ve arkadaşları çıktı ve müziği 300 yıl ileri taşıdı.İnsanlar noluyor lan bu nasıl birşey,müzik mi bu filan dediler.Aynı yıl efsanevi bir de Hyde Park konseri var.

Siz eğer bu tarz Progressive Rocktan hoşlanıyorsanız kaçırmayın.
In my thoughts and in my dreams,they are always in my mind.The songs of Hobbits,Dwarves and Men; and Elves come close your eyes.

You can see them too...

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
  • Wind in my hair, I feel part of everywhere.
    • Profili Görüntüle
Ynt: King Crimson
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2009, 12:16:42 »
The court of the crimson king ve Epitaph parcalari beni baska dunyalara tasir. Sarkilarinin sozlerinde derin ve gizli anlamlar yattigi kanisindayim.
In one of the days in this year is hidden your death anniversary.

The sun does not need you to believe in it to rise in the morning.

Çevrimdışı Beelzebub

• Lar Orcfoot
  • *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2009, 19:46:29 »
The Night Watch da süper şarkıdır nickini ordan esinlendiysen.
In my thoughts and in my dreams,they are always in my mind.The songs of Hobbits,Dwarves and Men; and Elves come close your eyes.

You can see them too...

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2010, 11:49:12 »
In the Court Of The Crimson King binlerce defa hatim etmelik bi albüm.
(yalnız Beelzebub beatles'ı ilk albümlerinden mi ibaret sanıyosun anlamadım ki? :P )

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı acthpa

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2010, 00:26:10 »
epitaph ın yeri dolmaz ühühüee