Kayıt Ol

Kaos Döngüsü (Bölüm II)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaos Döngüsü (Bölüm II)
« Yanıtla #15 : 16 Haziran 2010, 13:51:36 »

Xen'in maceraları ne zaman devam edecek ama isyan çıkarıcam ha!! :D

Akşam bir iş seyahatine çıkıyorum ve otobüste uyuyamama gibi bir rahatsızlığım var.  Vel hasıl akşam otobüste giderken yazmayı planlıyorum. İlgine teşekkür ederim.

« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2010, 14:52:09 »
İki bölümde güzel olmuş.Değişik bir hikaye.Beğendim ve 3.bölümü de okumayı bekliyorum:)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2010, 17:29:56 »
Teşekkür ederim değerli yorumun için. Böyle acayip bir hikayemi okumanızı bile hala garipsiyorum ama teşekkürler okuyup yorumlayan herkeze .

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #18 : 18 Haziran 2010, 15:48:23 »
Nihayet okudum. Uzun zamandır okumak istiyordum ama hep bir şeyler araya giriyordu. Her neyse...

Konuyu oldukça iyi hatta eğlenceli bulduğumu söyleyebilirim. Zenci kafalı zebra, Jean'ın giyimi ve gölgesini araması (Peter Pan!) gibi şeyler güzeldi. İlk bölümün sonu, hikayenin başı ile gösterdiği benzerliklerden dolayı özellikle hoşuma gitti.

Ama...

Hikaye konusu bakımından genel anlamda ilgi çekici olsa da karakterlerde bir ruhsuzluk var. Özellikle diyaloglarda ve karakterlerin birbirleri ile olan iletişimlerinde bir yapaylık hissediliyor. Daha hikayenin en başından beri bir kopukluk hissiyatı başladı bende ve sonuna kadar da böyle devam etti. Sanırım bu yazarın kendisini karakterlerle özleştirememesinden kaynaklanıyor. Eh, karakterin kim olduğunu düşündüğümüzde bu o kadar da garip değil :)

Sonuç olarak çok ilginç fikirlerle dolu enteresan bir hikaye. Potansiyeli de yüksek üstelik. Sadece biraz daha konsantrasyona ihtiyacı var.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Haziran 2010, 17:23:35 »
Değerli yorumun için teşekkür ederim mit.
(Bu arada mit' den bu hikaye için olabildiğine aklına ilk geleni çekinmeden söylemesini kendim istedim çünkü kafamda bu kadar karmaşık olan yazıları hayata geçirirken genelde birşeyleri atlıyorum. mit' de fahri editörüm zaten. Ama yine de kibarlığından ödüm vermemiş gördüğüm kadarı ile )

Hikayedeki karakterlerin ne yapacağı ile ilgili genelde kendimi onların yerine koyarım ve ona göre yazarım fakat kendimi dediğin gibi gerçekten bir tikki nin hemde bir bayanın yerine yeterince koyamadım sanırım.

Dip not: Hikayem işten eve yürürken karşılaştığım ve Kesinlikle bilgisi olmayan konuda biri ile dalga geçen tikkiye kinlenmem üzerine yazılmıştır. İstedim ki gerçek dünyada olmayan benim hikayemde olsun ve dalga geçtiği şeyler başına gelsin. ilk bölümün başı ile sonunun aynı olması da bu yüzdendir.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #20 : 21 Haziran 2010, 20:33:06 »
Dip Not kısmını öğrenmemiz iyi oldu =)
May the force, be with you.