Kayıt Ol

Anket

Hikayeye devam edeyim mi?

Et. Kesinlikle et.
0 (0%)
Hayır etme
0 (0%)
Kararsızım
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 0

Zombies Wicked Little Things - 6.Bölüm <Sezon Finali>

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 2.Bölüm
« Yanıtla #15 : 30 Temmuz 2008, 15:59:48 »
Nanaa devamı nerdee :P
#rekt

• gulyabani
  • **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 3.Bölüm
« Yanıtla #16 : 30 Temmuz 2008, 16:52:57 »
İşte burdaa :D

Üçüncü Bölüm

Zombiler camları kıramıyordu. Alpella hala çözememişti. Neden? Camlar kırılmayan cinsten miydi? Bunu en iyi Nana bilirdi.
“Bir şey sorabilir miyim?” diye Nana’ya döndü. Ayaktaydılar. Nana otomatik kapıların ayarlarıyla oynuyordu.
“Evet?”
“Onlar,” dedi Alpella. Zombileri gösterdi. “Camları neden kıramıyor?”
“Bu alışveriş merkezinin kapı camları kırılmıyor. Doğal olarak bu pislikler de kıramıyor.” Nana kapıyı kilitlemiş olmalıydı.
 Alpella zombilere baktı. Ne kadar da iğrençtiler. Ve burada ne işleri vardı? Tüm şehir halkını zombiler mi kaybetmişti acaba?
 Bağırarak kapıyı yumruklamaya devam ettiler. Nana, Alpella’yı kolundan tuttu. “Hadi gel, dip bölümlere gidelim.”
 Kapıdan uzaklaştılar. Alpella hala onlara bakıyordu. Çok garip yaratıklardı. Nana onu yiyecek reyonuna getirdi. Bahçe malzemeleri bölümünden de iki tane sandalye getirdi. Birisini Alpella’ya verdi, diğerine kendi oturdu.
“Eee,” dedi. “Ne olacak şimdi?”
“Aynı soruyu ben sana sormuştum,” dedi Alpella, alaycı bir ifadeyle. “Bekleyeceğiz demiştin. Gördüğün gibi bekliyoruz, ya sonra?”
“Suyumuz ve yiyeceğimiz var,” dedi bilgece Nana. “Bir süre daha burada kalabiliriz. En azından onlar gidene kadar.”
 Alpella cevap vermedi. Zombilerin sesi, alışveriş merkezinin dip bölümünden bile duyuluyordu. Alpella duydukça daha da ürküyordu.
“Korkulacak bir şey yok,” dedi Nana. Sanki Alpella’nın zihnini okumuş gibi. “Hiç zombi filmi izlemedin mi?”
“Hayır, korku filmi izlemem,” dedi Alpella, tekdüze bir sesle. “Sadece buradan çıkmak istiyorum.”
“Bence izlemelisin. Biraz aksiyon öğrenmen gerek. Farz et, filmin içindeyiz.”
 Alpella, Nana’nın soğuk esprisine gülmedi. Nana da gülmemişti. Sandalyede oturmaya devam ettiler. Zombiler, alışveriş merkezine girmek için her türlü yolu deniyorlardı. Ama başarılı olamıyorlardı.
 Güm!
“O neydi?” diye telaşla ayağa kalktı Alpella.
“Hişşt,” dedi Nana, yerinde oturmaya devam etti. Ortalığı dinliyordu.
“O neydi?”
“Keser misin sesini?”
 Zombilerin sesleri devam ediyordu hala. Aynı ses bir kez daha duyuldu. Güm!
“İçeri girmiş olabilirler mi?” dedi Alpella, çok kısık sesle.
“Sanmam,”
 Nana da ayağa kalktı. Elbisesinin cebine koyduğu küçük çakıyı çıkardı. Zombilerin olduğu kapıya doğru yavaşça yürüdü. Alpella da korkar adımlarla onu takip etti.
 Ama Nana çakıyı elinden düşürdü.
Zombiler gitmişti!
“Lanet olsun,” diye mırıldandı ve alışveriş merkezinin arka kapısına doğru koşturdu. Elbisesi havalanıyordu. Alpella gülmek isterdi ama, şimdi gülmenin hiç sırası değildi. Nana’yla birlikte kapıya bakmaya o gitmemişti.
 Nana kapıya baktı: açıktı! O halde zombiler içeride olmalıydılar. İşte şimdi kapana kısılmışlardı.
“Alpella! Çabuk! Delici bir şeyler bulmaya çalış!” diye, var gücüyle bağırdı Nana. Birbirlerinden çok uzaktaydılar ama, boş alışveriş merkezinde Alpella, Nana’yı duymuştu. Hemen koşarak keskin bir şeyler bulmaya çalıştı. Hırdavat reyonundan bir bıçak ve bir çakı aldı eline. Bir de tornavida. Tüm bunları kot pantolonunun cebine sığdırmaya çalıştı. Koşarak Nana’nın yanına gitti.
 Nana bu sefer otomatik kapıyla uğraşıyordu. Yada kilitlemeye. Alpella sormadı ve, “Getirdim,” dedi.
“Çok iyi,” dedi Nana. “Onlar sende dursun, sanırım içerdeler. Hepsini öldüreceğiz. Şimdi gidelim.”
 Nana otomatik kapıyla uğraşmayı bıraktı ve arkasına döndü…En az 20 tane zombi arkalarındaydı ve onlara, ağızlarından sular akarak bakıyorlardı.
“Olamaz,” dedi Alpella sessizce. “Hadi bakalım. N’olucak?”
“Sakin ol, üstesinden gelebiliriz.”
 Ama nasıl geleceğini bilmiyordu Nana. Belki de kapana kısılmışlardı. Zombiler onları yiyeceklerdi.
 Nana elindeki çakıyla beraber zombilere doğru koştu. Bir tanesinin vücuduna sapladı. Bağırarak yere düştü, erkekti. O zombi ölünce diğerleri harekete geçtiler ve Nana’ya saldırmaya başladılar. Nana birkaçına çakı saplasa da, onlar çok daha güçlüydü.
“Aman Tanrım,” diye mırıldandı kendi kendine Alpella ve cebinden tornavidayı çıkartarak kavganın içine yürüdü. Rasgele, zombilerin sırtlarını deldi. İçlerinde kadın bile vardı.
 Ama o sırada, alışveriş merkezinin içinde, hem zombilerin bağrışı hem de silah sesi duyuldu. Silaha dayanamayan zombiler, birer birer düştüler… Hepsi öldü… Nana güçlükle kalktı ve etrafına bakındı. Kimdi? Kim onları öldürmüştü.
 Sonra kendini gösterdi. Nana ve Alpella’nın yaşındaydı. Uzun, kızıl saçlıydı. Mavi gözleri, boş bakıyordu. Elinde bir silah vardı.
“Sen kimsin?” dedi Nana. “Nerden çıktın?”
“Ben Alice,” dedi kız. “Uzun zamandır buradayım. Size her şeyi anlatacağım.”
 Nana ne diyeceğini bilemiyordu. Alpella da öyle.
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Temmuz 2008, 17:24:28 »
Oha,nerden biliyor o çocuk silah kullanmayı. :P Hem ben zombiler silahla ölmez sanırdım,canlanmazlar mı bir daha. :P
Güzel bölümdü,o alışveriş merkezinde ben olacaktım,oh. :P Şansa bak hepsi aynı yaşta. :D Bir de sadece yetişkinler mi zombi oluyor,yoksa çocuklar da olabiliyor mu? :P
O kadar,güzel bölüm,ama biraz kısa kaldı. :P :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Temmuz 2008, 18:19:00 »
Oha,nerden biliyor o çocuk silah kullanmayı. :P Hem ben zombiler silahla ölmez sanırdım,canlanmazlar mı bir daha. :P
Güzel bölümdü,o alışveriş merkezinde ben olacaktım,oh. :P Şansa bak hepsi aynı yaşta. :D Bir de sadece yetişkinler mi zombi oluyor,yoksa çocuklar da olabiliyor mu? :P
O kadar,güzel bölüm,ama biraz kısa kaldı. :P :D

I-ıh yanlış tahmin, yetişkinler zombi olmadı. Bu zomibiler başka zombi. Bu hikayede virüs yok Betül'cüm :D Sağol okuduğun için :D
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Temmuz 2008, 18:21:52 »
O zaman diğerleri nereye kayboldu ya,rüya mı görüyor acaba bu çocuk? :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Temmuz 2008, 23:18:21 »
Nanaaa devamını istiyoruuum :P güzel gidiyosuuuun :P
#rekt

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Temmuz 2008, 00:26:15 »
Bi kız daha mı, niye erkek yok burda. =P Garip bakalım neler getircek ilerleyen bölümler, bi de tekrarlıyorum bölümler kısa olcaksa bikaç tanesini birleştirip yayınla bence, böyle bitince kötü oluyorum yau. =P Ama güzel gidiyosun tebrikleeer. =)

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Temmuz 2008, 11:09:21 »
Teşekkür ederim :)
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Temmuz 2008, 11:22:14 »
Baya ilginç ve büyük boyutlu bir hikaye bu, hoşuma gitti. Diğer zombi eserlerine sadık kalmaman da iyi olmuş kendi kurgun açısından. Önerim böyle devam etmen. Ama bölümler biraz daha uzun olabilir.

Kızların yaşı kaç?
try again fail again fail better

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 31 Temmuz 2008, 12:13:41 »
Baya ilginç ve büyük boyutlu bir hikaye bu, hoşuma gitti. Diğer zombi eserlerine sadık kalmaman da iyi olmuş kendi kurgun açısından. Önerim böyle devam etmen. Ama bölümler biraz daha uzun olabilir.

Kızların yaşı kaç?

Teşekkür ederim. Kızların yaşı 15 :) Alice hakkında ayrıntılı bilgiyi 4.bölümde bulacaksınız :)
^^ Happy New Year..! ^^

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zombies Wicked Little Things - 4.Bölüm
« Yanıtla #25 : 01 Ağustos 2008, 16:40:27 »
Dördüncü Bölüm

“Ben Alice,” dedi kız tekrar. Zombilerin hepsi yerde yatıyordu. Simsiyah olan kanları, tertemiz alışveriş merkezi döşemesine akmıştı. “Sizinkiler nedir?” Alice zombileri yakından inceliyordu.
“Ben Nana Mouskouri, ama sen sadece Nana de.”
“Ben de Alpella.”
“Alpella mı?” diye sordu Alice, yüzünde küçük bir şaşkınlık vardı. “Ne değişik bir isim.”
“Herkes öyle diyor,”
“Neden buradasın Alice?” diye sordu Nana. “Bizi nasıl buldun?”
“Oturalım ilk önce. Hatta yemek yiyelim. Benim karnım fazlasıyla aç zaten.”
 Üçü birlikte yiyecek reyonuna gittiler. Nana, hazır, kremalı sebze çorbası pişirdi. Gerçekten acıkmışlardı. Sonra üzerine bir de dondurma… Gerçekten iyi gitmişti.
“Evet kızlar,” dedi Alice. “Herkesin nerede olduğunu merak ediyorsunuz değil mi?” Dondurmasının son damlasını da kaşıkla aldı. Alpella ve Nana kafalarını salladılar.
“Herkes ortadan kayboldu.”
 Nana öksürmeye başladı. Alpella onun sırtına vurdu.
“Ne dedin sen? Onu biz de biliyoruz… Neredeler?”
“Birden ortadan kayboldular...Muhtemelen şu an görünmeyen varlıklar. Yada zombiler şu an dünyada var oldukları için, insanlar görünmüyor.” diye açıkladı Alice.
“Ama…” dedi Nana. Başını kaşıdı. “Biz neden görünüyoruz?”
“Bunu ben de merak ediyorum…”
“Peki sen,” dedi Alpella, boğuk bir sesle. “Ne zamandan beri buradasın?”
“Deprem olunca uyuyakaldım.. Ve gözümü açtığımda şehirde kimse yoktu. Bende en güvenli yerin burası olduğunu düşündüm.”
“Bizim sesimizi duymadın mı yani?” diye sordu Nana.
“Hayır. Alışveriş merkezi fazlasıyla büyük.”
  Alice ayağa kalktı. “Ortalığı aramam gerek. Siz burada bekleyin. Birazdan dönerim.” Hızlı adımlarla oradan uzaklaşıyordu ki, Nana arkasından seslendi. “Hey Alice! Silah kullanmayı nereden öğrendin?”
“Annemle babam polis!” diye yanıtladı Alice. Gözden kayboldu.
“Vay be,” dedi Alpella. Gene o boğuk sesiyle. “Annesi ve babası polis… Çok iyi.”
“Demek bu yüzden bu kadar cesur…” Nana bir gofret aldı ve yemeye başladı.
“Nana, bir şey soracağım…” dedi Alpella.
“Sor canım.”
“Bu yediğimiz şeylerin parasını bence kasalarına koyalım…”
 Nana, Alpella’ya sadece dik dik bakmakla yetindi. O sırada Alice, elinde silahıyla birlikte geldi.
“Temiz,” dedi. “Kimse yok. Artık çıksak iyi olacak.”
“Neden?” diye sordu Nana.
“Her yere yayıldılar. Bizi burada bulabilirler… Bu yüzden.”

xxx

Flashback

Yazın o kavurucu sıcakları, Horror Country’e çökmüştü bile. Çiçekler çoktan açmış, kurumuştu. Cırcır böceklerinin gürültüsü tüm şehre yayılıyordu. Küçücük bir rüzgar bile esmiyordu.
 Alice Blackrose, henüz 13 yaşındaydı. Annesi ve babası, Horror Country’de polislik yapıyorlardı. Babası Jack Blackrose ise, Alice’e silah kullanmayı öğretmek istiyordu.
“Silah kötü bir şey!” diyordu her seferinde Alice. “İnsan öldürmek istemiyorum ben!”
 Jack ise, “Birisini öldürmek zorunda değilsin, sadece öğren.” diyordu.
 Alice ikna olmuştu. Bir gün Jack ona silah kullanmayı gösterdi. Ama işte olan oldu. Alice silahı yanlış kullandı ve Jack’in kalbine getirdi.
 Jack ölmüştü. Horror Country’de, silah kullanımı yasaklandı. Alice’i kodese atmaları için polisler gelmişti, ama zaten Alice’in annesi de polis olduğu için, onu kodese attırmamıştı.
 Alice uzun bir süre ağzını açmamıştı. Sürekli babasının resmine bakıyordu. Günlerce kimseyle konuşmadı. Kendini odasına kilitledi.
 Psikolojisi çok bozulmuştu. Ama babası haklıydı, silah kullanmalıydı…

xxx

“Alice? Alice?” dedi Nana. Onu dürtüyordu.
“Pardon, dalmışım. Gitmiyoruz kızlar.”
“Neden?” dedi Alpella
 Kapının tam karşısında duruyorlardı. Alice geri döndü, gene alışveriş merkezine doğru yürümeye başladı.
“Dur!” dedi Nana. Alice durdu. Arkasına dönmedi. “Neden gitmiyoruz?”
“Çünkü dışarısı, buradan daha tehlikeli.”
 Alpella ikna olmuş gibiydi. Nana da öyle. Peki şimdi ne olacaktı? Hava da kararıyordu üstelik. Hep burada mı yaşayacaklardı?
 Nana, Alice’in peşinden gitti. Onunla biraz konuşması gerekiyordu. Dönüp Alpella’ya bakmadı. Sürekli peşinden gelmesinden bıkmıştı.
“Alice?” dedi Nana. Plastik bir sandalyeye oturdu. “Biliyor musun, çok cesursun.”
“Sağ ol, ama daha bu hiçbir şey değil.”
“Nasıl yani?”
“Ben, 13 yaşındayken babamı öldürdüm.”
 Nana az daha bayılacaktı. Dili tutulur gibi oldu. Gözleri faltaşı gibi açıldı, sonra yerinden uğradı. “Ne dedin sen?”
“Evet, bana silah öğretmeye çalışıyordu. Yanlışlıkla ona doğrulttum silahı.”
“Aman Tanrım,” dedi Nana. Elleriyle ağzını kapadı. “Bu çok kötü bir şey.”
“Biliyorum…”
“Çok üzüldüm gerçekten, seni hapse atmadılar mı?”
“Annem polis olduğu için attırmadı tabii, ama sabıkamda kayıtlı.”
“Üzüldüm gerçekten,”
“Boş ver.”

xxx

Alpella, Alice ve Nana’nın konuşmalarını duyuyordu. Sadece alışveriş merkezinin kitap reyonundaydı. Eğer uzun bir süre burada kalacaklarsa, kendine bir takım kitap listesi çıkarmalıydı.
Duma Adası - Stephen King
Olasılıksız - Adam Fawer
Boleyn Kızı - Philippa Gregory
 Seçtiği kitaplar bunlardı. Uzun zamandır okumak istediği kitaplar. Bunları bu akşam ve diğer günler okuyacaktı. Yoksa başka türlü, bu alışveriş merkezinde vakit geçmeyebilirdi.
 3 kitabı eline aldı ve sonra bir hışırtı duydu. Hemen arkasını döndü? Neyin nesiydi? Hışırtı biraz daha fazlalaştı ve giderek tıkırtı halini aldı. Alpella kitapları yere bıraktı ve tıkırtının sesini takip etti. Tuvalete kadar gidiyordu.
 Çığlığı bastı.

xxx

“O da neydi?” dedi Alice, cebinden hemen silahı çıkardı.
“Sanırım bu Alpella’nın çığlığı…”
“Koş!”
 Ses tuvaletten gelmişti, belliydi. Alice ve Nana tuvalete koştular. Alpella görünürde yoktu. Alice, tek tek kabinlere baktı. Alpella oradaydı…
^^ Happy New Year..! ^^

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Ağustos 2008, 16:45:50 »
Güzel bölüm, sadee flashbecki biraz daha uzatsaydın keşke ama güzel olmuş, geçiş bölümü sanırsam, asıl macera'nın bundan sonra başlayacağını düşünüyorum.
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Ağustos 2008, 16:54:48 »
Güzel bölüm.Alpella manyak mısın yoksa salak mısın anlamadım. :P Tek başına alışveriş merkezinde dolaşmamalısın.Sonra kaybolursun zombiler gelir seni yeer. :P
Neyse,cidden ne olduğunu merak ettim.Güzel bölüm. :P

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Ağustos 2008, 17:38:46 »
Çok çok teşekkür ederim :D
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Ağustos 2008, 17:45:59 »
Güzel bölüm, biraz yavaş olmuş ama iyi.

Tek sevmediğim nokta, Alice, Annem babam polis benim diyo diğer kızlarda cesur olmasının sebebi bu olmalı diyorlar. Polis çocuğu cesur olmak zorunda mı? Polisleri sevmem de :P Babasının 13 yaşındaki kıza silah öğretmeye çalışması da bir garip.
try again fail again fail better