Kayıt Ol

Korkuyorum Anne

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Korkuyorum Anne
« : 21 Temmuz 2008, 15:28:15 »

Tür : Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 17 Mart 2006
Yönetmen : Reha Erdem
Senaryo : Nilüfer Güngörmüş , Reha Erdem
Görüntü Yönetmeni : Florent Herry
Yapım : 2005, Türkiye , 128 dk.

Oyuncular

Ali Düşenkalkar (Ali) , Işıl Yücesoy (Neriman) , Köksal Engür (Rasih) , Şenay Gürler (İpek) , Arzu Bazman (Ümit) , Turgay Aydın (Keten) , Aydoğan Oflu (Aytekin) , Bülent Emin Yarar (Kasap) , Ozan Uygun (Çetin) , Esra Bezen Bilgin (Selvi)  

Bol karakterli hikayesi ile insanlığın evrensel bir resmini çizmeye çalışan bir film Korkuyorum Anne. Eski bir apartman dairesinde, ekseninde bir kaza sonucu hafızasını kaybetmiş Ali Düşenkalkar'ın bulunduğu birbirinden değişik karakterler. Hafıza kaybı ile beraber insan olmayı yeniden keşfediyor Ali ve etrafında yaşayanlarda bu serüvenden etkilenip kendi insanlıklarının farkındalığına ulaşıyorlar. Filmin yan hikayesi ise elden ele dolaşan bir kayıp yüzüğün hikayesi.

Bol ödüllü olmasına rağmen uzun zaman vizyon izleyicisi ile buluşamamış bu film, dönemin diğer Türk filmlerinden oldukça özgün ve öncü bir yönetim stili ile ayrılıyor. İnsan olma hali bir vücudun parçaları gibi bölünüp, filmin finalinde tekrar bir araya getiriliyor sanki...

"Bir üye"mizin profilinde korkuyorum anne diye çığıran "bir üye" mize hediye ediyorum konuyu, ahahhahahha

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Korkuyorum Anne
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2008, 16:44:49 »
Biliyorum ben bunu. Çok güzel bi filmdi ve sahiden de izlediğim diğer Türk filmlerine göre özgün bi yapısı olduğunu söyleyebilirim. Tavsiye edilebilecek bi film sahiden.

~Ayrıca o "bir üye" sıfatını taşımaktan gurur duyuyorum.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2009, 03:22:59 »
Özgün ne kelime. Bence şimdiye kadar yapılmış en iyi Türk filmlerinden birisidir bu. O fransız filmlerine has ardarda gelen sahneler falan müthiş. Suratınızda ilginç bir gülümseme ifadesi bırakıyor bir çok yeri. Özellikle benim de çok dikkatimi çeken şu hastalıkla övünme kısmına bittim :D

Bir diyalog:
- Köpekler insanları içlerinde kemik olduğu için mi ısırırlar?
- Hayır, içlerinde kalp olmadığı için ısırırlar.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2009, 19:14:50 »
Ayrıca bugün Yeşim'le dolanırken bunun kitabını gördük, hatta Yeşim'e bunu izle bak diye azıcık baskı bile yaptım :P. Merak ettim açıkçası. En kısa zamanda okucam. Sanırım filmden uyarlama bi kitap, emin değilim.

too much sugar 
tb