Kayıt Ol

Cadılar Çağı

Çevrimdışı Suki

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Cadılar Çağı
« : 25 Mayıs 2014, 17:25:10 »

CADILAR ÇAĞI
Önsöz

Yıllar öncesinde bütün cadı soyunun katledildiği düşünülüyordu. Fakat Kral yanılıyordu. Bir cadı ölmeden önce bebeğini doğurup sıradan bir aileye göndermişti. Bebek cadıların tek umuduydu.

Ya da Cadılar Çağının...

İnsanların dünyası büyük bir tehlike içinde idi. Dünya'nın çivileri oynuyordu.

Gittikçe çoğalan bir topluluk tarafından insanlar ölüme doğru sürükleniyordu.

Bundan asırlar öncesinde; normal olanlar ve normal olmayanlar şeklinde iki sınıf vardı.

Normal olanlara insanlar, normal olmayanlara ise cadılar giriyordu.

Bütün cadılar katlediliyordu.

Ürememeleri için önlemler alınıyordu.

Hepsi yakılıp derin denizlere atılıyordu.

Bütün cadıların soyu tükendi diye düşünülürken,

Yıl 1871 de ortaya bir kahin çıktı.

Kral'a gelecekten bilgiler aktarıyordu. Son kehaneti ise her şeyin başlangıcı idi...

" Cadıların soyu tükenmedi efendim. Bundan yıllar önce cadı Syrien ölmeden önce hamile idi. Yakılacağını anladığı gün büyük güçlerini kullanıp çocuğunu doğurdu. Sıradan bir aileye yolladı. "

" Ne demek oluyor bunlar! Hala tehlikede miyiz? "

" Hemde tahmin edemeyeceğimiz kadar güçlü bir cadı tarafından... "

" Peki nasıl bulacağım onu? "

" Korkarım siz onu bulmadan o sizi bulacak efendim. "

" Olamaz... "

Ölüm bir şereftir kimi zaman. Ama bir cadının ölümü; DEHŞETTİR!

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Ynt: Cadılar Çağı
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2014, 23:00:04 »
Bu sanırım devasa bir romanın önsözü. Yazar olmak isteyen arkadaşların böylesine devasa öyküler yazma cesareti beni şaşırtıyor. Gördüğüm her 10 öyküden 4-5'i "Hebele Hübele devri, 1. Kitap 1. Bölüm" ya da "Kan Tahlili Günlükleri 1. Kitap 1. Bölüm" gibi bir başlıkla yazılıyor. Gerçekten tüm kitapların kurguları hazır mı yoksa "ben bir başlangıç yazayım, ne de olsa devamı çağıl çağıl gelir, o zaman yazarım 2000-3000 sayfa" mı diyor bu gencimiz kendi kendine?

Umarım devamı gelir. Kolay gelsin.

Çevrimdışı duhan

• **
  • 284
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2014, 07:53:58 »
Bu sanırım devasa bir romanın önsözü. Yazar olmak isteyenler arakadaşların böylesine devasa öyküler yazma cesareti beni şaşırtıyor. Gördüğüm her 10 öyküden 4-5'i "Hebele Hübele devri, 1. Kitap 1. Bölüm" ya da "Kan Tahlili Günlükleri 1. Kitap 1. Bölüm" gibi bir başlıkla yazılıyor. Gerçekten tüm kitapların kurguları hazır mı yoksa "ben bir başlangıç yazayım, ne de olsa devamı çağıl çağıl gelir, o zaman yazarım 2000-3000 sayfa" mı diyor bu gencimiz kendi kendine?

Tam da söylemek isteyip te ayıp olur mu acaba diye düşünüp yazmaktan vazgeçtiğim şeylere parmsk basmıssınız.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2014, 23:49:20 »
Bu sanırım devasa bir romanın önsözü. Yazar olmak isteyenler arakadaşların böylesine devasa öyküler yazma cesareti beni şaşırtıyor. Gördüğüm her 10 öyküden 4-5'i "Hebele Hübele devri, 1. Kitap 1. Bölüm" ya da "Kan Tahlili Günlükleri 1. Kitap 1. Bölüm" gibi bir başlıkla yazılıyor. Gerçekten tüm kitapların kurguları hazır mı yoksa "ben bir başlangıç yazayım, ne de olsa devamı çağıl çağıl gelir, o zaman yazarım 2000-3000 sayfa" mı diyor bu gencimiz kendi kendine?

Tam da söylemek isteyip te ayıp olur mu acaba diye düşünüp yazmaktan vazgeçtiğim şeylere parmsk basmıssınız.

Ben de uzun süre düşündüm bu eleştiriyi yazıp yazmamayı, foruma her girdiğimde böyle bir başlıkla karşılaşıyorum, her seferinde zor tutuyorum kendimi ama bu sefer dayanamadım. Umarım bu tavrım yüzünden derya deniz yazan arkadaşlarımızın kalemi zeval bulmaz.

Çevrimdışı duhan

• **
  • 284
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2014, 00:50:29 »

Ben de uzun süre düşündüm bu eleştiriyi yazıp yazmamayı, foruma her girdiğimde böyle bir başlıkla karşılaşıyorum, her seferinde zor tutuyorum kendimi ama bu sefer dayanamadım. Umarım bu tavrım yüzünden derya deniz yazan arkadaşlarımızın kalemi zeval bulmaz.

Bulmaz diye düşünüyorum. Kitap baştan bölümlere ayrıldığına göre kurgu bitmiş olmalı. Yoksa dediğiniz gibi hele bi başlayalım allah büyük mantığıyla sonuç hüsran demektir. Sanırım genç arkadaşların zihninde ilk denemede bestseller olacak bir kitap yazmak fikri var. Bunu körükleyen de popüler kültür. Harry potter ve türevleri.