Kayıt Ol

ÇOK BAŞLI İFRİT

Çevrimdışı antikor

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
ÇOK BAŞLI İFRİT
« : 09 Ocak 2012, 23:07:06 »
sana şu an içimden geçen içimi kasıp kavuran ayazın buz kesen nefesi donduran mucizevi nağmelerini aktaracam
sana bir şamanın davulunu çalarken ateşin etrafındaki dansın büyülüğüne kapılan bir insanın ruh halini aktaracam
anıları olan ancak bu anılarını hatırlamakta güçlük çeken ve çok başlı ifritin kıskacında olan ve kıskançlığın ve şagramın kötü ruhları etkisinde olan ve yardımcı ruhların yardımını isteyen bir sefilin yakarışını aktaracam
sana kendimi aktaracam
ama sen yoksun

yoksun işte yokluğun dağlarda günlerce leylasını arayan mecnunun başını göğe kaldırıp gözünden akan gözyaşı kadar  acı verici
sana bunları yazarken
ne haldeyim
hayatın baş döndüren hızını kesip zamanın durduğu  hissiyatındayım
bana bunları ne söyletiyor
bana bunları ne yazdırıyor
içtiğim alkol mu dersin
belki de
ama değill
kızıl güller açınca yanında olacam 
ama ya gözümü kapatıp uyuyacam
yada saatin tiktaklarını duymak için derin bir sessizliğe gömülecem

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: ÇOK BAŞLI İFRİT
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2012, 09:42:32 »
Noktalama güzel şey.
Ayrıca aktaracam = aktaracağım olacak ama hiç aktarmasa onun yerine anlatsa daha güzel olurdu.

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2012, 12:03:22 »
Yorum yapmak için oldukça kısa ama es geçilmeyecek derecede de "insanı dürten" bir adet  hikayemsi-yazımsı-bölümümsü şey! Ne olduğu konusun da çok fazla fikir sahibi değilim.İşte yazdıklarının bende yarattığı etki bu oldu. Devamı olursa, yazarsan ne olduğunu da anlayabiliriz.

Tarz hoşuma gitmedi dersem sana haksızlık etmiş olurum. Ancak; cümle bozuklukları, küçük büyük harf kullanılmayışı, bazı yerlerdeki edim eksiklikleri yazının büyüsünü bozuyor.

"Aktaracam, olacam, uyuyacam, gömülecem"lerin yazının gidişatı gereği olduğu kanısındayım.Fakat küçük harf kullanma konusunda neden bu kadar ısrarcılık? 
Tamam anlıyorum; iç dünyasını verdiğin canlı, muhtemelen bu dünya ya ait değil. Bu lehçe ya da telaffuz da onun getirisi ama yazıya da bu şekilde aktarımı , yani imla düzenlemeleri olmadan aktarımı hoş durmamış.
Telaffuzu farklıdır mutlaka.Katılıyorum. Bir iblis, ifrit , akuma ya da öcünün benim gibi konuşmasını; ruhunu yabancı bir varlıkla paylaşan birinin benim duygularımı paylaşmasını beklemiyorum.Ama onların oralarda dahi yazım kuralları vardır. Leyla ve Mecnun varsa noktalı virgül ve ya soru işareti de vardır, buna eminim.
Zor olduğunu görebiliyorum, dilerim bu şekilde devamını getirmekte güçlük çekmezsin.

Alıntı
Yoksun işte. Yokluğun, dağlarda günlerce Leylasını arayan Mecnunun başını göğe kaldırıp baktığında, gözünden akan gözyaşı kadar  acı verici .

Betimlemeler, kelimelerin çok sevimli; benzetmelerin çok anlamlı.
Eksikler giderilir ya da yazının devamında girişle ilgili bir açıklığa kavuşursa iyi gidecek.Merak uyandırma konusunda başarılı olduğunu görüyorum. Bir "devam" vardır umarım.

Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2012, 13:19:57 »
ateşin etrafındaki dansın büyülüğüne kapılan  Bence garip olmuş. Dansın büyülüğüne mi yoksa Dansın büyüsüne mi... olmalıydı?
Bir de yardımcı ruhların yardımı şiirsel bir havası varmış gibi görünse de tekrar beni rahatsız etti. İkincil ruhların yardımı veya Yardımcı ruhların desteği gibi de düşünebilirdi.
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark