Kayıt Ol

Noir

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Noir
« : 14 Aralık 2010, 18:20:11 »
Neredeyse beni yutmak isteyecek bir hayvanın ağzı gibi karanlık ve iğrenç nefesi gibi dumanlar çıkararak uzanıyor önümde o bilindik sokak. Paltomun altı bu kirli sokakta yürümekten çamur oldu, kiri artık çıkmayacak bir şekilde, kanla beraber duruyorlar.

Sonra yavaşça izliyorum sokaktan dışarıdaki insanları. Şehrin siyah ve beyaz tonları arasındaki tek değişik renk o kırmızı. Her gün, saat on ikiyi bulmadan önce o kadın geçiyor... Kırmızılı. Her gece ofisimin kapısının bulunduğu kokuşmuş sokaktan izliyorum onu. Şehrin tek farklı rengi, benim ise tek arzuladığım beden.

Ancak bu gece farklı, bunu hissediyor insan. Şehir daha bir karanlık, daha bir uzun binalar bu gece. Soğuktan burnum donuyor, hafifçe siliyorum elimin dışıyla. Cebimden çıkardığım hafif kırılmış bir sigarayı ağzıma götürüyorum. Derin nefesler. Yine de, hangi uyuşturucu rahatlatabilir bu bedeni?

Adımımı yavaşça sokağa atıyorum, arabalar azaldı artık sokaklarda. Tek tük insan var kıyıda köşede. Dükkanların önünden birer birer geziyor ve olabildiğimce çevreye dikkat etmeye çalışırken... Ah işte, karşıdan geliyor kırmızılı. Kanım kaynıyor, gülümsemek istiyor bedenim.

Ancak kadın bana yaklaştıkça adımlarını yavaşlatıyor, bir gariplik var. Küçük ve zarif çantasına atıyor elini, parıltılı bir şey çıkarıyor.

Benim son sözüm 'Neden?' oluyor, o ise sakin adımlarla uzaklaşıyor, kanımın yavaşça aktığı yakında ölü olacak bedenimden. Bilincimin açık olduğu son saniyelerde, cebimden ikinci sigaramı çıkarıp dudağıma koyuyorum. Derin nefesler... Sigarayı yakmayı unuttuğumu fark ediyorum.

Ancak çakmak çıkarmaya fırsatım olmuyor.

Not: Noir hafiften, değil gibi de. Çok beğenmemiş olsam da, Dresden Files'ın her bölümü böyle garip bir şeyler yazma isteği uyandırıyor bende.
#rekt

Çevrimdışı Blodhgarm

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Noir
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2010, 18:58:55 »
    Ölürken sigara içeceğini söyleyen bir arkadaşımı hatırladım şimdi. En büyük hayallerinden biriydi.
Yazık burada adam yakamadan öldü sigarayı. Ne bahtsız adammış be.

Garip ama güzel gerçekten. Adamın sorduğu sorunun cevabını da çok merak ettim doğrusu. Neden?

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Noir
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2010, 19:02:18 »
Bilmiyorum. :) Büyük ihtimalle adamın (dedektif kendisi, çok temel bir noir klişesi eheh) son araştırdığı cinayetin zanlısı o. Yani tabi Dedektif daha bulmamış. Femme Fatale'miz de işini bitirmek istiyor. Noir'i bu yüzden seviyorum, klişelerden klişere koşabiliyor insan.
#rekt