Kayıt Ol

Hades'in Oğlu

Çevrimdışı Okeanos

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Hades'in Oğlu
« : 14 Ekim 2012, 18:41:15 »
Romanımın baş kahramanı Rixon'ın nasıl dünyaya geldiğini anlatan kısa bir hikaye yazdım ve sizlerle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz. :P

Yorumlarınız ve eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederim..

HADES'İN OĞLU

Karanlık olan gönlünü kaptırmıştı bir kere.Aşık oldu bir ölümlüye ve aşkı karşılıksız değildi.Ilık bir yaz akşamı tanışmışlardı.Karanlık sokakların birinde yürürken rastlamıştı ona.Kız gölgelerin içinden paldır küldür çıkmış gibi görünen  korkunç derecede yakışıklı bu gence aşık olmuştu ta ilk bakışta.Karanlık olan, tanışmalarının bir tesadüften ibaret olmadığını  çaktırmadan konuşmuştu onunla.Bütün gece sohbet ettiler tüm ihtişamıyla parlayan dolunayı izlerken.

Karanlık lord ve kız onun evine kadar el ele yürüdüler.O gece kızı evine bırakırken ölümün tesellisi kızın dudağına küçük ve soğuk bir öpücük kondurdu.Henüz on sekiz yaşında olan genç kızın kalbi göğüs kafesinden fırlayacakmışçasına çarpıyordu.Onun kıvırcık saçlarını okşadı buz gibi elleriyle ve kudretli bulutların ona hediyesi olan gölgeler  içindeki evine geri döndü.

O gece gözüne bir damla dahi uyku girmedi genç kızın.Ertesi akşamüstü yarı zamanlı çalıştığı pizzacıdan çıkıp,evvelsi geceki sokaklarda ağır adımlarla yürümeye başladı.Tekrar onunla karşılaşma umudu içerisinde aradan geçen saatlerin yarattığı hayal kırıklığı akşam yelinin eşliğinde göz yaşlarına dönüştü.

Hiç var olmamış olamazdı.O simsiyah takım elbisesi ve çılgınlar gibi dağınık dalgalı saçlarıyla,yüzündeki korkunç gülümseme ve ona doğru koşarken hayal etti onu.Yalnızdı!!Hıçkırıklar içinde ağlayarak hiç durmadan evine doğru koştu.Artık ayaklarının tabanları şişmiş ve karnına ağrılar girmiş bir biçimde attı kendini sıcak yatağına.Ağlamaktan gözleri şişmişti ve acımasız hayata ,düzene lanetler yağdırdı.

Kara saçlıdan haber almayalı bir hafta olmuştu ve kız geçen tüm günler her gece dolaşmıştı o sokaklarda.Bir hiç uğruna değil,o günün gerçek olduğunu kendine hatırlatmak için.Ayakları beyninden bağımsız hareket ediyordu.Kendi akılları varmış gibi ilerliyorlardı dar ve karanlık sokaklarda.Hem üniversite okumak hem de çalışmak zaten çok yorucu ve ağırdı.Bu kadar!!Dedi kendi kendine ve ayakları ona itaat etti.Belli belirsiz yanan sokak lambası da ne hacetse sönmüştü o sırada.

Karanlıkta tek başınaydı.İçini tatlı bir sıcaklık kapladı ve gölgelerin arasında onu düşünceli gözleriyle kendine bakarken gördü.Unutmaya çalışmıştı bizim tüyleri diken diken eden surat ifadesine sahip adam.Fakat yapamamıştı...Birbirlerine doğru koştular.Kız gözünden istemsizce akan yaşlara hakim olamıyordu.Uzun uzun sarıldılar birbirlerine sanki yılların hasretini gideriyor gibi.Ve başka bir şey düşünmediler.Tamamen simsiyah dumanlardan oluşmuş gibi görünen bir yatağın içinde o gece sahip oldular birbirlerine.Ve kızın karnına bir tohum atıldı.Belki de geleceği değiştirebilecek bir tohum..
Titanoğulları kudretli bir akşam yeli gibi çöreklenecek olimposun başına!..Ve tanrılar acınası varlıklar mahkum olacaklar sefalet içinde yok olmaya!..

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hadesin Oğlu
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2012, 18:43:48 »
Dostum roman demişsin ama ortada bir cümle bile yok?
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Okeanos

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hadesin Oğlu
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2012, 18:46:04 »
Düzelttim.Ben konuyu açıp altına paylaşırım diye düşünmüştüm de.:)
Titanoğulları kudretli bir akşam yeli gibi çöreklenecek olimposun başına!..Ve tanrılar acınası varlıklar mahkum olacaklar sefalet içinde yok olmaya!..

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
  • Rom: 4
  • "Zira yürümeye değer bir yolum var!"
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hades'in Oğlu
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2012, 23:28:07 »
Öncelikle yazma cesaretini gösterdiğin için tebrik ederim. Buraya bir yazı koyup okunulmasını beğenilmesini beklemek büyük bir özgüven gerektirir bence. Hiç okunmamış, yorum yapılmamış, beğenilmemiş bir yazı utanç nişanın bile olabilir.

Sana tavsiyem yazmanın o büyülü aynasında kendine bakmadan önce bir ayna edinmelisin. Yazım ve imlanda hatalar var.

Çok fazla devrik cümle var. Devrik cümleler okuyucuları çok yorar ve kızdırır (tabi bir stil değilse).
Noktalamaların bazıları hatalı. Çok fazla duraksamışsın.

Dediğim gibi ilk önce öğren sonra yaz. Tarifini bilmeden pasta yapamazsın. ;)
Hayalince oku. Hayalinle yaz.

Çevrimdışı Okeanos

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2012, 08:35:59 »
Öncelikle yazma cesaretini gösterdiğin için tebrik ederim. Buraya bir yazı koyup okunulmasını beğenilmesini beklemek büyük bir özgüven gerektirir bence. Hiç okunmamış, yorum yapılmamış, beğenilmemiş bir yazı utanç nişanın bile olabilir.

Sana tavsiyem yazmanın o büyülü aynasında kendine bakmadan önce bir ayna edinmelisin. Yazım ve imlanda hatalar var.

Çok fazla devrik cümle var. Devrik cümleler okuyucuları çok yorar ve kızdırır (tabi bir stil değilse).
Noktalamaların bazıları hatalı. Çok fazla duraksamışsın.

Dediğim gibi ilk önce öğren sonra yaz. Tarifini bilmeden pasta yapamazsın. ;)

Ben nedense devrik cümle kurmayı seviyorum ama doğru söylüyorsun ben devrik cümleleri seviyorum diye herkez de sevecek değil.

İşte yavaş yavaş daha iyi yazıcam.Lagos Egri'nin Piyes Yazma Sanayı diye bir kitabı varmış.Onu okuyacağım.Bana faydası olurmuş öyle söylediler.Yorumun için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2012, 08:44:52 »
Devrik cümlelerin kasten yapılmış gibi gözükmüyor bunları kasten yapıldığını ilk kez okuyana bile kabul ettirebilecek gibi yazdığın zaman yazılarını yayımlamasın bence. :) İlla ki bir şeyler okutmak istiyorsan bence bu gücünü geliştirip sun bizlere.

Çevrimdışı Okeanos

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2012, 08:55:12 »
Siz söylemeden önce ben kurduğum devrik cümlelerin hikayenin akışını bozduğunu fark edememiştim.Artık hikayelerimde bunlara dikkat edeceğim.Ben de daha iyi yazabilmek için elimden geleni yapıyorum.:)

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2012, 09:13:26 »
Kesinlikle. :) Daha iyi yazılar bekliyorum . ;)