Kayıt Ol

Özel gücüm

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
Ynt: Özel gücüm
« Yanıtla #15 : 07 Şubat 2015, 18:40:59 »
Merhabalar yine ben :)

Hikayenin bu bölümü:

"Rüyada mıydım? Evet, sanırım bu bir rüya. Rüya olmasa dedem karşıma geçmiş bana gülümseyerek bakamazdı değil mi? Bana gülümsüyordu ve elinde sandık vardı. Şu an elimin altında bulunan sandık.

“Ne kadar büyümüşsün evlat. Koca adam olmuşsun. Tabi sen doğduğun gün ölünce hiç tanışma fırsatımız olmadı. Ben senin dedenim Scott ve buraya sana çok önemli bir şey söylemek için geldim. Zamanım kısıtlı bu yüzden beni iyi dinlemen gerek. Patrick sana sandığın hikâyesini anlattıysa eğer sandığı çok güçlü bir büyüyle koruma altına aldığımı da anlatmıştır. Bu büyü sandığı sadece senin açabilmeni sağladı Scott. Bu yüzden sandığı sadece sen açabilirsin. Sandığı açmanın yolu yaptığım büyüye karşı bir büyü yapman. Sandığı koruyan bir mühür var ve bu mührü sadece bu büyü kırabilir Bu büyünün ismi Kilit kıran büyüsü. Bu büyüyü Patrick biliyor. Bu yüzden uyanınca doğrudan Patrick ile görüş. Sana yaptığım bu şey için beni affet Scott. Beni affet… "

Çok hız bir şekilde geçiştirerek yazmışsın gibime geldi. Olayları ilerletebilmek için heyecanlı bir şekilde yazmışsın anlaşılan. Ufak tefek yazım hataları var bende o konuda sıkıntılıyım. Hikayenin gidiş hattı hoşuma gidiyor. Umarım o sandığın içinden bir not felan çıkmaz :P Bir de son bölümde, oradan kaçarken yanına bir yol arkadaşı felan ekleseydin keşke. Şimdi yer yurt bilmeden dolanacak cancağazım :) Güzel gidiyor...
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #16 : 07 Şubat 2015, 23:27:55 »
Zihnimi okumuşsun resmen. İlk kısım biraz dediğin gibi oldu. Genelde bu tarz konuşmaları çok uzun tutamıyorum nedense direk olaya girmeyi tercih ediyorum. Diyaloglarda biraz sıkıntım var gibi.

Sonunda tek başına gitmesi de hikayenin gidişatıyla alakalı. Nick içeri daldığında John onu vursaydı hikaye son bölümle final olurdu. Ya da Patrick' in gelmesini bekleyip iki John dan biri Scott' la birlikte gidebilirdi. Ama ben bu şekilde tercih ettim. Tabi hikayenin yazarının alternatif hikaye sonu yazması da ilginç :)

Çevrimdışı seabiscuitxx

• **
  • 60
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Şubat 2015, 13:43:19 »
1.bölüm gözüme çarpanlar.

Yabancı isim kullanılması bana hikayeyi yabancı bir yazardan okuyormuşum hissi verdi.Anlatımda bu şekilde.Dikkatimi çeken Scott’un abi,abi demesi sırıtmış.

"Scott yeter artık anlat şu olayı artık. Ben senin arkadaşın değil miyim?"
İbaresinde –yeter artık şu olayı anlat-denilebilir.tekrar eden kelime rahatsız edici.

Adam evden 10 15 metre uzaklaştıktan sonra bana döndü:
İbaresinde –on beş metre kadar-gibi kullanılsa göze batmaz bence.Mecbur kalmadıkça sayıları yazıyla yazmak daha iyi olabilir.

Dünyada teksin ve bu adamlar seni bulabilecekler arasında en basit adamlar.
İbaresinde anlamlandırma sorunu yaşadım.

Senin özel bir gücün var Scott. Dünyada teksin ve bu adamlar seni bulabilecekler arasında en basit adamlar. Tahmin dahi edemeyeceğin bir gücün var ve bu keşfedilecek olursa seni sonsuza kadar esir edebilirler.
İbarede anlatılmak istenen tekrar edilmiş başka kelimelerle.

Anlatım güzel devamını bekliyorum.Yaptığım yorumlar amatör bir okuyucu olarak.
Ölüm sadece başlangıçtır.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2015, 14:59:11 »
1.bölüm gözüme çarpanlar.

Yabancı isim kullanılması bana hikayeyi yabancı bir yazardan okuyormuşum hissi verdi.Anlatımda bu şekilde.Dikkatimi çeken Scott’un abi,abi demesi sırıtmış.

"Scott yeter artık anlat şu olayı artık. Ben senin arkadaşın değil miyim?"
İbaresinde –yeter artık şu olayı anlat-denilebilir.tekrar eden kelime rahatsız edici.

Adam evden 10 15 metre uzaklaştıktan sonra bana döndü:
İbaresinde –on beş metre kadar-gibi kullanılsa göze batmaz bence.Mecbur kalmadıkça sayıları yazıyla yazmak daha iyi olabilir.

Dünyada teksin ve bu adamlar seni bulabilecekler arasında en basit adamlar.
İbaresinde anlamlandırma sorunu yaşadım.

Senin özel bir gücün var Scott. Dünyada teksin ve bu adamlar seni bulabilecekler arasında en basit adamlar. Tahmin dahi edemeyeceğin bir gücün var ve bu keşfedilecek olursa seni sonsuza kadar esir edebilirler.
İbarede anlatılmak istenen tekrar edilmiş başka kelimelerle.

Anlatım güzel devamını bekliyorum.Yaptığım yorumlar amatör bir okuyucu olarak.

Yorumun için teşekkürler dostum. Yazdıkların gözümden kaçmış hatalar. Zaten ilk bölüm benim de ilk hikaye deneyimim olduğu için onları normal karşılıyorum. Bundan sonra böyle hatalar olmaması için uğraşıyorum. teşekkürler :)