Kayıt Ol

Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/4

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/2
« Yanıtla #150 : 09 Temmuz 2010, 11:42:05 »
Eğer noktalama işaretlerinden sonra ve paragraf aralarında boşluk bırakırsanız okumak çok daha kolaylaşır. Böyle birleşik olunca insanın gözü yoruluyor.

Gelelim yoruma, yeni sezonda gerçekten daha uzun bölümlerle gelmişsiniz ve bu bir artı. İkincisi bölümleriniz öncekilere göre çok daha akıcı ve iyi. Devamını bekliyoruz.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 09 Temmuz 2010, 12:51:06 »
Yeni sezonda daha çok emek ederek yazıyoruz ayırca ben hala noktalama işaretleri olayından emin değilim.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 10 Temmuz 2010, 13:13:34 »
Ama cidden göz yoruyor.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 10 Temmuz 2010, 20:57:10 »
Tamam 5. bölümde öyle yaparım 4. bölümde bitti.Gelecek bölüm ayın 23'ünde.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/3
« Yanıtla #154 : 24 Temmuz 2010, 15:26:36 »
     Kıdemliler,henüz yeni kılıç tutanlara ders verirken Ollosi,Tamfa ve Emtah geri kalan paraları almak için şehre gitmişlerdi.Mombasi ise üs olarak kullanacakları yerin Aydavsun başkenti Nevarp olduğuna  karar kılmıştı burası aynı zamanda Ollosi’ye büyük bir hediyede olacaktı.Mombasi yanından hiç ayırmadığı haritasında şehrin etrafında bir süreliğine gizlenebilecek yerler arıyordu.Ayrıca olabildiğince hızlı ve gizlice gitmelilerdi.Ollosi ona büyük bir hediye vereceğini de söylemişti.Bir yandan onu beklerken diğer yenden planlar yapıyordu.Tam da saklanılacak yeri işaretlemişken uzaktan bir “Mombasi!” sesi duyuldu.Mombasi o tarafa baktığında Ollosi ve diğerlerinin geri geldiklerini gördü.Ellerinde 3-4 tane çuval vardı.Kervandaki arabadan sadece başlarını ve ellerini çıkararak Mombasi’ye el sallıyorlardı.Mombasi hafif gülümsedi ve o da onlara el salladı.Onların geldiğini gören Sleman ve Rahnub,Mombasi’nin yanına geldiler.
     Hemen arabadan atladılar.Emtah ve Rahnub çuvalları bir köşeye bırakıp geri döndüklerinde Ollosi çantasından bir kağıt çıkardı ve masanın üstüne açtı.Herkesin şaşkın bakışları arasında konuşmaya başladı,
-Sizinde bildiğiniz gibi hedefimiz Nevarp!Ve yine bildiğiniz gibi 250 asker buna kesinlikle yetmez.Ve siz benim Aydavsun tahtının haklı varisi olduğumu da biliyorsunuz.Asıl konuya gelecek olursak işte bu harita Aydavsun’un babamın döneminde güçlü fakat amcam Ralsuah döneminde bir köy kadar fakir düştü.Bunun sebebi kötü yönetim değil.Bu haritanın sadece haklı varislerde olması.Bu harita Aydavsun’un görünmeyen hazinesinin olduğu yer altı mahzenlerinin giriş,çıkış ve haritasını gösteriyor.O yer altı mahzenleri şu anda toprak değil,taş bu yüzden haşerattan tam olarak korunuyor ayrıca soğuk olduğu için erzaklar bozulmuyor.Ayrıca 1500-2000 kişilik orduları tam tekmil zırhlandırıp,silahlandıracak kadar zırh da var.
     Mombasi bu anlatılanlardan pek memnun olmadı.Zaten şu anda ordusu zırhlıydı ve hızlı davranmalıydı.Yani şu anlık bu harita ve bilgiler onun işine yaramazdı.Ama yine de sordu,
-Peki bu silahlar,zırhlar ve erzaklar şu anlık bizim ne işimize yarayacak?
-Mahzenlere şehrin dışından da giriş var.Sadece ama sadece buradaki 6 kişi şehrin dışından yeraltı yollarıyla şehre girecek bir hafta yada sen ne kadar istersen bu 6 kişi orada öldürebildiğimiz kadar asker öldüreceğiz.Üstelik kalacağımız yerimiz de var.Eminki buradaki herkes günde en az 15 kişi öldürebilecek kadar yeteneklidir.Ve bu da…Bu da günde 90 kişi yapar.Haftada da…Haftada 650 kadar kişi indirebilmemizi sağlar.Ayrıca şehre rahatça girebilmemiz için kapıları da açabiliriz.Fakat unutmayın bunların hepsini gizlice yapmalıyız.
     Mombasi bu planı sevmişti ayrıca çok da mutlu olmuştu.Bu mutluluğunu gizlemedi,
-Bu bence çok makul bir plan bence bu kişiler bir gecede 24-25 kişi öldürebilecek kadar yetenekli.
     Hepsi bu planı beğenmişti.15 günde binlerce insanı öldürebileceklerini düşünüyorlardı.Üstelik gizlice olması onlar için özellikle Emtah için çok iyi olmuştu.
     Askerler çadır hayatına iyice alışmıştı 7 bir çadırda kaldıkları için ordudaki arkadaşlık ilişkileri iyice artmıştı.Ayrıca kampın Nevarp’ın yakınında olması hedefin belli olması açısından askerleri rahatlatıyordu.
     Altılı yine bir toplantı yapıyordu.Aslında sefere başlamak için bir hazırlık toplantısıydı.Zaten yetkili olarak ordunun en yetenekli askerlerini atamışlardı.Şu anda 9 gecelik bir saldırıya geçmemeleri için hiçbir sebep yoktu.Zaten Emtah,Rahnub ve Sleman’ın büyük bir komutanın yardımcısını kaçırıp sorgulaması sonucu içeride 1300 kişi olduğunu öğrendi.Herkesin düşüncesine göre 9 günde o sayıyı 500 kişi civarına indirebilirlerdi.Ayrıca saldırı gecesi şehirde bir kargaşa çıkarıp askerlerin iki arada bir derede kalmasını sağlayarak onları şaşkın oldukları bir anda vurabilirlerdi.Şans uzun zamandır ilk defa Mombasi’nin yanındaydı.Uzun zamandır ilk defa kendini bu kadar güçlü ve kudretli hissediyordu.Gücü damarlarında hissetmenin verdiği enerjiyle kendinden geçmişken bir ses,derin sessizliği yardı,
-Mombasi,ne zaman gidiyoruz?
     Ses Ollosi’nin idi.Mombasi hemen cevabını verdi,
-Sleman askerlere mantıklı bir açıklama yaptıktan hemen sonra.
     Sleman hemen askerlerinin yanına gitti.Ve onlarca yalan söyleyip geri dönünce,
-10 gün boyunca adımız bile geçmez herhalde,dedi.
     Ollosi hiç ses çıkarmadan en öne geçti ve mahzenlere dışarıdan giriş olan tek yere,ormanın derinliklerindeki bir çınar ağcının dibine,geldiler.Ollosi,sırtını çınara verip üç adım attıktan sonra eğilip yeri ikiyi yarıyormuşçasına zorlanarak iki dalı iki ters tarafa çekmeye çalıştı.En  yarım daire şeklindeki giriş açıldı.Mombasi elinde harita ve şaşkın bakışlarıyla Ollosi’ye bakarken,sırtında taşıdığı her türlü silahlar Emtah Lamnes’in ince sesi herkesi güldürdü,
-Kadınların gücü,dünyanın gücünden büyük müymüş şimdi?
     Hepsi sırayla girdi en son en güçlüleri olan Rahnub girdi.G   irişi rahatça kapatabilmesi onun gücünü bir kez daha kanıtlamıştı.Tünel iyice karanlık olmuştu.Emtah çantasından bir meşale çıkarıp onu yaktı.Meşalenin aydınlığıyla duvarlarında mermer olduğu belli oldu.Gerçekten Ollosi’nin dediği kadar vardı çünkü bir yer altı tünelinde hiçbir haşerat yoktu.Biraz ilerledikten sonra büyük bir meydan gibi bir yerin altına geldiler.Bütün erzaklar buradaydı.Ollosi derin sessizliği bölerek,
-Kalabileceğimiz yer buranın tam üstünde.Fakat çıkabileceğimiz diğer yerleri öğrenmek istiyorsanız devam edebiliriz.Ayrıca iki kişi benimle gelsin ki 6 tane muhafız giysisi ayarlayabilelim.Ayrıca Tamfa saçlarımızı biraz kısaltmamız gerekecek.Sonuç olarak miğferlerden saçlarımızın gözükmesini istemeyiz bence.
     Tamfa gözüyle tamam işareti yapsa da bunu pek sevmemişti.Ama yine de yapmalıydı.Mombasi Ollosi’ye hemen cevap verdi,
-Tamfa ve Emtah seninle gelsin.Biz de yukarı çıkalım.Ev boş değil mi?
-Değil benim sadık bir uşağım var.Benimde birazdan geleceğimi söylerseniz problem çıkarmaz.
     Mombasi hemen yanındaki tahta merdivenden yukarı çıktı.Daha deminki giriş gibi bir giriş daha vardı.Bir eliyle merdiveni tutarken diğer eliyle kapıyı açmaya çalıştı ama başaramadı.Başaramayacağını anlayınca aşağı indi onun yerine Rahnub çıktı.Biraz zorlansa da ilk çeyrek daireyi açmayı başardı.Üstünde halı da vardı.Yine biraz zorlanarak diğer çeyrek daireyi açtıktan sonra halıyı çekip aşağıya attı ve eve rahatça girdi.Hemen ardından Mombasi girdi,Sleman ise diğerlerini beklemek için aşağıda bekledi.Rahnub yüzünü ekşiterek konuştu,
-Efendim ya başarısız olursak?Ya indirdiğimiz kadarı bize yetmezse ya bütün ordumuz hezimete uğrarsa o zaman ne yapacağız?
-Sizi bilmem ama ben,bir kişiden intikamımı almadan ölmeyeceğim.O adamın ölü gözlerine bakarken onun kanıyla sulanmış kılıcımı kendi kalbime de sokarım öylece ölürüm.
     Sleman telaşlı bir şekilde söze girdi,
-Efendim bir kere sizin “ölmenizi” seyrettim bu sefer sizi kesinlikle bırakmayacağım.Gerekirse kılıcınız önce benim kanımla ıslansın ama sizi bırakmam bu sefer.
-Benim kılıcım dost kanını sevmez.Ama biliyor musun ben niçin altın kılıcı yanıma almadım?
-Hayır.
-Çünkü ben yenmemin kesin olmadığı savaşlarda değerlilerimi yanıma almam.Yanıma sadece beni değerli görenleri alırım.
     Ollosi’nin sesi Mombasi’nin konuşmasının bittiği anda duyuldu.Sesi çok neşeli geliyordu.Mombasi için çok sevindirici bir şey dahaydı bu.Onun güzel kahkahalarına dalmışken kapı müthiş bir hızla açıldı.Bir kırılma sesinin ardından içeriyi toz kapladı göz gözü görmüyordu.Mombasi kılıç koluna inmeden hemen önce,
-Defolun evimden!Diye bir bağırış duydu.
     Kılıç koluna bir çizik attı yanındaki Rahnub adamın üstüne atladı ve onu yere yatıştırdı ama adam onu da üstünden atıp üstüne oturdu ve onu art arda onlarca yumruk attı.Aşağıdan Ollosi’nin sesi duyuldu,
-Sanah,onlar benim korumalarım kes şunu.
     Sanah,Rahnub’un üstünden kalktı ve sesin geldiği yöne doğru ilerledi.Tünelin girişine baktı,aşağıda Sleman tırmanıyordu.Eliyle onu aşağı attı.Sleman okkalı bir küfür salladı.Sanah,şimdi Ollosi’yi görebiliyordu.Fakat kimse onu tozlardan dolayı göremiyordu.
     Tozlar yatışınca herkes birbirinin yüzünü görebilmeye başladı.Ollosi ve diğerleri de eve çıkabildiler.Adamın öyle bir cüssesi vardı ki.En cüsselileri Rahnub onun yanında çocuk gibi kalıyordu.Tam bir savaşçı tipiydi.Fakat ona rağmen Ollosi’nin önünde diz çökmüştü.Ollosi onun kafasına dokundu ve onu kaldırdı.Adam neredeyse ağlayacaktı zaten gözünden düşen birkaç damla yaştan sonra ağlamaya başladı.

İnisiyatif kullanarak tek başıma yayınladım çok geç kaldığımızı farkettim de.

Çevrimdışı Eftelya

• *
  • 11
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/3
« Yanıtla #155 : 25 Temmuz 2010, 12:49:14 »
Hikayeyi baştan sona okudum. Ve ufak bir yorum yapıyorum,

Noktalamaya dikkat ettiğiniz kadar yazım kurallarına da dikkat etmelisiniz ama noktalamaya ettiğiniz özen hoşuma gitti. Yazım hataları da genellikle sürekli aynı şeyler -ki son 2-3 bölümde neredeyse hiç yok.

Kavga sahneleri çok sadistçe, insan bünyesinden o kadar kan sıçrayamaz o yüzden oraların baştan düzenlenmesini şart görüyorum.

Kurgu çok zevkli uzzuun bir roman çıkabilecek kapasiteye sahip Mombasi gözümde gittikçe daha bir karizmatikleşiyor ama Ollosi'yi hiç sevmedim.İçimden bir ses bunlar buzdağının ufak bir kısmı diyor. Sanırım bu şehri alınca yeşil gözlüyle bir mücadele başlayacak.

Alıntı
Çünkü ben yenmemin kesin olmadığı savaşlarda değerlilerimi yanıma almam.Yanıma sadece beni değerli görenleri alırım.
Çok güzel bir söz olmuş biraz değiştirerek Polat'a kullandırtabilirler. Ayrıca Mombasi biraz korkak mı ne? :)

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/3
« Yanıtla #156 : 26 Temmuz 2010, 12:34:55 »
Alıntı
Hikayeyi baştan sona okudum. Ve ufak bir yorum yapıyorum,
Teşekkürler.
Alıntı
Noktalamaya dikkat ettiğiniz kadar yazım kurallarına da dikkat etmelisiniz ama noktalamaya ettiğiniz özen hoşuma gitti. Yazım hataları da genellikle sürekli aynı şeyler -ki son 2-3 bölümde neredeyse hiç yok.
Bu da zaten düzelttiğimizi gösterir o yüzden bu yorumu bay geçiyorum.
Alıntı
Kavga sahneleri çok sadistçe, insan bünyesinden o kadar kan sıçrayamaz o yüzden oraların baştan düzenlenmesini şart görüyorum.
Evet onu da düzelttim artık anladım hatamı.
Alıntı
Kurgu çok zevkli uzzuun bir roman çıkabilecek kapasiteye sahip Mombasi gözümde gittikçe daha bir karizmatikleşiyor ama Ollosi'yi hiç sevmedim.İçimden bir ses bunlar buzdağının ufak bir kısmı diyor. Sanırım bu şehri alınca yeşil gözlüyle bir mücadele başlayacak.
Güzel bir tahmin olmuş tam üstüne bastın.Ollosi iyi kızdır ya. :D
Alıntı
Çok güzel bir söz olmuş biraz değiştirerek Polat'a kullandırtabilirler. Ayrıca Mombasi biraz korkak mı ne?
Temkinli.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/4
« Yanıtla #157 : 09 Ağustos 2010, 20:52:08 »

Çevrimdışı Eftelya

• *
  • 11
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/4
« Yanıtla #158 : 17 Ağustos 2010, 11:32:10 »
Bu bölümü çok geç görmüşüm okudum ve ayrıca niçin resim şeklinde koydunuz?
Hmm herneyse gerçek yoruma geçelim;
Aksiyon dozu çok yüksek bir bölüm olmuş Rahnub'un bulduğu adamı tahmin etmek pek zor değil ayrıca bu Tamfa neymiş be öyle? :D

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mombasi'nin Kılıcı//Bölüm 3/4
« Yanıtla #159 : 18 Ağustos 2010, 11:35:45 »
Hiç sorma.
Ayrıca uzun zamandır konuyla ilgili gelen ilk yorum.