Kayıt Ol

Denizden Gelen Sesler: Bölüm On

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Denizden Gelen Sesler= Bölüm Üç
« Yanıtla #15 : 12 Mart 2010, 17:50:03 »
İlk yorum 8)
Açıkçası beklediğime değmiş :)
Çok güzel olmuş ellerine sağlık :D
Sesi tıpkı mikrodalgaya konulmuş bir kurbağanın sesi gibi çıkıyordu. ;D
Burada koptum ben  ;D
Laetita ise Marion'dan esinlendi sanırım ;)
Kısa olmuş diyeceğim ama çok zor şartlarda yazdığını biliyorum ;)
Umarım yeni bölüm çabuk gelir :)

Keşke hep yanımda olsanız bi'tanelerim!

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Mart 2010, 21:00:32 »
İlk yorum 8)
Açıkçası beklediğime değmiş :)
Çok güzel olmuş ellerine sağlık :D
Sesi tıpkı mikrodalgaya konulmuş bir kurbağanın sesi gibi çıkıyordu. ;D
Burada koptum ben  ;D
Kısa olmuş diyeceğim ama çok zor şartlarda yazdığını biliyorum ;)
Umarım yeni bölüm çabuk gelir :)

Saol Su'cum. Betimlemelerime takılmakta üstüne yok. Aslında bayağı eylenmiştim o cümlei yazarken. Yorumun için teşekkürler...
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Mart 2010, 14:58:09 »
Her zaman ki gibi çok güzel (bunu çok söyledim sanırım)
Tahminimce olaylar artık başlayacak. Diğer bölümlerini heyecanla bekliyorum.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Mart 2010, 19:00:09 »
Her zaman ki gibi çok güzel (bunu çok söyledim sanırım)
Tahminimce olaylar artık başlayacak. Diğer bölümlerini heyecanla bekliyorum.

Hikayeme olan bağlılığın ben çok mutlu ediyor açıkçası. Tahmin ettiğin gibi olaylar şimdi başlıyor. Marte'nin intikam ateşi kimleri yakacak ben bile daha tahmin edemiyorum. :hmm Yorumun için teşekkürler..

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
Ynt: Denizden Gelen Sesler: Bölüm Dört
« Yanıtla #19 : 20 Mart 2010, 21:59:37 »
Bölüm Dört

Marte, sakince güverteyi paspaslayan Nico'yu izliyordu. Nico ikide bir önüne düşen sarı saçları terli alnından itip ufka  bakıyordu. Marte bu küçük çocukla ne kadar çok ortak yönleri olduğunu gördüğünde şaşırmış fakat şaşkınlığı üzerinden atarak kısa bir süre içinde küçük çocuğu kardeşi gibi benimsemişti.

Elindeki oyulmuş mercana son bir kez daha göz attı. Sarı güzel mercanı ilk önce bir güzel cilalamış sonrada hançeriyle oyarak mükemmel bir deniz kızı heykelciği haline getirmişti. Deniz kızının ise kaybettiği kıza benzemesi ayrı bir ironiydi. Şu aralar yaptığı yegane iş buydu.

Marte bir haftadır gemideydi.Günlerdir tek bir rüzgar bile yakalayamadıkları için çaresizce durgun denizin üstünde bekliyorlardı. Yiyecek stoklarının tükenmesine az kalmıştı. Fakat Marte bir korsan gemisinde olmadıkları için medeni tayfanın asla isyan çıkarmayacağını biliyordu.Sonuçta isyanlar ticaret gemilerinde çok az rastlanan olaylardı.

Laetita bir ticaret gemisiydi ve Karaiplerden Hint Okyanusuna baharat ticareti yapmak için gidiyordu. Yeri geldiğindeyse kapta ve tayfaları milli görevlerini yerine getirmek için İngiliz Donanması'na yardıma gidiyorlardı. Kaptan İngiliz Ticaret Masasına üyeydi.Bu yüzden hiç de fena olmayan bir kazancı vardı.

Marte oturduğu yerden kalkıp küçük çocuğun yanına gitti.Nico, Marte omuzuna dokunana kadar geldiğinin bile farkında değildi.Paspasa dayanıp Marte'ye baktı.Marte çocuğun neden paspasla uğraştığını anlayamamıştı.
 " Bu gemide bu işi yapabilecek ona yakın adam var. Paspas işini yapmak zorunda değilsin."

Nico dudaklarında kuru bir gülümsemeyle Marte'ye baktı." Boş boş oturmaktansa bir şeyler yapmak daha iç açıcı."

Marte çocuğa içten bir şekilde gülümsedi.Sonra da " Boş boş oturduğumu kim söylemiş? " dedi imalı bir şekilde. Elinde tuttuğu küçük heykelciği çocuğa uzattı. Nico ilgili bir şekilde heykelciği alıp incelemeye başladı. " Bu o kız değil mi?"

Marte şaşırmıştı. Bu kadar ufak bir çocuğun nasıl bu kadar bilinçli olabildiğine akıl erdiremiyordu. Fakat bu cevap vermesine mani değildi." Evet bu Rosine'di. " dedi üzüntüyle iç geçirerek.

Nico başını salladı. Parmağını heykelciğin üstündeki ayrıntılarda gezdirdi. " O ölmüştü değil mi? " diye sordu Marte'ye.
Marte sesinin titremesine zar zor mani olarak cevap verdi. " Evet.Artık huzur buldu.Fakat ben onu öldürenin asla huzur bulmamasını sağlayacağım."

Nico mat mavi gözlerini Marte'ye dikti. " Üzüldüm. Benim annem de korsanlar tarafından öldürüldü. Gözümün önünde. Onu kurtaramadım. Fakat eğer öcünü alınca rahatlayacaksan sana yardım etmek isterim. "

Marte çocuğun cüretkarlığı karşısında şaşırmıştı."Peki ya baban?"

Çocuğun gözleri hırsla parladı. "Umurumda değil."

"Öyleyse ortağız."dedi Marte.
"Ortağız." dedi Nico gülümseyerek.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Mart 2010, 08:44:15 »
Her zamanki gibi çok güzel. Yalnız hikâyede çok fazla ''Marte'' ismini kullanıyorsun. Daha doğrusu bazı yerlerde çok göze batıyor.
Neyse ne diyeceğimi biliyor olmalısın: Devamını sabırsızlıkla bekliyorum :)

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
Ynt: Denizden Gelen Sesler= Bölüm Dört
« Yanıtla #21 : 14 Nisan 2010, 14:33:55 »
"Öyleyse ortağız."dedi Marte.
"Ortağız." dedi Nico gülümseyerek.

Haha, ortaklar  ;)
Bunu beğendim  ;D
Bölüme ise bayıldım canım :clap
Yeni bölüm en kısa zamanda  :lve

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Nisan 2010, 16:36:27 »
Yeni bölüm gelecek mi? Sabırsızlanmaya başladım :)

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Nisan 2010, 17:11:47 »

Yeni bölüm gelecek mi? Sabırsızlanmaya başladım :)

Hikayeyi okulda yazdığım için biraz uzun sürebilir ama emin ol yeni bölümü beklediğine değecek.. :hiha:  :hmm

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
Denizden Gelen Sesler: Bölüm Beş
« Yanıtla #24 : 23 Nisan 2010, 23:10:54 »
Bölüm Beş

Rüzgarın uğultusu ve dalgaların omurgaya çarparken çıkardığı sesler dışında sessiz olan güverteyi gözcünün bariton sesiyle inletti.
"Kara Göründü!"

Bir dakikaya kalmadan güvertede denizcilerin sesleri çınlamaya başlamıştı.Marte, dümenin başında uykusuz geçirdiği bir akşama rağmen gayet dinçti. Zaten artık uyumak onun için bir gereksinim olmaktan çıkmıştı, rüya görmekten korkar hale gelmişti.Sırf rüyasında o akşamı bir daha yaşamamak için...

Kaptan, Marte'yle büyük bir tezat oluşturarak gayet neşeli ve dinç bir şekilde güverteye fırladı.Aslında haklıydı.Haftalardır bu günü bekliyordu. Heyecanla içinde dürbününü çıkarıp Batı Hint sahillerini taradı.Hindistan ucuz baharat, işçi,köle ve kumaş bulabileceğiniz nadide yerlerden biriydi.Doğal olarak kaptan için ticari bakımdan paha biçilemezdi.

Marte haritalara tekrar bakmak için başını çevirdiğinde ona doğru sendeleyen Nico'yu gördü. Belli ki çocuk daha yeni uyanmıştı .Uyku sersemliğiyle etrafta ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.Marte'nin yanına geldiğinde de günaydın bile demeden soru sormaya başladı.

"Ne oluyor?"
"Batı Hint sahillerine vardık?"
"Peki ne zaman limana demir atmış oluruz?"
"On beş dakika falan sonra."

Çocuk aldığı cevaplardan pek tatmin olmamıştı.Fakat çenesini kapatmayı tercih edip genç adamın yanında dikilmeye devam etti.Marte çocuğun neşesini yerine getirebilmek için bir öneri ortaya attı.

"Baban izin verirse seninle biraz dolaşırız.Uzun süredir bir hançer almayı planlıyorum.Diğeri paslanmaya başladı."

Çocuğun gözleri bir anda parladı.
"Olur."

Genç adam, çocuğun neşeyle bir ıslık tutturup, sancak tarafına yürümesini izlerken hafifçe gülümsedi.Bu çocuğu gerçekten seviyordu.

Tam on beş dakika sonra gemi limana yanaşmış, bütün hazırlıklar yapılmış ve Marte'yle Nico kaptandan izni koparmışlardı bile.
Marte gemiden inerken yanındaki Nico'yla sohbet ediyordu.Hint mahallelerindeki pazarları görünce ikisinin de hayretten gözleri büyüdü. Her renkten, milletten ve dinden insan vardı.Pazar alanı sanki sonsuza kadar uzayıp gidiyordu.Bir tarafta rengarenk kıyafetler, bir yanda ikisinin de adını bile bilmediği meyveler, diğer yanda çeşit çeşit göz alıcı mücehverler...

İkisi de ne yöne döneceklerine bir türlü karar veremiyorlardı.Sonunda kendini ilk toparlayan Marte oldu. "Peki...Tamam, ilk önce ben biraz mercan taşı almak istiyorum.Oyacağım onca heykel motifi var daha."

Nico hiç ses çıkarmadı.Belli ki hala çevresinden gözlerini alamıyordu.Ancak Marte yürümeye başladığında onu takip edebilecek kadar kendine gelebildi. Genç adam hemen önlerindeki tezgahtaki adamla hızlıca Nico'nun anlayamadığı bir dilde konuşmaya başladı.En sonunda tezgahtaki adam, bir avuç renkli mercan taşını keseye doldurup genç adama uzattı.

O tezgahtan ayrıldıklarında Nico Marte'ye dönüp " Hintçe biliyor musun? " diye sordu.
"Hayır.O sadece Latince'ydi."
"Hımmm..."
"Şimdi bir silah dükkanı bulalım."
"Peki."

İkisi arka arkaya kalabalığın içinde yol alıyorlardı.Marte birden tabelası kırık dökük, kirli camları olan bir dükkana daldı.Nico da tam arkasında biraz şaşırmış olmasına rağmen teklemeden onu takip etti.

Dükkanın duvarları rutubetten soyulmuştu.Loş ışığın altında direk parlayan silahlar ilgi çekiciydi. Dükkanın sahibi olduğu belli olan yaşlıca bir adam oturduğu sandalyeden onları izliyordu.İçeride yüzü görünmeyen başka bir taraftaki müşteri daha vardı.

Nico kılıçlarıyla ilgilenirken Marte hançerlerin olduğu kısma yönelmişti.

"Kaç...Hemen!"

Genç adam duyduğu bu sesle donakalmıştı.Bu..bu imkansızdı.Çevresine bakındı fakat kızı göremedi.Belki de hayal etmişti.Belki de...
Marte adam bakışlarını diğer müşterinin üstüne dikti. Adam bu ısrarlı bakışlardan rahatsız olmuş olmalı ki kısacık bir an başını kaldırdı ve yüzü göründü. Marte şok geçiriyordu. Neredeyse koşmaya yakın bir tempoda adamın yanına ilerledi.
Geçerken de Nico'ya öyle bir çarptı ki çocuk az daha masanın üzerine devriliyordu.

Marte adamın yanına vardığında adam da dönüp ona baktı.
"Bapiste!"
Bu parçalanan eski gemilerindeki topçuydu.Fakat nasıl olmuştu da hayattaydı? Oradaki herkes ölmüştü.Knuckturn asla arkasında tanık ve ya canlı bir yaşam formu bırakmazdı.

Bapiste korkudan gözleri fal taşı gibi açılmış bir halde "Kaç bu bir tuzak." diye fısıldadı.
Fakat artık çok geçti. Genç adam arkasına bile dönemeden boğazına dayanan bıçağın keskin ucunu hissetti.

"Yerinde olsam kıpırdamazdım. Yoksa hem sen hem de küçük dostun ölürsünüz." dedi saldırgan.
"Çocuğu bırakın.O bir şey bilmiyor."
"Olmaz.Çok konuşma."

Marte ense köküne yediği darbeyle sersemledi.Gözü kararırken tek dileği en azından Nico'nun kaçıp kurtulabilmesiydi.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Denizden Gelen Sesler= Bölüm Beş
« Yanıtla #25 : 25 Nisan 2010, 10:11:10 »
Vay be! Gerçekten de beklediğime değmiş black_helen. Bu bölüm çok güzel olmuş. Kızın sesini duyması, geminin topçusunu görmesi... İyi bağlamışsın. Valla ne diyeyim çok güzel olmuş. Devamını en kısa zamanda okumak istiyorum haberin olsun :) (hele  de bu şekilde heyecanlı bir yerde bırakmışsın)

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Nisan 2010, 14:21:46 »
Vay be! Gerçekten de beklediğime değmiş black_helen. Bu bölüm çok güzel olmuş. Kızın sesini duyması, geminin topçusunu görmesi... İyi bağlamışsın. Valla ne diyeyim çok güzel olmuş. Devamını en kısa zamanda okumak istiyorum haberin olsun :) (hele  de bu şekilde heyecanlı bir yerde bırakmışsın)

Bana Beyza dersen sevinirim.Sorma aslında çok daha erken gönderecektim bölümü fakat miskinlik korkunç bir bela azizim :D
Neyse yorumuna sevindim.Yeni bölümü en kısa sürede göndermeye çalışırım...

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Nisan 2010, 13:11:41 »
Beyza inanamıyorum sana
Kim o??
Çok güzel olmuş ama kim olduğunu söyle yoksa hergün başının etini yerim
Ellerine sağlık
Yeni bölüm çabuk gelir umarım
Söylemesende sonuç olarak bir sonraki bölümde okuyacağız
Elini çabuk tut

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 30 Nisan 2010, 13:16:39 »
Beyza inanamıyorum sana
Kim o??
Çok güzel olmuş ama kim olduğunu söyle yoksa hergün başının etini yerim
Ellerine sağlık
Yeni bölüm çabuk gelir umarım
Söylemesende sonuç olarak bir sonraki bölümde okuyacağız
Elini çabuk tut

Artık sen de beklersin >:D

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Mayıs 2010, 21:34:35 »
Artık sen de beklersin >:D

Artık kim olduğunu öğrendim. Bu konuda başının etinin yenmesinden kurtuldun ama biraz daha yazmazsan yazmadığın için başının etini yerim :)