Kayıt Ol

Duvardaki Resim - Bölüm 2 - Yeni Bir Hayat

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Duvardaki Resim - Bölüm 2 - Yeni Bir Hayat
« : 11 Ocak 2008, 18:30:58 »
|| DUVARDAKİ RESİM || ~ BÖLÜM 1 - YENİ EV ~

Yağmur, pencereleri dövüyor, şimşekler çakıyor, stresli anne babanın sesi evin içinde yankılanıyordu. Miraç, annesi ile babasının yine delicesine kavga ettiği bir gecede, yağmurun, şimşeklerin sesinden uyuyamıyor, bir o yana bir bu yana dönüp duruyordu. Başını yastığa gömüp, hüngür hüngür ağlamak istiyordu. Ailesinin bu denli huzursuz olmasından bıkmıştı. İstediği hiç birşey yolunda gitmiyordu.Şu ansa tek istediği şey oracıkta ölmekti; fakat ne yazık ki onu da başaramıyordu. Uyumak için çabalarken, sonunda sızabildi. Yağmur şiddetini arttırmıştı; ama annesinin ve babasının sesleri dinmişti. Yavaş yavaş ayısına sarıldı, yatağa gömüldü ve sonunda uyudu.
  Ertesi sabah uyandığında, annesi odasında, dolabını açmış ve Miraç'ın giysilerini bir bavula koyuyordu. Miraç, şaşkınlıkla annesine baktı ve sordu:

- Neden eşyalarımı topluyorsun ?
- Gidiyoruz buradan sonunda. Artık o herife muhtaç değilim. Deden ölmüş dün gece. Hani kocaman bir köşkü vardı ya; mirasında onu da biricik kızına yani bana bırakmış. Sadece köşk de değil. Yüklü bir miktar para da. Önce iyi bir avukat tutup babandan boşanacağım. Sonra da ana kız günümüzü gün ederiz. Fena mı işte, sen de özel okula gidersin. O para harca harca bitmez, kıız.
 Miraç şaşırmıştı. Annesi, öz annesi; kendi öz babasının ölmüne seviniyordu. Hem de dedesi onu o kadar severken. Afalamış bir şekilde sordu:
- Ne zaman gideceğiz ?
 Annesi Habibe, sanki bir zombiymiş gibi Miraç'a baktı ve devam etti:
- Hemen gidiyoruz tabii ki.
- Peki tüm eşyaları nasıl toplayacağız ?
 Yine aynı bakışı attı:
- Saçmalama lütfen. O parayla sana bunlardan %10000 daha kaliteli giysiler alacağım, o eski ayıcığı da yanında taşımana gerek yok. Çok daha pahalı ve güzel oyuncakların olacak. Kendine ait bir oyun odan, bir de yatak odan olacak. Bu eşyalar sacede birkaç gün için. Tamamen yerleşene kadar.
- Ama ben... Mukkie'yi yanıma almak istiyorum.
- Beni duymadın mı sen ? O aptal ayıcık sana yakışmaz. Sen artık bir köşkte yaşayacaksın.
 Miraç gerçekten çok üzülmüştü. Hayattaki tek dostu ayıcık Mukkie de ondan ayrılıyordu. Kalktı, son kez kullandığı bir kaç parça giysi geçirdi üstüne ve annesiyle yola koyuldular. Otobüste bile, annesi hala zengin olmaktan, sosyeteden, entel olmaktan, pahalı arabalardan bahsediyordu:
- Görürsün bak, o kadar mutlu olacağız ki; bugünleri bir daha hatırlamayacaksın bile. Sana yaşattığım tüm o kötü şeyleri unutturacağım. İstediğin herşeyi alacağım. Bak, hem köşkün kocaman bir bahçesi de var, okula başlayana kadar hergün bahçede oynarsın.
 Miraç'ın içinde, büyük bir grur kabardı. Artık bağarış çağarış yoktu; annesi hakıydı artık çok zengin olacaklardı; ama annesi bir konuda yanılıyordu: Miraç, yaşadığı o kötü günleri asla unutmayacaktı.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Yeni bir senaryo geldi akıma ben de öyküleştireyim dedim. Umarım beğenirsiniz. Devamı yakındaa ;D

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: || Duvardaki Resim || ~ Bölüm 1 - Yeni Bir Ev ~
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2008, 20:58:17 »
Melisa,balangıç için süper..Köşkte bi antikalık var ben çaktım davayı :D

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2008, 14:11:26 »
Aaa bak doğru olup olmadığını söylemem :P
Sağol yorumun için :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2008, 19:38:52 »
Valla ne yalan söyliyeyim başlığı görünce Şafak Yıldızı'nın yolculuğunu anımsadım bir an :P
Bence de başarılı bir başlangıç köşk de esrarlı birşey olsun bari :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2008, 17:09:21 »
Evet, Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu'ndan esinlendim biraz :D
Ama tabii ki de tamamı öyle değil

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2008, 17:22:39 »
Yaa, tabiki.Bilirim ben bu ayakları :D :P
Şaka şaka merak ettim cidden ::) :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2008, 17:25:22 »
Görürsün :P ;D

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2008, 19:21:01 »
 Tüm bunları düşünürken, artık köşke gelmişlerdi. Köşk, sizin ve Miraç'ın düşündüğünün tam aksine çok yeni ve diri görünen, bahçesinde çiçeklerin, böceklerin bulunduğu bir evdi. Üç katlıydı ama enine bakarsanız gerçekten devasa görünüyordu:

- Tamamı bizim mi ?
 Annesi de tıpkı Miraç gibi gözlerini köşke dikmiş, mutluluktan gözlerine yaşlar dolmuştu. Annesi, bebekliğinden beri köşke bir daha gelmemişti. Babası da pek sık gelmezdi zaten, sadece çok sıkıldığı birkaç ay kaçamak için köşkü ziyaret ederdi.Habibe hanımın hatıraları tekrar canlanmış, sanki tekrar 3 yaşında bir bebekmiş de babasının yanında koşusturup duruyordu.

- Baba ! Baak ben ne yapıyorum ?
- Ahh Habişim benim, birgün düşeceksin o balkondan, o zaman göreceğiz ne yaptığını. İn bakalım oradan. Gel bakalım burada daha güzel oyuncaklar var.
- Ama bu çok daha eğlenceli. Fidan dikmekten nefret ediyorum.
- Ama o nefret ettiğin fidan meyve verince aifyetle yiyorsun. Seni haylaz seni. Onlar senin düşündüğünden çok daha önemli. Elbet bir gün anlayacaksın. 

Birkaç dakika sonra cevap verebildi :

- Keşke öyle olsaydı ama değil. Yanda, başka bir aile yaşıyor.
 Aslında Miraç bunu duyduğuna üzüldü. Tüm gördüğü yerler onların olsaydı, birsürü odası ve eşyaları olacaktı ama yine de kendinin olacak odaları yeter de artardı bile. Gözü bahçeye takıldı:

- Peki bahçenin tamamı bizim mi ?
- Evet, bilirsin deden bahçe ile uğraşmayı çok severdi bu yüzden de kocaman bir tarla yaptırdı kendine.
  Miraç bahçeyi gerçekten çok beğendi. Annesi ve o hala göz gezdiriyorlardı. Miraç, küçük bir kulube gördü:

- Peki burada ne var ?

Annesi gözlerini kıstı. Ne olduğunu bilmiyormuş gibiydi hatta ilk defa görüyordu.

- Bilmiyorum. Sanırım bahçe aletlerini falan saklıyor. Neyse hadi içeri girelim.
 Sonunda içeri girdiler. Tavanı yüksek, üç katlı bir köşktü. İlk katında kocaman bir salon ve mutfak vardı. Tüm odalar 2. kattaydı. üçüncü katta ise kiler gibi biryer ve eski, kullanılmayan kıyafetler, eşyalar,nevresimler ve antikalar vardı. Evi ilk gezdiklerinde, Miraç'a ev gerçekten devasaymış gibi geldi ama inip çıkınca, o kadar büyük olmadığını fark etti. Kendi odası en güzel yerdeydi ona göre; o güzel ve rengarenk bahçe görünüyordu balkonundan. Odadan yan odaya açılan bir kap vardı. Yan odada da zaten oyuncakları, müzik seti olacaktı. Tüm bunları düşünürken geniş yatağına yattı ve müzik dinlemeye başladı. O anda, gerçek hayatın inceliklerini düşünüyordu. Nasıl oluyordu da daha dün hüngür hüngür ağlayan kız şu an bu kadar mutluydu. Miraç, gerçekten de huzurun dünyasına adım atmış, bulutların üzerinde yürüyordu. Tek istediği, o anın devam etmesiydi. Hiç bilinmeyen bir sebeple mutluydu. Babası ve annesinin kavgaları, dedesinin ölümü, arkadaşlarından ayrılışı... Artık hiçbiri önemli değildi. Tek başına yeni bir hayata başlıyordu.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2008, 19:55:14 »
Güzel bir hayal gücü. Hikayenin temelinde büyük bir zeka yatıyor bu belli. Lakin hep iyi yorum olmamalı :D .

Şimdi, hikaye güzel ancak yazımda biraz basitlik, hızlılık, arkasından süvari koşturuyoluk var. Belki foruma yazdığın içindir. Bunu geçelim. Bir de yazılarında anlatmak istediğini duyguları daha çok belli etsen iyi olur gibi. Çok basit bir kötü anne çok basit bir saf çocuk izlenimi oluştu çünkü :D .

Yazmaya devam et. Yazdıkça düzelecek ve bu güzel hikayenin anlatımı da güzelleşecek inanıyorum :) .
try again fail again fail better

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2008, 20:15:37 »
Gerçekten çok çok teşekkür ederim yorumun için. Bundan sonra yazacağım hikayelerde tüm bu söylediklerini dikkate alacağım.

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #10 : 15 Ocak 2008, 20:39:12 »
dEVAM ET İYİ GİDİYORSUN (=

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2008, 18:08:47 »
Teşekkür ederim :D

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2008, 21:46:16 »
Birde bir önerim var Melisa tüm bölümleri aynı konuda yayımlasan aslında daha düzenli olur (=

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2008, 21:47:52 »
Birde bir önerim var Melisa tüm bölümleri aynı konuda yayımlasan aslında daha düzenli olur (=
Tam onu diyecektim :D
Sonra karışıklık olur ya da seriler için belli bölümler yapsalar da orda açılsa konular güzel olurdu

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Ocak 2008, 17:06:47 »
Hmm doğru şimdi ne yapmam gerekiyor ? Konu birleştirmeyi bilmiyorum da