Kayıt Ol

Sakat Rahibe-Unutulmuş Diyarlar // 9.Bölüm

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Sakat Rahibe-Unutulmuş Diyarlar // 9.Bölüm
« : 03 Şubat 2009, 22:15:37 »
Bir drow bebeği sakat doğarsa,o anda öldürülür bilindiği üzere.Sakatlık gibi kusurlar,drowlar arasında asla kabul ve hoş görü görmeyen bir unsur,dahası utanç kaynağıdır.Mükemmeliyete karşı saplantı besleyen bir halkta,birgün bir iblis kehaneti gerçek olsa ve bir drow bunu kendi çıkarları için kullansa...

Keraunzaa ailesi,Menzoberranzar'ın 23.ailesidir.Evin en büyük kızı Valerrny'e bir iblis tarafından bir kehanet fıısldanmıştır,karanlık ve dehşet dolu rüyalarından birinde.Annesinin hamile olduğu kardeşi,bir kız olacaktır.Kötü olan bu kız sakat doğacaktır.Onu öldürmemesini tavsiye eder Valerrny'e.Eğer annesini devirip matron olmak ve evini sefil bir 23 yerine ilk 10'da görmek istiyorsa doğacak sakatın yaşamını bağışlamalıdır.Kız kardeşinin bebek bedeninde taşıdığı muazzam gücü kendi lehine kullanmayı becerebilirse,kız büyüdüğünde Valerrny'in en büyük yardımcısı ve dahası en büyük hizmetkarı olacak sadakata da sahiptir.Kendinden sonra gelen,3 kızkardeşi daha olan Valerrny için matronluk bir aslanın ağzındadır.Bitmeyen aile içi matornluk kavgası içinde bu beklediği fırsat olabilir.Aradığı piyon,bir yeni doğacakta saklıymış demek...
Peki sakat bir bebek nasıl kabul görürü ki?

Valerrny'nin planı işe yarar mı?
Lloth,doğacak sakat drow kızını,rahibesi olarak kabul edecek mi?Peki ya Lloth etmezse,kim edecek?
Ya bu kardeş,bir piyon yerine matronun ta kendisiyse....
Ve en önemlisi,iblisin bu işten çıkarı ne...?

Menzoberranzar'ın sakat rahibesi...güçlü rahibesi...bir unutulanın seçilmişi...

Pek Yakında

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Sakat Rahibe(Tanıtım)-Unutulmuş Diyarlar
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2009, 22:23:27 »
Resim... büyük  :blink...epey büyük, de neresi sakat bu saygıdeğer hanımefendinin?<resim büyülü şekilde sol yanağını gösterir.. çarpık bir gülümseme ile gözsüz yüz açığa çıkar>  :ohmy

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2009, 22:25:02 »
Neresi sakat onu hikayede anlatıcam.resmi kaldırıyım o zaman.resimde bi sakatlık yok :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2009, 22:26:06 »
Resim oldukça güzel bir drow resmi bence dokunma, sadece şaşırdım pat die ekranın yarısı drowlaşınca.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2009, 22:29:25 »
O kadar büyük durmuyodu nette :P.Burda niye böyle durdu anlamadım.tamam geri yükledim resmi.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2009, 23:33:01 »
İlginçç :D Bende merak ettim sakatlığını..

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2009, 23:34:08 »
Puhahaha.sakatlığı basit gelebilir bu kadar meraktan sonra,ama emin olun bir şeyi temsil edecek :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2009, 23:46:54 »
hmm konuyu çok beğendim..mümkün olduğunca okumaya çalışacam

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2009, 08:49:45 »
Konu güzel, tanıtım iyi, başlık etkileyici. Heyecanla bekliyoruz efendim. :D

Not: 23. ailesi olması hakikatende ilk 10'a girmesini zorlaştırıyor, merak ettim şimdi.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2009, 11:50:21 »
FF leri pek sevmem ama konu UD, Em olunca FF den çok uzak duruyor bu hikayeler :D Güzel bir kurgu gerçekten merakla bekliyorum. Merak ettiğim bir şey var. Menzoberranzan'da asıl kurguda böyle bir ev var mı? Yoksa o da mı senin kurgun.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2009, 11:58:50 »
Bu 23.evin ismi de benim kurgum.Çok benzer bir isim yer alıyorsa bak işte onu bilemem  :D.Umarım yoktur bu isme yakın bir ev :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2009, 13:43:15 »
Menzoberranza aile çekişmeleri nedeniyle Karaelf Üçlemesi favorim olmuştu. Bunun konusu da oldukça iyiye benziyor. Ben de düşünmüştüm Unutulmuş Diyarlar üzerine bir şeyler yazmayı, ancak seriyi iyi sindiremediğim için yedirememiştim kendime. Eminim sen çok daha başarılı bir şekilde yazacaksın. Şimdiden kolay gelsin.

Bu arada, noktalardan ve virgüllerden sonra boşluk bırakmayı düşünüyor musun? Öyle daha düzenli oluyor bence. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Şubat 2009, 13:47:21 »
Menzoberranza aile çekişmeleri nedeniyle Karaelf Üçlemesi favorim olmuştu. Bunun konusu da oldukça iyiye benziyor. Ben de düşünmüştüm Unutulmuş Diyarlar üzerine bir şeyler yazmayı, ancak seriyi iyi sindiremediğim için yedirememiştim kendime. Eminim sen çok daha başarılı bir şekilde yazacaksın. Şimdiden kolay gelsin.

Bu arada, noktalardan ve virgüllerden sonra boşluk bırakmayı düşünüyor musun? Öyle daha düzenli oluyor bence. :)

xD Hakan'ın ahı tuttu bak.o da bana hep diyor, kusurabakma hep unutuyorum. ama doğru söylüyorsun, dikkat edeceğim.
ben de,ilk üçleme üzerine bir kısa hikaye(yani birkaç bölümlük)yazmak istedim aslında. benim için en güzeli o ilk üçlemeydi çünkü. ilk üçlemeyi okuyanlar için tanıdık gelecek çok şey olacaktır :D:

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2009, 16:18:51 »
Oo fevkalade, tadından okunmaz artık. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sakat Rahibe//1.Bölüm-Unutulmuş Diyarlar
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2009, 15:55:23 »
                                   İblis Fısıltıları                         

Menzoberranzan'da yine karanlık bir gece hüküm sürüyordu. Bazı uykudaki drowlar suikastlere kurban gidiyor, kimileri ise onların celladı oluyordu. İhanet planları, yükselme hırsıyla kemirilen zihinler ve Lloth'a tapınan dişilerin duaları... Gecenin rutini kendini yineliyordu aslında. Ama Valerrny Keraunzaa için artık sıradanlık son bulmak üzereydi.
Zihninin derinliklerinde, en karanlık rüyalarında onu ziyarete gelen iblisle anlaşmasında artık son maç için ringdeydi.

"Kızı olduğu gibi kabul et!" diye hiddetli bir ses zihninde ona acı dolu dakikalar yaşattı.
Valerrny, doğacak kardeşi ne kadar güçlü olursa olsun, sakat bir kardeş istemiyordu.
"Hayır.."dedi acısını bastırmaya çalışarak. Dik durmaya çalışıyordu. Kendini olduğundan güçlü göstermek istiyordu. 23.ailenin kızı olarak, güce duyduğu ihtiras muazzam boyutlardaydı. Zayıflık ona yakışmazdı.

"Sen bilirsin."dedi ürkünç bir şekilde, aniden sakinleşen iblis.

"Sonuçta aile senin ailen. Ben kendime başkalarını da bulurum."gözlerini devirdi drowu takmayan bir edayla. Kapkaranlık rüyada, Valerrny'nin dışında önünde 2 devasa kırmızı göz vardı. İblisin neye benzediğini bilmiyordu, ama tek bildiği onu gerçekten görmek için fazla zayıftı. Bu düşünce zihninde gezinirken sinirlerini zor zapt ediyordu.

İblisin dev kırmızı gözleri alayla kısıldı.

"Madem o kadar güçsüzsün, neden güçten kaçıyorsun?"

Valrenny içinden iblise lanet etti. İşte yine olmuştu. Her düşündüğünü okumasından nefret ediyordu. Sonra neler düşündüğünün farkına vararak düşüncelerini kafasından uzaklaştırdı.
İblis bunları duymamış gibi yaptı. Aslında duyduğunu ikisi de iyi biliyordu, ama bazen bazı şeyleri görmemezlikten gelirdi.

"Bak ne diyeceğim sana, şimdi burada gideceğim ve kendime başka birini seçeceğim.Hmm harika bir adayım var! Neydi adı? İralde Keraunzaa mıydı?"dedi son cümleyi öldürücü bir şekilde bastırarak.

Valerrny delirmiş bir halde tepinmeye başladı.

"Hayır Hayııır! O olmaz! O kesinlikle olmaz! Onu seçemezsin! Hayırrr!".Drow kızı sinirden krize girmiş, saçlarını çekiştiriyor ve titriyordu. İblis, hoşnut bir şekilde sürünüşünü izledi. Kız kardeşini delice kıskanması ve onu alt etme isteği onu hep eğlendirmişti.

"O zaman bu fırsatı kız kardeşine kaptırma" dedi sesi yine umursamaz bir hal almıştı.

"Hatırlatırım ki o ailenin tek gerçek güç sahibi. Sizi sefil bir 25'ten 23'e getiren onun güçleriydi." Bunu her defasında hatırlatarak Valerrny'i avucunun içine alıyordu. Ne zaman ipler onun ellerinden kayar gibi olsa, İralde'yi ve başarılarını hatırlatıp Valerrny'i istediğini yaptırırdı. Kadın çok inatçıydı, onu kontrol etmek zordu. Yine de, iblisin de  ona ihtiyacı vardı.

"İstersen bir süre daha düşün. Ama kızın doğumu çok yakın."konuşan yine iblisti. Derin sessizliği bozan o olmuştu yine.

"Ne kadar yakın!"dedi ani bir merakla Valerrny.

"Sana ne! Aptal drow kızı! Kızın sadakatini kimde bulacaksın! Hangi kardeşinde! Hepsi matronluk için birbiriyle mücadele halindeyken, seni kurtaracak tek kişi var! Ve emin ol, herkes kimin başa geçeceğinden emin durumda. İsim vermeme gerek yok değil mi?"dedi hain bir kahkahayla.

Valerrny, o an kırbacının yanında olmasını diledi. İçinden bir yığın lanet ve küfür geçerken, iblisi deli gibi kırbaçlama isteği ona hoş anlar yaşattı. Bir an ciddileşti sonra. İblis kahretsin ki haklıydı. Eğer kızın doğumu çok yakınsa, kaybedecek bir dakikası bile yoktu. Durumu kabullenmek en iyisiydi.

Yüzünde memnun bir sırıtış oluştu.

"Madem bu kadar yakın, o zaman başka çarem yok. Matronun kim olacağını hepsine göstereceğim! En büyük kardeş benim ve bu hakta sadece bana ait!"dedi kötücül kahkahalarla. Kontrolünü geri kazanmıştı. Bir sakat bile olsa, kendi otoritesini ve matronluğunu sağlama almak için her şeye hazırdı.

"Kız doğduğu günden itibaren, onun öldürülmesini engelleyeceğim ve ne olursa olsun, onu koruyacağım. zamanı geldiğinde ise.."burda kahakahalrına hakim olamadı "güçlerini emeceğim!" ve ardından yeni bir kahkaha sardı dört bir yanı. Hırs ve nefret dolu, güce muhtaç bir kişiliğin sadist kahkahaları...

İblis memnundu.

"Bu senle son konuşmamız. Ama şimdilik. Kız belli bir yaşa geldiğinde yine görüşeceğiz."
Tam gidiyordu ki bir şey daha ekledi,
"Ve bu arada, beni şu kırbaçlama isteğin vardı ya, eğer çok istiyorsan o kırbacı eline vereyim ve dene bakalım neler yapabiliyorsun. Eminim ol, seni ve kırbacını(!) bekliyor olurum. Güzel çığlıklarınla debelenirken, kırbacın ne işe yarar Yüce rahibe?"dedi aşağılayan bir biçimde dedi ve gözler birer mum gibi söndü.

Valerrny kendine lanet etti. İblis bu düşüncesini çoktan okumuş ve laf sokmak için doğru anı kollamıştı.

Bundan dolayı bir ceza çeker mi diye düşünürken birden bire uyandı. Odasına giren bir hizmetkâr telaşla ona bakıyordu.

"Yüce rahibe Valerrny! Anneniz! Doğum yapıyor!"

Valerrny'in delici bakışlarıyla yüzleşemeyen hizmetkâr, özür dileyip acilen odadan çıktı. Valerrny yatağında oturdu bir süre. Ardından kafasını geriye attı ve zafer kahkahaları odayı kapladı.

Uzanıp kırbacını beline bağladı. Tam kapıdan çıkarken İralde'yi gördü.
"Annem doğum yapıyor."dedi her zamanki sakin ve donuk tonda.İralde bu konuda çok başarılıydı.Valerrny gibi agresif değil, aksine kontrolünü çok iyi sağlayan bir kızdı. Bu bakımdan da mükemmel olması, Valerrny için başka bir kıskançlık nedeniydi.
"Biliyorum."dedi mutlu mutlu Valerrny. "Doğacak bir kız olursa, adını ben koyacağım."dedi İralde'ye bir göz kırpmayla.

Valerrny hiç acele etmeden annesini odasına doğru giderken, İralde ise yüzünden hiçbir değişim olmadan arkasından baktı.

"Büyük kardeş sen olabilirsin ablacım, ama matronluğu ellerinden söke söke alacağım!"dedi hırsla kısılan gözleriyle.