Kayıt Ol

Aesten Efsaneleri 1 - Ellear'ın Kılıcı (Bitti!)

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (7. Bölüm!)
« Yanıtla #45 : 21 Mayıs 2008, 23:56:45 »
Evet umarım çıkacaklar orada ;D

Ameth'in nasıl Aune adasını ele geçirip, Başka yerlere saldıracak kadar büyük bir ordu kurduğunu yazmak zor olur diye şimdilik erteledim, zamanı geldiğinde onuda yazacağım :) Emin ol hiç kolay olmadı onun için çünkü o adım attıkça beyazlar tarikatı onu ittridi :D yani Ameth'in en zorlandığı dönem o zamanlar ve bu dönem güzel bir yazım gerektirir, başarabileceğimi zannetmiyorum :D
#rekt

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (7. Bölüm!)
« Yanıtla #46 : 22 Mayıs 2008, 16:03:03 »
bu kadarını yaptın bundan sonrayı mı yapamıcan..pehh :hemk ;D

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (8. Bölüm!)
« Yanıtla #47 : 22 Mayıs 2008, 17:28:48 »
kendime hiç güvenmiyoum :P

Bölüm 8 – Féra

Féra dağlarının kenarındaki büyük bir vadiden ilerliyordu Ameth. Efsaneye göre son Eunlar bu çok uzaktaki kayıp Féra kentinde kalmışlardı. Ancak o kenti bulmak üzere gönderdikleri kâşiflerden bir daha haber alamamışlardı.

Şimdi, tüm bu bölgedeki kentleri aldıktan sonra, son bir yolculuğa çıkmıştı tek başına. Kayıp Eun halkını bulup onları da ülkesine katmalıydı.

Uzun ve geniş vadide ilerlerken önünde bir adam gördü. Sarı bir giysisi vardı ve elinde Eun stili bir kılıç duruyordu. Hızlı bir şekilde sordu.

“Hükümdar Ameth, burada ne işiniz var?”

Ameth küçük bir şaşkınlık geçirdi. Adını nerden biliyor olabilirdi? Beyaz gözlü adamı iyice süzdü ve biraz daha dikkatli inceledi.

“Sende kimsin? Bu koskoca çölün ortasında duran sen, kimsin?”

Adam hafifçe güldü ve kılıcını tehditkâr bir şekilde fırlattı.

“Bir Eunla tanışmanın iki yolu vardır.” Küçük bir gülümseme yayıldı. “Bana hükümdar olduğunu ancak beni yenerek kanıtlayabilirsin ve ancak öyle senin önünde diz çökerim.”

“Seninle işim bittiğinde kafan yerinde olursa tabi.”

Adam güldü ve giysisinin içinden bir kılıç daha çıkardı. Ameth anladı ki, ona attığı kılıçla dövüşmeli, bu eski bir Eun geleneğiydi, şimdilerde pek hatırlanmasa da.

Hızlı bir şekilde dövüşe başladılar ve Ameth sert ve kıvrak darbelerle sıkıştırdı adamı. Sonunda iyice kendinden emin olduğunda hızlı bir vuruş yaptı ve adamın kılıcın kırdı. Sonra kendini durdurmadan hızla boğazına dayadı kılıcı.

“Şimdi diz çökecek misin? Yoksa tadına bakıyım mı?”

Adamın yüzüne bir gülümseme yayıldı. Kafasını açtı ve kel kafası ortaya çıktı. Beyaz gözleri ise ifadesiz bir şekilde Ameth’i süzmeye devam ediyordu.

“Hükümdar Ameth, tıpkı anneniz gibi kararlı bir yapıya sahipsiniz.” Dizleri üzerine çöktü sonunda.

Ameth sabırsızca sordu.

“Diğer Eun halkı nerede? Sadece sen kalmış olamazsın?”

Adam hüzünlü bir ifadeyle bakıp kafasını iki yana salladı.

“Niye, kâşiflerimi öldürdünüz?”

“Onlara dokunmadık, ancak sanırım çöl solucanları bizim kadar iyi davranmadılar onlara.”

Ameth kısa bir süre sırıttı ve sonra tekrardan ciddileşip sordu.

“Beni ne zaman götüreceksin şehre?”

“Anlamıyorsun Hükümdar, Féra diye bir kent artık yok. Son Eunlardan sadece bir aile kurtuldu. Artık benim, senin haricimde sadece bir tane daha Eun var dünya üzerinde. Onunla çok yakında tanışacaksın.”

-Bekçi (Klasik Eun giysileri içinde)

-10. Bölüme kadarki Ameth'in Eun Hükümdarlığı
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 22 Mayıs 2008, 18:29:15 »
O birisi de bahsettiğin kızlardan biri olsa bari :P meraklandım ama ne yapayım :P
Düello sahnesini keşke biraz daha uzatsaydın  :P
İki kişi bütün kaşifleri öldürmüşler mi yani?
Bu Eunlar gerçekten mükemmel insanlar.
Bekliyorum 9'u bekliyorum ;D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 22 Mayıs 2008, 18:31:07 »
Ya hızlı sahnelerde iyi değilim :/ yani bir düelloyu anlatamıyorum, sadece büyü düellolarını biraz anlatabilirim o kadar :/ ama söz, bir dahaki sefere deniycem =)
#rekt

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Mayıs 2008, 18:51:47 »
sen güvenme ben güveniom ;) ;D

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ellear'ın Kılıcı (9. Bölüm!)
« Yanıtla #51 : 23 Mayıs 2008, 16:39:38 »
ya peki o zman; zamanı gelince onuda yazarım :D

Bölüm 9 – Ateş Büyücüsü

Vadide bir süre yürüdükten sonra adam hızlı bir hareketle döndü ve Ameth’e şöyle dedi.

“Artık benim gitme vaktim, bir an önce buradan ayrılıp, uzak doğuya yolculuğa çıkacağım. Bu yolu takip edin, aradığınızı bulacaksınız.”

Ameth kafasını afifçe salladı ve yoluna devam etti. Adam, vadinin kenarındaki bir patikadan uzaklaştı ve sonunda kayboldu…

Birkaç saat sonra Ameth önünde bir adamla karşılaştı. Vücudunun her tarafı bir giysiyle kaplı olan bir adamdı bu, sadece peçesinden gözlerinin bir kısmı gözüküyordu. Elinde uzun bir mızrak, yanında ise Eun stili kıvrık bir kılıç vardı. Birden bire giysisi yanı ve bir kadın çıktı içinden.

Ameth gözlerine inanamadı. Kadının beyaz gözlerine bakakaldı. Kadın ise zarif hareketlerle adama yaklaşmaya devam etti.

“Seni Aune adasından beri takip ediyorum, 3 senedir seni görebilmek için uğraşıyorum. Ben doğudaki Neinea İmparatorluğunun kraliçesiyim. Seninle konuşmam gereken konular var.”

“Sen bir Eun’sun öyle değil mi?”

“Evet, bu gücü ve gözleri başka bir ırk taşımaz.”

“Pekâlâ, o zaman, kaç senedir bir başka Eun’u arıyorum, nihayet birini buldum.”

Kadın hafifçe gülümsedi ve yere çömeldi. Mızrağını yere sapladı. Bunu gören Ameth’de yere kılıcını yere sapladı. Neinea’nın gözleri fal taşı gibi açıldı aniden.

“Bu benim aradığım şey. Demek onu buldun ha, Ameth?”

“Sen hükümdarınla böyle mi konuşursun ha?”

“Üzgünüm ama herkesin hükümdarı olabilirsin, ancak benim değilsin.”

“Ne demeye-” Neinea birden sözünü kesti.

“Ameth, sana söylemem gerekir ki, biz kardeşiz.”

Ameth bir an şok oldu. Beyni bunu kabul edemedi. Babası çok önceleri bir kardeşi olduğunu ve annesiyle beraber uzak doğuya kaçtıklarını söylemişti. Bu oydu!

“Sen o’sun!” Ameth hızla onun yanına geldi ve elinden tutup zarif bir şekilde ayağa kaldırdı kadını. Bir süre sessizce yürüdüler. Ameth’e gerçekten inanılmaz geliyordu bu, kayıp olan kardeşi ile karşılaşacağı hiç aklına gelmemişti.

Uzun süre sohbet ettiler. Dikkatli biri olmasına karşın Ameth onun gerçek kardeşi olduğuna inanmıştı artık. Çünkü hiçbir hatası yoktu. Sadece babasının bildiği şeyleri oda biliyordu. Nihayetinde amacına ulaşamamış olsa da, o, aradığından daha büyük bir hediye almıştı.

Not: Neinea, Qursedqueen’e ithafen yaratılmış bir karakterdir.

-Neinea, Ateş Büyücüsü
#rekt

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 23 Mayıs 2008, 17:03:43 »
Böyle güzel bi hikayenin içinde adımın geçmesi bile cidden 'onur'dur. =D Ayrıca da son günlerde yaşama sebeplerim arasına girmiştir hikayenin kendisi de onu yazan da. =P 

Mükemmelsin Yiit sadece mükemmel ve buna teşekkür etmek için yapabilceğim tek şey olabildiğince fazla insana okutmak bunu. Sanıyorum ki görevimi yerine getiriyorum getirmeye devam da edicem. Sen de yazmaya devam ediceksin. =D

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 23 Mayıs 2008, 17:05:50 »
Kesinlikle edicem =) asıl ben teşekkür ederim yorumların için
#rekt

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 23 Mayıs 2008, 17:37:53 »
Bölümlerin kısa olması, forumda yazdığın için iyi bir şey. Çünkü daha rahat okunuyor. Yine de diyaloglara fazla ağırlık veriyorsun. Biliyorum hikayelerde bazen bunu yapmak gerekir ama bunda son bölümlerde neredeyse hep konuşmalar var. Betimlemeleri artırırsan biraz daha karakterin derinine inersen çok daha güzel olacak.

7,8,9 ard arda okudum. Çok iyi oldu böyle olması. Hevesimi aldım. Bundan sonra 3er bölüm birikmesini bekleyip öyle okuyacağım.  ;D Başka şekilde merak ediyorum çünkü. Tek bölümün tadı damağımda kalıyor.  ;D Başarılarının devamını dilerim.  :P

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 23 Mayıs 2008, 17:41:36 »
Evet diyaloglar konusunda haklısın gerçektende, bu eleştirini göz önüne alacağım sonraki bölümlerde :) teşekkürler yorumların için
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 23 Mayıs 2008, 19:39:18 »
Geciktim biraz galiba :D Dershaneden gelir gelmez baktım ama :P
Zaten en azından bir kız da olsa onu önce erkek olarak tanıyacağını tahmin etmiştim  :P Karşılaştıklarında "aha,budur" diyesim geldi :D
Ama kız bir oyun da oynuyor olabilir.Hani kız kardeşin değilim ama çok zekiyim mesajlarından :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rom: 1
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 23 Mayıs 2008, 19:54:34 »
Ya Sifaus kusura bakma okumaktan kendimi alamadım ve yorum yazmayı unutmuşum.Biliomusun bizimkilerle Warcraft oynarken adımı artık Ameth diye koyuyorum,Lotr da özel karakterimin adı Ameth vb.Galiba çok etkilendim lütfen devam ettir süpersin harikasın olağan üstüsün...

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 23 Mayıs 2008, 20:07:17 »
Ya Sifaus kusura bakma okumaktan kendimi alamadım ve yorum yazmayı unutmuşum.Biliomusun bizimkilerle Warcraft oynarken adımı artık Ameth diye koyuyorum,Lotr da özel karakterimin adı Ameth vb.Galiba çok etkilendim lütfen devam ettir süpersin harikasın olağan üstüsün...

Evet, aşırı Ellear kılıcı okuma halinde bu tür durumlar görülebiliyor ;D ;D

Geciktim biraz galiba :D Dershaneden gelir gelmez baktım ama :P
Zaten en azından bir kız da olsa onu önce erkek olarak tanıyacağını tahmin etmiştim  :P Karşılaştıklarında "aha,budur" diyesim geldi :D
Ama kız bir oyun da oynuyor olabilir.Hani kız kardeşin değilim ama çok zekiyim mesajlarından :D

Bilemiyorum o kadarını :P Ya çok inandırıcı olamadı bilyorum ama Neinea gerçekten Ameth'in kız kardeşi. Bu arada iki hikaye olarak tasarladım bu hikayemi.

Aesten Efsaneleri

1. Ellear’ın Kılıcı: Eun halkının son varisi olan Ameth’in kılıcı bulmak ve Hükümdarlığı yeniden kurup hala hayatta olan son Eunları bulmak üzerine verdiği savaşın ve gezilerin hikâyesi. Aynı zamanda Eun halkı hakkında her şey.

2. Alev Mızrağı: İlk Eun hükümdarlığı yıkıldığında doğuya kaçan bir Eun ailesinin kızı, zamanla büyüdü ve doğudaki karanlık büyü sanatlarına karşı geldi. Büyüyü kendi kafasında bir iyiliğe dönüştürerek ülkesine baş kaldırdı. Bu kızın yükselişi. Aynı zamanda Güneydeki Neinea İmparatorluğuna, Kardeş Krallıklara, Sugg Vua’ya ve Eun’un yükselişine dair bilgiler.
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 23 Mayıs 2008, 20:23:45 »
Desene iki kardeşin hikayeleri :P
Yok ben aşırı teori üretmeye çalıştığımdan kuşkucu görünebilirim :D
10. bölümü bekliyorum ;)