Kayıt Ol

Koruyucu Renkleri ~ bölüm 10 (yarısı ve tamamı)!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bölüm Hakkında Duyuru
« Yanıtla #45 : 04 Mayıs 2008, 19:14:37 »
Gene döktürmüşsün gözde. Yavaş yavaş açıklığa kavuşuyor bazı durumlar. Kızlarında hangi renklerin koruyucusu oldugu ortaya çıktı. Sonu güzel bitirmişsin. Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.. =)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Koruyucu Renkleri ~ dördüncü bölüm
« Yanıtla #46 : 05 Mayıs 2008, 10:27:17 »
hmmms kötü haber ;D

babam nete yasak koyduğu için oksye kadar yenibölüm yok :'(
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 09 Mayıs 2008, 18:52:25 »
Gelir geliiiir ;D ... arada 2 dk. uğrarsın yeevrım... bişi çıkmaz :P ;D ....
Çok beğendim gene bölümü harika feüvvkalade olmuş ;D ama 1 renk eksik mi ben mi şaapamadım anlamadım... ;D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 09 Mayıs 2008, 18:57:14 »
Köfteeemmmmm çok çok harikaaaaaaaaaaaaaaaa ;D tebriklerrr :D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Mayıs 2008, 09:15:54 »
Ama üzgünüm, gerçekten yazamıyorum. Başımı kaşımaya vaktim yok. Sınavdan çıkıp sınava giriyorum. Şu an nasıl giriyorum (biliyorum jkk hemen buınu sorcaksınız ;D ) okuldayım, ders boş zuhaha. (imkanlardan sonuna kadar yararlanma modu :P)

Bölümü yavaş yavaş yazıyorum, nete girince atıcam. Bir 80 yapsam anında damlıcam nete işte ama kader ;D dua edin 4 net kaldı :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Mayıs 2008, 10:18:47 »
Dualarımız seninle arkadaşım...  ;D

Heyecanla bekliyoruz... ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 16 Mayıs 2008, 19:04:44 »
ula nayın evlatlar gideli ne kadar olmuş bi taneniz yorum yazmamış :hemk

sağol be emre sen de olmasan ;D
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 16 Mayıs 2008, 19:09:02 »
Hay koruyucu renklerine uzadı baya bitmedimi daha bu :P
Ama güzel olmuş gerçekten tebrikler köfte sultan ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 16 Mayıs 2008, 19:12:50 »
Tüü,sana  :P Ben taze taze bölüm bekliyorum sen gidip meni nayınlıkla suçluyorsun :P Yakıştı mı aa :P
Şaka bir yana özledik seni ve hikayelerini ama ya :hug

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 16 Mayıs 2008, 19:17:09 »
Tüü,sana  :P Ben taze taze bölüm bekliyorum sen gidip meni nayınlıkla suçluyorsun :P Yakıştı mı aa :P
Şaka bir yana özledik seni ve hikayelerini ama ya :hug

Kızma ablası aaa öğrencek daha :P :P

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 17 Mayıs 2008, 19:15:13 »
Kızma ablası aaa öğrencek daha :P :P
bikerem betül benden küçük tamam mı :P

ve teşekkürler ;D

betül sen de sağol anem o kadar okudun ettin bidenem ;D :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
Ynt: BEŞİNCİ BÖLÜM GELDİ!! ~ Koruyucu Renkleri
« Yanıtla #56 : 05 Haziran 2008, 14:42:47 »
Bölüm 5= Bilinmeyene keşif

Seda’nın korkusu geçmişti. Yabancı her kimse, dosttu bunu biliyordu artık. Geldikleri yer de güvenliydi. Dost canlısı insanlar vardı bu kocaman binada. Onu gören herkes önce şaşırıyor, sonra sevinçle tanışmak istiyordu. Yanındaki adamsa, telaşla onu kapıdan kapıya geçiriyordu. Fazla uzamış bir yolun ardından, varmaları gereken yer her neresiyse, oraya vardılar.

Büyük, yüksek tavanlı bir odaydı vardıkları yer. Karşılıklı uzun iki masa koyulmuştu salonun ortasına. Masaların ucuna, büyükçe bir koltuk koyulmuştu. Belikli başkanın koltuğuydu bu.

Seda odada birinin daha olduğunu fark etti ve o anda pek çok şey oldu.

Boynunu yakan delice bir sıcaklık hissetti. Ve bunun bir kolye olduğunu ancak fark edebildi. Taşlı, iki kanatlı garip bir yaratık. Yemyeşildi. Ama Seda yeşilden nefret ediyordu!

“Oxis sen ne halt yediğini sanıyorsun?!”
“Artık bilmesi gerekmiyor mu efendim?”
“Onun neyi bilip neyi bilmemesi gerektiğine ben karar veririm. Bu görevi onlara bir şey anlatmadan tamamlamalıydın.”
“Hiçbir şey anlatmadım efendim. Görevim onlara ihtiyacı olanı vermekti ve ben de bunu yaptım. O, sihirden çok sevgiye ve bilgiye muhtaç. Bence bunları ona vermek sizin göreviniz.

Tiriq gözlerinden ateşler saçarak ona baktı.

Haklıydı.

xxx

Yumuşak bir yatakta yatıyordu. Fazlasıyla rahattı. Kendini hiç olmadığı kadar güvende hissediyordu. Gözlerini açtı. Küçük ve şirin bir odada yattığını gördü. Etrafında birçok insan toplanmıştı. İlgiyle ona bakıyorlardı. Sonra onu buraya getiren adamı gördü. Yanında da yüksek tavanlı odada gördüğü adam.

Adam yaşlıydı. Yüzündeki kırışıklıklardan anlaşılmıyordu bu yaşlılık, kırışıklı yoktu yüzünde. Gözlerinden anlamıştı. Siyah, cam gibi gözleri vardı. Sanki her şeyi biliyordu bu adam. Kendini büyük gösterir gibi bir hali yoktu ama insanların ona karşı tavırlarından lider oldukları anlaşılıyordu.

“Evine hoş geldin.”

Seda bir şey söylemedi. Adam da. Sonra, elinin bir işaretiyle odadaki herkesi dışarı çıkardı.

“Oxis seni getirmekle hata etti.”
“Beni neden getirdi?”

Adam bir an ona baktı. Seda çok garip bir duygu hissetti. Ama ne lduğunu anlayamadı.

“Burası gizli bir örgütün merkezi. Bazı… değerleri korumak için çalışıyoruz.”

“Renkleri koruyorsunuz değil mi?”

“Ah.. sen.. tahmin etmeliydim! Bana anlat.”

“Bazen… rüyamda ilginç şeyler görüyorum. Neşeli ya da üzgün olduğum anlarda. Yani güçsüz olduğumda. Gördüklerimi hiçbir  zaman anlayamıyorum. Bir renk karmaşası.”

“Anlıyorum…”

“Neyi?”

“Sen grubun liderisin.”

“Hangi grubun?”

“Koruyucuların. Renklerin koruyucularının. Siz renkleri korumak için seçildiniz. Sizden önce de başkaları gelip geçti bu yollardan. Siz özelsiniz. Siz sihirlisiniz.”

Bir an sessizlik oldu.
“Evime gitmek istiyorum.”

Adamın dudağı acı bir sırıtmayla yana kaydı.

“Evin… O da bir muamma. Elbette, seni hemen gönderebilirim. Ama hiç kimseye anlatmayacağına söz vermen gerekir.  Korkarım… bu sözü almazsam gitmene izin vermem.”

Kız ifadesizce ona baktı.

“Ben gitmek istiyorum ve gideceğim. Senin ne düşündüğün önemli değil. Ben gitmek istiyorum ve gideceğim.”

Dediği gibi de oldu. O sözleri nasıl söylediğine ileride şaşıracaktı.

Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ynt: BEŞİNCİ BÖLÜM GELDİ!! ~ Koruyucu Renkleri
« Yanıtla #57 : 05 Haziran 2008, 15:14:38 »
Hikaye nihayet açıklığa kavuştu. Uzun bir aradan sonra gelen yeni bölüm gerçekten güzel ve açıklayıcı olmuş.

Seda zamanla liderliğini kabullenmek zorunda kalacak elbette. Yeni bölümleri heyecanla bekliyorum. ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
Ynt: altıncı bölüm!! ~ Koruyucu Renkleri
« Yanıtla #58 : 14 Haziran 2008, 10:36:01 »
Bölüm 6 = Kötü Günler başlarken

Işıl karşısındaki sırada oturuyordu. Ama her zamanki gibi değildi. Topuklu ayakkabıları, ithal gömleği, kısacık okul eteği, normalinden çok farklıydı. Permayla şekil verilmiş sarı boyalı darmadumandı. Belli ki gelişigüzel toplanmıştı. Yemeye uğraştığı büyük çikolata erimişti ve gömleğine damlıyordu. Hayır, bugün muhteşem değildi. Yanındaki sırada oturan Deniz ise onu hayretli izliyordu.

Deniz… Nesil ona bakarken içinde o tanıdık duyguyu hissetti. Basketbol takımı kaptanı Deniz. Romantik deniz. Işıl’a aşık Deniz…

Işıl’a baktı. İçinden yine derin bir öfke aktı. Az önce olan şey oluyordu yine. Ama bastırmak zorundaydı o öfkeyi. Çünkü az önce kötü şeyler yapmıştı. Birilerine zarar vermişti. Işıl’ı bu kılığa o sokmuştu. Nasıl olduğunu hatırlamıyordu. Hem de hiç. Yalnızca tuvalette Işıl’la yalnız olduğunu ve az önceki gibi ani bir öfkeye kapıldığını hatırlıyordu. Sonra film kopuyordu. Kendine geldiğindeyse, sınıfta –herkes gibi- Işıl’ı ve Deniz’i izliyordu.

Işıl birden ona döndü. “Ne bakıyorsun sirk mi var?”

Sirkin alası var. Eğitilmiş orangutanlar sahnede. Başlarını da sen çekiyorsun. Hayranlarından oluşan sürün de seni taklit ediyor. Öyle ki hepsi tüylerini sarıya boyamış…

Nesil ayağa kalktı. Ona küçümseyen bir bakış fırlattı ve sınıftan uçup gitti.

Işıl onu hep eziyordu. Bir soruyu bilemediğinde, tökezlediğinde, ödevini unuttuğunda ya da böyle nice zamanlarda Işıl tepesinde bitiyor ve onu rezil ediyordu. Özenti kızarı da buna hep gülüyordu. Bunların hepsi, hepsi, hepsi, Deniz içindi… Işıl onu Nesil’e kaptırmak istemiyordu. Onu sevdiğinden değil –kalbi taşın pembeye boyanmış haliydi- o sevemezdi. Yalnızca Deni karizmatikti ve ona aldanacak kadar çok seviyordu Işıl’ı…

Nesil 5 dakika önce Işıl’la tuvalette yalnız kaldığı zaman, bunu düşünüyordu işte. Kendini için için yiyip bitiriyordu. Sonra hissetti. Öfke, nefret, üzüntü. Bir çağlayan gibi akıp geçti vücudundan. Ve bir şey oldu. Hatırlayamadığı bir şey. Kimsenin ruhu bile duymadı. Kendisinin bile. Işıl’ı görünce bu yüzden şaşırdı ve bu yüzden gurur duydu kendiyle.

Bak sana ne yaptım… Hahaha… Hadi, ez beni, geç üzerimden. Ne duruyorsun? Korktun mu? Hahaha. Seni rezil edebilirim. Öldürebilirim. Benimle uğraşmayı kes artık geri zekalı.

Ne var ki, bunları bunları yüksek sesle söyleyemezdi. Aslında Işıl’ı bu hale getirmek istememişti… O yapmamıştı da, içinden öfkeyle birlikte yükselen o duygu yapmıştı bunu.

Gerçekte ne olduğunu öğrenmeyi çok isteyecekti.

xxx

“Emin misin? Kimseyi görmemişler mi? Şu lanet bekçi her şey olup biterken ne halt yiyormuş peki? Ya güvenlik kameraları? Aman Allah’ım! Hepsi mi yanmış?!”

Şehrin en büyük kütüphanesinin sahibinin yaptığı bu konuşmayı gerektiren olay, şehri bayağı bir sarsacak gibiydi. Her yaşa, her zevke uygun kitap bulmak mümkündü burada. Şehrin öğrencilerinin geçindiği yegane sessizlik bu ortamdan karşılanıyordu.

Artık bu sessiz ortamın yok olmasının yanı sıra, dedikoduların da ardı arkası kesilmiyordu.

Öyleydi, çünkü kütüphane yerle bir olmuştu.

Olay gecenin geç saatlerinde meydana gelmişti. Kimliği meçhul kişiler, gece kimse yokken içeri girerek rafları devirmişler, bilgisayarları kırmışlar, kitapları yırtmış, ezmiş, parçalamışlar ve tüm güvenli kameralarını yakmışlardı. Ustaca yakılmıştı kameralar. Başka hiçbir şeye tek bir kıvılcım sıçramadan. Nasıl olduğuysa yine meçhuldü…
Kimse birilerini görmemişti. Kameralar kayıt vermiyordu. Parmak izi yoktu. Başka hiçbir iz yoktu. Sonuçta suçlu bulunamadı ve mesele bekçinin işinden olmasıyla kapanıp gitti.  Sadece kadın günlerinde ara sıra “Sahi, nasıl olmuştu o olay?” diye anılan bir yer olarak kalacaktı hatırlarda kütüphane.

xxx

Hayır, hayır gerçek olamazdı. Dün gece gördüğü yalnızca kötü bir kabultan baretti. Kabuslar gerçek olmazdı.

Dün gece bir adam -ya da kadın- elinin bir hareketiyle tüm kütüphaneyi alt üst etmişti. Alara da bunu rüyasında görmüştü. Ertesi gün ise kantindeki televizyonda kütüphanenin gerçekten altüst olduğunu gördü. Buna inanamıyordu, imkansızdı!

Çünkü rüyayı suçlunun gözlerinden izlemişti.

Bundan kimseye bahsetmemeye karar verdi ve öyle de yaptı.
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ynt: altıncı bölüm!! ~ Koruyucu Renkleri
« Yanıtla #59 : 16 Haziran 2008, 09:32:20 »
Hmm, yine güzel bir bölümdü tabi ki, Nesil ve Alara da gariplikler artıyor :D. Sanırım, Alara rüyasında gördüğünü sandığı şeyi, yani kütüphaneyi dağıtmayı, gerçekten yaptı.

Bölümler biraz daha hızlı gelsin :P. Yavaş ilerliyor konu. Bir bölüm anlattığın karakteri, diğer bölüm anlatmıyorsun. Bunu ben yaparım genelde :P. Sen yapma :D