Kayıt Ol

Kasabanın Karanlığı 1. Sezon Sona Erdi!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
(Her ne kadar gerçek olmadığını bilse de-Peki gerçekten gerçek değiller mi?)
Şu kısma bayıldım :D
İyi olmuş bu ben genelde karekterlerin isimleri konusunda zayıfımdır da ;)
@:Kasabadan ayrılmamalarını sebebi bu olabilir mi ? Yani Tolga ya da Emre herkimse :P onun velayetini geri almak istemeleri ?

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Aslında söylediğin mantıklı sayılabilirdi fakat şöyle bir hata oluyor. Yani o olayı 12 yıl önce yaşadılar ama bu kasabaya yeni geldiler. Yani ondan önceki olayları ve kasabayla olan bağlantıları daha tam olarak bilmiyoruz.

Kasabaya gelmeleri ve ayrılamamaları daha çok Atilla'nın kurduğu şu cümlelerle alakalı:

“Ben yapmam zaten. O yapar. Gerçek kimliğinin bir parçasını bulursa onun peşinden gitmek isteyecek ve her şey daha kötüye gidecek. Çevresindeki herkese zarar verebilir. Bugün o çocuğu almazsam ilerde bir gün o çocuğun gerçek kimliğini bulmasını sağlarım fark etmezsiniz bile.”

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Sezon 1 Bölüm 4: Geçmişin İzleri

Bölüm Tanıtımı

Mehmet Ortadan Kaybolduğunda

"Hepsi... Bunların hepsi senin suçun."

Çocuklar Her Şeyin Yeni Başladığını Fark Edememişlerdi

"Çabuk, çabuk şu odaya saklanalım!"

Bir Yanda Kasabada Çocuklarının Ortadan Kaybolduğunu Fark Eden Beş Aile

"Nereye gittiklerini kimse görmedi mi? Nasıl bir yer burası?"

Soluksuz Başlayan Macera Durulmayacak

"Hayır. HAYIIR!"

Ve Geçmişten Gelen Bir Yabancı Soner Ailesini Şaşırtacak

"Sen?"

Kasaba'nın Karanlığı: Geçmişin İzleri

Yakında: Buralarda Bir Yerlerde

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ya okurken bile tüyleri ürperiyor insanın.

Karakterlerin Fiziksel görüntülerini de anlatır mısın kim kimdir sayfasında Emre ? açıkçası benim hayal ettiğim halleri iyi güzel ama aslında nasıl olduklarını da görelim.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Pekala. Hemen hallediyorum.  ;)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Son bölüm önceki iki bölüme göre çok daha iyi. Betimlemelere başlaman işe yaramış. Özellikle ortam betimlemeleri hikayeyi daha hoş hale sokuyor. Tebrikler.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler. Bu bölümü de bugün yazacağım sanırım. Umarım bu bölüm de güzel olur.  :yup

Neases isteğin yapıldı bu arada.  ;D

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Tolga'nın babası basketçi felan mı ? :D 1.85 :D

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ahaha adaşım da varmış hikayede ;D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Benim boyum da 1.85. Olabiliyor yani çok garip değil.  ;D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
Ah bir de 3. bölüm açılsa ne kadar mutlu olacağım anlatamam. :P Çok güzel gidiyor hikaye ama keşke biraz daha geç başlasaydım, böyle bekleyerek okumayı sevmiyorum. Yine de umarım sonuna kadar götürebilirsin hikayeni, tebrikler. :D Bu arada ben de betimleme konusunda Özgür gibi düşünüyorum, çoğu insan hikayelerde betimlemenin okuyucuyu sıkacağını düşünse de aslında betimlemesiz hikaye olamaz ki.(Olmamalı da. :P)  Tabi ki sana Tolstoy gibi her ortamı, kişilerin her duygusunu betimle diyemez kimse, o kadarının sıktığı da bir gerçek zaten, ama yine de betimlemelere biraz daha yer vermelisin. 3. bölümü okuyabilirsem betimlemenin bu hikayede nasıl olduğuna dair bir yorum da yapacağım. :D

Tamam açıldı ve okudum. Tam da düşündüğüm gibi betimleme bambaşka bir hava katmış hikayene ve çok daha iyi olmuş fakat bir şey söylemeliyim.

Tek haneli rakamlar yazıyla yazılır:

Arkadaşlarımla buluşmak için Moda'da yürüyordum ki, çok güzel 1 kız gördüm (yanlış)
Arkadaşlarımla buluşmak için Moda'da yürüyordum ki, çok güzel bir kız gördüm (doğru)

Yazında bu kurala da dikkat etmelisin, hikayenden de bir örnek verecek olursak;

Aradan tam 3 yıl geçmişti ve hayatları güzel gidiyordu.(yanlış)
Aradan tam üç yıl geçmişti ve hayatları güzel gidiyordu.(doğru)

Bunun dışında bir şey daha söyleyeceğim. Şu Atilla Yılmaz'ın geldiği sahne var ya, o paragrafta çok fazla "soğuk" demişsin. Biraz tekrara düşmüşsün sanki. Bir daha bak eminim anlayacaksın. Neyse işte bu ve bunun gibi birçok küçük ayrıntı. Ama genel olarak çok beğendim hikayeni. Tekrar tebrikler.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
O paragrafı aslında değişik yazmıştım ama hikayenin geri kalanı hakkında fazla ipucu verdiği için düzelttim daha sonradan ondan kaynaklanan bir şey. Düzelttim. Daha düzgün bir paragraf olduğunu umuyorum. Tek haneli rakamlara bundan sonra dikkat ederim. :)

Teşekkürler. Hikayeye devam etmeyi ben de çok istiyorum. 1 sezonluk hikayeyi oturttum sayılır. Ama hala bir kaç kapatılması gereken nokta kalıyor. Onları nerelere yerleştirsem diye düşünüyorum. Neyse en azından öyle ya da böyle bir sonuç alacaksınız.  ;D

Çevrimdışı Husocan

• *
  • 48
  • Rom: 0
  • Sana Acıyorum Tom Riddle
    • Profili Görüntüle
gerçekten 3. bölüm güzel olmuş yabancı dizilerdeki flacbackler gibi hatta gibi değil aynısı olmuş çok güzel gidiyosun devam ...
4EVER Heroes,Lost,Prison Break and How I Meet Your Mother
Albus Severus sana Hogwarts'ın iki müdürünün adını verdik onlardan biri SLYTHERİN di ve büyük olasılıkla şimdiye kadar tanıdığım en Cesur adamdı
-fakat varsayalım ki
- öyle olursa Slytherin harika bir öğrenci kazanacak.Bizim için önemli değil.Al senin için önemliyse Seçmen Şapka Senin seçimini hesaba katar
-Gerçekten mi
-Benimkileri kattı

Asa Taş Pelerin
Ölüm Yadigarları

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
4. Bölüm: Geçmişin İzleri yüklenmiştir. Bu bölüm iki ayrı hikayeyi anlatmaktadır. Bir yanda konakta kısılıp kalan çocuklar, bir yandan geçmişten gelen bir yabancı tarafından rahatsız edilen, Soner çifti. Sahneleri 3 yıldız (***) ile ayırdım. Hoş bir bölümdü bence. Ama bilinmez tabi.  ;D

5. Bölüm: Karanlık Çökerken

Beş Çocuk Ortadan Kaybolduğunda

"Nereye gitmiş olabilirler ki? Onlar sadece çocuk."

Aileleri Hüzünle Onları Bulmaya Çalıştı
"O adam Mine. O adam yüzünden oldu her şey. Onu bulup bu olayı çözmeliyim."

Karanlık Çökmeye Başladığında
"Ah, akşam oluyor. Hala ortada yoklar. Jandarmadan da bir haber gelmedi."

Bütün Sırların da Üzeri Örtülmeye Başladı
"Sence, Özge bir şey yapmış olabilir mi, Nalan? Kızımızın durumunu biliyorsun."

Fakat Hiçbir Sır Sonsuza Dek Gizli Kalamaz
"Size söylememiz gereken bir şey var."

Tepenin Zirvesindeki Konakta Bir Yüzleşme Olacak
"Benim suçum. Böyle olacağını biliyordum."

Gizemler Çözülmeye Başlayacak
"Ben beyin gücümü kullanarak, nesnelere ve insanlara hükmedebiliyorum. Tabi bazen."

5. Bölüm: Karanlık Çökerken
Çok Yakında: Buralarda Bir Yerlerde

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Emreeeeee mükemmel olmuş hele şu özeti okurken tüylerim ürperdiiii.Harika harika harikaaaaa ay mükemmeeeeelll ben şimdi Teorimi açıklıyorum

Bu Özge bence o Atilla Yılmaz'ın bir bağlantısı var yani Özgeyle ve o tatil buroşürünü posta kutusuna bu adam attı ki Tolga Özge ile karşılaşsın diye.Bunların ikisi karşılaşınca konakta kesin birşeyler olacaktı,biliyordu çünkü.

Teori bile yazdım yani ;D