Kayıt Ol

Kara Kule Oy'un Ka'sı + İç Dünya haritası

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
  • Rom: -2
  • Bazen bende kara kule mi bulmak istiyorum!
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
« : 08 Temmuz 2011, 16:47:35 »
Arkadaşlar ben bir kara kule hayranıyım ve bende bir kara kule kitabı yazmaya karar verdim.Kitap kara kule 7 den sonraki olayları anlatmayacakçKulağa komik gelecek ama Hantal Billy Oy'un hayatını anlatacak.Kızıl Kral'ın Oy'un soyunu süper griple yok etmesi, sadece oy'un kurtulması ve ka'sı olan Jake'i bulma çabası.Kitap iç dünyada kara kule 1'in geçtiği zamandan yüzyıllar önce başlayacak ve Oy'un kara Kule 3'teki rolünü almasına kadar devam edecek.Eğer hoşunuza gidiyorsa benim bu kısa öykümüde okuyun.
NOT: Bu öykü diğer Kara Kule kitaplarındaki önemli yerleri içerdiği için okuma zevkinizin baltalanmaması için kara kule serisinin en az 3 kitabını okuyup bu öyküyü öyle okumanızı tavsiye ederim.İlginiz için şimdiden teşekkürler derim. :)
TO LIVE IS TO DIE

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2011, 17:27:58 »
KARA KULE
OY’UN KA’SI
ÖNSÖZ
Sevgili sadık okuyucu.Eğer Kara Kule serisini okumadıysanız bu öyküyü okumayın derim.Çünkü bu öykü seri ile ilgili önemli unsurlar içeriyor ve bunları görmek okuma zevkinizi baltalayabilir.Kara Kule’de onlarca kişi varken ben neden Oy’un hayatını yazma ihtiyacı duydum ki?(Bilmiyorum belki bu ka).Her neyse ben bu sorunun yanıtını ararken sizde bu öyküyü okuyun.
1.BÖLÜM
KIZIL’IN LANETİ
I
Dünya ilerlemeden önce İç Dünya’da Hantal Billy Kabileleri yaşamlarını sürdürüyorlardı. Kabilenin Billy’leri evrenin en güçlü ırklarındandı. İnsanlardan bile güçlü (En azından öyle olduklarını düşünüyorlardı .)Billy’ler büyünün kaybolmaya başladığı bu dünyada büyü yeteneği olan nadir canlılardandı. Her türlü değişime adapte olabilen bu Billy’ler teknolojiden de anlarlardı. Özellikle silah teknolojisinden. Işıklı çubukları ve otomatik tüfekleri onların icat ettiği söylenir.Bu silahları çok iyi kullanabiliyorlardı.(Billy derken hep köpeğe benzer yarayıkları düşünüyordunuz değil mi?Büyü yapabildiklerini, teknolojiden anladıklarını ve silah kullanabildiklerini görünce şaşırdınız değil mi?Aslında bu Billyler insan gibi zekaları var, iki ayak üzerinde durabiliyorlar, konuşabiliyorlar, büyü yapabiliyorlar, hepsinin özel bir gücü var ve insanlara meydna okuyabilecek kadar güçlülüer.Fakat neden Billyler bu kadar üstün bir ırkken alışık olduğumuz Oy bukadar üstün bir canlı değil?Sabırlı olun derim.)
II
‘Usta!Usta!’…Bu sesle yankılandı tüm oda.
‘N’oldu Oy?’
‘Efendim, hissedebiliyorum, görüyorum.Kızıl Kral yine ırkımızı yok etmek için geliyor.’
‘Kızıl Kral’a dokunuabiliyor musun?
‘Evet efendim.Yeteneklerim gelişiyor.’
‘Peki!Kızıl Kral’la daha önce de baş ettik.Ve şimdi daha güçlüyüz.
‘Efendim bu sefer Kızıl Kral bize ordusuyla gelmeyecek.Bize süper grip adını verdiği bir biyolojilk silahla saldıracak.’
‘Biyolojik bir silah mı?Böyle silahlara gücümüz yetmez.Biyolojik silah kullanacak kadar güçlenmiş olamazlar.Biz hep onlardan güçlüydük.Bu nasıl olur?
 ‘Kürelerin gücünü kullanıyorlar’
‘Kızıl Kral’ı yenip o küreleri elinden almazsak yakında Kulenin gücünü kullanıp tüm evreni yok edecek.’
III
Oy’un içinde çok güçlü hisler vardı.Bir şey onu çağırıyordu.Bu ka’ydı.Oy birçok Billy’den daha üstün bür yeteneğe sahipti.Dokunabilmek.Gelecek tehlikeleri hissedebildiği gibi insanların zihninide okuyabliyordu.Ve daha fazlasınıda yapabilirdi.Ama henüz bundan haberi yoktu.
IV
‘Buraya doğru yaklaşan bir gaz bulutu var!’
‘Aman tanrım!Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim!’
‘Askerler nerde, sığ adamlar ya da vampirler?Bana vuracak bir şeyler bulun!’
‘Bu gazla nasıl başa çıkabiliriz ki?’
‘Hayııııır!!!’
‘Hey Oy!Ne oluyor bu Billy’e?Küçülüyor, güçsüzleşiyor!’
‘Hadi dostum!Bu grip bizi önce güçsüzleştirip daha sonra öldürmeden önce kaçalım burdan!’
‘Tüm arkadaşlarımız tek tek ölüyor!’
‘Dostum zehirlenmişsin!’
‘Beni bırak Oy!Ben öldüm!Sen kaç.Sen bizim tek umudumuzsun.Git ve ka’nı bul!’
‘…kal ….tum’
V
Hoşçakal dostum cümlesini tam olarak kuramamıştı.Çünkü o da enfekte olmuştu.Güçsüzleşiyor, küçülüyor, teknoloji zekası giderek azalıyordu.Gözleri kararmaya başladı.Gerisinde başka Oy kalmamış olmalıydı.Kendisi de yolun sonundaki açıklığa ulaşmak üzereydi.
                                                                 …
‘Buraya gel Oy!’
‘Hey sen kimsin?’
‘Bunun önemi yok!Sadece sesime gel!’
Oy ilerledi.Bir mağara görür gübü oldu.Bu mağaradan geçerek şu gaz bulutunun içinden kurtulabilirdi.Mağara olduğunu düşündüğü şey aslında küçük bir çatlaktı.Oy artık oradan geçebilecek kadar küçüktü.(Bir köpek kadar küçük.)Sadece birkaç kelime konuşabiliyordu.Ve şu an konuştuğunu düşündüğü kişiyle telepati yaparak konuşuyordu.(Telepati yapabildiğinden haberi yoktu.)Teknoloji hafızası diye bir şey kalmamıştı.Ama içindeki öfke, intikam duygusu ve güç büyü gücünü derinden etkileyerek daha önce hayalini bile edemediği büyüleri yapmasına yol açacaktı.
2.BÖLÜM
DOKUNUŞ
I
Oy çatlaktan ilerledi.Dağın içinden geçti.Yolculuğu günler sürdü.Bunca yolu içindeki büyü gücü sayesinde aç susuz gidebilmişti.Ama bunun farkında bile değildi.
Onu dağa yönlendiren gizemli sesi tekrar duyamayacağını düşünürken sonunda o gizemli sesi tekrar duydu:’Oy ka’nı bulmak istiyor musun?’
‘Her şeyden çok’
‘O zaman bu patikayı takip et o seni ka’na ulaştıracak!’
Oy söyleneni yaptı.patikayı takip ederken kulağı sağır edici çınlamalar duymaya başladı.(Geçiş çınlamaları.Teşekkürler derim.)Daha sonra sanki başka bir dünyadaymış gibi hissetti kendini.Aynı mekan ama farklı bir zaman gibi.Ama kendi zamanınıda hissedebiliyordu.Sanki kendi zamanında yaşamaya devam ediyor ama başka bir zamanı aynı anda görebiliyordu.Ama hangi zamanı?Kendisine ait olmayan ama görebildiği zaman diliminde bir silahşor gördü.Kendi zamanında olmayan varlıkları hayaletler gibi soluk birşekilde görüyordu.
‘Belki o silahşorde beni hayalet gibi görüyordur?’
Yine o gizemli ses: ‘Yanılıyorsun dostum.Sen o başka zamanı dokunuşun sayesinde görüyorsun.Ama onun seninki kadar güçlü bir dokunuşu yok.!
‘Benim dokunuşum başka zamanları görebilecek kadar güçlü ha?Aman tanrım.Peki bu hangi zaman?Ve ben neden bu zamanı görüyorum?’
‘Biraz düşün dostum.Burada bir silahşor görüyorsun.Sence geçmişte sizin en güçlü olduğunız bir zamanda bir silahşor bu bölgede istediği gibi rahat gezebilir mi?’
‘Yani bu gelecek ama ne kadar gelecek?’
‘Dokunmaya çalış’
Oy başarabileceğini düşünmediği halde ona dokunmaya çalıştı.Ve yüzlerce yıl gelecekten bir silahşor olduğunu anladı.Ayrıca Hantal Billy’lerin Gliead’ın büyük saraylarında evcil hayvan olarak kullanıldığını daha sonra neslinin tükendiğini öğrendi.Bu silahşor hakkında daha fazla bilgi öğrenmeliydi.Acaba onun ka’sı ve kendininki aynı mı?Ona dokunmaya devam etti.İsmi Roland Decchain.O bir silahşor.Babasının yüzünü hatırlıyor.Bunlar gereksizdi onun asıl amacını bulamıyordu.Tam derinlere iniyordu ki tekrar geçiş çınlamalarını duydu ve silahşor kayboldu.

II
Bu neydi öyle.Tam ka’sını öğrenecekti ki zihninden beni attı.Ka’sını ölümüne koruduğuna göre onun görevi çok önemliydi.Belki o da Kızıl’ın düşmanı ve görevi onu yenmek.Bu doğru olabilir.
‘Buna emin olabilirsin Oy!’
‘Peki ben onları hep uzaktan mı seyredeceğim?Yanına gidemeyecek miyim?’
‘Ka izin verirse gidersin.’
‘Peki benim ka’m o mu?’
‘Hayır, ama o seni ka’na ulaştıracak kişi.Onu bulduktan sonra onların yanına gitmen için sana yardım edeceğim.’
‘Çok teşekkür ederim’
‘Teşekkür etmene gerek yok bu karşılıksız değil.Senin de bir görevin olacak!’
‘Nedir?’
‘Ka’na ulaşana kadar Roland’ı koruyacaksın ve Roland ka’nı bulduktan sonra onu ka’nı koruyacaksın.’
‘Koruyacağım’
‘Şimdi artık ben bir süre yanında olmayacağım.Yapman gerekeni biliyorsun.Görevini tamamladıktan sonra geleceğim ve o zamana gitmenin yolunu söyleyeceğim.’
II
Tekrar o zaman dokunmalıyım…Dokunmalıyım…
(Geçiş çınlamaları…)
Evet Roland ilerlemeye devam ediyordu.Oy’da peşine düştü.Silahşor biraz daha ilerlediler ve silahşor kendi zamanında bir mısır tarlası ve bir kulübeye rastladı.Kulübe sahibi Brown’du ve Zoltan adında papağanı vardı.Roland ona Buraya gelmeden önceki geçtiği Tull kasabasını anlattı.
‘Aman tanrım Roland sen ne canisin.Ama bunlar benim ka’mı bulmana yarayacaksa sana yarasın.’

III
İç dünyanın bu sıcak yerinde günlerce yürüdük ve tam önümüzde siyahlı birini gördük.Roland siyahlı adamı gördüğünü düşünerek tam silahını çekti ve Oy derin bir hisse kapıldı.O siyahlı onun ka’sıydı.
‘Dursana be silahşor.O şeyin siyahlı olmasına imkanı var mı sence baksana boyu ne kadar kısa.’
Doğru söylüyordu Roland silahını indirdi ve Jake ile tanıştılar.
3.Bölüm
KEFARET
I
Yolculukları günler sürdü.Roland’ın çene kemiğini alması, yine Roland’ın elemental’le sevişmesi ve sonunda siyahlı adama ulaşmaları.(Bu yolculuğu öğrenmek için Kara Kule 1’i okuyun derim).
Bu da neydi öyle o siyahlı adam bir çukur oluşturdu ve Jake’i öldürmeye çalışıyor.
Siyahlı Adam ‘Ya Kule ya da Çocuk silahşor.’
Oy devreye girdi ‘Hey Silahşor o değersiz adama güvenme.Onunla konuşman seni Kule’ye ulaştırmayacak.O çocuk… o çocuk benim Ka’m…Lütfen onu bırakma!’
‘Yine sen benim zihnime girip amacımı öğrenmeye çalışan o gizemli şey.Kim olduğunu ve benimle nasıl iletişim kurduğunu bilmiyorum ama o çocuk senin ka’n ise Kule’de benim ka’m.Onunla konuşmazsam Kule’yi kaybederim.Bunca yolu bunun için gelmedim!’
‘Sen aklını kaçırmışsın lanet kule’n onun hayatından önemli olamaz.’
‘Benim onu sevmediğimi mi sanıyorsun.Emin ol onu bende çok seviyorum ama kule’ye ulaşmam için kimi kurban vermem gerekse hiç gözümü bile kırpmam.Sen o kule’nin gücünü bilmiyorsun’
Jake :‘Öyleyse git. Bundan başka dünyalar da var.’
Oy : ‘Hayır Jake hayır!’
Jake gitmişti ve bir anda her şey gözünün önünden kaybolmaya başladı sadece geçiş çınlamaları ve geçiş karanlığı kaldı.’

Yine o gizemli ses
 ‘Sen oy sen ka’nı bulmaya bu kadar hevesliyken ka’n gözlerinin önünde düşüp gitti.Sen kaybettin Oy.Artık senin bir ka’n yok.Sen artık sadece çölde kalmış nesli bitik ve mutasyon geçirmi bir yaratıksın.’
‘Hayır.Bitmiş olamaz.Hayır bir şansım daha olmalı.’
‘Şansın var.Çocuğun dediğini duymadın mı ‘Öyleyse git. Bundan başka dünyalar da var.’’
‘Yani onu hala kurtarabilir miyim?’
‘Evet ama bu sefer bunun bedeli çok ağır olacak.Jake kendi kenti New York’a gidecek.Burda yaşadığı günlerden haberi olmadan.Onun yaşadığı şehre gideceksin.Jake’in yanına ama bedenin burada kalacak.Senin şu cezalı ruhun.Bedeninde burada kalacak.Jake’in öncelikle bir gülü bulmasını sağlayacaksın.Gülün yanındaki anahtar ve çantayı almalı.Ondan önce iki kitap almalı Çuf çuf Charlie ve bilmeceler kitabı.O kitapların ne işe yaradığını şimdilik bilmene gerek yok.Sadece o Charlie adlı trenin Jake’in Mono Blaine adlı bir katil trene benzetmesini sağlamalısın.Daha sonra New York’taki Gizemli Kapı’yı bulmalısın.Gizemli Kapı  tek kullanımlıktır.Ve bizim dünyamızdaki taş çemberlere açılır.İstediğin zamana hemde.Roland’ın en yakın taş çembere ne zaman ulaşacağını Roland’ın zihnine dokunarak öğreneceksin ve zamanı ve mekanı o kapıdan ayarlayacaksın.(Bunu New York’ta yapacak.New York’tan Roland’ın zihnine dokunmalı.Bu çok zor olsa gerek).Daha sonra  Jake’i  o kapıya yönlendirmelisin.Eğer bunları başarabilirsen kendi bedenine dönebilirsin.Başaramazsan ruhun orda hapsolacak ve bedenin burada çürüyecek.ka’ya karşı gelmenin cezası budur işte’
Oy’un işi zordu bu saydıklarının hepsini dokunuşuyla yapmalıydı.Bunları yapabilirse bir daha dokunuş gücünü küçümsemeyecekti.
II
Oy gerçekten kendini bir hayalet gibi hissetmişti.Oy kendini New York’ta Jake’in odasında kompozisyon ödevini yaparken buldu.İç Dünya’daki günlerinden bihaberdi.
‘Evet bu senin dünyan değil kendi dünyana gitmen için senin beynine bir şeyler yollayacağım.’

Oy Jake’in zihnine girmişti.Artık bir silahşor olmadığı için zihnine girmesi kolay olmuştu.Jake’e İç Dünya Günlerini, esrarengiz bir gülün olduğu arsaya gidip gülün etrafındaki çanta ve anahtarı almasını söyledi.(Gülün yerini Oy o dünya’ya gelir gelmez anlamıştı zaten.Gül gerçekten yüksek sesle şarkı söylüyordu ve insanlar nasıl bunu anlamıyordu acaba?)Ona alması gereken kitaplardan ve Blaine’den bahsetti.(Şimdilik bu kadar yeterdi.Kapı’yı keşfettiği zaman kapıdan da bahsedecekti.
III
Oy’un Jake’in beynine yaptığı bu ani veri aktarımı Jake’i neredeyse çıldırtacaktı.Oy Jake’e fazla yüklendiğini düşündü.Jake bunlardan çok etkilendi ve bu etki kompozisyonuna yansıdı bir tren resmi ve Kara Kule’yle ilgili şeyler.Aslında harika şeyler.Oy’un Jake’le olan işi şimdilik bitmişti.Jake bu söylediklerini yapana kadar o kapıyı bulacaktı Roland’dan zaman ve mekanı öğrenip kapıyı ayarlayacak ve Jake’e bir şekilde kapının yerini söyleyecekti.Şimdilik iyi gidiyordu.
IV
Oy New York caddelerine çıktığı anda oranın kendi dünyasıyla yakında uzaktan bir ilgisi olmadığını anlamıştı.Bu insanlar ne kadar tepkisizlerdi.Herkes sadece yapmakta olduğu işe konsantre olmuş.Kendileri burada ama akılları başka dünyalardaydı.(Bir an için onları kendine benzetti.Çünkü bedeni iç dünyada kalmıştı).Oy’un aradığı kapı gizli bir yerde ve kapının korunduğu yere girmek insanların bilinç altında çok büyük bir korkuya yola açıyordu.Bu korkuyu Oy nerde dokunsa tanırdı.Oy sokaktan geçenlerin zihnini dokunmaya başlamıştı ki bilmediği bir sebepten yaklaşık 10 yıl kadar ilerisinde Eddie adındaki bir çocuğun zihnine dokundu.(Farklı zamanlarla birlikte New York’ta milyonlarca insan yaşamış olmasına rağmen neden Eddie?İşte bu ka.Eddie çocukluk arkadaşları ve abisi Henry eski bir köşke girmeye çalışmışlardı ve bundan korkup vazgeçmişlerdi.Bu korku bilinç altlarına işlemişti.Evet kapının yerini öğrendi şimdi de sıra oraya gidip kapıyı ayarlamak.(tabi Roland ile konuşacaktı).

V
Oy köşke ulaştı.Burası gerçekten korkunçtu.Bu korku kapıya yaklaştıkça artıyordu.Kapıyı bulduğunda Oy üzerinde yüksek dilde ‘Gizemli Kapı’ yazdığını okudu.Gerçekten gizemliydi.Üzerinde gül şeklinde bir anahtar deliği vardı.(Jake o anahtarı gizemli gülün çevresinden alacaktı).Ama bu kapının açıldığı yerdeki kapının da bir anahtara ihtiyacı olacaktı.Şimdi düşünmeliydi.

Bunu sonra düşünebilrdi.Şimdi Roland ile konuşacaktı.
VI

‘Hey Roland!Beni hatırladın mı.Hani şu senin silahşor zihnine giren gizemli şey.Sen kara kule yolundaki en iyi dostunu ölümüne izin verdin.Ve şimdi bunu cezasını çekeceksin.Seni sersem herif.O çocuk İç Dünya’ya gelmek için şu an çok acı çekiyor.Artık delirme aşamasına geldi.Ve şimdi o çocuğun artık İç Dünya’ya gelme vakti geldi.Sen şimdi bana en yakın taş çemberin olduğu yeri ve ne zaman ulaşacağını söyleyeceksin.Ve bunu hemen yapacaksın.
VII
Roland bu konuşmayı almıştı tam Jake’i unutmuştu ki şimdi yeniden hatırlamıştı.(Ve Jake’in düşmesine izin verdiği için feci bir vicdan azabı çekecekti).Roland en yakın taş çemberin Lud’un yakınlarında bir yerde olduğunu ve falanca yılının falanca ayının falanca gününün falanca saatinde orda olabileceklerini söylemişti.(Bir tarih uyduramadım.Kusura bakmayın derim).

VIII
Oy Roland’ın zihnini okurken Roland’ın ne durumda olduğunu merak etti.(Aslında o konuştuğu Jake’i öldürdüğü yerde bıraktığı Roland değil biraz daha ileri zamandaki Roland’dı.Neden o zamandaki Roland ile konuştu?Bu ka).
Ve ilginç bir gerçeği fark etti.Eddie Roland’ın zamanındaydı.Roland onu çekmiş.Ve Eddie’nin zihinne girdiğinde onun bir şeyler oyabildiğini gördü.Belki bir tahta ya da bir taşı oyarak anahtarı yapabilirdi.Neden olmasın ki.Jake’ten sonra en iyi dostu artık Eddie’ydi.Ve Eddie’nin zihnine çembere ulaştıklarında yapmaları gerekenleri anlattı.
(Bu sırada Jake gül’e ulaşmış, kitapları almış, birini okumuş, okuldan kaçmış ve sonunda yatağına girmişti).
Eddie’yi bu kadar çok sevmişti ki Jake’e kapının yerini söyleme onurunu ona bırakmıştı.
(Rüya vasıtasıyla söyleyecekti)

IX
Jake  rüyasından sonra kalktı.Evden kaçmaya hazırlanıyordu.Babasının Ruger’ını çaldı.(Gerçek bir silahşor).
O köşke doğru gitti.Köşk onu gerçekten korkutmuştu ama fazla değil ne de olsa o bir silahşor.Köşke odalarını aradı ve Gizemli kapıyı buldu.
‘Evet şimdi gitme zamanı.’
Jake tam kapıya gidecekti ki ev canlandı ve Jake’i yutmaya çalıştı.Jake çok korktu ama Oy daha çok.
Oy: ’Hayır Jake seni tekrar kaybedemem.Hadi kapıya koş daha hızlı.’
Jake sonunda kapıyı tuttu ve anahtarı soktu.
Oy : ‘Hadi silahşor çabuk ol.’
Kapıyı açan Eddie oldu.Jake tam düşecekti ki Roland ile birlikte güçlüce çektiler ve Jake artık Roland’ın dünyasındaydı.
 Biran için Oy’da o kapıdan geçmeyi düşündü ama bedeni yanında olmadığı için bu mimkün değildi tabi.Şimdi ne yapacaktı?Belki Jake’i kurtardı ama kendisi burada ölecekti
(Geçiş Çınlamaları ve Geçiş Karanlığı)
Galiba bu sefer her şey yolunda.

SONUÇ
UNUTULMUŞ KAPI
Oy gözlerini açtığında kendini bedeninde ve kendi dünyasında buldu.Roland baygındı.Walter (siyahlı adam) ise bir iskelete kendi kıyafetlerini giydiriyordu.Yerlerde kartlar vardı.Yine neyin peşindeydi bu?
Oy ‘Hey sen ne yapıyorsun’
Walter ‘Sen dekimsin seni göremiyorum?Yoksa sen zihnime mi dokunuyorsun?’
‘Evet’
‘Roland’ı kandırmaya çalışıyorum.Geri zekalı uyandığında yüzyıllar geçtiğini sanıcak.Benim öldüğümü düşünecek.
(Aslında orda dünya ilerliyordu.Roland uyandığında daha yaşkı uyanacaktı.Ama Walter’ı öldürecek kadar da zaman geçmeyecek tabi.’
‘Roland ile uğraşmaktan vazgeç.’
‘Senin zihnimden çıkma vaktin geldi artık.belki seni göremiyorum ama senin zihnine dokunarak senin zamanına ölümcül şeyler yollayabilirim.
Ve yaptıda.Yaklaşık 100 tane Kızıl Böcek (zehirli olmalıydılar) Oy’a saldırıyordu.Oy böceklerin zihnine dokunarak onları uzaklaştırmaya çalıştı ve 1’i dışında (Vücudunda 1 tane böcek saklanıyordu ama haberi yok tabi) hepsini ezerek öldürdü.(Oy bunun için doğmuş olmalıydı).Tam Walter’ı takip edecekti ki vücudunda kalan son böcek onu ısırdı.Oy intikamını aldı tabi.(O ısırık Oy’un birkaç saat içinde dokunuşunu kaybetmesine yol açacaktı).Hızla Walter’ın izinden gitti.Bir kumsala ulaştı.Walter artık sadece kara bir nokta olarak görünüyordu.
(YİNE O GİZEMLİ SES)
‘Onu takip etmen bir işe yaramaz sesime gel.’
Oy söyleneni yaptı ve ilginç bir yer buldu.Çölün ortasında oraya ait değilmiş gibi duran çember oluşturmuş altı ağaç.Ve ortasında henüz ne olduğunu seçemediği bir şeyler.Bu bölge Roland, Walter, Jake , Brown ve evi gibi başka bir zaman dan değildi.Hemen ağaçların içine koştu ve üzerinde yüksek dilde ‘UNUTULMUŞ KAPI’ ve yazan bir kapı ve yanında gizemli sesin sahibi olan orta yaşlı, sakallı ve gözlüklü olan bir adam vardı.(İkiside kendi zamanından).
Oy ‘Sen bana yardım eden gizemli sein sahibisin.Lütfen bana adını söyle).
‘Bazıları bana sai King der, bazıları yaratıcı, bazıları ise sadece elçi der.Sen kefaretini ödedin ve şimdi ka’na gidebilirsin.Bu kapı unutulmuş kapı.(Gerçekten unutulmuş.Walter birkaç kilometre öteden geçip gitmiş ve Roland ise buranın tam zıttı yönünde ilerleyecekti.Birdaha buraya kimse gelmez).Bu kapıyı kullanarak istediğin zamana ve istediğin mekana hiçbir şeye gerdek duymadan gidebilirsim.Ve şimdi seninle Roland’ın Jake’i çekmesinden hemen sonraki sabaha gideceğiz ve orda ayrılacağız.’
‘Seni tekrar görebilecekmiyiz?
‘Ka isterse görürsün.’
King Oy’u kucağına aldı ve kapıdan geçtiler.
(GEÇİŞ ÇINLAMALARI)
Oy gözlerini açtı ve kendini Roland’ın zamanında buldu.Roland, Eddie ve henüz tanışmadığı kadın uyuyordu.Jake ise uyanıktı.Ve bunlar gerçekti.Bu dokunuş değildi onların zamanındaydı.
King: ‘Hadi artık gitme zamanı.Ka’n izinden git.’
Oy: ‘Hoşça kal sai.’
‘Hoşça kal’
Oy bir an arkasına döndü ve King kaybolmuştu.Ama şimdi bunu düşünemezdi.
Oy koşmaya başladı.Oy öldürülen arkadaşları için koşuyordu.Ona yardım eden King için koşuyordu.Oy kendisi için koşuyordu.Belki bir gün Ka-tet’iyle Kara Kule’ye ulaşacak ve tüm soyunun intikamını alacaktı.Belki bir gün.

SON SÖZ
Aslında Oy unutulmuş kapıya ulaştığında orda benini yoksa King’imi görmeliydi diye düşündüm.Sonunda King’e karar verdim.Çünkü o evreni ve o karakterleri yapan o.Ben sadece küçük bir detaya değindim.Sırf bu yüzden King’in tahtına oturmam doğru olmazdı.Bu arada neden Oy’un hayatını yazdığımı buldum.Oy sürekli küçük görülüyordu.Bazen Oy’u ka-tet’ten bile saymıyorlardı.Mesela ‘dört kişiydiler (oy’da sayılırsa beş) ve ben bunun Oy’a yapılan bir haksızlık olduğunu düşündüm.Ayrıca Oy Jake’e fazla bağlıydı ve bu bir sebebe bağlanmalıydı.
10 Temmuz 2011 Pazar
Tanrı’ya şükürler olsun derim.

İÇ DÜNYA HARİTASI

TO LIVE IS TO DIE

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara Kule Oy'un Ka'sı (Çok yakında)
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2011, 17:39:02 »
Az önce skulduggery pleasant'ın Ada Geçişi konusunda yazdığım uyarıyı burda tekrarlıyorum:

Bu hikaye için zaten konu açmıştınız, bir bölüm yazdığınız için yeni konu açmak neden? Yazacağınız mesajların konu başlıklarını zaten değiştirebiliyorsunuz. Kara Kule Bölüm-1 gibi (artık ne koymak istiyorsanız) bir başlıkla aynı konudan devam etmeniz gerekirdi.

Eski konunuz ile bu yenisi birleşitirlmiştir. Lütfen diğer bölümleri bu konuya yazın.

Bu forumda seri olarak yazılan hikayeler hep aynı konuya, farklı başlıklarla yazılır. Kurgu İskelesi'nde pek çok örneği vardır.

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
Ynt: Kara Kule Oy'un Ka'sı
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2011, 17:44:11 »
Peki afedersiniz.Ben Kara Kule Oy'un Ka'sını seri yapmayı planlamıyorum tek kitap yeter bence.Ama isterseniz Kara Kule'deki farklı karakterleri anlatan bir şeyler yazabilirim
TO LIVE IS TO DIE

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2011, 17:46:24 »
Peki afedersiniz.Ben Kara Kule Oy'un Ka'sını seri yapmayı planlamıyorum tek kitap yeter bence.Ama isterseniz Kara Kule'deki farklı karakterleri anlatan bir şeyler yazabilirim

Önemli değil, elbette bilmiyor olabilirsiniz.
Ne yazıp ne yazmayacağını değil sorun. O elbette ki sizi ilgilendirir. Diğer bölümleri bu konuya eklemenizi istiyoruz sadece.

Keyifli çalışmalar.

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2011, 19:08:45 »
Öykümü inceleme fırsatı buldunuz mu?Eğer bulduysanız öykümü beğendiniz mi?
TO LIVE IS TO DIE

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara Kule Oy'un Ka'sı + İç Dünya haritası
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2011, 15:48:12 »
1. Flood yapıyorsunuz. İlgili kural aşağıda:

Alıntı
4. Çok gerekli değilse art arda mesaj atmayınız (flood yapmayınız). Değiştir butonunu kullanınız. Bunun ısrarla suistimali halinde ceza uygulanır.

2. Neden kimse yorum yapmıyor diyerek gerçekten insanların okuma şevkini kırıyorsunuz. Çünkü bu tür yorumlar insanları iter. Kimseye zorla hikayenizi okutamazsınız. Sabırlı olup beklemeniz gerekir.

Çevrimdışı bitti-m

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2011, 15:19:44 »
Art arda 2 tane mesaj yazmak neden yasak oluyor; ayrıca mkunduz996 o kadar emek vermiş sen hiç yazar puanı vermemişin (!), bu ne iş ? Kötü olsa neyse ama kitabı güzel yazmış. Kara kuleden ayırt edemiyorum. Sanki king yazmış gibi... 260 defa okunmasına karşın hiç yorum yapılmamış. Emeğe saygı lütfen...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #8 : 21 Ağustos 2011, 15:44:52 »
Yorum yapmak isteyen yapar, yazarların veya üçüncü şahısların bu konuda hiç bir yaptırımı olamaz. Hakkı olsaydı bile birinin forumda yazıla gelmiş yüzlerce hikayenin diğer hiç birine ilgi göstermeksizin bir geri besleme beklemesi ne kadar büyük bir küstahlıktır. İnsanlar mağrur kişileri severler, aksini değil. Her forum üyesinin Kare Kule okumuş olduklarını var saymak ise saflıktır; bir fan-hikayesi yazıldığında hikayenin herkese hitap etmeyeceğini kestirebilmek gerek.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2011, 17:13:43 »
mkunduz996 ile bitti-m'in aynı kişi olması da çok ilginç

Hı-hım, evet, anlıyorum bizi salak sandın ama yemedik.

Not: bir tepkin varsa böyle oyunlara başvurmadan önce kendin olarak söylemen daha mantıklı. Epey komik duruma düştün şu an.

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Ağustos 2011, 17:59:37 »
Kara Kule serisinin sadece ilk beş kitabını okuyabilmiş biri olarak öykünü gerçekten sevdiğimi söyleyebilirim. Üslubun King'le neredeyse aynı (Elbette bu bir hayran öyküsü ve tamamen kitaplara dayalı yazdın). Yine de Kara Kule'nin tadını vermesi bakımından güzeldi.
Öykünün içine Stephen King'i de katmış olmana bayıldım. Öykü boyunca o gizemli sesin kim olduğunu düşünürken buldum kendimi, "başka bir Billy olabilir diye tahmin etmiştim ya da Roland; ama Stephen King'i kullanabileceğin aklımın köşesinden bile geçmedi. :) )
Öyküde çok fazla yazım hatası var. Yazım hatalarını belirtmek istesem öyküyü baştan yazmam gerekir. Bir gözden geçir ve öyküyü daha da detaylandırıp bir romana çevirmeni isterim.
Ayrıca cümle bitimlerinde noktadan sonra bir vuruş boşluk bırakman okuyan açısından çok faydalı olacaktır. 2000 küsur sözcüklük bir öykü için oldukça çok zaman ayırdım bu yüzden..
Devamını burada yazmaya karar verirsen sadık bir takipçin olacağıma söz veriyorum. Şimdiden kolay gelsin (Stephen King gibi yazmak gerçekten zor iş. :)  ) Ve teşekkürler..

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2011, 18:33:06 »
Art arda 2 tane mesaj yazmak neden yasak oluyor; ayrıca mkunduz996 o kadar emek vermiş sen hiç yazar puanı vermemişin (!), bu ne iş ? Kötü olsa neyse ama kitabı güzel yazmış. Kara kuleden ayırt edemiyorum. Sanki king yazmış gibi... 260 defa okunmasına karşın hiç yorum yapılmamış. Emeğe saygı lütfen...

Ben de diyorum ki; Vay be adamın hiçbir problemi yok milletin derdine derman bulmaya çalışıyor, savunacak bir şey arıyor galiba kendine.
Meğersem kandırılmışım.. Bu ne oyunculuk örneğidir, bu ne "yazar puanı" alma gayretidir.. Bu ne yoruma duyulan açlıktır..
Adam aynı kişiymiş ya aynı.. "Sanki King yazmış gibi." :D :D :D

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Ağustos 2011, 18:58:40 »

Ben de diyorum ki; Vay be adamın hiçbir problemi yok milletin derdine derman bulmaya çalışıyor, savunacak bir şey arıyor galiba kendine.
Meğersem kandırılmışım.. Bu ne oyunculuk örneğidir, bu ne "yazar puanı" alma gayretidir.. Bu ne yoruma duyulan açlıktır..
Adam aynı kişiymiş ya aynı.. "Sanki King yazmış gibi." :D :D :D

Süpermiş.. Ayol benim bir yıl önce yazdığım şey daha önceden okuyan arkadaşım tarafında "Ben bunu sanki daha önce okudum" yorumu aldı ve sisli diyarlar arkasında unutulup gitti. İsyan mı çıkartsam ne?  :fight:

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
« Yanıtla #13 : 21 Ağustos 2011, 20:22:16 »
Sağol Bars Elsa beğenmene sevindim.Kitabın devamını yazacağım.Ama Oy'un hayatını anlatmayacağım çünkü Oy'un hayatının geri kalanı zaten oriinal seride geçiyor.Onun yerine Kara Kule 7'de karşımıza çıkan ve hikayesi hakkında en ufak bir fikrimizin bile olmadığı bir ressamın hayatını anlatacağım ismi Patrick.(Adam dilsiz olduğu için hikayesini bilmiyoruz :D ) Kitabın ismi Patrick'in Ka'sı olacak.Aslında bir çok arka planda kalmış Kara Kule karakterinin Ka'sını yazıp sonra Kara Kule Ka serisi diye bir şey çıkarılabilir ama sai King buna pek razı olmaz.Bu arada Fırtınakıran teyzeciğim bitti-m  ile aynı kişi değiliz ama bir arkadaşım.o da bir Kara Kule sever olduğu ve arkadaş olduğumuz için birazcık beni savunmuş o kadar.Ortada bir oyun felan yok.
Lütfen böyle asılsız iftiralar atarak üyelerinizi üzmeyin!
TO LIVE IS TO DIE

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Ağustos 2011, 20:34:53 »

Bitmez.