Kayıt Ol

Oyuncaklar Ülkesi (Çeptır 2)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyuncaklar Ülkesi
« Yanıtla #15 : 01 Ağustos 2008, 13:04:04 »
Mizah gerçekten zor iş, aniden bir espri aklıan gelmiyorsa olmuyor. İkinci bölümü yazdım, ancak beni pek tatmin eden bir bölüm olmadı. Ben de kısa kestim bu bölümü. Buyrun;

Bölüm 2: Adil Aklını Başına Devşirir

Previously on Oyuncaklar Ülkesi..
"Ben neredeyim?"
"Burası 6. Bölge"
"Burada ne işim var?"
"Kaosu çözmek için buradasın!"

“Bu çok aptalca, ben kaos çözmem ki! Bu Batman’in Örümcek Adam’ın, Gazman’ın falan işidir.” 

Adil bu konuda haklıydı. O kaos çözmez daha çok kaos yaratırdı. Bir keresinde elinden küçük bir topu düşürmüş, top sekerek mutfağa gelmiş, bir bardağa çarpıp kırmıştı. Annesi bardağı çöpe atmıştı ve kırık bardak çöpleri karıştıran bir dilencinin bileğine saplanmıştı, dilenci hastaneye gittiğinde doktora hastalık bulaştırmış, doktor bir kokteyl’de zengin bir arkadaşına bulaştırmış, ve onun ölümü de piyasayı vurmuştu. Sonuç olarak küçük çaplı bir ekonomik kriz başlamıştı.

Buradan çıkaracağımız ders tabi ki, evin içinde top oynamamak değildir. Olsa olsa, evde kırdığınız bardakları annenizden saklamanızdır.

“Çok geç dostum, buraya geldin, artık bizimle çalışıyorsun.” Dedi Goril kesin bir ifadeyle. O kadar kesin bir ifadeyle söylemişti ki, Adil aklındaki tüm cümleleri unutmuştu. Gerçi bir sebepten ötürü balık hafızalı olduğunu düşünürdü, acaba balık soyundan mı geliyorum diye espri yapardı.

“Tamam,” dedi en sonunda “ne yapacağız.”

Action-Man mırıldandı. Yüzünde hoşnutsuz bir ifade vardı. Bu Adil için elbette uzak bir ifadeydi, süper kahramanlar her şeyi tek başlarına çözerler, sayıları arttıkça hoşnutsuzlukları da artar, bu da onun ifadesidir.

“Öncelikle, malzeme depomuza gitmeliyiz.” Dedi Goril ve cevap beklemeden arabaya bindi, diğerleri de onu takip etti, sadece geyik dışarıda kalmıştı ve bu teknik olarak doğruydu.

Biraz ilerledikten sonra Adil, parktan çıkmış olduklarını düşündü, çünkü büyük binaların olduğu bir bölgeye gelmişlerdi, yanlarından askerler, polisler ve Power Rangers’lar geçiyordu. Bir kafe’nin önünden geçerken, McGyvor’un inlediğini duydu, içeriye baktıında, altın rengi saçlarıyla Barbie’yi gördü. Gerçekten çekiciydi ama elbette bir oyuncaktı. Adil, bir oyuncakla ilişkiye girmenin nasıl bir şey olacağını hayal etmeye çalıştı. Ama hemen bu hayali kafasından çıkartıp yüzünü buruşturdu. Elbette dünyada bunu yapanlar vardı!

“Hey! Mac baksana senin Barbie orda.” Dedi Action-Man sinsi bir gülüşle.

“Kes sesini plastik kafa!” Mcgyvor kızmış görünüyordu.

“Senden yaşlı o, ayrıca altmış senedir Ken’le birlikte, ayrılacaklarını hiç sanmıyorum dostum, unut onu.”

“Tabi ki ayrılacaklar, geçen gün konuştuk ve bana sıcak davrandı, bu iyi bir şey.”

“Yapma, sana sadece tuvaletlerin nerede olduğunu sormuştu, hatta bunu bir garsona sormuştu ve sen cevap vermiştin.”

“Ne olmuş yani? Sonuçta bana gülümsedi.”

“Hey! Kesin sesinizi yoksa ördeğe şarkı söyletirim.” Dedi Goril hem sinirli, hem hınzır bir ifadeyle. Ördek heveslenmişti ama Mac ve Act hemen sustular, Adil bir gariplik olduğunu düşündü.

Araba, bir ara sokağın önünde durdu, aslında ara sokak sayılmazdı, yırtılmış bir bahçe dekoruydu. İçeri girdiler ve bir başka meydana çıktılar. Adiln’in ilk gözüne çarpan şey, ortadaki çeşmeydi, Alman malı işeyen bebeklerden oluşan bir şadırvandı. Tepesine koca bir A harfine benzeyen bir kuş kondurulmuştu.

Bu Adil’e tanıdık gelmişti, aslında buradaki her şey tanıdık geliyordu. Bu oyuncakların evindeki oyuncaklara olan benzerliği Adil’in gözünden kaçmamıştı, bunun yanı sıra tanıdıklığın bundan kaynaklanmadığını düşünüyordu. Aslında diretiyordu, Çünkü öyle olsa uyuyor olurdu ve birazdan uyanıp bütün bunları silerdi, ne kadar gerçekse o kadar korkunç, ne kadar hayalse o kadar harikadır!

try again fail again fail better

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyuncaklar Ülkesi
« Yanıtla #16 : 01 Ağustos 2008, 13:17:03 »
" ne kadar gerçekse o kadar korkunç, ne kadar hayalse o kadar harikadır! "

çok sevdim bu cümleyi :P ellerine sağlık güzel bi bölümdü ^^ anlatımını çok sevdim cidden, diğer bölümü bekliyorum merakla  :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Oyuncaklar Ülkesi (Çeptır 2)
« Yanıtla #17 : 01 Ağustos 2008, 13:25:34 »
Alıntı
ne kadar gerçekse o kadar korkunç, ne kadar hayalse o kadar harikadır!

Katılıyorum, vurucu bir son olmuş. Devamını ilgiyle bekliyorum! :D

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2008, 15:00:40 »
Teşekkürler yorumlarınız için. Açıkçası bu bölümden pek umutlu değildim biraz aceleye geldi. Ben de böyle bir son yazıp bekliyim dedim. Dış sese vurgu yapmayınca iyi olmuyor. Yani anlatım sizin deyiminizle.

Teşekkürler :)

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Ağustos 2008, 16:18:42 »
Bence yine güzel bir bölümdü =) Eğlendim yani. Umarım hep bu şekilde devam eder. Devamını bekliyoruz...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Ağustos 2008, 16:20:15 »
İkide güzel olmuş ama.. :D Genelde kaydeder evde okurum ama bunu nedense heen okuyorum. tadımlık bir şey gibi. Hem kısa hemde komedi olunca dayanamıyor insan işte, tebrikler.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Ağustos 2008, 16:28:16 »
Süper,yine mükemmel.İsmine bayıldım bu bölümün. :P Bitirişin gerçekten harika olmuş hatta,fantastik bir kitabın olursa kapağın arkasında yazdırılmalı bu cümle. :P Ehuehu,evet gerçek hayatta bunu yapanlar vardır. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Ağustos 2008, 17:52:15 »
Çok teşekkürler arkadaşlar. Pleasant, ben de düşündüm onu, bir anda geldi :D

Magicalbronze, tadımlık demişsin, uzatsam mı diyordum bölümleri ama böyle de kalabilir, reklam dizileri gibi mesela..

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Ağustos 2008, 18:09:24 »
Buradan çıkaracağımız ders tabi ki, evin içinde top oynamamak değildir. Olsa olsa, evde kırdığınız bardakları annenizden saklamanızdır.

Çıkardığın derse bittim zaten. =P Cidden çok eğlenceli bunlar ya, sakın bırakma Özgüüür lütfeen lütfeen ! =P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Ağustos 2008, 20:59:22 »
Ya ben mizahtan hiç anlamıyorum ya da burda çok komik diyen sevgili arkadaşlar. Bi terslik var. Hiç gülmedim lan, tebessüm bile etmedim. Mizah diye mi yazıyosun bilmiyorum ama cidden komik değil bence. :P Hadi konudan kurtarıyodur belki diycem, konu da çok ilginç değil bence, her çocuğun mutlaka hayal etmiş olduğu, defalarca filmlere ve kitaplara aktarılmış bi konu ki. Neyse Özgürcüm olmamış diyor, on üzerinden sıfır veriyoruz. :P

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Ağustos 2008, 21:14:48 »
Sağol yorumun için :P Çocuksu, canım. :D Yapmaya çalıştığım daha büyük bir şey değil, Alice Harikalar Diyarında tarzı bir şey.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Ağustos 2008, 21:18:46 »
Ya ben mizahtan hiç anlamıyorum ya da burda çok komik diyen sevgili arkadaşlar. Bi terslik var. Hiç gülmedim lan, tebessüm bile etmedim. Mizah diye mi yazıyosun bilmiyorum ama cidden komik değil bence. :P Hadi konudan kurtarıyodur belki diycem, konu da çok ilginç değil bence, her çocuğun mutlaka hayal etmiş olduğu, defalarca filmlere ve kitaplara aktarılmış bi konu ki. Neyse Özgürcüm olmamış diyor, on üzerinden sıfır veriyoruz. :P

Abi yok o kadar da iğrenç değil, hani böyle okurken dudağımı seğirten cinsten ;D Biraz daha uzun olsa daha iyi olurdu gibi ama xD Devam yinede.. xD

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Ağustos 2008, 21:21:14 »
Sağol yorumun için :P Çocuksu, canım. :D Yapmaya çalıştığım daha büyük bir şey değil, Alice Harikalar Diyarında tarzı bir şey.

Hiç mi olmamış lan 0 mı :P

-

Bu arada, Tnt de Beetlejuice var git onu izle :P

Evet işte bana Alice'i de hatırlattı, neyse ama 0 demeyelim bak, sırf imla hatan olmadığı için bile 3 verebilirim çünkü. :P

Ahah 231232332 kere izledim artık, o iğrenç dublaja katlanamam hiç bi daha izlemek uğruna. Ama tamam gideyim de film izleyeyim ben.

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Ağustos 2008, 21:26:53 »

Adil bu konuda haklıydı. O kaos çözmez daha çok kaos yaratırdı. Bir keresinde elinden küçük bir topu düşürmüş, top sekerek mutfağa gelmiş, bir bardağa çarpıp kırmıştı. Annesi bardağı çöpe atmıştı ve kırık bardak çöpleri karıştıran bir dilencinin bileğine saplanmıştı, dilenci hastaneye gittiğinde doktora hastalık bulaştırmış, doktor bir kokteyl’de zengin bir arkadaşına bulaştırmış, ve onun ölümü de piyasayı vurmuştu. Sonuç olarak küçük çaplı bir ekonomik kriz başlamıştı.

Vay beee ;D Ne kadar sorun çıkartan bi çocukmuş o öyle ;D

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 26 Ocak 2011, 01:52:56 »
   Bakın eskilerden ne buldum.. :D Buna devam etmeyecek miydin sen? 2 buçuk sene oldu, ses yok..
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.