Kayıt Ol

Kflirtigrenrn’un Parmak Arası Terlikleri (Tekmili Birden + Yeni Bölüm ki Off)

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Kflirtigrenrn’un Parmak Arası Terlikleri
(Bir Fantastik Roman Yazamama Parodisi)

Yeni Dünya Günlükleri
1. Rulo
1. Ağıt
1. Ezber
1. Mırıldanma

Asıl adı Kflirtigrenrn. Sessiz harflerin yan yana geldiği o heybetli ismini anmak hem uğursuzluk getireceğinden korktuğumuz için hem de bir hayli zor olduğu için ona Ki dedik biz sekiz anlatırlar. Bundan sonra Ki deyip anacağımız bu soysuz Kelf (kel elf anlamında) Yeni Dünya’nın tüm gizlerini çözmek için köyünden çıktığından bu yana tam 262 yıl 30 ay ve 4 Salınış geçti.

Geçen zamanda Eski Dünya’nın kurucu tanrılarının Parmak Arası Terlikleri’nin biri hariç hepsini buldu Ki. Son terliğe ulaştıktan sonra Yeni Dünya üzerinde yürüyen her canlıya hükmedebilecekti. Çünkü Ki güce sahip olan herkesin istediğini istiyordu: Daha fazla güç.

Ki’nın PAT’lara ulaşmasına engel olmaya çalışan PAT Koruyucuları Birliği şimdiye dek başarısız olmuştu ama bir daha yenilmeyeceklerine emindiler çünkü aralarına Nasıralı Cüceler’in en sonuncusu w katılmıştı. Bıyıklarının şekli ve boyu yüzünden ona w diyorlardı. Nasıralı Cüceler kendilerine kendileri gibi küçük isimler koyarlardı. Nasıralı Cüceler’in alfabelerinde 803,5 (alfabedeki bir harf tam bir sese denk gelmiyordu) harf olduğu için analar çocuklarına isim koymakta sıkıntı çekmemişti. Nasıra’da harflerin 4 boyu vardı ve cücelerin boyuna göre isimlerini belirten harflerin boyu da değişiyordu: w-w-w-w.

w’nin bir planı vardı. Nasıralı Cüceler’in sonuncusu olması dolayısıyla ölmüş veya insanlarla evlenmiş (bir insanla evlenmek cüceler için ölmekten beterdi) tüm Nasıralı… (sanırım bunun için de bir kısaltma kullanmak gerek, NC olsun, ama biz her NC dediğimizde siz Nasıralı Cüceler olarak okuyun, ekleri ona göre getireceğiz) tüm NC’in güçleri w’de toplanmıştı. Bunun büyük bir güç olduğunu düşünebilirsiniz sevgili karilerimiz; lakin hepi topu 722 kişi olan NC’in eti ne budu ne? w’nin kendinde topladığı gücün analizini sunarsak daha iyi anlarsınız: 82’si yaşlı 536 kadın, 92’si yaşlı 101 erkek ve hepsi 131 yaşının altında 84 çocuk.

NC çok uzun yaşarlardı, mesela NC'de ergenlik yaşı 151’dir. NC’in çoğu geç evlenir, uzun ömürlerinin sırrı budur der Eski Dünya’nın bıyıksız alimleri. NC’in gençlerinin çoğu ilk cinsel deneyimlerini, ölmeden birkaç yıl önce gerçekleştirirlerdi.

w’nin planı Eski Dünya’nın yıkıntı ormanları içinde yaşadığı rivayet edilen yaşlı bakire cüceyi bulup onunla tüm PAT KB askerlerini evlendirmekti. Eğer bir erkek cüce bir dişi cücenin evlenirken şahidi olursa, damat öldükten sonra damadın gücü şahit erkeğe geçerdi. w’nin planını PAT KB askerleri bilmiyordu tabi. Onlar w’ye güvenmişlerdi. NC’in sayısını bilmedikleri için w’nin muazzam bir büyü gücüne sahip olduğunu varsaymışlardı. Onun yardımıyla son PAT’ı rahatlıkla koruyabileceklerdi. Ama w’nin planı o yaşlı cüceyi bulup PAT KB askerleriyle teker teker evlendirdikten sonra hepsini öldürüp onların gücüne de sahip olmaktı. Böylece KB gerçekleşecekti, yani Kuvvetler Birliği. w ancak TA (Tek Adam) olunca Kflirtigrenrn’u yenebileceğini düşünüyordu.

w bunları düşünürken iyi niyetliydi aslında. Başarıya ulaşmak için her yol mübahtı. Tüm Yeni Dünya’nın kurtulması için bir kaç bin kişinin feda edilmesi gerekiyordu. w’nin, yapacakları yüzünden içi acıyordu ama ne yapsın? Yeni Dünya’nın şarkıları söylenmeye, çocuklar Şek-Şik* oynamaya, ağaçlar meyve kusmaya, toprak yeşilden kırmızıya mevsim mevsim değişmeye, kitaplar insanları okumaya, ajvekin çorbaları kazan kazan kaynamaya, çamur martıları bağıra bağıra çiftleşmeye devam edebilsin diye yapıyordu bunu. Her şeyin bedeli vardı ve w bu bedeli ödemeye hazırdı.

*Şek-Şik: Bir tür çocuk oyunu. 12 çocuk bir daire oluşturacak şekilde yanyana dizilirler. Gözleri bir bezle kapatılmış ilk çocuk (yani gebe) solundaki çocuğa doğru tükürür. Tükürülen çocuk havadaki tükürüğü ağzıyla yakalamalıdır. Bu işlem sırayla saat yönünde devam eder; lakin bir çocuk bilerek tükürmez. Tüm çocuklar tükürmeyi bitirince gebe gözlerini açar ve kendisine yönlenen tükürüğü yakalamaya çalışır. Yakalarsa ağzında biriken salgıların tadına bakarak tükürmeyen çocuğu bulmaya çalışır. Bu oyun Yeni Dünya'nın çocukları için çok kolaydır, çünkü tükürük selamı (birinin tükürüp selam vermesi ve diğerinin tükürüğü yakalaması) YD halkları arasında çok yaygındır. Bu öyle uzun süredir devam eden bir gelenektir ki YD insanlarının ağzında salgı algılama duyargaları (salaldular) oluşmuştur. Oyunun isminin neden Şik-Şek olduğu bilinmemektedir. En kuvvetli tahmin Hassadas adlı yarı insan yarı karpuz bir alim tarafından yapılmıştır: "Eski Dünya dillerinin en eskisi Burmanca'da oyun sırasında yapılan hileye Şike denirdi. Bu kelimeye bir işi yapan anlamına gelen -Şek eki getirilmiş olabilir. Yani hile yapan. Oyunda hile yapanın yüzüne tükürülürdü o zamanlar ve bu, şimdiki gibi selamlaşmadan çok hakaret anlamına gelirdi."

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Devam edecekmisiniz bilmiyorum ancak absürd bir hikaye şekilleniyor gibi. Diliniz de azı yerlerde özellikle Otostopçunun Galaksi Rehberi benzerlikleri görüyorum ki absürd yazarken bu çok normal :D

• 581
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
Yeni Dünya Günlükleri
7. Rulo
2. Ağıt
1. Ezber
9. Mırıldanma

Merhaba, ben sekiz anlatıların en küçüğüyüm, diğerleri uyuyorlar, ben gizlice gelip (parmak uçlarıma basarak sessizce geldiğimi varsayabilirsiniz ama benim parmak uçlarım yok, sizin var mı bilmiyorum) rulolara bir iki cümle yazmak istedim. Ben en küçük olduğum için benim yazmama izin vermiyorlar, yok mürekkebi dökersin, yok kağıdı yırtarsın, yok imla hatası yaparsın diye beni uzak tutuyorlar ilerde kadim olacak bu rulolardan. Ben de gizli gizli gelip bir bölüm yazıyorum. Ne de olsa kocaman kitap, araya bir bölüm sıkıştırırım ne olacak, kimse farketmez. Aha, biri tuvalete kalktı sanırım, ben gideyim en iyisi, yine görüşürüz. Öptüm. KİB (kendinize iyi bakın).

Not: Gelmişken ana hikayeye de bir katkıda bulunayım.

Sonra şey oldu. w terlikleri ele geçirdi ve dünyanın hakimi oldu.

• 581
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
Sadece bir yorum mu? Hakikaten hayal kırıklığına uğradım. Forum ölmüş. Kimse yorum yapmıyor. Halbuki öyküm okunsun, muhteşem yorumlar yapılsın isterdim. Olumsuz yorum yapılmasın, zaten kusursuz yazıyorum. Yukarıdaki terlik resmine o kadar uğraştım fotoşopta, emeğe saygı biraz. Devamını yazasım gelmiyor... Az kalmıştı, 793 bölüm vardı, zaten her bölüm bir sayfa bile tutmadığı için hemencecik biterdi, ama yazasım yok. Hep forum yüzünden, hiç yorum yok, forum ölmüş, yazık, yazık...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
'Yazamama Parodisi' demişsiniz ama bayağı da yazmışsınız hani :) Douglas Adams benzerliği konusunda grikunduz'a feci derecede katıldım, laf ebeliğini iyi yapıyorsunuz. Ama en güzel en son yaptığınız kafa koparasus niteliğindeki manidar yorumunuzdu sanırım :) Kaleminize ve yorumunuza sağlık.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Son yorumunuza epey güldüm gerçekten. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır