Kayıt Ol

Aynı Yolda

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle -Devam Etmeyecek...-
« Yanıtla #165 : 17 Temmuz 2010, 18:59:00 »
Sabah 15. bölümü yazdım, biraz uzuncaydı 3-4 sayfa kadar.Final bölümü olacaktı.  Öğleden sonra biraz rütuşlayıp yayınlarım diye düşünüyordum ki öğleden sonra girdiğimde bulamadım 15. bölümü. Bulunduğu klasörde yok arattım bilgisayarda bulamadım ve çok üzgünüm tahmin edebileceğiniz üzere. Silinmiş bir şekilde nasıl olduğunu bilmiyorum.

Yeniden yazasım gelmiyor açıkçası. Uzun bir süre öykünün devam etmeyeceğini bildirmek istedim.

Teşekkürler.
May the force, be with you.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle -14-
« Yanıtla #166 : 17 Temmuz 2010, 19:28:34 »
Olay bitti dediğine göre son bir okkalı yorum yapma isteği geldi içimden, tüm düşündüklerimi söyleyeyim genel olarak.

İlk olarak sevmek ile aşık olmak çok farklı şeylerdir. Aşk daha tutkuludur ve geçicidir, sevmek ise kalıcıdır ve gerçektir. Bu hikayenin en beğenmediğim yanı sevmek gibi bir duyguyu istemedende olsa büyük derecede küçültmüş olması. Yani ölümüne seviyor gibi göründüğü halde iki bölümde tiksinmesi kızdan çok duyguyu aşşağılamış sanki, buna sevmek değil arzulamak desen elbette daha uygun ve doğru olurdu diye düşünüyorum.

İkincisi anlatım tarzına herhangi bir eleştirim yok, konu daha müsait olsa bu tarz bir anlatımla gayet güzel gidebilirdi, bu konuda oldukça beğendim yazını. Fakat konu gerçekten pürüzlerle ve biraz mantık dışı gitmiş. Sevdiği biri ona varmadı diye intihar etmek oldukça kolay olmuş özellikle. Sinir buhranları falan, gerçekten abartıya kaçmış gibi geldi ve beni uzaklaştırdı açıkçası. Tabi ki bunların tamamı kişisel düşüncelerim, bu böyledir şu şöyledir demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

Genel olarak beğendiğim bir öykü olmadı gerçekten, hatta bazı yerleri benim düşüncelerimle oldukça ters düştü. Zaten sonunu tekrar yazmak istememnden anladığım kadarıyla anlık bir duygu birikimi ve düşünceyle buna başlamış ve sonra devam etme kararı almıştın, gene iyi gelmiş. Ne olursa olsun ellerine sağlık, bir dahaki hikayelerinden daha çok zevk alacağıma inanıyorum.   :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle -14-
« Yanıtla #167 : 17 Temmuz 2010, 19:43:05 »
Olay bitti dediğine göre son bir okkalı yorum yapma isteği geldi içimden, tüm düşündüklerimi söyleyeyim genel olarak.

İlk olarak sevmek ile aşık olmak çok farklı şeylerdir. Aşk daha tutkuludur ve geçicidir, sevmek ise kalıcıdır ve gerçektir. Bu hikayenin en beğenmediğim yanı sevmek gibi bir duyguyu istemedende olsa büyük derecede küçültmüş olması. Yani ölümüne seviyor gibi göründüğü halde iki bölümde tiksinmesi kızdan çok duyguyu aşşağılamış sanki, buna sevmek değil arzulamak desen elbette daha uygun ve doğru olurdu diye düşünüyorum.

İkincisi anlatım tarzına herhangi bir eleştirim yok, konu daha müsait olsa bu tarz bir anlatımla gayet güzel gidebilirdi, bu konuda oldukça beğendim yazını. Fakat konu gerçekten pürüzlerle ve biraz mantık dışı gitmiş. Sevdiği biri ona varmadı diye intihar etmek oldukça kolay olmuş özellikle. Sinir buhranları falan, gerçekten abartıya kaçmış gibi geldi ve beni uzaklaştırdı açıkçası. Tabi ki bunların tamamı kişisel düşüncelerim, bu böyledir şu şöyledir demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

Genel olarak beğendiğim bir öykü olmadı gerçekten, hatta bazı yerleri benim düşüncelerimle oldukça ters düştü. Zaten sonunu tekrar yazmak istememnden anladığım kadarıyla anlık bir duygu birikimi ve düşünceyle buna başlamış ve sonra devam etme kararı almıştın, gene iyi gelmiş. Ne olursa olsun ellerine sağlık, bir dahaki hikayelerinden daha çok zevk alacağıma inanıyorum.   :)

Ve beklenen yorum gelir  :hönk

Öncelikle, çoğu yorumunda haklısın, tahmininde de haklısın bir anlık başladım ve devam etme kararı aldım. Kesinlikle yazarken 'güzel bir şey ' beklediğim yoktu sadece kendimi geliştirmek amacıyla yazdım ve kurguladım. Evet, sevgi, aşk aşşağılandı, iki dakikada sevdiği kızdan vazgeçildi doğrudur. Aynı eleştirileri çok fazla aldım bu öyküyle ilgili, haklısınız başta hafif aşşağılarım diye düşünürken biraz aşırıya kaçmışım. Üzgünüm.

Anlatım tarzımı beğenmene sevindim.

Öykü konusunu beğenmediğini söylemene rağmen beğenmediğin bir öyküyü takip ettiğin için teşşekkür ediyorum. Yorumun gerçekten çok önemliydi, ısrarla yorum istemiştim hatırlıyorsan :D İşte beklediğim yorum buydu gerçekten. Çok teşekkür ediyorum KoyuBeyaz.  :shrlock

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
Aynı Yolda... Sevdiğimle FİNAL -15-
« Yanıtla #168 : 05 Kasım 2010, 19:10:00 »
Spoiler: Göster
Uzun bir aradan sonra bitirmek güzel. Umarım okuyanların hala hatırladığı bir öyküdür.  =)

[spoiler]Küfür içerir.

[/spoiler]

Kafeden çıkar çıkmaz eve yürüdüm –koştum-. Çıldıracak gibiydim ve çok yorgundum.

Yollar, caddeler, ağaçlar, hepsi soluk bir sisle birbirine karışıyor bu kahrolasıca yaratık adeta hayatımla oynuyordu !

Eve gelip içeri girince şaşkınlıktan yatağıma dalıverdim. Kot pantolon, cebindeki telefon ve diğer eşyalar fena halde rahatsız edince “Aptal…” diye söylenerek çıktım yataktan.

Üzerimi değişip yeniden yatağa girdim, her zaman yaptığım gibi yastığıma sarıldım ve gözlerimi kapatmaya çalıştım. “Allah kahretsin! “ aklımdan çıkmayan düşünceler, Kumral Kız’ın görüntüleri, Elif’in üzüntüleri, beni sevmesi, Mustafa’nın ölümü… Uyuyamıyordum ve yastığı o kadar sıkmıştım ki neredeyse kaslarım yerlerinden kopacak hale gelmişti..!

“Aslında uyumasan da olur…” dedi bir ses.

“Neeey ! Sen kimsin?” dedim. Şaşkındım, bu şey büyük bir ihtimalle bana bunları yaşatan o yaratıktı ve o yaratık genelde –her zaman- astral saçmalıklar yaşatıp, farklı boyutlar olmadan konuşmazdı benimle.

Hınzır hınzır gülümsedim. Henüz cevap vermemişti fakat ben cevabı biliyordum. Neden  güldüğümü bilmeden tekrar konuştum. “Ne istiyorsun? ”

Sırıtan, güzel bir kız belirdi. Hemen hemen benim yaşlarımda, tatlı, fakat sinsi bir tipi olan bu kız kesinlikle bu dünyadanmış gibi görünmüyordu. Çok farklı bir elbisesi, mor, siyah, sarı ve pembeden oluşan kumaşların süslediği bir canlılığı vardı.

“Korkuttuğum için özür dilerim…” dedi. Sesi gevrek, zevzek, şımarık, ukala ve çocuksu bir zevkle çıkmıştı.

“Korkmadım.”dedim. Bal gibi de korkmuştum! Fakat bu tatlı kızdan korkmuş olduğumu itiraf etmek istememiştim.

“Immm… Tabi canım, zaten insanın karşısına her gün bir Kölef çıkıyor değil mi?” dedi.

“Kölef mi? O da neyin nesi?” dedim.

Yavaş yavaş etrafa bakarken hızlı hızlı cevap verdi. “Köleef, Köleef, Köleeeef…” Öğüt veren, masal anlatan bir ihtiyar gibi devam etti. “Sizin zamanınızla tam yedi bin yıldır var olan bir topluluk, bir nevi Hızır acil. Her birimizin farklı yetenekleri var ve bu yetenekleri ‘iyilik’ için kullanırız. Zamanda yolculuk edebilir, istediğimiz noktaya ulaşabiliriz.”

“Eee? Bununla benim ne ilgim var ‘sayın’ Kölef? ” dedim. Bu çılgın, manyak kıza cidden inanmıştım. Saçma şeyler, benim için artık doğal şeylerdi.

“Benim yeteneğim insanlara olası geleceklerden birini gösterebilmek, ve bunu yaparken ufak baş dönmeleri olabiliyor…”

Lafını kestim. “Ufak mı? İçim dışıma çıktı lan!” dedim.

Bazı şeyler kafamda şekillenmeye başlamıştı. Bu çatlak güzel, bana “Olası” bir geleceği yaşatıyor olmalıydı ve bunu geri çevirmek gibi bir yeteneği de olmalıydı!

Çatlak Kız kitaplarıma bakarken mırıldanıyordu. “Adam Fawer, Stephen King, Tolkien… Dan Brown… Bunlar da ne böyle?”

“Beğenemedin mi?” Sesim biraz alaycı çıkmıştı.

“Hayır, ‘İmamoğulları’ okumalısın. Gerçekten harikadır…”

“Cidden mi?”

“Imm… Hayır!”

Aaah! Bu imkansız! Kitaplara olan zaafımdan yararlanıp benimle dalga geçen bu kıza karşı hiç sabrım kalmamıştı artık.

“BENİ BU BİTİK CEHENNEMDEN ‘HEMEN’ ÇIKAR!” diye bağırdım suratına.

Aslında bağırdığım zaman karşıdaki üzerinde psikolojik bir üstünlük kurardım genelde. Ama karşımdaki çatlak hala neşeli ve umursamazdı. Kaşlarımı çatıp gözlerinin tam orta noktalarında gözlerimi dolandırdım.

Bakışları muzipçe gözlerime kaydı ve “Tamaaa…m, Tamam! İstediğin gibi olsun. Ama unutma, iyi olacağını düşündüğün bir tercih seni felakete sürükledi ve şu an tamamen batmış durumdasın. İstediğin nedir? Kumral Kız’la –ki çok merak etmişsindir adı Sude- ile birlikte olmak mı, yoksa Elif’in peşinden koşmaya devam mı? Veya her şey ilk başladığı yere dönebilir istersen. Tam olarak bayıldığın yerden…”

Kumral Kız’ı duyunca, onunla birlikte olmak beni o kadar heycanlandırdı ki, bir an Kumral Kız’la olmak istiyorum, diyesim geldi. Tam da aklımdan bunu geçirirken, çatlak, bana manalı manalı baktı.

“Hayır.”dedim. “Hayır… Dersimi aldım! Bayıldığım yere geri dönmek istiyorum. Peki, hislerim, nasıl olacak? Tüm bunları yaşadığımı bilecek miyim?”

“Aah, evet! İşin zevkli kısmı da burası zaten! Her şeyi hatırlayacaksın ve eğer mümkünse daha mantıklı yaşayacaksın!”

“Anladım. Peki Mustafa geri gelecek mi?”

“Gelmek mi? Hiç gitmedi ki!”

“Ne! Yani bu şeylerin hepsini sadece ben mi yaşadım? Peki ya bunlar gerçek miydi?”

“Eh, senin kıytırık aşkın için bütün dünyanın farklı yaşamasına gerek yoktu değil mi? Sadece sen, ve sadece kafanın içinde yaşadın.”

“Peki tüm bunlar sadece kafamın içindeyse, nasıl gerçek olabilirler?”

Çatlak çatlak gülümsedi ve cevap verdi. “Sadece kafanın içinde yaşanmış olması, neden bunun gerçek olmadığı anlamına gelsin ki?”

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Aynı yolda yürüyorduk. Elif, Gizem ve ben.

Elif’e sormuştum. “Vazgeçilememek nasıl bir duygu?”

Elif hiçbir şey söylememiş, muhtemelen cevap vermeye hazırlanıyordu ki, lafı oturttum. “Çünkü böyle bir duyguyu benden sonra kimse sana karşı beslemez!”

Gizem, uzaklaşıp dinlemiyormuş gibi görünse de hala dinliyordu. İçimden dedim ki, “Bu kıza öyle bir hakaret edeyim ki, bir daha suratına bile bakmayayım.”

Elif anlayamamıştı, onu sevdiğim için farklı bir taktik uyguladığımı filan sanmış olmalıydı.

“Şimdi…” dedim. “O lanet evine tek başına git. Umarım kalkık götün kapıya sıkışır!”

Elif, bön bön suratıma bakarken, birden hayretle gözlerini açtı ve “Sen… Ne?” diye bir cümleye başlarken elimle “yolu” gösterdim ve ekledim. “Siktir!”

Gizem, az ötede, söylediklerimi duymuş, hayretle bizi izliyor ve artık dinlediğini gizleme ihtiyacı duymuyordu. Yanına gidip sessizce “Özür dilerim, böyle olması gerekiyordu.” Dedim.

Sonra yanlarından ayrıldım ve evime gittim. Huzurlu yatağımda sonsuza dek yatabilirdim!

Mavi odamda mavi yatağıma girdim ve gizli numaradan Mustafa’yı aradım. Onun sesini duyunca, o “Alo…” deyince, huzura tamamen kavuştum.

Şimdi tek yapmam gereken, uzun, rahat bir uykunun ardından “normal” bir yaşantının  içinde, isminin Suda olduğunu öğrendiğim “Kumral Kız’ın” büyüleyici ela gözlerini görmeyi, kaderin onu karşıma çıkarmasını umarak “sabırla” ve aşkla beklemek…

SON…

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Aynı Yolda... Sevdiğimle FİNAL -15-
« Yanıtla #169 : 06 Kasım 2010, 12:32:56 »
Giderek "Kavak Yelleri"ne dönen hikayenin sonunu iyi toparladığını itiraf etmem gerek :) İşin içine Kölefleri katman, aşktan ziyade biraz daha mistik tarafa kayman hikayenin değerini gözümde bir anda arttırdı. Böylesine iki küçük hareketin bile bazen bir şeyi yeniden sevmek için yeterli olduğunu da bana göstermiş oldun böylece. Kendine yaptığın gönderme de hoştu hani :) Bölümün uzunluğu da tam kıvamında. Eline sağlık...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 06 Kasım 2010, 14:05:51 »
Giderek "Kavak Yelleri"ne dönen hikayenin sonunu iyi toparladığını itiraf etmem gerek :) İşin içine Kölefleri katman, aşktan ziyade biraz daha mistik tarafa kayman hikayenin değerini gözümde bir anda arttırdı. Böylesine iki küçük hareketin bile bazen bir şeyi yeniden sevmek için yeterli olduğunu da bana göstermiş oldun böylece. Kendine yaptığın gönderme de hoştu hani :) Bölümün uzunluğu da tam kıvamında. Eline sağlık...

:) Teşekkür ederim İhsan abi =) Güzel bir yorum duymak harika !

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 06 Kasım 2010, 16:37:09 »
Baştan sona yorumlar dahil her şeyi okudum. Genel olarak samimi anlatımı beğendim, ancak yorumlara göre hikayeyi değiştirmeni sevmedim. Kafanda kurguladığın hikayeyi, başkalarının yorumlarıyla harmanlamaya kalkınca bazı eksiklikler çıkmış hikayede. "heh senin istediğin de olsun" gibi düşünülmüş havası hissettim.

1. bölümden son bölüme kadar bariz bir "level atlama" dediğimiz olay yaşanmış, hikaye kurgusu olsun, anlatım tarzı olsun, kendini çok geliştirmişsin. Tebrik ederim.

Konuya gelince, özgün diyemeyeceğim, etkilendiğin noktalar olmuştur tabii ki herkes bir yerlerden etkilenir. Ancak, yazarların "ben burdan etkilendim" cümlesini kendilerine itiraf edip, bu cümleyi silmek için uğraştıkları olur, hikaye bu şekilde özgünleşir genelde. Yani bir yazar ne kadar bir yerlerden etkilendiğini gizlemeyi başarırsa o kadar gerçekçi ve başarılı olur. Senin hikayende ben bir çok filmin, kitabın kokusunu aldım, güzel pişirmişsin fakat kokusu sızmış.

Olumsuz gibi yazmış olsam da genel olarak beğendim, ellerine sağlık.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 06 Kasım 2010, 19:28:39 »
Baştan aşağıya okumak ha! En başından okumayan birinin, okunmaya değer bulup da ucunu kaçırdığını düşünüp okumayacağını düşünmüştüm. Okumana gerçekten çok sevindim. =)

Yorumlara göre, "heh senin istediğin de olsun" değil de, "senin tahmin ettiğin şekilde olmayacak işte!" demek istedim aslında ama haklısın. Bazı eksiklikleri çıkıyor tabii ki.

"Level atlama..." Hmm... Gerçekten kendimi geliştirmeye çalışıyorum, ve bu öykü, öyle güzel bir şeyler yazayım diye değil de, kendimi geliştireyim diye yazdığım bir öyküydü. Geliştiğimi düşünmen, iyi yönde gittiğimi düşünmene sevindim. Teşekkür ederim.

Özgünlüğe gelince, eh, tamamen özgün değil kabul ediyorum. Sağında solunda Harry Potter, Olasılıksız, Melekler ve Şeytanlar, hatta eser miktarda Aşk(Elif Şafak) bile vardı. Hafiften kendime uyarlayıp yazayım dediysem de, acemilik işte, ölçü tutturamıyoruz bir türlü. =)

Afiyet olsun efendim =) Beğenmene gerçekten sevindim. Başka bir öyküde buluşmak dileğiyle :P :D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 14 Kasım 2010, 16:11:41 »
Öncelikle özür diliyorum, söz verdiğim zamandan geç yaptığım için yorumumu.

İlk bölümü yayınladığında beğenmiştim öykünü, bakalım neler olacak demiştim. Ki bu ilgim diğer bölümleri okurken de devam etti. Ama doğruyu söylemek gerekirse -ki gerekiyor sanırım :)- sonlara doğru öykünün amacı biraz değişmiş ve öykünün verdiği tat hafif oynamıştı sanki.

Şimdi bu son bölümle -diğer arkadaşlar gibi- olaya tamamen kurtardığına inanıyorum. Diğer bölümlere karşı işleyişi biraz farklı olsa da diğerlerinden daha ilgi uyandırıcı diyebilirim. Ancak  Elif'e gereğinden fazla sert ve kaba davrandığını düşünmekteyim. Sonuçta bu yaşananların çoğunun yükümlülüğü kahramanın kendisine ait. Kız ne yaptı ki :P

Öyle yada böyle finale yakışacak bir bölüm olmuş. Tebrik ederim :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 30 Kasım 2010, 14:16:06 »
Söyleyebileceğim tek şey bu hikayenin sonunu çok iyi bağladığın. Clorus'un dediği gibi yorumlara yönelerek sağa sola dağıttığın hikayeyi mit'in dediği gibi değişik yerlere çekerek toparlamışsın. Anlatımının da bu hikaye çerçevesinde gelişimini görmek mümkün. Bölümlerin giderek uzaması bu konuda kendine güveninin arttığını ve yazacak birçok şeyinin olduğunu gösterir ki bu yazar için paha biçilmez bir durumdur. Sonuç olarak bir ara kontrolünü kaybedip pembe dizi havasına bürünen hikayeyi son bir dokunuşla iyi toplamışsın.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 06 Aralık 2010, 16:33:05 »
@berre, geç olsa da yorumunu görmek çok güzel. Beğenmene çok sevindim, inanın finali nasıl bağlasam diye dört döndüm bir kaç gece... Ama değdi sanırım ha? =)

@Malkavian, abi senin de öykümü okuduğunu görmek güzel, pembe dizi konusunda haklısın ama, olayların gelişimi tamamen o yöne gidiyordu malesef engel olamadım. =)

Ha, bölümlerin uzaması gerçekten de kendine güvenle ilgili sanırım. Ve bu da gerçekten paha biçilemez bir şey yazar için.

Gerçekten güzel yorumlar almak beni çok sevindirdi,bu, bitirdiğim ilk uzun(!) soluklu öykümdü. Gerçekten çok teşekkür ederim yorumlar için. =)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 30 Ekim 2012, 10:09:23 »
Şuan ikinci bölümdeyim kurguna aşık oldum <3 :). Finali sabırsızlıkla merak ediyorum ekrana yapıştım finale gelmeye çalışıyorum adeta :). Bunu filme uyarlamak lazım bence  :blink

EDİT: Biraz daha uzatabilirdin bence. En azından kumral kızla karşılaşacakları sahneye kadar :)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 24 Ocak 2013, 22:51:28 »
Baştan sona bütün bölümleri okudum. Gerçekten de Finali iyi bağlamışsın. Eline, kalemine sağlık. Böyle yazıların inşallah çoğalır. Gerçi iki yıl önceki yazın ama olsun :D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda
« Yanıtla #178 : 02 Şubat 2013, 03:27:16 »
Bu öykü zaman geçirmek için yazılmış bir öyküydü, bir kızla yürürken 'lan böyle fantastik bir şey olsa nasıl olur?' fikrinden ortaya çıkmış, eğlendirici bir şeydi hedefim. İki sene öncesi, tabi en ergen halim olduğunu düşünüyorum, gerçi iki sene sonra da şimdiki halimi beğenmem büyük ihtimalle ama şahsen pek beğenmem bunu. 'Eh işte' kategorisindedir bence.

Sen bir de yenilerini gör. :P

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aynı Yolda
« Yanıtla #179 : 02 Şubat 2013, 10:08:17 »
Bu öykü zaman geçirmek için yazılmış bir öyküydü, bir kızla yürürken 'lan böyle fantastik bir şey olsa nasıl olur?' fikrinden ortaya çıkmış, eğlendirici bir şeydi hedefim. İki sene öncesi, tabi en ergen halim olduğunu düşünüyorum, gerçi iki sene sonra da şimdiki halimi beğenmem büyük ihtimalle ama şahsen pek beğenmem bunu. 'Eh işte' kategorisindedir bence.

Sen bir de yenilerini gör. :P
Göstermiyorsun kiii :/
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).